Polohování kočárku naklápěním - zkušenosti, názory

janikula
10. čer 2013

Ahoj,
ráda bych se zeptala na zkušenost s kočárkem, kde je polohování sporťáku naklápěním…např. Bugaboo Cameleon, Papiwi SKY, ICandy Apple, zda se v tom děťátku dobře sedí (spí), jestli není příliš malý takový sporťák (vejde se v zimě i s fusakem?). Jaký je rozdíl proti klasickém polohování zádíček, nožiček zvlášť z hlediska ergonometrie pro dítě? Díky

evcounek
10. čer 2013

no my jsem polohovali zádíčka jen na spaní, s fusakem se nám tak taky vešel, ale v té době mu bylo kolem 9-11měsíci a to už začínal chodit tak jsem koupila klasickou velkou fleesovou deku (Ikea) po pravdě jsem měla 2 jelikož jsem ho nekurtovala popruhama ale jen mezi nožičkama, tak aby byl v teple
máme kočárek V-cross. Luky se v něm vozil +- rok a půl až 2roky a v pohodě se vešel. ve Dvou letech je pravda, ´že se mu tam špatně spinkalo (nemohl se otočit), ale jako alternativa na dovču super

pppxx
10. čer 2013

Meli jsme Bugaboo Cameleon, dcera s nim nemela problem, i se v nem v pohode vyspala.
Jeste v roce se vesla i s fusakem a zbyvalo dost mista.

jenny.kay
10. čer 2013

Máme baby jogger city select, jdou u něj polohovat akorát zvlášť nožičky, ale jinak se taky celý sedák naklápí. Dcerka se vešla s fusakem v pohodě celou zimu, v listopadu jí byl rok. Vyspí se mi v něm klidně i teď a to jí je rok a půl. Původně jsem se tohoto typu sedačky bála, ale měli jsme i normálně polohovatelnou do lehu a v tom mi malá řvala. V téhle tvarované se hned upelešila a vyhovuje jí to. Ale přiznám se, že kdybych to na ní vyloženě nevyzkoušela a neviděla, jak je tam spokojená, tak jsem měla o tomto typu polohování taky pochybnosti.

janikula
autor
12. čer 2013

@evcounek @pppxx @jenny.kay
díky holky
Já pořád váhám, malý se narodí na přelomu září-říjen, tak aby se mi další zimu s fusakem do takového sporťáku vešel a bylo to pro něho pohodlné, no je to dilema 😎

evcounek
12. čer 2013

@janikula jo to věřím, záleží, jak mimi poroste. my teď čekáme listopadové mimi tak mám taky trochu obavy, ale když to odvozilo jedno dítko tak určitě odvozí i druhé. Když jsem o tom mluvila s mamkou (jestli se druhé vejde do kočátku) tak na mě koukala, jak když jsem se asi musela zbláznit. Pak řekla, že u strejdy na půdě je seslička po nás a kšíry prý taky najde 😀 😀 😀

jenny.kay
13. čer 2013

@janikula Já myslím, že by se mohl vejít v pohodě. Jak jsem psala výše, mám listopadku a vzhledem k letošní dlouhé zimě jsem vozila ve fusaku docela dlouho a neměli jsme žádný problém.

janikula
autor
14. čer 2013

@jenny.kay takže je to spíš o dítku, jak mu co bude vyhovovat.
Mně se celkem líbí ten papiwi, je to teda novinka, ale je lehounký, korbička taky ujde, nafuk. kola, jediné, co zvažuji je ta sportovní sedačka. Ale v kraji nouze prostě koupíme jiný kočárek 😎

jenny.kay
14. čer 2013

@janikula Koukám, že je to obdoba "bugáče", ale za dost příznivou cenu. Toho bych se asi nebála. Je fakt, že mně tvarovaná sedačka přesvědčila až ve chvíli, kdy si ji moje malá otestovala a viděla jsem, jak je to v pohodě. Takže na nich asi nebude opravdu nic špatného, jen v nás vzbuzují nedůvěru na první pohled. Pokud si chceš tu sedačku a polohování prohlédout i nafocené v praxi, tak kdyžtak můžeš kouknout ke mně https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jenny.kay/al.... Není to teda "tvůj" kočárek, ale typ sedačky je podobný

janikula
autor
15. čer 2013

@jenny.kay díky, určitě se podívám. Já hlavně hledám lehčí a skladný kočárek do malého auta (citroen c3) a nafukovací kola, u nás je v zimě opravdu dost sněhu a sporťák po i proti směru jízdy. A on se výběr tak zúžil, vždy tam některá z podmínek chyběla a nejpřijatelnější mi právě přijde zkuset tenhle nový papiwi sky. Papiwi je sice asi polská výroba, je to novinka, tak uvidíme.... A říkala jsem si, že stejně to poznám, až tam malého za rok posadím, když nebude sporťák vyhovovat, tak pořídíme prostě něco jiného. Dopředu se to asi prostě odhadnout nedá...

radik
16. črc 2013

@janikula
Já právě Papiwi Sky objednala, byla jsem ho vyzkoušet a super, za tu cenu skvělá napodobenina Bugaboo, a je lehký, myslím, že i bez skládání se mi vejde do auta.
Jinak výrobcem jsou češi .... Je to první kočárek po dlouhé době, sice ho opajcovali, jako to umí náš národ nejlépe, ale mě se líbí. I ta velká kola jsou ve výbavě.
Tak přeji šťastnou ruku ve výběru.

janikula
autor
16. črc 2013

@radik jéé, tak to pak budu zvědavá, jak jsi s ním spokojená 🙂 . Já se pak bála kvůli tomu trochu jinému polohování sporťáku, že se sklápí celá sedačka i s opěrkou (jak autosedačka), tak jsem od něho nakonec upustila. A pořídím zřejmě nakonec Camarelo Dakota Gold

radik
16. črc 2013

@janikula No....to polohování je jiné, ale má to ted vetsina dobrých znacek, tak kdyby bylo spatne nebo se to s tim neprodavalo, asi by to nedelali. Chtela jsem trochu jiny typ kocarku, nez jsem mela u prvniho. To byl X-lander a takovy tezky kocar apod. uz nechci.