Polské kočárky - trojkombinace, jaký koupíte?

roseinka
5. lis 2014

Ahojky všem. 🙂
Budoucí maminky, jaký budete kupovat kočárek, jde-li o trojkombinaci? A stávající maminky, jaký byste doporučily?
Představuji si kočárek (trojkombinaci) do 12 tis. Ať jsem hledala všude možně, tak do této částky snad neexistují jiné kočárky než polské. Tak když už polské, tak jaké jsou nejkvalitnější? U kterých jste spokojení s hlubokou korbičkou i s tou sportovní? Chci 4 kolečka, ne 3.
Strašně se mi líbí kočárek Camarelo Art, ale nemůžu o něm najít žádné recenze. Máte ho někdo? A myslíte, že je rozdíl v kvalitě u polského kočárku, když stojí jedna značka 8500 tis. a druhá 11500 tis.?
A ještě jeden hloupý dotaz. Opravdu je vůbec k něčemu sportovní kočárek? Je tu někdo, kdo z hluboké korbičky přešel rovnou na golfku? Přemýšlím, zda se vůbec vyplatí kupovat trojkombinaci. Navíc chci počítat s tím, že ho použiji i na další děti. 🙂
Předem všem děkuji za příspěvky. 🙂

ninive211
5. lis 2014

@roseinka Ahoj, já mám polskou trojkombinaci Maked Lucky, pořizovací cena 8400 Kč. Je krásný a je vhodný do terénu (bytelná kolečka). Za mě osobně bych šla do čtyřkolky, k trojkolkám mám jakoui osobní avrzi, nemám z toho příliš dobrý pocit co se týče stability, ale zastánci tříkolek by mě určitě dokázali umlátit i argumentama, že to tak není. Ale prostě trojkolka za mě ne (jediné + je, že jsou ty kočárky díky tomu asi lehčí).
Jinak sporťák určitě využiješ, korbičku většinou máš tak do půl roku, u těch rozměrnějších kočárků max. do 8 měsíců, pak ti z toho dítě vyroste (zejména pokud to půlroční období ti vyjde na zimu a budeš tam muset strčit i fusak), golfky jsou vhodné pro děti, které už plně sedí a navíc myslím, že většina z nich je pouze směrovaná jedním směrem, nejde je otočit k tobě čelem ani je dát do úplného lehu (ale možná se najdou i takové, co jdou).

zmrz_lina
5. lis 2014

Já bych si radši za tu částku pořídila kvalitní jetý kočárek, než nový polský. Mně u nich vadí, že jak jsou z levných materiálů, tak neuvěřitelně hrkají, vržou apod.

glimmer
5. lis 2014

Já měla trojkombinaci Adamex ... kupovala jsem to před 4 lety, a vyšlo nás to na 8500,-kč. My využili sporťák snad víc než hlubokou korbičku. Odvozili jsme v něm 2 děti a v poho.

glimmer
5. lis 2014

@zmrz_lina mě kočárek rozhodně nehrkal a nevrzal a to odvozil 2 děti ...

ivasad.
5. lis 2014

Mám dvě kamarádky s polskými kočáry. Korby dobré, ale sportovní sedačky podle mého špatný. Hrozně krátký zádový opěrky, hned po přechodu z korby do sporťáku dětem přečuhovaly hlavičky. Takže na spaní už okolo roka naprd. Neskladný, ovladatelnost nevím, nezkoušela jsem, ale přišly mi i dost těžký. Konkrétní značky Implast bolder a camarelo q10. Jo, a obě měly v záruce pprasklou konstrukci, což bylo v rámci záruky opraveno. A autosedačky k polským kombinacím mi teda nepřipadají bezpečné. Já měla janéčko po jednom dítěti, vyšlo mě levněji než by stál novej polák, kompletně odvozil mé dvě děti a teď ho po mně má ještě ségra.

roseinka
autor
5. lis 2014

@ninive211 Trojkolku také nechci z toho důvodu, že mám kvůli ní takovou osobní averzi. Třeba jsou dobré, ale nechci ho. 🙂
A ta sportovní část je dostatečně veliká? 🙂

zmrz_lina
5. lis 2014

@glimmer neříkám, že to jsou všechny, ale většina kočárků, co potkávám hrká a vrže neuvěřitelně. Maminka s kočárkem jede x metrů za mnou a vím o ní, protože ty zvuky lezoucí z kočáru (a nemyslím dítka) jsou hrozné. Je ale pravda, že nenávidím vrzající a hrkající věci, takže mám na ně asi vytrénovanější sluch a co jiným ani nepřijde, mně už z toho vstávají vlasy hrůzou...

roseinka
autor
5. lis 2014

@zmrz_lina Nic jetého kupovat nechceme, manžel je proti tomu a mě je to taky trochu nepříjemné. Hledám mezi polskými, protože jsem nenašla v této cenové kategorii kočárky z jiné země. :/

roseinka
autor
5. lis 2014

@ivasad. Tyhle názory právě čtu úplně všude. Proto přemýšlím, zda se spíš nevyplatí koupit zvlášť sportovní kočárek a zvlášť kočárek s korbičkou. Ale to zase nevím v jakých značkách hledat, co je kvalitní. 🙂

zmrz_lina
5. lis 2014

@roseinka to už je pak vaše rozhodnutí, jestli vzít opravdu kvalitní, ale jetý, nebo s kvalitou s otazníkem, ale nový.

roseinka
autor
5. lis 2014

Teď jsem našla, že kočárek Britax B-Motion 4 vyšel nejlépe ve všech testech. A jen mírně přesahuje náš rozpočet. Máte ho někdo. 🙂

evulina77
5. lis 2014

Já mám Roan Maritu a budu v ní vozit i naše čerstvé třeťátko. Hluboký kočár je bezkonkurenční, je prostorný, velký, houpací a podle mě i dobře vypadá. Sportovní verze je horší, ale dá se. Nevypadá až tak dobře, ale je použitelný. U starších jsem používala zvláště v zimě, projelo se s tím snad všechno, je to prostě tank. Pak jsem přecházela na golfky. Já měla Chicco multiway, jde tam polohovat téměř do lehu a taky jdou polohovat nohy.
Taky jsem na první chtěla nový kočárek a nechtěla platit víc než je potřeba. Dneska bych možná koupila i zachovalý jetý kočárek. Skoro všechno se dneska dá vyprat a vyčistit. Po jednom dítěti bývají kočárky jako nové. Jinak i ten můj kočárek vypadá velmi dobře a to odvozil 2 děti. Je to o tom, jak se k tomu kdo chová...

veruska007
5. lis 2014

Měla jsem polský Bambi ozon, rozpadl se několikrát. Kamarádky některé měly taky polské kočárky a málo který vydrží, resp. třeba vydrží, ale je rozviklaný, rozklížený...
Britax se mi líbí také, záleží, zda potřebuješ kočárek do města či do terénu.
Osobně kdybychom měli ještě další dítě (jako že mít už nebudeme) bych buď koupila levný bazarový hluboký kočárek (v hlubokém děti dlouho nejezdí) a pak zainvestovala do kvalitního sporťáku nebo bych si koupila nový dražší sporťák nebo aspoň podvozek a k tomu dokoupila bazarovou korbičku a autosedačku.
Podvozky jsou totiž zničené nejvíc, korbičky bývají v super stavu, dají se dnes skoro všechny prát.
Klasické podvozky mi také přijdou ok, ale čím technologicky složitější, tím poruchovější ☹.
Před týdnem se mi rozpadl podvozek Camu (no, po dvou dětech), jinak jsem s ním byla velmi spokojená.
Osobně preferuji kočárky s aretačními koly, trojkombinace (pro mě je nutnost nacvaknout autosedačku na podvozek), výhoda je spojená rukojeť a kuličková ložiska v kolech.

roseinka
autor
5. lis 2014

To je tak hrozný vybírat kočárek. 😀 Asi dám řeč s manželem, že bychom to udělali jinak než jsme plánovali. 🙂 Mám pocit, že s žádným polským asi nemůžu být spokojená. :/

leia1
5. lis 2014

@roseinka my máme dvojkobminaci polský s tím, že sportovní korbičku jsme použili jen jednou, nelíbila se mi a koupili pak větší golfky (britax b-agile). dnes bych již koupila jen hluboký a k tomu sporták. myslím, že je to nejlepší řešení.

lucijete
5. lis 2014

Ahoj, připojuji se do diskuze, v Polsku jsme objednaly Riko Nano. Je vysoký, lehký, ve sporťáku na léto všude větrání......a cena 10 000 Kč trojkombinace. Snad bude dobře sloužit.

paracka
5. lis 2014

@roseinka meli jsme espiro enzo evo a spokojenost, jen sportak jde dat pouze po smeru. Ted mame tako jumper x a jeste lepsi 😉 sportak i hluboka korbicka jdou dat po smeru i protismeru jizdy. Je trosku tezsi ale je to o zvyku

kucirlib
5. lis 2014

Měli jsme polsky Dada Paradiso a spokojenost. Ale trojkombinace je zbytečná. Stačí hl.korba a sportak. Autosedacku je lepší koupit kvalitní od zavedeného výrobce autosedacek. Po roce jsme kupovali golfky, hlavně kvůli váze a snadnejsimu skládání do auta.

majvik
5. lis 2014

chtěla jsem napsat svůj názor ale koukám že už ho za mě napsala @evulina77 😀 máme to taky přesně takhle - Roan Marita jako hluboký - v korbě jde zvednout dno takže v ní může taky chvíli sedět a vejde se tam fakt dlouho (v 7měsících máme i s fusakem pořád v korbičce místo na nákup😀) sporťák je teda nic moc, ale pouze hluboká korba koupit nejde, takže vzít se musí a třeba by se dal taky chvíli použít. No a jinak už máme koupeny i golfky Chicco Multiway. Párkrát jsme se na zkoušku s nimi projeli a myslím že z hlubokého bude malá moci do těchto golfek rovnou přejít... Oba kočárky dohromady se dají sehnat do 12000,-. Jinak můžu říct že jsem měla možnost jet s několika trojkombinacemi polské výroby (tako, carmelo, dorjan, maxim) a nechtěla bych je ani za zlatý tele!!!

klarkak
5. lis 2014

@roseinka já musím říct, že jsem se s tím také prala, jaký kočárek koupit...25 tis za nový se mi vážně dávat nechtělo, zase mám náš rodinný rozpočet ráda...na druhou stranu dát 11 tis za polský kočár, který mi možná jedno dítě vydrží, ale všechno co na jeho koupi ušetříš, tak dáš do jeho servisu (neustálé mazání, přitahování apod.)..nehledě na to, že to u kamarádek vidím...koupili levného Poláka a furt slyším...nánožník je naprd, ale paní mi za 700 našije nový, to bude paráda, za měsíc, stříška je krátká, ale tamhleta paní šije kšilty a stojí to jen 500, tak si ho k tomu nechám našít, za další 3 měsíce...ty kšíry se nedají použít, musím je vyměnit, no je to 900 ach jo, kde na to mám vzít....a stále dokola....druhá varianta je, že po prvním použití sportáku zjistíš, že je úplně naprd a budeš shánět jiný, tak aby vyhovoval...
já to vyřešila tak, že jsme se s manželem zamilovali do Německého kočárku Hartan, jakmile jsme ho zkusili, už jsme jiný nechtěli, pořizovací cena se vším všudy 36tis...hledali jsme po bazárkách a našli po jednom prckovi za 8tis....ano když se hodně podíváš, poznáš, že už je jetý, ale upřímně, když si koupíš nový kočár, tak je na něm za 3 měsíce vidět, že je jetý také...mě teta dovnitř našije nový potah, matrace se nechá profi vyčistit a ještě se na ní přikoupí taková vložka, možná maličko poupravím nějaké doplňky, ale stále mi kočár vyjde na 10 tis a vím, že je to top kvalita....také se rodina netvářila na bazarový kočárek, ale přeci i nový kočárek si vyčistíš a nestrčíš tam dítko jen tak...mě teda ty nové polské kočáry smrdí a dítě bych do něj nedala (asi jsem cíta)....

ladylass
5. lis 2014

Já měla polské Camarelo Colorado, a milovala jsem ho, měla jsem dvojkombinaci, hlubokou korbu jsme měli 8 měsíců a ještě by vydržela dýl a sporťák jsme používali 5 měsíců, tak úplně nevyhovovalo rozmístění pásů, ale tak hrozný to nebylo, pak jsme sehnala golfky, protože už jsme se v baráku s kočárky nevešli do chodby, jinka bych ho ještě nechala přes zimu... Stál 7590Kč

roseinka
autor
5. lis 2014

No, tak jsem se aspoň rozhodla, že určitě kočárek neobjednáme z netu, když všude čtu, jak je to pak naprd s reklamacemi. A nejbližší prodejny s kočárky jsou v Plzni, takže si uděláme s manželem výlet. To budou nervy. 😀 Teď zase koukám na značku Zippy. Není snad nic horšího vybírat pro mimčo než kočárek.

vanule
5. lis 2014

@roseinka měli jsme trojkombinaci z Polska a za mě si nemůžu vůbec na nic stěžovat. V hluboké korbě jsme vozili do necelého roku dcery a pak sporťák používali do jara letošního roku (malá má momentálně 2,5 a už kočár nepotřebuje, je schovaný na případné druhátko) za celou tu dobu s ním nebyly žádné problémy, nevrzal, nerozpadal se, cena naprosto přijatelná. I když jsem koupila golfky (z druhé ruky) jen tak do města, nebo převážení k babičkám, nikdy nebyly tak využité jako sporťák...

betelgeuzz
5. lis 2014

Měla jsem polský kočár v-cross a byla jsem spokojená. Odvozil dvě děti a ještě by chvíli sloužil. Byla to čtyřkolka, nafukovací kola, autosedačka šla přicvaknout na podvozek, sporťák šel dát oběma směry. Ve sporťáku jsem vozila holky asi do 1,5 roku, pak šly do golfáče chicco multiway. Ale teda neumím si představit, že by v tomhle golfáči jezdily hned po hluboké korbě.

sonja01
5. lis 2014

@roseinka Ahoj, mám polský Dorjan Danny Sport a jsem maximálně spokojena. V D-testu se velmi dobře umístil, hluboká korba je celkem velká, jde tam nastavit zádová opěrka, sporťák má několik nastavitelných poloh - kromě zad se dá nastavit i podnožka. Je snadno řiditelný i jednou rukou, dobře provedený, mám ho na druhé dítě a vůbec to na něm není poznat. Navíc se na něj dají celkem levně sehnat třeba náhradní kolečka nebo pneu a tak. http://www.dorjan.cz/produkty/kocarky-dorjan

petka1408
5. lis 2014

@roseinka My jsme taky začínali s polskými kočárky, ale teď už vybíráme mezi kvalitními jetými. Myslím, že pokud je kočárek po jednom dítěti a majitelé se o něj dobře starali, a k tomu je kočárek dobré značky, tak musí ještě další 2 děti vydržet. Taky jsem na začátku chtěla kočárek nový, ale na každém polském mi něco vadilo. Buď se nedal složit na minimum, nebo byl malý košík, nebo se špatně brzdil atd... Takže raději jsem ubrala ze svého přesvědčení o novém kočárku, ale nebudu ubírat na kvalitě a na tom co považuji u kočárku za důležité. My teda asi půjdeme do Peg perega, protože jsme chtěli kočárek s ruční brzdou... Tak hodně štěstí, ať vyberete to pravé 😉

barus.8
5. lis 2014

Tak se taky připojuju, Máme kočárek z polska, trojkombinaci za 8300,- kupovaný před 3lety. Značka je firkon vario. Já jsem s nim neměla problém. Hluboký kočárek jsme používali opravdu dlouho cca. 8 měsíců a to malý nebyl žádný drobek a narodil se v říjnu. Sporťák jsme taky plně využili, ten jezdil snad do 2,5 roku malého a ten se rád vozil. A s autosedačkou taky nebyl problém.
Než jsme ale jeli do polska, tak jsme byli v několika obchodech tady, prodavači předvedli co který umí a pod. Takže jsme jeli s určitou představou co chceme-hluboký dostatečně široký, 4 pevná kola, sporták v pevné konstrukci a autosedačku připevnitelnou na kočárek.
Golfáč jsme vůbec nekupovali, jezdili jsme se sporťákem. Teď druhé bude mít ten sami kočárek a pořád v super stavu. Jen na sporťáku buď přešiju potah nebo zkusím sehnat nějaký jiný, protože malý jen hodně usmolil.
Takže já doporučuju 🙂
@roseinka jo pro mě je něco horšího než vybírat kočárek a to vybrat jméno 🙂

pisjutynka
5. lis 2014

Ahoj, taky jsem měla polský kočárek, a to přímo Bexu. Kupovala jsem trojkombinaci, s hlubokou korbou jsem byla spokojená, ale se sporťákem už méně.. ale to spíše proto, že žiju ve městě a potřebovala jsem nějaký lehčí sporťák, se kterým se mi bude dobře i cestovat MHD, a tak jsem šla do Valco Snapu 4. Ale jinak za mě Bexa super, mám ho schovaný jednou pro druhé dítě. Jinak jsem teda měla přímo tenhle: http://www.chytramama.com/Fotografie/Zbozi/Orig...

vanilkacka
5. lis 2014

@roseinka Ahojky, kdyz jsem vybirala kocarek,tak jsem si rikala,ze je to horsi nez kdyz jsme kupovali novy auto 🙂 Mam nekolik kamaradek,ktere maji nemeckeho vyrobce ABC Design a jsou s nim velmi spokojeny. Je vhodny do mesta i do terenu, jedna v nem vozi uz druhy dite a nikdy zadna neresila reklamaci.Kocarek na pohled pusobi dobre a da se sehnat novy za podobnou cenu,co si predstavujes.

cbabu
5. lis 2014

X-lander xq carbon,nad míru spokojenost když jsme ho.kupovali byla to jednička na polském trhu a jeden z nejlepších v evropě 🙂 neřešili jsme žádný problém pokud nebude druhé holčička určitě nebudeme měnit, v případě holčičky mam zálusk na kočárek barevně vyloženě pro holčičku jinak samozřejmě není problém 🙂