Poraďte prosím s výběrem kočárku

festa
15. čer 2014

Ahoj dámy, moc Vás prosím, jestli byste mi mohly pomoci s výběrem kočárku. Věnovala jsem tomu snad už tisíce hodin a stále se nemůžu rozhodnout. Miminko čekám v říjnu, bydlím v Praze a jízdě MHD se asi občas nevyhnu, takže aby to nebyl nějaký obrovský těžký tank, ale zároveň hodně jezdíme i do terénu do přírody, takže zase nesmí být hrkadlo, co se rozpadne na prvním výmolu, určitě bych chtěla čtyřkolku, velikost nebo přístupnost košíku není úplně rozhodující, stačí třeba na nějakou střední tašku (na větší nákupy stejně jezdím autem). Nejdříve jsem chtěla nejlépe trojkombinaci, protože nemám v úmyslu kočárek každý měsíc střídat, nejraději bych si vystačila s jedním. Potom jsem se dočetla, že ty vajíčka v trojkombinacích nejsou nic moc, tak by bylo nejlépe, aby se na kočárek daly dát ty klipsy a na to nějaká lepší sedačka. Nejraději bych si chtěla koupit nový, limit mám tak kolem 15ti tis., kdyby to bylo nějaké terno, tak třeba i 20tis., ale víc už mi přijde za kočár jako docela šílenost. Nemám nic proti polským kočárkům, protože si myslím, že mají i dobré značky.

První kočárek o kterém jsem uvažovala byl Adamex Pajero: http://www.letajicisen.cz/cz/produkt/adamex-paj...
ale u nás zatím na něj není moc recenzí a diskuzí.

Teď mám jako favorita Tako Laret: http://www.kocarky-tako.cz/kocarky/kocarky-laret/
který si podle diskuzí maminy vesměs pochvalujou

Oba kočárky jsou polské, ale řekla bych, že se jedná o dobré značky.

Také prohlížím tuto stránku, kde jsou hodnoceny desítky kočárků http://best-strollers.eu/strollers-rating.php , ale samozřejmě nevím, jak moc tomu má člověk věřit. Každopádně Laret je tam na sedmém místě.

Moc Vás prosím, poraďte, už začínám mít i noční můry o kočárkách 🙂 .

Děkuji.

sykorkaa
15. čer 2014

Ja jsem pro kocarky Tako.

bambulal1
15. čer 2014

Rozhodne Tako mala sem kocarek hluboky od tejto znacky a byla sem max.spokojena

festa
autor
15. čer 2014

Děkuji moc.

Jinak klidně raďte i jiné značky, neznamená to, že MUSÍM mít jeden z těch dvou. 🙂

golymetr
15. čer 2014

http://www.tako-kocarek.cz/Kocarek-Tako-CAPTIVA...
já mám tento a jsem spokojená je úžasnej

teddysek86
15. čer 2014

Mám vybraný Tako Monodi. Taky jsem původně chtěla Laret, jsou krásné, ale přijde mi celkem malá hluboká korbička a protože čekáme mimi na podzim, tak jsem volila raději větší, ať tam má v zimě s fusákem dostatek místa 🙂

rumca
15. čer 2014

ja jsem si vybrala Tako Captiva ted mi došel a jsu spokojena s vyběrem 🙂

marcicek84
15. čer 2014

já půjdu do trojkombinace od britax romer motion 4, cena se vším kolem 15 tis. Kč, mimi čekám taktéž v říjnu, hlavně ten kočárek zvítězil v roce 2013 v časopisu D test, tak to mě utvrzuje ve správném výběru... 😉

baru88
15. čer 2014

ahoj, mám hodně podobný nároky na kočárek - né-li snad úplně stejný ;) původně se mi taky líbil tako laret, ale na živo mne trochu zklamal...teď se nám líbí novinka Tako - Januma impulso (ten jsem ještě neviděla na živo)

http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/v-4/sunline-...

nebo Camarelo - Art (ten jsme na živo viděli a moc se nám líbil)

http://www.svetkocikov.sk/kociky-camarelo/67767...

Jinak původně jsem o kočárkách značek Tako, Camarelo a podobně nechtěla ani slyšet. Měla jsem vyhlídnutý CAM, Mutsy...ale když jsme je viděli na živo a zkoušeli si s nimi jezdit, přišlo nám, že jsou sice krásný na pohled, ale to je asi tak všechno....

šťastnou ruku při vybírání ;)

sykorkaa
15. čer 2014
festa
autor
15. čer 2014

Holky a jak řešíte tu autosedačku? Kupujete v trojkombinaci, nebo máte adaptéry a jinou značku? A jinak máte všechny pěkný Taka. Mají opravdu nádherné kočárky.

@marcicek84 Vypadá taky moc pěkně, ale na něm mi vadí, že u sporťáku nejde sedačka otočit směrem ke mě. Mám hrůzu z toho, že děcko bude vpředu poslintaný a umouněný, já to neuvidím a lidi si budou říkat, co jsem to za macechu, že ho neutřu 😀

@baru88 A co se na Laretu nelíbilo?

marcicek84
15. čer 2014

@festa - až bude dítě jezdit ve sportáku, tak zjistíš, že se chce dívat kolem sebe ne na tebe, takže tohle neřeším, navíc zvrchu je stříška na odklápění, takže v tom nevidím problém 😉

luczik
15. čer 2014

Kočárky taky řeším několik týdnů, mojí prioritou je velká korbička. Favoritem je dvojkombinace http://www.sambaby.com/1985-kombinace/41667-dor... a co se týče autosedaček nejspíš dokoupím adaptér na jinou značku

festa
autor
15. čer 2014

@marcicek84 Však já vim. Po pár týdnech mi bude asi úplně jedno, jestli bude děcko chvíli poslintané 😅

maice
15. čer 2014

Ahoj, mně se taky líbily kočárky od Taka, ale přijdou mi těžké, mrkni ještě na Camarelo (malaga, granada) váží okolo 9 kg, měla jsem šanci si ho zařídit a přijde mi luxusní 🙂

teddysek86
15. čer 2014

Uplně lehké kočárky mají zase nevýhodu, že jsou celkem vratké, což do terénu není moc dobře 😒 ...

zuzana_ka
15. čer 2014

@festa
My máme baby design lupo a naprostá spokojenost. Je supr jak do města tak do terénu. Každou chvíli jsme někde na výletě🙂. Je skladný a lehký. Vejde se do auta a ještě je místo i na nákup. Potahy se dají lehce sejmout a vyprat. Má nafukovací kola a pumpička byla ke kočárku. Fajn je i velký vak na nákup, který se dá zapnout, takže nic nevypadne a nikdo nic neukradne 🙂

Kupovali jsme vajíčko cybex s adaptéry.

Kočárek (hluboká korba plus sporťák) vyšel na 8500kč a vajíčko na 2 500 plus adaptéry za 500.

Záleží na tom, kolik chceš za kočárek dát. Myslím si, že za ty peníze jsme vybrali nejlíp 🙂

zuzana_ka
15. čer 2014

Ještě dodám, že sporták se dá otočit na oba směry.

Jinak hlubokej kočárek jsme využili v zimě a nebyl problém s velikostí. Malá byla zabalená do kombinézy, do vaku a s dekou přes sebe a to měla pět měsíců🙂

luckag2
15. čer 2014

U nás nakonec zvítězil tento : http://www.vseprovasedite.eu/kombinovane-kocark...

festa
autor
15. čer 2014

@zuzana_ka
@luckag2
Také oba polské pokud se nemýlím a oba vypadají moc pěkně. Nad Colettem už jsem si taky párkrát lámala hlavu.

Problém je, že vůbec nevím, kam bych se měla jít podívat na kočárky na živo. Tako nejblíž Praze snad ta Mipesa, která je u MB. Baby Design by se tu našel, ale Coletto teda vůbec nevím.

Jestli je tu někdo z Prahy, nemáte tip, kde by se daly tyhle kočárky omrknout?? (nejlépe samozřejmě na jednom místě, běhání po obchodech mě moc nebaví 😖 )

zazulka
15. čer 2014

Já měla Jedo Fyn 4DS a koupila bych si ho znova

baru88
15. čer 2014

@festa čekala jsem, že korba bude větší...jelikož čekáme miminko v listopadu, tak bychom rádi kočárek, který má větší, hlubokou, dobře krytou hlubokou korbičku a to laret právě nemá....a ještě se mi nelíbilo, že boudička a tuším i kousek vaničky je potažen materiálem, který mi připadal jako nějaký lesklý šusťák 😕 a to se mi tedy opravdu vůbec nelíbilo...ale to je jen můj subjektivní názor 😉

festa
autor
15. čer 2014

@baru88 Aha, to by se mi taky nelíbilo. Též čekám mimčo na zimu 😒 Ach jo, to je fakt dilema. Nejhorší je, že člověk nemůže jít do obchodu, kde jsou všechny ty značky vystavený a vyzkoušet.

luckag2
15. čer 2014

@festa Tak to vůbec nevím,já jsem z Frýdku Místku 🙂 Ale byla jsem u něj mile překvapená,celkem velká korbička,lehká konstrukce,jak jsem zkoušela jezdit tak velmi pohodlný. A co jsem našla nějaké recenze,tak jsou převážně maminky spokojené. A navíc není ještě tak okoukaný 😉

blessedmary
16. čer 2014

koukám, že ta máš odkaz na letajícísen...zkus se tam podívat na Seed Pli, nemůžu si ho vynachválit. je strašně lehký, do města i do terénu ... jsem z něho z hýčká i syn a nemůžeme teď najít nic, co by nám po tomhle vyhovovalo, protože tenhle byl fakt extra...teď jsme zkoušeli mamas and papas a proti tomu je to hrůza. Do Taka bych určitě nešla, obrovský (ale ne místem pro miminko) těžký do autobusu rozhodně ne.

Jinak kdyby měl někdo návrh na něco opravdu kvalitní mezi golfkami a sporťákem, aby to nebylo těžké, odpružené a nemělo to nafukovací kola...ne Bee ani Mamas and Papas obojím jsme zkoušeli a prostě NE, jsme velmi nároční 😀

denyzuza06
17. čer 2014

já mám zkušenost ze v hlubokem kočáru ani jedno z mých dětí stejně dlouho nejezdily a než se tahat s těžkým kočárkem v trojkombinaci, protože co si budem povídat trojkombinace ve sportaku bude vzdycky tezší než klasika sporťák, radši jsem pořizovala nový pouze sporťák, protože ten užiješ nejdýl. Hluboky kočár jsem potřebovala hlavně na zimu takže nafukovací kola a pak prostorný, ty dnešní rakvičky mi přijdou děsně malý, jsou to snad jen 80satky? takže já volila hluboky kočár starší použitý, hlavně prostornější a až sporták jsem upovala nový, lehký a dobře ovladatelný....hluboký kočár jsmenikdy neměli dlouho, sporták od pul roku až třeba do tří

denyzuza06
17. čer 2014

@luckag2 od coletta jsem měla sporták a byla jsem s nim strasne spokojena, vydrzel uplne vsechnoa pritom byl elhoučkej a moc dobře se ovládal

luckag2
17. čer 2014

@denyzuza06 Já mám tedy koupený zatim jen hluboký,a dítě teprv čekám. Ale co jsem sním zkoušela jezdit tak je celkově strašně lehoučky 😉 Už ted jsem spokojená.

denyzuza06
17. čer 2014

@luckag2 já jsem z nej byla nadšená, u první dcery jsme mela klasicke golfky dve hole a ve predu dvojity kolecka to bylo strasny, druhe jsem koupila tenhle a jezdila v nem hned na jare jak to slo, krasne se ridi jednou rukou, ve predu ty kolecka se super ovladaly, kosik byl pevny adocela velky a skladal se pekne doplacata takze v kufru auta nezabiral moc mista..ted uz nevimmel tusim 6 nebo 7 kilo....z klasikou hlubokym nemam zkusenost ale nebala bych se zkusit urcite bude taky moc fajn

luckag2
17. čer 2014

@denyzuza06 Aha tak to já mám asi jinou řadu. Mám tento http://www.vseprovasedite.eu/kombinovane-kocark...