Používali jste sportovní část kočárku Iglesina Magnum?

sylviiik
29. bře 2008

Chtěla bych vědět, jestli máte zkušenost s tímto kočárkem jako se sporťákem... Zdá se mi, že většina maminek si ho pořizuje jen jako hluboký a možnost rozložit na sportovní sedačku nevyužívá.

neeve
29. bře 2008

😲

marguerite
29. bře 2008

😎

ilonap
29. bře 2008

Taky jsem zvědavá na příspěvky. Už se totiž kočár chystám přehodit na sportovní úpravu.

marguerite
29. bře 2008

Sylvinko já ho mám..jak víš ...a přesně..nechystám se do sportáku, já se bojím, že je moc vysoký, nestabilní a tím jak houpe..což jsem doteď oceňovala..tak u sporťáčku se toho ojím ☹

ilonap
29. bře 2008

z toho houpání mám taky strach. Ale koukala jsem i na jiné diskuse na toto téma a prý jsou to zbytečné obavy. V každém případě určo kšírovat.

marguerite
29. bře 2008

no kšíry určitě..TY se chystám dávat i do sporťáku obyč, pač jsme si už koupili klasický sporťák, ale bude to těžké rozloučení, MAGNUM je MAGNUM 😵

karot
29. bře 2008

Ahojky!
Tak my už "sporťákujeme" 3,5měsíce a abych pravdu řekla,magnumka je víc stabilnější,když je korba otočená po směru jízdy.Pokud mám Adama obličejem k sobě a začne v kočáře řádit,má to tendence,aby se to překlopilo a on z toho vypnadnul.Takže pokud možno,radši kšírujte a nenechávejte kočár bez dozoru,ikdyž je zabržděný. 😉

llucinka
29. bře 2008

Taky se na to chystáme, ale malý ještě nesedí, takže zatím jsme v hluboké korbičce, i když už jsem tam skoro nevejdeme, protože jsme velcí 😖 Taky uvítám názory. 😉

taanak
29. bře 2008

Ahojte, mam Magnum, ale na podvozku s otocnymi kolieskami. Pouzivam ho ako sportak uz vyse roka a pohode v oboch polohach 😉

sylviiik
autor
30. bře 2008

Díky za příspěvky 😵 ještě chvíli počkám, než se budu rozhodovat...

slunicko27
31. bře 2008

Sylviiik, já čekám co se bude dít, až dám malého do sporťáku, když to bude nebezpečné nebo prostě blbé, tak začnu uvažovat o něčem jiném.
Přijde mi divné, že by to vyráběli jako sporťák a pak to bylo tak nebezpečné 😨 , už teď ho občas posadím, ale je přikšírovanej a zatím v pohodě.

jana.1
31. bře 2008

inglesina magnum je typ kombinace, která je lepší jako hluboká verze a ve sportovní úpravě má horší vlastnosti právě díky houpacímu podvozku. S tím se musí počítat při koupi 😉 Mě moc bavilo vybírat kočárek 😀 😀 , takže jich mám dost ošmataných a četla jsem i dost recenzí.. Já magnum taky mám, jsem taky spokojená jako asi drtivá většina.. Magnum je magnum 😀 Je nám 8 měsíců, vejdem se v pohodě, po odendání hyg. vložky se vejdeme i nadále.. teď se stejně oteplí, tak chybět nebude.. stačí ten kryt/nánožník. Já předpokládám, že dítě, jak objeví chůzi, tak jí dá přednost před kočárem tak do roku a půl + - (záleží na povaze).. To jak výrobci udávají, že kombinace je od 0 do 3 let.. to je sice možné, ale mnoho dětí ve 3 letech v kočáru prostě už nejezdí. Ačkoliv na nějakou delší túru se ten sporťák využije. Proto taky většina mamin kupuje lehké skladné golfy, ať má jakoukoliv kombinaci. Takže když jsem si to spočítala, tak mi vyšlo, že magnum využiju jako hluboký kočár, dále v období, kdy dítě už chce koukat a když nevidí, řve.. a dále v přechodném období ke golfům... a později na spaní na zahradě nebo na delší výlety. To znamená v podstatě delší dobu než sportovní verzi, se kterou se nikdo nechce nakonec moc tahat, když nemusí. To polohování nožiček a zad z lehu do sedu se mi moc líbí a využívám už dlouho a čím dál více. Kdybych příště vybírala kočárek, opět bych chtěla, aby toto uměl.. Nebyla jsem omezená čekáním na dobu, kdy konečně budu moci přecvaknout korbu za sporťák.. a dále když dítě usne, tak mu to můžu zas sklopit zcela do lehu a může se pohodlně vyspat. Pak jsou různé podvozky.. pevné se hodí líp do sportovní kombinace, houpací spíš k hluboké verzi a na dobu spaní nebo když se jede přes hrboly. Mně to nevadí, stejně jsem furt u kočáru.. Jinak já bych se bála dítě nechat samotné u jakéhokoliv typu podvozku. Já tedy tu sportovní úpravu využiju, protože jezdím tady na procházky tak 1 - 2 x denně a mám tu takový malý tankodrom.. Vlastně už jí využívám a zatím je to dobré.. koukáme, koukáme.. pak usneme 😀 Občas jí přehodím po směru jízdy.. To zatím jen když jedeme delší dobu proti slunci nebo větru. Ale uvidím, až sebou začne víc mlít. 😉

karot
31. bře 2008

Já jsem s Magnumkou spokojená a houpací podvozek mi vyhovuje víc,ikdyž je u sportovní verze méně stabilní.Zatím se mi golfky kupovat nechtějí,ale uvidím časem. 😉

ilonap
2. dub 2008

Tak mám čerstvé poznatky se sportovní verzí. Jezdíme zhruba týden a je to naprosto v pohodě, ikdyž mám hodně aktivní dcerku. Pořád sebou šije neusedí chvilku v klidu. Ale ja tady napsala karot, zdá se mi být stabilnější s korbou ve směru jízdy. Na tom našem vesnickém tankodromu nám vyhovuje víc podvozek bike, ale do města na nákupy jsem už koupila i obyčejné lehké golfky. Kdo se má pořád tahat s vajíčkem,že? Navíc už dcerce z něho pořádně trčí nohy. Pohled pro Bohy! 😀

sylviiik
autor
2. dub 2008

Iluško, děkuju za zprávu... já pořád řeším, zda si Magnum nechat, nebo prodat a koupit x-lander. Taky zdoláváme polní cesty a občas to stojí za to... Nechci kupovat každou blbost jen proto, že se nám ji rozhodli vnutit 😀

susik77
2. dub 2008

baby, verca mi place, ked je priputana tymi pasmi, asi jej to vadi. myslim, ze hlavne medzi nozickami-ako tam ma plienku.

sylviiik
autor
2. dub 2008

Susi, já zatím poutám jen mezi nožkama... a dobrý, tak nevím 😒 ale aspoň kolem pasu musí být přivázaný, vyskočil by ven 😀

karot
3. dub 2008

Asi před 3.dny jsem začala kšírovat a už nemusím řešit stabilitu kočáru. 😉

ilonap
3. dub 2008

Já teda kšíruju od začátku, jinak by mi Lili určo vypadla, jaký je to ďábel! 😀 Susi, já myslím, že je to všechno o zvyku.Když tak ji nekšíruj tak natěsno, ono se to poddá.
Sylvi, já bych zůstala u našich miláčků Magnum. Kdybych nebyla nucena občas zajet autem do marketů, tak bych ani golfky nekupovala. 😉

sylviiik
autor
3. dub 2008

Ilu, přesvědčila jsi mě 😵 Zbudou penízky na potřebnější věci... Holky mooc díky za zkušenosti 😵

llucinka
3. dub 2008

Sylvi. Takže budeš jezdit jen se sporťáčkem a nebudeš kupovat golfky? 😉 Taky řeším, jestli ještě něco koupit... 🤐

chaluska
3. dub 2008

Tý jo, já myslela, že to není moc oblíbený kočár a Vás tu je. A poslední měsíc jsem ve městě potkala asi 4 nové Inglesiny a když jsem byla těhu, tak tu jezdila jedna stará.
Já jsem zatím se sporťákem spokojená a myslím, že to vydržíme než začne chodit. 😉 Podotýkám, že máme obříká, 8 měs. 75cm 10kg a nohy 18 a vejdem se skvěle.

sylviiik
autor
6. dub 2008

Luci, přesně, zůstaneme u Ingl. a k tomu časem golfky 😉 😵

jana.1
6. dub 2008

já zatím nepoutám.. 😅 jak je zima, tak kolikrát máme fusak a i když ne, to je jedno, připnu patentkama nánožník k boudě a on se přes něj nemůže přehnout dopředu. Když je tepleji, tak rozepnu ty zipy po stranách, aby to větralo. Je fakt, že jsem furt u kočáru, jelikož ho vezu.. Ale třeba než nandám boty, tak je chvíli sám. No budu muset taky poutat.. Ale já si dovnitř dala matraci, takže jí vyndám, abych se dostala k těm pásům. Jeslti nám budou třeba větší, tak bych koupila kšíry.. uvidím.

sylvii, k x-landeru vím jen to, že záda se u sporťáku polohujou utahováním popruhu, jinou vzpěru to nějak nemá či co.. taky x-lander má široko od sebe kola, tak se s ním hůř projíždí dveřma, příp. sundáš jedno kolo, projedeš a nandáš. A tady jedna maminka chtěla vyzkoušet můj, tak jsme si je na chvíli vyměnily. Měla teda na tom x-landeru nasazenou korbičku ne sporťák.. no a můžu ti říct, že jak se x-lander neřadí mezi žádné extra těžké kočáry, tak to bylo celkem znát. Sice žádná hrůza, ale bylo to, jak když vezu kovadlinu 😅 nebo kovadlinku 😀 to pérování je znát, když není, ale nic tragického, normálně se jelo.. Jen když mi dala zpátky můj kočár, tak mi přišel tak trochu jak peříčko. Hlavně když se jelo do kopečka. A to měla o 2 kila lehčí dítě. Není to tak zlé, ale ta inglesina je zkrátka snáze ovladatelná.

jana.1
6. dub 2008

chalusko, no je u nás na vsi jich je několik 😀 a v pze třeba u dr. je taky vídám. obecně nejvíc je ale vidět jané slalom

sylviiik
autor
6. dub 2008

Jani 😵 dobré srovnání - kovadlinka 😀 Já si taky ovládání nemůžu vynachválit. V pohodě to zvládnu jednou rukou i bez natáčecích koleček...

llucinka
6. dub 2008

chalusko: No, to my jsme měli v 6-ti měsících 9 450 g a 78 cm. Takže my se už vejdem tak tak 😝

llucinka
6. dub 2008

Tak to já u nás inglesinu neviděla žádnou, všichni kupujou ty nechutné levné polské kočárky. Jednou jsem šla k doktorce a tak stály hnedka dva vedle sebe, nikde nikdo, tak jsem si zkusila pohoupat a pojezdit a to byl teda hnus, zlatá Inglesina 😵 Jsem to hned pustila a druhý raději ani nezkoušela (byly si podobné, jenom jiná barva).

marguerite
6. dub 2008

Tak já jsem zrovna ten případ, co má MAGNUM a taky X-lander sporťák 😵 občas to teď střídám a je to boj boj boj..vždy si zvyknout...LANDER je super, ale MAGNUM pořád stojí doma a né a né ho schovat 😀 bude to fakt těžké loučení. 😎
U nás jezdí asi jen 3-převládá tu CAM CORTINA..těch tu je jak malých myší a Llucinko, s těmi polskými a jinými podobnými, ani mi nemluv, my zažili trapas, jsme byli u známých, Ondra ještě nebyl na světe, ale MAGNUM už doma čekal a už jsme ho znali od jiných známých. A ti u kterých jsme byli, měli v síni kočárek-měli zrovna miminko a manža suveréně povídá když jsme odcházeli: Jak se s ním houpe-ukažte..a chytl tu rukojeť ži si pohoupe a jak do toho šel s vervou, tak si málem odrovnat zápěstí-ono to nehoupalo 😀 😀 no tak to kulentně zakecal a ve výtahu pomlouval 😀 Měli holt jinou značku 😀

marguerite
6. dub 2008

Ale je fakt, že to pérování mi chybí ... při uhušání si připadám jak kdybych měla třesavku, ale Ondra usne 😀 Magnum vyčká na druhého prcka 😎 😵