Poznáte kvalitný športový kočík pre veľké deti?

susik77
13. pro 2009

Ahojte, chcem kupit pre mladsiu dceru kvalitny a stylovy sportovy kocik, kludne aj do 20 000 Kc. Ale zatial narazam na to, ze tie pekne kociky su pre malinke deti a my budeme mat asi obidve deti dost velke...Starsia ma v 2 rokoch asi 92 cm a 16 kg...

Mam tieto poziadavky: musi byt vhodny do terenu
otocna sedacka v smere a proti smeru jazdy
nie extremne tazky(do 15 kg)
kvalitny
aby sa dal sklopit do lahu
aby sa s nim dobre manevrovalo
jednoduche skladanie do auta
vela priestoru pre dieta(aj v zime s fusakom)
pekny dizajn

Este by som vedela ustupit od tej sedacky v smere a proti smeru jazdy, ostat. je pre mna dolezite.
Zatial vazne uvaz. nad PP GT3 a Quinny speedy, Quinny freestyle, dalej som uvaz. na Teutoniou spirit-aleked som ju videla v obchode tak mi pripad. ze sa do nej vojde dieta tak do 1 roku...
PP GT3 sa mi zase nepaci dizajn...Quinny speedy je ze vraj skor mestsky kocik a ze dobre nechrani v zime...
Mate nej. tip na kocik, kt. by skoro vsetko splnal? Diky 😉

kubinkov
17. pro 2009

Vyráběl se AT4 ( GT4 nikdy nebyl), teď už jedině koupi jetý. ☹

musko
17. pro 2009

aha, tak ten AT4. Ten je suprový..... Škoda, že ide kúpiť len z druhej ruky, ale aj tak by mohol byť fajn, nie? Do terénu a veľký 😉

ludmilka
17. pro 2009

S Concordom sme v lese neboli, maximalne v Pruhonickom lesoparku a tam to bolo v pohode. Ma plastove kolesa, ale uz sa daju dokupit aj gumove, nafukovacie. Sklada sa uplne jednoducho, zabera malo miesta. Co vsak asi bude vadit je, ze nejde uplne do sedu, presne tak ako Jane:((( Je to ta ista firma, akurat su to Nemci a Jane su myslim Spanieli. Oni tie kociky aj podobne vyzeraju...

susik77
autor
17. pro 2009

ludmilka: diky 🙂 pozeram, ze tiez ste z Prahy🙂Aj my chodime do Pruhonic, mame to blizko🙂
Asi sa mi krystalizuje to Peg perego GT3

ludmilka
17. pro 2009

Hlavne to chce vyskusat niekde na predajni. To peg perego som chcela aj ja povodne, ale prislo mi tazke v porovnani s Concordom a horsie sa mi s nim manevrovalo...Prislo mi, ze ked v nom budem mat este dieta, moje ma teraz uz skoro 12kg, tak ze ho asi po schodoch k nam do vchodu ani nevynesiem...

dahlia23
17. pro 2009

no, my sme kúpili pre bábo Bohemia Patron F3, už jazdený, nemá ešte otočné predné koleso. Máme ho v pivnici, ale čo ma prekvapilo, tak naša 2 a pol ročná Lenka sa do neho vojde úplne v pohode aj ležať, netrčia jej ani nôžky. Skladá sa tiež v pohode, sedačka sa dá otočiť aj aj, hmotnosť píšu 13,8 kg. Oproti tomu športiaku, čo máme po Lenke (8,5 kg) mi to príde dosť, ale tu bola požiadavka do 15 kg. 😀
Neviem, kto to tu písal, ale je fakt, že kočík do zimy vedia vyrobiť len v krajine, kde zimu majú. A to Česi majú. 🙂

xxksena
17. pro 2009
susik77
autor
17. pro 2009

ludmilka: chvalabohu, vynasanie po schodoch nemusim riesit 😔
byvame v bezbar. bytovke s velkym vytahom 😉
a mame aj auto-kombi s velikym kufrom, u nas jazdim po vselijakych chodnikoch a cestach-necestach...preto nej. terenak 😉

lulii
17. pro 2009

susik: concord fusion nemá malý kola, ono to na obrázku vypadá, že jsou menší, ale fakt ne. A ta kolekce 2010 vypadá fakt suprově a plocha na ležení je jedna z největších. Budu potřebovat taky kočárek aspoň trošku do terénu a tenhle to možná vyhraje 😉

siuzi
18. pro 2009

ahoj,ja mám tiež takého "drobca",dlho som vyberala šporťák čo by mi vyhovoval a mám Babypoint Solar a som fakt spokojná,a je aj za dobrú cenu,má vyteplený nánožník,je spratný,ľahký,kolesá mám odskúšané aj na sneho,ok. 😉

kamilecka
21. pro 2009

Ahojte,

kedze nechcem otvarat novu temu a tato je taka vseobecna,tak sa chcem opytat aky mate nazor na tento kociarik,na sr este ani asi nieje,mozno ste niektora o nom poculi.Za nazory dakujem 😀

Micralite stroller

mimina22
17. srp 2010

tie kočíky čo spomínate sú veľmi drahé na také niečo nemám poradte mi niečo lacnejšie vdaka.

susik77
autor
21. srp 2010

mimina: co tak nieco z mimibazaru? asi by som kupila kvalitnejsi kocik po 1 dietati, myslim, ze je to lepsie ako nekvalitny novy kocik 😉

e_kociky
21. srp 2010

@mimina22 čo povieš na kočík Danny Sport Active 4 ide o čisto športový kočík s praktickými funkciami ako sú: otočná športová sedačka v oboch smeroch, veľké nafukovacie kolesá, predné sú otočné s možnosťou fixácie, tiež veľká výhoda - polohovanie do úplného ľahu, taška a pláštenka v základnej výbave a ak by si chcela využiť kočík od narodenia, potom stačí dokúpiť prenosnú tašku pre novorodenca a autosedačku 😉

zuzul1310
25. srp 2010

pre veľké dieťa odporúčam jednoznačne Jané Slalom, samozrejme nie Reverse ale 2008 alebo 2009, mám 2008 a predtým som mala Slaloma 2006, zbožňujem ten kočík a malý má 22 mesiacov a 17 kg (si myslím, že dosť veľké dieťa 🙂 ) Aj podľa mňa pozri na MMB po jednom dieťati kvalitný značkový kočík, tieto kočíky toho znesú veľa, jedno dieťa s ním nič nespraví.

rainee
19. led 2011

nooo ja mam take iste poziadavky, dodnes som taky nenasla, asi si dam kocik vyrobit na mieru 😀
tiez som povodne pozerala na jane slalom. kamoska ho ma a 1,5r. syn (tiez dost velky) sa tam ledva zmesti (hlavne na dlzku je mu uz kratky). dalsia nevyhoda je podla mna ze strecha nedrzi na pevno, stale jej to pada, plasty po pol roku rozhegane, neda sa dat uplne do sedu, takze koooopec nevyhod.
velmi sa mi paci tiez PPGT3 lenze ten je dost velky po zlozeni, nedame ho do auta :( a vela mamiciek sa stazuje ze sa lupe ta pena na rucke,inak je superny a este keby sa dal dat do protismeru tak bomba.

bambulkabambulkova
23. kvě 2011

ahojte viete mi poradit daky super,kvalitny,pekny kocik ??Moj syncek ma pol roka ale ma uz 9kg narodil sa 5kilovi preto shanam sportovy daky kvalitny kocik napiste mi postu dakujeeeeem 🙂 😉 😵

zuzikkaa
23. kvě 2011

@bambulkabambulkova ahoj,,zalezi co kocik podla teba musi mat: 3-4 kolesa-nafukovacie ci umele,,otocne sedenie...ci ho budes davat aj do auta a ako casto...atd... 😉

bambulkabambulkova
23. kvě 2011

@zuzikkaa jane je vraj naj nie?

zuzikkaa
23. kvě 2011

@bambulkabambulkova no jane ma aj plusy aj minusy

bambulkabambulkova
24. kvě 2011

a
@zuzikkaa ake

kubinkov
25. kvě 2011

@bambulkabambulkova Já bych doporučila Emmaljungu. Má asi největší sportovní sedačku na trhu. V albu mám dacetiměsíčního syna v Emmaljunga Scooter. Jen dodací lhůta je dlouhá.

saxana123
25. kvě 2011

No my máme starší typ XLanderu - X3jku a ten spĺňa skoro všetky požiadavky až na to že sa nedá meniť to sedenie proti smeru jazdy, iba v smere. Môj syn má 13 kíl, 1 a pol roka a je dosť dlhý - veľkosť 92 cm a má tam miesta a miesta. Fakt je skvelý, síce starší ale čo sa týka priestoru, fakt super. Skladá sa ľahko, ale keď ho chcem do kufra Punta, tak musia kolesá dolu, inak nie je problém, ale to hovorím o fiate punto - krabičková verzia auta 😀 No a čo sa týka váhy, tak ťažký je ale netuším koľko má kíl. Ale tak je to parádne stavaný tereňák, krpec sa v ňom občas postaví a drží sa zloženej striešky a xlander ani len nenaznačí že by sa prevrátil, stabilný je úžasne. našla som foto, tak len tak ilustračne prikladám, ja mám celý modrý, tento je iba vo farbe iný.

zazalienka
25. kvě 2011

ahojte, ja mám PP GT 3 a nie malé dieťa🙂 Mišo má 16 mesiacov a 14 kg, veľkostne je tak na 3 roky a v Peregu sa pohodlne vyspí aj odvezie.. v šporťáku je presne od 3 mesiacov, nezmestil sa do vaničky, narodil sa s váhou 3,52 kg a 3-mesačný mal takmer 7 kg🙂 ja som spokojná a tato tiež.. síce je trochu ťažší, ale priestranný🙂

jane24
21. črc 2011

Ahojte, zda sa mi , ze vela z vas ma neskutosny prehlad o kocíkoch, tak dufam, z emi niekto poradi. Hladam šprtový kočík, aby bol malemu už aj na zimu- teda najlepšie stvorkolesový s nafukovacími kolieskami. Skuste prihodiť vlastne skusenosti, kazda rada nad zlato, je to ine ako v ponukovom liste, kazdy kocik ma predsa aj nevyhody a je fajn o nich vediet. Dakujem

suzicka
21. črc 2011

My mame bumbleride indie je velky priestranny super sa sklada,je lahucky, velke tri nafukovacie kolesa ja mozem len odporucit 🙂

zuzikkaa
21. črc 2011

@suzicka ten som chcela vyskusat,ale v poslednej dobe pocujem ze su velmi kazove-zlomi sa konstrukcia atd
tak uz radsej nie 😒

suzicka
21. črc 2011

@zuzikkaa no to som aj ja pocula ale nastastie sa nam to este nestalo a dufam ze ani nestane 🙂

evaviki
30. črc 2011

tak ak chcete fakt veliky, mali sme Red Castle Shop'n jogg (este so starou korbickou, tato nova je trochu ina, homologovana do auta miesto autosedacky..) - velmi dlha korbicka, tusim patri medzi najdlhsie na trhu.. sportak tiez super, nikdy ziadny problem a to sme tomu kocarku dali par krat poriadne zabrat.. 😀

berusenka
31. črc 2011

Ahoj holky, já bych doporučila baby jogger city elite. Opravdu velikánský sporťák, srovnatelný s PP GT3 jen o hodně lehčí a skladnější. Maximální spokojenost.