Poznáte kvalitný športový kočík pre veľké deti?

susik77
13. pro 2009

Ahojte, chcem kupit pre mladsiu dceru kvalitny a stylovy sportovy kocik, kludne aj do 20 000 Kc. Ale zatial narazam na to, ze tie pekne kociky su pre malinke deti a my budeme mat asi obidve deti dost velke...Starsia ma v 2 rokoch asi 92 cm a 16 kg...

Mam tieto poziadavky: musi byt vhodny do terenu
otocna sedacka v smere a proti smeru jazdy
nie extremne tazky(do 15 kg)
kvalitny
aby sa dal sklopit do lahu
aby sa s nim dobre manevrovalo
jednoduche skladanie do auta
vela priestoru pre dieta(aj v zime s fusakom)
pekny dizajn

Este by som vedela ustupit od tej sedacky v smere a proti smeru jazdy, ostat. je pre mna dolezite.
Zatial vazne uvaz. nad PP GT3 a Quinny speedy, Quinny freestyle, dalej som uvaz. na Teutoniou spirit-aleked som ju videla v obchode tak mi pripad. ze sa do nej vojde dieta tak do 1 roku...
PP GT3 sa mi zase nepaci dizajn...Quinny speedy je ze vraj skor mestsky kocik a ze dobre nechrani v zime...
Mate nej. tip na kocik, kt. by skoro vsetko splnal? Diky 😉

lucula73
13. pro 2009

susik,
no taký kočík ešte asi nevyrobili 😉 ....ale vážne,ja mám podobný problém,my budeme mať tiež veľké dieťa,ja zháňam športový priestranný,no fakt že dnes tie kočíky sú naozaj malé...jediný čo sa mi pozdávala a videla som ho u nás v obchode,boli kočíky jané - nomad alebo slalom...takú priestrannú sedačku má asi maloktorý....sú ľahučké,skladné,odpružené...no moj tip zatiaľ...

lulii
13. pro 2009

ještě se mrkněte na mutsy 4rider, taky velký a ta teutonia. PP GT3 mi přijde, že je to strašnej plasťák, do toho bych nešla ani náhodou.

susik77
autor
13. pro 2009

lulii: ta teutonia sa mi zda malinka...prave kvoli tomu vaham...vcera som ju videla v obchode-aj sme ju merali a bola najmensia z tychto -pp Gt3, aj Quinny...

matra
13. pro 2009

Ahojky, tak já za sebe s klidem doporučuji to Perego GT3... Máme obříka v 10 měsících 11,3 kg a 75 cm a místa máme na rozdávání,terén v pohodě... Já jsem s kočárkem nadmíru spokojená... Navíc jsem si všimla, že se dá sehnat i pod 10 tisíc a to už je super.
Kočárek je stabilní,kvalitní (v obchodech na něj nejsou reklamace),mimi leží úplně, takže se popřípadě dá použít s vložnou taškou, ovladatelnost výborná,super veliký nákupní koš, ten maximálně využívám 🙂
A že by byl plastový, to jsem si nějak nevšimla,plastové jsou akorát držátka na pití po stranách a přední madlo...

dosa
13. pro 2009

pekny dizajn a jednoduche skladanie do auta su pojmy pre kazdeho inak vysvetlitelne... ale skoro vsetky tieto poziadavky splna kocik gesslein F6 - ma dvojo kolies na vymenu - do terenu aj do mesta, ma nastavitelne odpruzenie, ma otocitelnu sedacku a zaroven aj preklapaciu rukovat, takze kedykolvek pocas jazdy mozna zmena, plocha na lezanie 96 x 34 cm. a vybrat si mozes z viac ako 30 farebnych kombinacii 😉

lucula73
13. pro 2009

aj mne sa pozdáva ten peg perego,no pripadá mi dosť veľký...myslím aj keď sa poskladá...a je dobre odružený?

susik77
autor
13. pro 2009

dosa:dik, pozriem ten gesslein, to su kvalit. kociky. este sa mi paci mutsy, ale na stranke mutsy som nevidela rozmery sport. sedacky...nevideli ste to niekde?dik.

dosa
13. pro 2009

my sme mali teraz pre maleho prichystany kocik bertini, ten ma tiez dost dlhu plochu na lezanie v sportaku, ale sme ho pouzivali len tri mesiace. vymenila som za F6 a som konecne spokojna, je to naozaj kocik do kazdeho terenu, aj na zimu je perfektny, babatko je v nom zakutrane, no asi uz nebudem vymyslat a ostanem pri nom 😉 a je naozaj kvalitny, lebo som ho kupila pouzivany a nie je to na nom ani vidiet, ani citit 🙂

pozerala som na mutsy stranky, ale rozmery tam pisu len konstrukcie, sedacku nie, skus pozriet ci tu nie je taka tema a opytat sa majiteliek

tilly
13. pro 2009

na zimu sú lepšie severské značky - nemecké, švédske a pod... tí, čo nemajú zimu nevedia vyrobiť kočík vhodný do snehu a zimy, väčšinou majú strašne otvorené tie kočíky...

kubinkov
13. pro 2009

Souhlasím, že ideální sportovní kočárek zatím nikdo nevyrobil. Je to věc velkých kompromisů, ale na tu chvilku, co děti jezdí, to dokáže celkem otrávit život. Ale mamina na MD se zase nenudí. Já to vyřešila kočárkem Mutsy Transporter z druhé ruky.

ygreen
13. pro 2009

moc se mi líbí concord, přijde mi ideální pro velké děti, hlavně to mají dobře vyřešené s noham.

My máme Icoo platona 8 a je taky velikej - teď jsme ho zrovna vytáhli z garáže na zimu. Tobiáš má přes 14 kilo a 91cm a ještě to jde 🙂 a hlavně má luxusní pláštěnku, velkou pevnou a silnou, kterou by nesundal ani za zlatý prase 😉

cerkris
13. pro 2009

aj môj syn mal ako 10 mesačný 13,5 kg, ale potom sa to nejak spomalilo, a mali sme obyčajné golfky.
ale k veci, ja som taký kúpila mám jané slalom pro len šporťák nedá sa síce otočiť oproti matke , ale mne to nevadí, je priestranný, veľké nafukovacie kolesá je proste super to je môj 7 kočík a ostaneme pri ňom.
kamarátka má cortinu a tá sa dá otáčať a oproti matke a tiež aj kolesá má dokonca možnosť nafukovacie, alebo plastové.

neu.sona
13. pro 2009

Tak já jsem spokojená s Jané slalom pro. Je skvělý, lehký, všude se s ním v terénu dostanu, pohodlný pro prcka a moc pěkný. Jediné, co je teda mínus, že se nedá otočit k mamince. Ale zase má na střeše průhledné místo, takže vidíš, co tam prcek dělá. Doporučuji 🙂

jituskak
13. pro 2009

tak já teď taky řeším tento problém. Šimonek má 7 měsíců a 11 kg a 74 cm. máme boldera3, ale je fakt malinkej. moc se mi líbí ten PP GT3, ale řeším, jeslti ještě nevydržet při tomto a na jaře koupit golfky typu Buggster. fakt nevím. peníze netiskneme, tak bych ráda vyřešila vše ke spokojenosti,a le je to teda těžký.

manika77
13. pro 2009

ahoj ja by som ti odporucila pp Uno...je krasny, velky, ma prehadzovaciu rucku, je lahky, dobre sa sklada, vojde ti tam aj fusak bez problemov, a teraz ta kolekcia 2010 je nadherna lebo uz nema cisto cierne kolesa ale so striebornym kombinovane 😉

susik77
autor
14. pro 2009

Diky, prave som pozerala ten Peg Perego Uno. Ale su to skor golfky, jachcem terenny kocik. Mali sme teraz golfky Peg Perego pliko p3 a za rok aj nieco sa nam u[plne znicili...

cerkris
14. pro 2009

trochu odveci, ale neu.sona kedy si rodila? pozerám, že tvoj mathias má toľko ako môj a ešte sa vyvážajú aj v rovnakom type kočíka, sranda.Mne sa malý narodil 28.5 🙂

prchalka
14. pro 2009

Ahoj,
i já mám Implast Bolder, doteď spokojenost, ale svoje 14m dítě tam do sporťáku sotva narvu oblečený na sezení, natož aby se tam vešel i fusak a nedej bože si chtěla lehnout ☹ ☹
Víte někdo porovnání mezi PP GT3 a Cam Cortina? V Cortině jsem viděla stejně staré a velké dítě (12kg) a leželo pohodlně na fusaku a místa mělo kolem sebe ještě dost. My tam nemáme ani Ň 😠
Mám ještě golfky, ale stále řeším to pohodlí, kdyby mi chtěla venku spát (což se v zimě často stávat nebude, ale pak i na jaře atd...) Vůbec nevím, jak se rozhodnout.. Přitom Implast byl uváděný jako jeden z nejprostornějších (ale zřejmě to platilo JEN pro hlubokou korbičku)!

kubinkov
14. pro 2009

Já jsem původně chtěla Emmaljunga Scooter 2.0. Malý v něm seděl ve 20-ti měsících ( cca 88 cm) a měl dobrých 5 cm opěrky zad nad hlavou. Ale dodací lhůta minimálně 10 týdnů 😝 a nikde u nás není kočárek k vidění, to bylo tristní. Novější verze 2.0 má proti původní větší košík ušitý z látky. Krášně se manipuloval díky dobře umístinému těžišti. Mají i nádkerné nánožníky, velké a teplé.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

prchalka
16. pro 2009

GT3 sporťák nejde přehodit proti směru jízdy (směrem k vám), je to tak nebo už blbnu? Jinak se mi líbí, to jo, ale stále váhám, jestli prostě jít do většího kočáru nebo přežít do jara, pokud se mi tam pak malá ještě vejde.. ta moje rozhodnost 😠 bod mrazu!!!!!!!

manika77
16. pro 2009

ale uno niesu golfky 😕

ludmilka
16. pro 2009

My mame Concord Fusion 2008 a je to jeden z najvacsich sportakov na trhu. Je skladny, lahko sa s nim manipuluje, kludne aj jednou rukou, je lahky (11.5kg), akurat ta sedacka nejde otocit proti smeru jazdy...

janka5861
16. pro 2009

Ja som uz mala vela kocikov , ale jednoznacne pr e velke dieta Concord fusion. moj matusko je velky chlapisko a ma 2 roky a 3 mesiace a dokonca v sportaku este aj spinkava ... odporucam tento kocik 🙂

susik77
autor
17. pro 2009

manika: ale maju take kolieska-podla mna to nie je terenny kocik...
baby a ten concord fusion je lepsi ako pp gt3?
inak zacinam sa orient. asi na ten pp gt3 aj ked sa mi nepaci, ale pripada mi super pohodlny pre dieta, nadherne sa sklada, super sa s nim jazdi akurat ze nejde otocit sedacka ale to nie je az taka velka priorita.

petka80
17. pro 2009

A na Jané Slalom Pro jsi nekoukala? Nejde teda otáčet proti směru jízdy, ale je lehký, skladný, dobře ovladatelný, a podle mě i dost velký.

susik77
autor
17. pro 2009

petka: jj, ale kamaratka ho ma a hovorila, ze jej vadilo ze sedacka nejde nastavit do uplneho sedu-ze je trochu zaklonena dozadu ☹

susik77
autor
17. pro 2009

pozerala som ze aj ten Concord fusion ma take malinke kolieska...

susik77
autor
17. pro 2009

ako sa vam s nim jazdi po lese?inak vyzera dobre...

musko
17. pro 2009

susik, a chceš 3 alebo 4 kolá? Ja by som šla do PP GT4. Inak - my máme do terénu XA - tam mi Petrík spával ešte v 3 rokoch :o) A normoš do mesta Jane Nomad - ten je asi najdlhší na trhu čo sa šport. časti týka, akurát neviem, čo v lese.....

susik77
autor
17. pro 2009

robi saaj GT4? ja chcem nieco hlavne do terenu. sice sme v Prahe ale na okraji-je to tu ako na dedine...a jazdime casto autom, takze dobre skladanie. mhd uz nebudem skoro vobec jazdit. A kludne by som sla do trojkolky-napr. ta GT3 ze je pekne stabilna...