Proč se mi nedaří prodat kočárek?

lrg
25. dub 2014

Snažím se prodat kočárek ABC desing s kompletním příslušenstvím i autosedačkou (viz můj inzerát), stáhla jsem už cenu na polovinu toho, co jsem za něj chtěla dostat, dala jsem ho na několik inzertních serverů a neozval se jediný zájemce. Zajímá mě, čím to je. Jestli je ta cena pořád moc vysoká, nebo o tu značku není zájem. Nevím, jestli to má ještě cenu zkoušet, nebo to mám vzdát a kočár pohřbít do sklepa. Nemáte pro mě nějaký typ?

luciebx
25. dub 2014

Tezko rict.. ale puvodne si za nej ctea 10 tisic.. je to pouzity kocarek za tu cenu si lidi koupi novej.. za 5 tisic. by se prodat mel... nevim.. zkusila si aukro mmb a tak podobne??

lrg
autor
25. dub 2014

@luciebx já vím, že to bylo dost, ale myslela jsem, když je k tomu sedačka a všechno ostatní, že je to tak akorát..... aukro jsem nezkoušela, díky.

elvira
25. dub 2014

A co zkusit vylepit inzerát u vás ve městě? Ono je lepší ten použitý kočár vidět a ochytat si ho, než kupovat podle fotky - však nedávno se tu jedna maminka spálila...
Tvůj inzerát, bohužel nevidím, ani cenu, takže neporadím - ale já jsem kupovala použitý kočár po jednom dítěti za polovinu pořizovací ceny a prodala jsem ho za polovinu toho, co jsem zaplatila...

niccky.z
25. dub 2014

@lrg tak 10tis za pouzitej kocarek je moc, ted 3 kombinace uplne nova stoji kolem 10tis 🙂
Vymaz si inzerat a zadej si novej tak velka sleva nepusobi moc dobre 🙂

scai
25. dub 2014

Já prodala 3 roky používaný kočár Teutonia za 3500. A to byla původní cena 17500. Takže značka na nic, přetlak nabídky. Byl v pořádku, pěkný. Jen jsem ho neuměla vychvalit, Protože jsem s ním spokojená nebyla.

elllenka
25. dub 2014

Nabízíš ho teprve krátce, kočárků po inzerátech je spousta, chce to trpělivost a vyčkat.
Já bych zkusila aukro.

Neuvažuješ ještě o jednom dítku? Jestli ano tak bych si kočárek nechala pro druhé.

lrg
autor
25. dub 2014

@niccky.z díky za typ 🙂
@elllenka dostali jsme k vánocům nečekaně jinčí a lepší, takže už ho nebudeme využívat ani pro druhé.

suzanna123
25. dub 2014

@lrg jde o to, jestli na prodej spěcháš - to bys asi musela hodně s cenou dolů. Já bych vyčíslila pořizovací cenu, hodila to na všechny servery a čekala. Myslím, že máš nevýhodu, že je menšina lidí, kteří chtějí tříkolku a barva taky není úplně neutrální, takže holt asi budeš muset vyčkat, až se najde někdo, komu se tenhle kočárek bude líbit. Osobně bych s cenou nešla dolů a vyčkávala. Jsou i kupci, kterým když se líbí zboží, ale ne cena, tak si napíšou, jestli se nejde domluvit...

monihart
25. dub 2014

Já jsem teda kupovala nový kočárek, ale co by mě odradilo na takovém inzerátu je, že byl používán tak krátce (nevím, jestli jsi myslela jen hluboký nebo celý kočár). Asi bych se bála, že jsi s ním nebyla spokojená a kupovala hned jiný. Nevím, to je můj názor... Někdo jiný to asi může ocenit. A taky bych smazala původní cenu. Vypadá to podezřele.

monihart
25. dub 2014

Teď se dívám, že jste dostali jiný. Tak asi bych to tam nějak nenásilně a citlivě připsala.

lrg
autor
25. dub 2014

Holky díky za typy a rady, zkusím znovu a radostněji 🙂

elllenka
25. dub 2014

@lrg : do inzerátu vlož větičku o tom, že jste dostali nečekaně nový kočárek k vánocům.
Nekonají se u vás bazary dětských věcí? U nás bývají 2x do roka a kočárky se tam docela dobře prodávají- pokud za ně kupující nechce přehnaně moc.

llluckaaa
25. dub 2014

A zkoušela jsi se dívat na ostatní inzeráty na prodej stejného kočáru? To by ti mohlo napovědět, jakou cenu dát.
Možná je nevýhoda, že nemáš na bazárku žádné hodnocení, při nákupu dražších věcí si lidé dávají větší pozor a berou raději od někoho trochu prověřeného. Plus bych asi přidala k inzerátu informaci, kde je možnost osobního odběru - mně se toto u větších věcí vyplatilo a ozvali se mi zájemci, kteří si pro danou věc dojeli 😉

berynka
25. dub 2014

@lrg záleží na dost věcech... jednak kde ho všude nabízíš, jak ho vychválíš a nafotíš, za kolik se prodávají stejné kočárky a v neposlední řadě zrovna u toho ABC Designu, který to je 😉 . Já sama mám Viper 4S, jezdí jich teď docela dost, ten by podle mého se mohl prodat docela dobře. Ale pokud je to třeba 3tec, tak to pochybuju.

Třeba kamarádka hodně dlouho nemohla prodat komplet Maxi Cosi (rok používaný) a to byl ještě v lepším stavu než nový (fakt!), cenu snižovala o dvě třetiny.

blanka.k
25. dub 2014

@lrg Když jsem prodávala kočárek, tak mi kamarádky radily ho prodat spíš o částech...ale i tak, kočárek se prodával za necelých 20t 3kombinace a prodala jsem to po částech za 5000,- (Quinny + autosedčka Maxi Cosi)
3měs.používaná hl.korba z PC 4500,- za 1300,- (naštětsí šla i na jiné kočárky s adaptérem)....autosedačka podobně (nemám auto, jezdilo se vyjímečně, takže taky jak nové)....sporťák z 10t za 2,5t 😅 A trvalo to asi půl roku než jsem ty 3 věci prodala.... nakonec se to prodalo tady přes MK a něco přes mimibazar
Mnohem líp se mi prodávaly právě fusaky, nánožníky, deky, slunečník.... (taky jsem měla Emitex, origoš ke kočárku bylo moc drahý 😅 ), to se většina prodala tak za 60-70% PC 😉

zamilovanadonej
25. dub 2014

To se nedivím, že se prodej nedaří za takové peníze.

petkula
25. dub 2014

@lrg cena se mi nezdá vysoká ale je fakt, že je vyloženě holčičí, kdyby byl neutrální, byla by šance ho prodat rychleji. A zkusila bych prodat ty doplňky zvlášť, tím nepřijdeš o tolik peněz. Jo a často máš malou chybičku v názvu kočárku - ABC design/desing. Ten, kdo vyhledává tuto značku, tak se mu pak třeba nezobrazí, protože ji můžeš mít špatně uvedenou...

nikollita
25. dub 2014

Já už jsem měla doma 9 kočárků (postupně 🙂, takže jsem v prodeji zběhlá 😀 Nejlepší pro prodej kočárků je aukro. Jinak ideálně prodávat ne jako trojkombinaci, ale odděleně (pokud to jde). Spousta lidí shání třeba jen sporťák, ale trojkombinaci nechtějí. Maminky, které čekají první miminko, kupují většinou trojkombinaci novou.

marketa2013
25. dub 2014

Mě přijde výborný na prodej mmb a bazoš, ale každý den se musí inzerát aktualizovat jinak zapadne. Dala bych si inzerátů víc, na trojkombinaci i na jednotlivé části. O tom, že jste dostala vymakanější kočárek bych nepsala. Také bych dala jako úvodní fotku nějkaou hezčí, s načančaným kočárkem a třeba spokojeným dítkem v něm.. 🙂 kočárků jsem také prodálvala hodně (8) a vcelku v pohodě se prodaly, ale pochopitelně to není výdělečné, je to použité zboží, takže se to dá prodat akorát hodně pod cenou, navíc když máte kočárek rok výroby 2012, tak si člověk představí prostě 2 roky používaný kočárek (což není zánovní).. to, že třeba rok někde stál, člověk nebere..

irennn
25. dub 2014

Já bych třeba za tu cenu použitý kočár nekoupila..to si maminky radši koupí nový a něco přidají.Většinou chce každá máma pro své dítko kočárek nový.....abys ho prodala,musela bys jít za symbolickou cenu tj. tak 2tisíce

alisek
25. dub 2014

taky bych zkusila prodat po částech, uvidíte, Já takhle prodávala skoro půl roku odsavačku, taky přetlak v nabídce, dostala jsem za ní necelých 50% z , takže jsem vlastně spokojená, jen jsem byla udivená z dotazů, zda to je ještě v záruce atd. Na podzim budu prodávat taky kočárek a autosedačku, tak uvidím jak budu úspěšná v prodeji.

lucidela
25. dub 2014

Mně osobně ta cena připadá adekvátní. Ale použila bych lepší fotografie, focené venku (v parku) za dobrého světla. Také bych nezmiňovala, že ho vyměňuji za vymakanější model, jen bych uvedla, že jsme darem dostali nečekaně nový, tak ho chceme využít. Mně se ten kočárek docela líbí, nevidím důvod, proč by se neměl prodat. ale neznám tu značku, tak nemůžu hodnotit kvalitu 🙂

martasek
25. dub 2014

Základ je úvodní fotka, musí upoutat na první pohled, popis mi přijde fajn, jen bych taky dala pryč tu větu, že jste dostali vymakanější kočárek. A zkus Bazoš, tam jsem prodala vždy všechno 😉

marketa2013
25. dub 2014

jo jen dodávám, že mě cena přijde fakt dobrá, abc jsem také měla a je to kvalitní německý kočárek. myslím, že opravdu každá maminka chce kočárek nový, ale jaksi ne každá na to má, takže se použité dají celkem dobře prodat. Dávat 3 kombinaci za 2 tisíce mi přijde těžce pod cenou.. (jak uvádí irennn) já třeba vidím trochu problém v té barvě, takže to chce čas, aby se našel zájemce, který chce vyloženě tuto barevnou kombinaci.. jo a ještě bych zkusila dát inzerát na nástěnku v porodnici, to by také mohlo fungovat.

cernalu
25. dub 2014

řekla bych, že to chce prostě vyčkat, já jsem prodala Viper 4S trojkombinaci asi do měsíce na mmb a to byl teda dražší 🙂

styna87
25. dub 2014

@lrg Když si vezmu, že v té ceně je od emitexu jarní a zimní fusak, autosedačka atd. S cenou 5000,- bych určitě níž už nešla. Jak už bylo razeno, smaž inzerát a cenu zadej znovu 🙂 Zkusila bych i fotky z venku. Hodně štěstí s prodejem 🙂 Chce to čas. Jako všechno 🙂

atinkaa
25. dub 2014

@lrg napisem ti za seba, zacinala som predavat ked sa mi zacali hromadit veci, najprv moje ked som pribrala, potom tehulkovske, potom postupne detske a skusila som vselijake taktiky 😅 😎
najprv som si ako ty myslela ze je to cenou....bol to nezmysel kopu veci som tak de facto na mimiaukciach venovala od koruny - za korunu, nevadilo by mi to a ani v samej podstate veci nevadi, stale boli maminy prekvapene tym co dostali - myslim kvalitu a stav...skor ma obcas zaskocil styl jednania.....nechcem sa nikoho dotknut ale cim blizsie k nule sa budes hybat tym si musis zvyknut na ''hulvatskejsie'' sposoby..asi ako v restike, v stvrtej cenovej si na cisty pohar nepotrpi nik...zas pardon za maminy, ktorych nejake promile bude, ktore dostali nase veci a podakovali, boli slusne, vdacne, spokojne, tym vdacne nemyslim nejake ovacie ale napr. vetu, ze balik dostali, ze prisiel ok, a hodnotenie.
potom som si povedala ok, skusim to inak a skusila som zvolnit tempo, ak mi rozumies, vobec nechod pod cenu, ktoru by si rada za kociarik dostala, - ak samozrejme nemusis ( xkrat nas donuti bud potreba ziskat koruny rychlo, potom ide vsetko bokom, velakrat priestor alebo i nase okolie)
za mna teda rada klido na viac serverov a nielen tu, urcite za cenu aby si bola so sebou spokojna, ak by si mala cosi predat a mat zlost z vysledku, tak to radsej daruj 😉
a na kupca to jednoducho musi pockat
cr-sr trh je malinky, a ak mas specificku vec, tak jednoducho potrebujes cakat na to, kym toho spravneho cloveka priveje k tebe
nic viac dokonca ani hodnotenie to nezmeni
su tu osoby co maju skusenost ze dostali tovar poskodeny od osoby co mala same kladne hodnotenia viz tema podvody zde
rovnako tak ja nemam pocit ze by mi mimiaukcie ''slapali'' viac tym, ze tam svieti nejaka 150 vsetko v pluse a spokojnost, ludia chcu obvykle to same, a ak to nemas tak cakas dlhsie....ale myslim ze je to rydzo ceske ...kdo si pocka, ten se docka, nie? drzim palec nech sa zadari predaj 😉 a najma naj nenarazis na nejakeho podvodnika, lebo ti su na oboch stranach, staci citat, co ludia nevymyslia 😨 😔

laska.nezna.hranic
25. dub 2014

mně by v té výbavě nevadila ani barva (i když u nového bych do ní nešla), ani cena, ale je to tříkolák, takže pro mě nepraktický, což znamená, že bych ho nevzala na milost ani za polovic. jinak si myslím, že časem svého majitele najde i za požadovanou cenu, ale s ohledem na vybavení bych to zkusila spíš až na podzim, protože lidi mají pořád tendence pořizovat kočárek až nakonec. fusak v dubnu by mě nezajímal, i když celkově je výbava dobrá. trpělivost 🙂

amallie
28. dub 2014

@lrg koukala jsem na inzerát a mas ho pěkný 🙂 ja jsem prodávala kočárky 3, dva šly hned za 1/2 PC, jeden z nich byl luxusní bugaboo donkey, takže na ten se jeste stala fronta. Golfky mi taky daly trochu zabrat, protoze jsem si pr prodej vybrala zimu. Ale tak jsem počkala na jaro a taky šly hned.
Ono se lip prodávají dle me výborné značky s vysokou původní pořizovací cenou, přesto se určitě prodá, vyčkala bych a autosedačku a fusaky bych prodala zvlášť. V barvě problém nebude, přeci jen holčiček se rodí dost 🙂 hodne štěstí!
Koukala jsem se ale, ze kočárek, který nabízís se novější 2013 sežene za 8500, takže pak je cena 5000 vyšší jak 50% a u téhle levných kočáru uz neni problém dostat od babičky tisicovku a mas novy. Prodala jsem kočár v PC 44 za 24 a v PC 24 za 12. Golfky PC 10 za 3,5k.

kocicinka
28. dub 2014

Tak dle mého ten prodej nelimituje fakt, že je to trojkolka, ani barva. Já jsem prodala dvě trojkolky v klučičích barvách okamžitě, ale šlo o oblíbenou značku Jané slalom. Prodej limituje fakt, že to není tolik žádaná značka a nabídka v inzerátech je bohatá. Jak píše @amallie, čím žádanější značka, tím lépe se prodává.
Ale zcela určitě bych fusaky a autosedačku prodala zvlášť. Spousta lidí chce jen fusak či autosedačku, nebo naopak kdo chce kočárek, tak už fusaky doma třeba má. Já jsem fusaky prodala zvlášť a taky brzy. Ale měla jsem nízké ceny. Golfky holčičí PC 3.000 jsem prodala za 500,-.