Proutěný koš na miminko. Na co slouží ovální látka?

lucisa
26. říj 2009

Ahoj, mám malý dotaz. Koupila jsem u nás v sekáči proutěný koš na miminko v super stavu a vybavení. Držák na nebesa jsem identifikovala i namontovala v pohodě, stejně tak nebesa, ozdobnou mašli na uzlíku nebes, minimatraci i peřinku s povlečením. Ale ještě u té výbavy byl kruhový kus látky (tvar válce), nahoře ozdobený stejnou látkou jako zbytek, ale s prodavačkou jsme nepřišly na co vlastně je. Délkou asi metr. Nejdříve jsme to zkusili hodit ještě přes nebesa, ale to určo nepasuje, protože nebesa jsou jakoby do áčka, ale toto je rovný tvar, nahoře u té látky je to trochu prostřihlé (asi 10 cm) a ukončené tkaničkou. Na obvod koše je to malé a pod košem to také nejde upevnit, nehledě na fakt, k čemu by bylo mít zakrytý podvozek koše, že? Hledala jsem na netu ve všech možných obchodech, stejný typ koše (nebo hodně podobný) jsem našla, ale bohužel všechny se už prodávaly s vybavením, nebylo to nijak zvlášť nafocené a navíc byly ještě s "obalením" koše, což já nemám. A na samostatnou výbavu do koše jsem nenatrefila. Netušíte, k čemu by to mohlo být? Nafocené to nemám, ale kdyby jste některá tušila, co by to mohlo být, napište mi a já to vyzkouším. Díky za rady.

lamarika
26. říj 2009

Je to na obvod koše. My měli z jedny strany užší a na gumičku - to patřilo dovnitř koše k madraci; a volánky přes koš venku. No snad mi rozumíš jak to myslím 😉

lucisa
autor
26. říj 2009

Vím, jak to myslíš, to mě taky napadlo, ale na obvod koše je to právě dost úzké, mám koš schovaný, ale odhaduju průměr tak max. metr. A my jsme bez volánků, máme nebesa z takové jakoby průsvitné látky, jen okolo vršku je to lemované medvídkovou manžetou, stejně jako na tom "válci". Jsem z toho fakt jelen. Dokonce i ta prodavačka pojala podezření, jestli to vůbec ta maminka, která to prodávala použila, nebo taky nevěděla, k čemu to bylo. Asi tam budu muset znovu zajít a poprosit, jestli se tam objeví, ať se jí zkusí zeptat🙂 Připadám si jak trotl, čekám třetí dítě a takhle tápu... 😉 Ještě mě napadlo, že jsou to třeba druhé nebesa, ty první jsou do A a delší, a taky zakončené tkaničkou 😖 Ale ten válec má sice ozdobnou medvídkovou manžetu, ale nemá nahoře ten tunýlek, aby se to dalo navléknout na držák a jinak by to tam nedrželo, protože ten obvod je stejný dole i nahoře.... 😒

lamarika
26. říj 2009

Tak já jsem z toho taky jelen. . . 😕 Tak až zjistíš k čemu to je, tak to napiš. Zajímalo by mě rozluštění záhady 😀

beruska2x
26. říj 2009

a neni to povlak na matraci? 😉

lucisa
autor
26. říj 2009

No, rodím až v březnu, ještě mám čas to zkoumat a když na to nepřijdu, tak to schovám a až mimčo z koše vyroste, tak to zase prodám sakumprásk a nechám jinou mamču, ať si láme hlavu. Ale fakt je to divné, už jsem do bádání zapojila celou rodinu, dokonce i brácha, kterému to nedalo, když jsme o tom doma diskutovali, a šel se na to podívat. Nakonec řekl, že je to nějaká pitomost a tím to uzavřel 😀 Chlapi jsou stejně v tomhle v klidu, než by si lámal hlavu "pitomostí", tak to vypustí. Ale i tak díky 😉

trixi
26. říj 2009

ahoj lucisa, mozno Ti poradim 😉 , pretoze ten popis sedi na podobny kos, ktory som mala pre syna (teraz ho predavam 🙂 ), ja som tam mala take pobobne kusy 2. Da sa z toho uviazat masla? Alebo by to mohla byt taka obruc okolo nebies, tam hore ako ich mas na tej konstrukcii.

http://www.oblibene.biz//userdata/shopimg//samb...

trixi
26. říj 2009

Este jedna foto: (je tym zakryte to riasenie nebies).

http://www.oblibene.biz//userdata/shopimg//samb...

lamarika
26. říj 2009

trixi je hlavička 😉 😀 To mě nenapadlo, fakt by to mohlo být ono. Jestli to není ono, tak už to k tomu snad ani nepatří 😝 😀

murynka
27. říj 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jukni tady na tu fotku také jsme nevěděla k čemu ta jedna věc je a je to ozdoba kolem 😉
je to docela věda to tam dát 😀 😀 😀

lucisa
autor
28. říj 2009

Trixi, ty jsi hlavička 😅 Vážně máme úplně stejný koš na mimčo, je to dobře poznat podle té spodní konstrukce. Akorát jsem ve výbavě neměla ozdobu kolem obvodu koše, což mi až tak nevadí, je v super stavu. Ale ten kus látky, nad kterým dumáme, bude určitě ono na ten vrch. Taky mi byly záhadou ty tkaničky na Áčkovém dílu a teď na fotce vidím, že to vlastně slouží podobně jako moskytiéra. Super, bude to ono, půjdu to vyzkoušet a dám vědět, jak se nám to podařilo 😉

lucisa
autor
28. říj 2009

Tak jsme to právě byli s manžou odzkoušet, fakt to tak je, sice nevím, proč k tomu je přidělaná ještě ta záclonovina - myslím, proč tolik, udělala bych to kratší, protože když to nechám spuštěné dole, nepěkně to deformuje áčkový díl, tak jsem to prostě podkasala a schovala pod ten ozdobný pruh. Taky jsem si všimla, Trixi, že na jedné fotce máš áčko u nožiček svázané, zkoušela jsem to, ale je to dost "naknap", tobě to drželo v pohodě a s rezervou? Taky podle tvé fotky chápu, proč ja minimatračka o něco menší než průměr dna koše, pokud bych k tomu měla veškeré vybavení, pasovalo by to akorát. Nevíš, jestli a kde se dá dokoupit něco z výbavy, příp. celá souprava? Hledala jsem to na spoustě serverů, ale většinou se to prodávalo jako jeden celek i s košem. Díky za info 😉

trixi
28. říj 2009

lucisa, fotky, ktore som Ti poslala su z ostravskej internetovej stranky sambaby, u nich som ja kupovala kos ale trosku iny ja som mala s takymi obrovskymi kolesami. Tento:

http://www.oblibene.biz//userdata/shopimg//samb...

Ale tiez som sa trapila s roznymi kusami latky, nez som zistila co na co je. 🙂 Tak skus napisat na ich stranku ci nepredavaju nejake supravy do Tvojho kosa.

rosslyn
18. zář 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat...máme malou ložnici, bude problém tam nacpat postýlku pro prcka a to ještě budeme muset vyhodit noční stolek a z postele se budu dostávat asi po liáně...prcek bude mít vlastní dětský pokoj. Napadlo mě, že ušetření místa by bylo, kdybychom do ložnice pořídili košík a postýlka by byla v dětském pokoji a mímo by tam spalo přes den.

Je košík vhodný na noční spaní nebo jenom na krátkodobé přes den?