Recenze kočárku Easywalker Qtro

barti
8. dub 2013

Ahojky, chtěli jste, abych napsala svou mini recenzičku, tak tady je:

EasyWalker Qtro Plus

Recenzi na kočárek Easywalker Qtro píšu ráda. Je to můj každodenní společník. Kočárek Easywalker Qtro používám necelé dva roky. Vybírala jsem mezi několika obdobnými typy, ale nakonec jasně zvítězil, protože jsem malinká a tenhle v pohodě hodím do auta. Ale popořadě:

Od začátku jsem jezdila skoro 7 měsíců v hluboké korbičce. Bez potíží se mi tam vešel synáček i s fusakem a nebýt toho, že už chtěl sedět, tak by Daneček ještě asi v korbě mohl měsíc vydržet. Korbička se moc hezky nosí, protože jsou na ní 2 madla, za která se nechá korbička nosit. V obchodě mi ukazovali spousta vychytávek a já zmíním, že hodně praktické jsou plastové podstavce korbičky. Bez problémů jsou korbičku pokládala před autem na zem a když nebylo extra sněhu, tak jsem si ji díky tomu neušpinila. Korbička se z kočárku sundavá hodně rychle. Jen se zatáhne za madýlko a vysune se, jednoduché. Korbička Qtra je hranatá, designově se mi to moc nelíbilo, ale chápu to. Pokud je korbička v kulatém tvaru, tak se u nohou a hlavičky zužuje a díky tomu to krade prostor. U Qtra je tvar hranatější a proto je všude stejná šířka (cca 35 cm). Fusak ani deka není problém. Jinak ta matrace, jak psala Tinina, to se mi nestalo, ale já jsem prala jen ten potah, který jde sundat.

Autosedačku jsem si vybrala Cybex Aton. Byla levnější jak Maxi Cosi. I podle testů byla lepší, tak to byla jasná volba. Koupili jsme si k ní ještě Isofix base, takže to bylo jeden klik sundat z kočárku a druhé bylo ji připnout do auta. Sedačka se ke kočárku připíná za pomocí adaptérů. Ty jsou popsané a nedá se to splést. Nasadí se, zajistí a nacvakne se sedačka. Rychlé a pohodné. Na sedačce jsou pod madlem pak taková tahýlka, tak to se zmáčkne a sedačka se sundá.

Sportovní kočárek používáme nejdelší dobu. Máme platinovou barvu (http://www.kocarky.cz/veasywalker-2011/qtro-plu...) a praní na ní vidět nijak není. Dávám to teda jen na těch 30°, jak je napsáno v návodu. Houbičku ten potah viděl asi milionkrát, protože Daneček v kočárku jí. Hlavně oceňuju, že se nechá bez problémů čistit sedák a to místo, kde má dítě nohy, tam to trpí hodně, jak se to špiní od bot.

Qtro má polohovací nožičky a taky záda. Polohování nožiček je za pomocí kovové plotny a záda za pomocí zipů. Jsou tam 3 polohy. Ležení je až skoro do lehu. Zipy sice nejsou nejpohodlnější systém, ale funguje a rychle jsem si zvykla. V zádech je schována kapsa pro mě na nějaké hlouposti. Střecha se nechá hodně předklonit a je v ní schovaná sluneční clona. Tu Daneček miluje. Originální fusak funguje na sporťáku skvěle, hlavně teď v zimě se používal pořád.

Jinak konstrukci udržujeme asi nějak normálně. Občas manža sundá kolečka, vyčistí od mých vlasů, šplíchne něco a je na půl roku klid. Alespoň takto mu to v obchodě prý ukázali.

Kolečka se nechají zablokovat. Zadní brzda je spojená a může se zabrzdit na kterékoliv straně. Jinak manža má 199 cm. Hodně oceňuje to, že brzda je svedena jakoby pod košík a při chůzi si do brzdy nekope.

Když to porovnám třeba s Hartanem, nebo X-landerem, tak ten kočárek není drahý, protože toho umí fakt více. Ale v porovnání s něčím z Polska to kočárek dražší je, ale určitě je pro to důvod.

Kočárek bych si koupila klidně znova. Těhule ještě znovu nejsem, ale použiji ho i pro další děti. Jinak k tomu hranatému designu: je netypický a mě ten kočárek prostě pořád nezevšedněl.

Výhody:
velmi lehký
hezky skladný
prostorná korba i sporťák
kvalitní autosedačky
kvalitní zpracování

Nevýhody:
polohování za pomocí zipů, ale rychle se zvykne
hranatý design (teď se mi moc líbí)

barti
autor
8. dub 2013

S kočárkem jsme měli drobnou závadičku, kde se nám občas přední kolo lehce rozvibrovalo. Každopádhě to bylo hodně po začátku ježdění a po návštěvě servisu to bylo OK. Servis byl na počkání.

hanucha
12. srp 2013

@barti Ahoj nám tak tet začalo blbnout kolečko ☹ Můžu se zeptat? Kde je ten servis? děkuju 🙂

kocarkycz
2. zář 2013

@hanucha
Dobrý den,
kočárky Easywalker mají opravovací lhůtu 1 hodinu.
Zavolejte mi na 737 680 455, nebo napište na pavel@kocarky.cz.
Domluvíme se na servisu. Pokud jste s kočárkem nejezdíte na garanční prohlídky, pak je zcela normální, že každý kočárek si trochu používáním "sedne" a mohou se projevit určité nepřesnosti.
Ozvěte se,

Hezký den,
Pavel Calta - www.kocarky.cz

tmamn
3. srp 2016

Ahoj, úžasný popis kočárku. Smekám za tento článek. Máme také Qtro v platinové barvě a je moc nádherný. Také se mi korbička na začátku ale vůbec nelíbila ale nakonec jsem za to moc ráda opravdu se ještě neokoukal a je prostě jiný než ostatní a to se mi moc líbí. Dceři je 8 měsíců a předělali jsme na sporťák. Sice ještě sama nesedí ale v korbičce se už zdvíhá a přitahuje tak to snad uvítá. Když jsem jí tam poprvé dala úplně se v něm ztratila jak je kočárek velký a ona malinká drobounká. Je to celkem vtipné až divné. 😀 Uvítala bych lepší manuál na připevnění sportovní verze. Trčí mi tam nějaké zipy navíc a já nevím vůbec kam je přidělat. 😀 😅 A v neposlední řadě jsem si všimla že je stříška trochu na šikmo našitá tento problém byl už i u korbičky ale tady to je více vidět. ☹ Tak doporučuji zkontrolovat. Snad se sportovní verze bude dceři líbit a užijeme si to obě. 😎 Zatím jsem spokojená a moc moc doporučuji 😉

3. srp 2016

Máme tady sky ale jsem také spokojena hlavně se skládáním kočárku a řízením. Jediné co mi právě vadí že sky nemá polohování nožiček.

zmrzka89
23. srp 2016

Je tu někdo kdo měl možnost vyzkoušet oba typy - čtyřkolku i trojkolku? My samozřejmě v obchodě ano, ale to bylo bez zátěže a ne v terénu. Nemůžeme se rozhodnou, který.
Trojkolka tedy v prodejně po koberci jezdila mnohem lépe 🙂 Rozdíl v polohovatelnosti nožiček pro nás není směrodatný.

martulka6188
3. bře 2017

Ahoj holky, pokusím se obnovit diskusi, protože za chvíli se z těch kočárků asi zblázním 😀
Vybírám asi od ledna, tento týden jsme byli ve dvou prodejnách, kde je mým favoritem č. 1 právě Easywalker Qtro Plus. Má vše, co od kočáru čekám a moc se mi líbí, bohužel přece jen jedna věc, která mi vadí, se našla. A to, že u u sporťáku není možnost mít dítě proti směru jízdy. Paní v obchodě mě přesvědčovala, že to nevadí, protože až dítě půjde do sporťáku, tak už na mě nebude zvědavé, ale já kvůli této věci pořád váhám.
Tak se chci zeptat - jak jste zvládli přechod z korby do sporťáku, nevadilo, že na dítě nevidíte a ono na vás? Přece jen v době přechodu může být ještě dost malé...
A pokud se tu najde někdo, kdo má všeobecně nějaké další recenze, budu ráda 🙂

Moc děkuju za každý postřeh!

3. bře 2017

@martulka6188 máme sky a diteti bylo naprosto sumak jestli na mě vidí nebo ne ale asi záleží na dítěti já jsem jinak spokojená jen stříška by mohla být delší ( prodloužená) ale na jízdní vlastnosti super

martulka6188
3. bře 2017

@svobodpetika A kdy jste do sportaku prechazeli?
Prave ze jizdni vlastnosti super, je neuveritelne lehkej a vyborne skladnej do auta. Pro nas proste ideal, jen teto jedne veci se bojim.
Diky za zkusenost 🙂

3. bře 2017

Asi v 8 měsících bylo to někdy v prosinci a ve fusaku už mu bylo těsno asi by tam ještě vydržel.