Recenze na kočárek Dorjan Danny Sport Prestige Butterfly

mapoj
28. led 2014

Ahoj, na červenec čekáme miminko - chlapečka a chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s kočárkem DORJAN Danny Sport Prestige Butterfly. Popřípadě co doporučujete za jiné kočárky, ale radši se držíme českého výrobce. Předem moc děkujeme za odpověď. 😉 V. a M.

diniki
28. led 2014

My jsme Dorjan měli a byli jsme s ním moc spokojení. Hezky se řídí. Velká kola jsou v zimě k nezaplacení. A korbička je také větší než u jiných kočárků. Takže vřele doporučuji.
Ať dobře vyberete a miminku se v něm líbí 🙂

terikus
28. led 2014

Já už ho mám objednaný 🙂 jezdila jsem s ním mimo jiné kočárky po prodejně a zamilovala jsem se tam do něj 😀

mapoj
autor
31. led 2014

A nevíte ze zkušeností jiných maminek jestli je nějaký problémový?

kaaminek
6. říj 2014

Ahoj me se libi ta bezovo hneda 🙂 dneska jsem hp zkousela.na.prodejne a neprisel mi nejak tezky
Treba od.taka mi prisel tezsi. A.co vy jste spokojene?

pavlinka_zetko
6. říj 2014

Rozhodně nedoporučuju! Mám teda Dorjan danny sport prestige flower collection z roku 2011. Už u prvního dítěte vrzal, u druhého děs běs. Ještě bych ho potřebovala teď na zimu, ale nevím, jestli to vůbec dá. Skřípe šíleně, manžel už to zkoušel štelovat, ale nic s tím nevymyslel. Nákupní koš je totálně blbě přístupný. Když chci nakoupit víc věcí, musím je dávat do koše po jednom. Tašku s nákupem tam nedám. Květák nebo něco většího tam prostě neprostrčím. Korbička mi u obou dětí stačila do 5 měsíců, pravda oba byli větší. Ale tak to je asi standard. Je dost těžký a blbě manipulovatelný. Na trhu jsou podstatně lehčí kočárky. Dál co mi vadí je způsob odendavání a nandavání korbičky. Když potřebujete rodělit několikrát za den, je to fakt patent k vzteku. U sporťáku jde otočit sedačka sice na obě strany, ALE pouze když v ní není dítě. Takže když si to nějak dáte a pak zjistíte, že teď půjdete přes hodinu rovně a dítěti bude prát sluníčko do očí, tak už to sama nevyřešíte. Na trhu jsou kočárky, kde to můžete pohodlně otočit s dítětem uvnitř. Dále potom polohovatelná rukojeť. Držadlo nejde pořádně napolohovat. Kamarádka má vytahovací a je super. Dorjany mají jen takový vytáčecí způsob. Takže suma sumárum, já uviděla krásný kočárek s potiskem boudičky a byla jsem nadšená, ale teď jsem naštvaná, že jsem nevybírala víc. Kamarádka má nějaký ABC design (myslím) a je za stejné peníze mnohem mnohem lepší.

jarusberus
6. říj 2014

Já ho mám taky a jsem spokojena. Ale je pravda, že Kosík dole by mohl byt lépe řešeny....
Jinak technicky v pohodě.

melodygirl
6. říj 2014

@mapoj Já ho měla rok a půl. Dorjan je ale polský kočárek. Výhody - prostorné obě verze jak hluboký tak sportovní. Hluboká korbička hodně vychytaná, teplá. Projede díky velkým kolům všude. Nevýhoda, že je těžký. U hluboké verze to ještě tak nevadí, pokud necestujete vysokými autobusy, ale u sportovní verze už to problém je. Obrovský, těžký koráb, v autobuse zaberete hrozně místa, v obchodě, obzvlášť s oblečením nemáte šanci projet. Jinak většinou i od výroby jsou křivé ráfky u koleček, nebo se pak snadno pokřiví (nechtějí reklamovat), dále osa otočných předních koleček je většinou také nakřivo, takže za nedlouho hrozí přibržďování koleček a obrušování duše. Jsou zachvíli vůle v konstrukci a nejde to dotáhnout, protože jsou to nýty. Od poláků se v této cenové kategorii dá asi těžko čekat něco lepšího. Maximálně bych ho brala jen v hluboké verzi max na 8 měsíců, než se rozvrže.

dasara
6. říj 2014

já mám prestige butterfly a jsem spokojená. Pravda je, že vrže, ale to mi nevadí. Vrže jich spousta. Korbička je velká. Moje malá (a to byla vždy trošku delší) byla v korbičce do osmi měsíců ( 8 měsíců měla v lednu). Pravda je, že se těžko dostává do košíku, když je korbička, jakmile jsem dala sporťák, tak už je to super. Sporťák je i vyšší, takže další plus. To, že nejde otočit sedačka na obě strany s dítětem nevidím jako velkou vadu - neviděla jsem to na moc kočárcích. Rukojeť mi jde velmi pohodlně napolohovat. Nemám s ní problém. Celkově kočárek hodnotím dost slušně - jsem spokojená. Patří asi do vyšší váhové kategorie (ale žádný extrém), ale zase je stabilní.

veronikavk
11. lis 2014

Já jsem s kočárkem spokojena. Mám verzi prestige butterfly 2014.Sem tam sice zavrzal, ale to se dalo odstranit. Košík mě nevadí, myslím že větší nákupy nemáme tahat v kočárku, na to je auto 🙂 Hluboká bouda je veliká, dítě má dost prostoru i s fusakem 🙂 Kolečka a ježdění paráda, to že se někdy někam nevejdu mi nevadí,chtěla jsem robustní kočárek který něco vydrží 🙂 Otáčet sporťák s dítětem by mě tedy nenapadlo protože sem tele a mohla bych ji vyklopit, tudíž to taky nevidím jako mínus. Za mě až na tu váhu ( což sem čekala když chci velký kočár ) při zandávání do auta samá pozitiva 🙂

novajda26
12. lis 2014

Mám verzi butterfly 2013 a jsem spokojená moc. Největší plus kočárku je velikost, jak hluboké korby, tak i sportovního kočárku. Syn má v roce 12kg, uvažovala jsem o koupi jiného kočárku, ale tam by se mi nevešel nebo přinejmenším by mu to jistě nebylo pohodlné. Velká kola, projede i ve sněhu. Vrzání jsem nezaznamenala, ale přiznám, že jsem už dvakrát kočárek mazala (ale i o auto,kolo se občas staráte,ne?). 😲 takže za mě ANO. Vybíráme teď golfky a vidím sama, jak jsem si zvykla na velký kočárek, nemůžu najít žádné, které by nám vyhovovaly _ všechny jsou malé a kluk v nich vypadá umáčknutý 😅

rousse
12. lis 2014

Kamarádka, které vozím prcka dost často Dorjan sport mají, ale snad kolekci 2013 - moje poznatky: kočárek do terénu naprosto super - jezdíme s ním fakt polem nepolem a je to nezmar, odpružení super, skvěle ovladatelný, velká korba (malý má teď 10 měsíců a pořád v hluboké korbě pohodlně vyvalený🙂. Je teda faktem to, že teď už mi příjde trošku rozvrzaný po těch 10 měsících, ale který kočárek ne....Jediný důvod, proč jsme ho nepořídili my, když jsme vybírali vozidlo pro naši hvězdu, tak byla váha - budeme kočárek tahat hodně do schodů a Dorjan je fakt jeden z těch těžších. Kdo nehoní každé kilo jako my (15 schodů k vstupním dveřím je prostě 15 schodů - nevím, na co dřív mysleli, když stavěli rodinné domy, ale na kočárky evidentně ne 🙄 ) a plánuje jezdit do terénu, tak bych ho s klidným srdcem doporučila🙂

terinda
18. čer 2015

Halo prosím, upadlo mi přední (otočné) kolo (nějak se v autě odšoubovalo 😀 ) a nejde mi nandat. Je na to nějaký fígl? 😅