Retro kočárek. Jaký je nejlepší? A černá barva vadí?

19. led 2023

Ahojte holky, vybírám kočárek. Hrozně moc se mi líbí "retro kočárky" velká nafukovací kola, houpavý kočárek a hlavně prostorná korbička. Máte někdo nějakou zkušenost s nějakým konkrétním? Moc se mi líbí tenhle Kunert Romantic. Ale nemají je na moc prodejnách, tak se první ptám na zkušenosti nezsi uděláme výlet. Neznáte třeba i nějakou prodejnu kdekoliv v čr kde by měli výběr těchto kočárků? 🙂

A druhý dotaz... Líbí se mi taková kombinace černá bordó, koukám i po šedivé ale tohle mě zaujalo nejvíc. Jen mě okolí odrazuje od černého...

ireniq
19. led 2023

Měla jsem starší typ Inglesiny (podvozek vypadal přesně takhle) a za mě pro novorozence super, prostorná korba, houpání, velká kola, košík velký a snadno přístupný, prima je to madlo, že ho můžeš snadno sklopit pro úsporu místa nebo přizpůsobení výšky. Dovolím si upozornit na nevýhody - dost neskladný a těžký oproti běžným "moderním" kočárkům, nám to zas tak nevadilo, protože autem jsme ho nikam nevozili a MHD máme nízkopodlažní, takže jsem ho za celou dobu snad jedinkrát nemusela nikam zvedat, ještěže tak... a počítej s tím, že pro každé i malé zatočení ho budeš muset přizvednout (protože ta pevná kolečka). Ale kdybych si měla znova vybrat, tak to novouše jdu určitě do tohoto retro typu a až pak koupit rovnou sporták. Syn je v listopadu a tento (mám na mysli tu Inglesinu) jsme měli někdy do léta možná do podzimu, kdy už se tam jednak moc nevešel na délku (byl hodně dlouhý/vysoký). Na zimu už klasika sporťák.

verka86
19. led 2023

My máme přímo Kunert Romantic v barvě mint. Hluboký je pro mě top, korbička prostorná, super retro. Přesně jak psala #ireniq, má plusy i mínusy, asi jako každý jiný. Pro mě bylo zklamání ve sporťáku, který mi připadal hodně nestabilní. Pro svůj pocit jsem ho nechtěla pustit, když se dcera předkláněla. Cenově je hodně dostupný, takže jsme koupili sporťák zvlášť. Jinak jsem s ním byla maximálně spokojená. Za pár týdnů ho vytáhneme pro druhou dceru.

Co se týče barvy, koukala jsem po podobné kombinaci jako ty, ale pak šlo o kompromis s manželem. Nás zase odrazovali od světle barvy. Každopádně barva je čistě na vašem výběru. Kočárek bude váš a pro vaše miminko. Do barvy auta vám taky nikdo nekecá 😉

krisstina93
19. led 2023

Fajn jsou Roany, akorat pocitej, ze tyhle kočárky jsou těžké a není to úplně třeba na tahání do MHD, skládání do auta apod, ale do terénu super volba 🙂 já měla kočárek tmavě Šedivý a v pohodě, aspoň na tom nebylo nic moc vidět, teď mám černý ale už jenom sportak. U černého je blbé akorat to, když budeš mít hluboký na léto, je v tom pak víc horko.

kkkt
19. led 2023

Ja mela roan a byl bozi 🤩. Ale pocitej ze v kufru zabere dost mista a je tezky, ale zas si poradi skoro s kazdym terenem. Mela jsem sedo bily. Kazdy at si vybere co se mu libi. Sportak jsme pak kupovali lehci a skladnejsi, ale s tim jsme pocitali od zacatku😇 ikdyz napadl snih sahla jsem zas po roanu jinach bych se nedostala ani do pekarny 🙈🤣🤣🤣

martt
19. led 2023

My jsme měli na mladšího Roan Maritu za mne to byla super volba. Ale bydlíme na vesnici. Využili jsme i sporťák, když pak bylo potřeba jet do města měli jsme golfky , které byli menší a skladnejsi do auta.

martt
19. led 2023

@kkkt Jo jo Roan byla dobrá volba i na sníh. Kdyz napadlo hodně sněhu, tak jsem mu pracovně říkala "domácí pluh", přejel všechno a tím košíkem sníh před sebou hrnul 🤣🤣🙈. My jsme měli tyrkysovy. Ale ja osobně černou nemám ráda. Takže výběr barvy je čistě na každém co se mu líbí.

konidana
19. led 2023

Černý a hodně tmavý kočár bych nechtěla z důvodu většího přehřívání v létě

tereza0111
19. led 2023

Inglesina Sofia 😍 Mela jsem, odvozila vsechny 3 deti, hluboka korba nemela chybu Velika, prostorna.. Deti v ni vydrzeli do chvile nez samy sedely, kdyz uz chteli vice videt tak jezdily na brisku a koukaly pres okraj :D + se da i hluboka korba trochu prizvednout aby videly ven. Kdyz se narodila druhorozena a mladsi uz se nechtelo tapat, tak se mi do te hluboke korbicky vesly obe :D (starsi sedela s nozkama pres okraj), ale kocar s tim nemel zadny problem.

Podvozek krasne houpal a vsechno projel (les - zadny problem). K tomu velice prijemny skladaci mechanismus, takze jsem ji sama davala / vyndavala z auta jak jsem potrebovala bez toho abych se strhala.
Kdybych nejakym nedopatrenim mela znova miminko, koupim ji zase

brumla21
19. led 2023

Já měla jedo bartatina a byla jsem moc spokojená teď u druhého přemýšlím nad tím Kunert romantic hlavně v zimě není problém projet ve sněhu 😍

monaluza
19. led 2023

Do podvozku s pevnými koly bych nešla, přijde mi to překonané. Měli jsme kočár s předními koly, která šla zaaretovat (asi to jde u všech?) a rozdíl v ovladatelnosti při uzamčení byl neskutečný, člověk musel vynaložit mnohem větší úsilí, aby ho otočil (smykem nebo s nadzvednutím), zkuste si to s plně naloženým kočárkem třeba na nerovné kamenné dlažbě (kočár kolem 12 kg, dítě 8, k tomu taška s nezbytnostmi a třeba malý nákup v košíku, to máte 25 kg jen to fikne), než se definitivně rozhodnete.

konidana
19. led 2023

@monaluza já mám naopak zkušenost se starou libertou, s pevnými koly a ta odvozila v jakémkoli terénu jakýkoli náklad. I dvě děti se tam vlezly (1r. 10kg + 3r. 15kg + dole náklad třeba 5-10kg) pochodák lesem kolem 20km za den , a v pohodě 🙂 Čím jednodušší, tím méně se toho může rozbít 😉

autor
19. led 2023

Děkuji všem, já právě nechci otáčíve kolečka určitě. Bydlíme na vesnici, často chodíme po polackach a po lese... Potřebuji něco bytelneho 🙂 jednou jsem tady měla půjčenou meterinku na procházku a dojela jsem jen tam kde byla cesta nebo chodník... Malá přední kolečka to prostě nedala a dal sem se bála že ji vyklopim.

lenerka1
19. led 2023

My máme taky roan a do terénu a na vyšší sníh super, odveze mimčo, druhé dítě na skejtíku a meganákup k tomu.

plksv
19. led 2023

@tereza0111 Mám stejnou zkušenost. Inglesina Sofia, jen hluboký, takže sporťák jsem si koupila jiný. Inglesina je úžasná, odpružená, měkká, prostorná, lehká na zvedání i skládání do auta. Koupila jsem bazarovou a prodala ji hned za tu samou cenu. Stejný kočár (jen jinou barvu) měly moje tři kamarádky 🙂.

tereza0111
19. led 2023

@plksv ja se uplne dojimam, kdyz si na ten kocar vzpomenu :D

majaveja
19. led 2023

Inglesina Sofia s podvozkem Ergo bike😉

zelenaesmolda
19. led 2023

do terenu mas lepsi nositko nez kocar,ktery je tezky a neskladny

handulkak
19. led 2023

My jsme na první měli Tako Ballila Acoustic - je to podobné. 🙂

eviicka
19. led 2023

Také jsme měli inglesinu s ergo bike a super. Jediná nevýhoda, že zabere hodně prostoru v kufru.

@monaluza tohle nemůžeš srovnávat, u těchto "retro" kočárků mají kolečka docela vůli, takže to rozhodně není tak, že ho pořád nadzvedaváš. Jediné místo, kde se člověk "namakal" byly uličky v obchoďáku 🙂 ale rozhodně ne na procházkách po venku.

milito18
20. zář 2023

Také jsem koupila,jen mě mrzí že sporťák je celý černý a ani kapka bordó.
Náhodou doplňky bordó aby barva fakt seděla nevíte kde sehnat?dekuji