S kočárkem na bruslích. Na co mám dát pozor?

petular
28. kvě 2008

Ahoj holky, nepodařilo se mi nalézt žádnou diskusi na toto téma (možná jsem nehledala správně, tak kdyby tu už nějaká byla, prosím odkaz) a tak budu ráda za každou radu. Konečně se oteplilo a já chci začít jezdit s kočárkem na bruslích, ale nemám žádné zkušenosti. Dneska jsem to poprvé prubla, ale to přední kolečko při vyšší rychlosti nějak hází, mám GT3 Peg-Pérego a vůbec netuším, jestli je to normální nebo ne, jak se má kočárek "chovat", zda aretovat kolečko nebo ne, na co si dát pozor atd... Děkuju za každou radu 🙂

zuzik03
28. kvě 2008

petular a má tvůj kočárek ruční brzdu ? moje inglesina bohužel ne, takže na brusle budu muset s vozíčkem za kolo, v pátek ho jdeme koupit a pak hurá do poděbrad 🙂

petular
autor
28. kvě 2008

no má ruční brzdu na zadní kolečka a brzdí spolehlivě. Právě jsem hledala nějaké diskuse na netu a prý to kolečko tak skáče, navíc se prý jezdí s zaaretovaným... jsem z toho fakt 😲 Navíc jsem se dočetla, že se to prý nedoporučuje ani s těma trojkolkama a je to nebezpečné... Nejlepší je údajně Chariot CX1, ale to je vyloženě ten vozíček, co zamýšlíte koupit vy. Jenže po tom, co stála GT3 si vozíček nemůžeme dovolit, nehledě na to, že zase takoví sportovci zapálení nejsme 😀

aajina
28. kvě 2008

Ahojky no my máme Cortinku a když se jede rychle tak nám to přední kolo taky hází ale stejně je potřeba s kočárkem jezdit opatrně takže pomaleji je to v poho.Zaaretovat se mi zdá blbý páč se s ním pak zase špatně manipuluje.

petular
autor
28. kvě 2008

Cortinka ale nemá brzdu, nebo se mýlím? To jste odvážní.... Každopádně souhlasím, raději pomaleji a po tom, co jsem vyčetla na tom netu snad raději ani vůbec ☹ A přitom to dneska tak hezky jelo....

draga
28. kvě 2008

petular já jezdila na bruslích normálně i s čtyřkolkou 🙂 a bez ruční brzdy...a šlo to 🙂 hlavně se ti tam nesmí moc nikdo motat 😉 a pak jsem se taky dočetla že se vůbec nedoporučuje s miminkama drandit tak už jezdím radši bez kočárku a manžel holt hlídá 😉

petular
autor
28. kvě 2008

hmm, to taky někde psali ☹ Nakonec to asi stejně vzdám a budem se s manželem střídat. Jsi dobrá, se čtyřkolkou a bez brzdy..... to bych si netroufla 🙂

draga
28. kvě 2008

my tady máme takovou pěknou in line dráhu je nová a navíc dopolko skoro nikdo 😀 ale jak píšu už radši jezdím bez 😀

petular
autor
28. kvě 2008

My tady taky máme nově vyasfaltované dráhy v celém parku, ale je to dost frekventované a navíc ven chodíme odpo a to už je tam celkem plno, navíc budou prázdniny, takže to asi stejně nepůjde. A tak jsem se na to těšila ☹

ivee
29. kvě 2008

Ahoj my máme PP GT3 a jezdíme se zaaretovaným kolem. Sice to není takový fofr jako bez kočáru, ale pořád je to lepší než sedět doma na zadku 🙂

patina
29. kvě 2008

Ahoj, já mám Casualplay S4, občas na bruslích také jezdím a přední kola musím aretovat, jinak se chvějí a ani nemusím jezdit moc rychle. Máme i náhradní kočárek - čtyřkolku, myslím, že by se s ním možná jezdilo lépe 🙂 .
Jinak, proč se nedoporučuje jezdit s miminem???? Díky

petular
autor
29. kvě 2008

Ahoj patino, prý je to pro dítě nebezpečné, četla jsem to na stránkách školy bruslení... zkusím to najít.

petular
autor
29. kvě 2008

tak našla 🙂
"Dítě v kočárku nemá přilbu ani chrániče, hlavně že rodič je řádně vybaven,aby se mu nic nestalo. A i když je sebelepší bruslař, může někdo jiný narazit do kočárku, převrátit ho, či rodič může spadnout na kočárek. Tak jak vás v kurzu učí padat. Hezky dopředy, tudíž na kočár a vaše dítě."

No ne, že by to nebyla pravda, ale rozhodně nejezdím rychle a jen tam, kde je to bezpečné - málo lidí, dobrá dráha... Zase na druhou stranu, co dneska nebezpečné není.. jen ty průlezky... to by ty děti musely nosit přilbu a chrániče v jednom kuse 😒

patina
29. kvě 2008

Petular, díky. Hmmm. Já rychle nejezdím, no vlastně bych rychle jezdila ráda, ale moje kondice po těhotenství a ten kočár mi to nedovolí 🙂 . Naštěstí žádný kurz bruslení nemám, tak si můžu padat třeba do stran 😀 .

petular
autor
29. kvě 2008

Tak to jsme na tom stejně 😀 Po těhotenství, bez kondice, bez kurzu.... 😝

nonames
29. kvě 2008

Taky plánuju kočárek + brusle, ale vůbec netuším,jak´to všechno uřídit 😀

miquel
29. kvě 2008

já jsem taky jezdila s obyč čtyřkolkou a v pohodě 😉 ale ne na frekventovaném místě abych se furt musela někomu vyhýbat
dítě jsem měla připoutané 5-ti bodovými pásy a ještě kočárek popruhem připutaný k ruce aby mi někde neujel kdybych sebou sekla 😕 což se teda nikdy nestalo
teď mám už croozera s brzdou ale jezdit nemůžu ☹ tak snad příští rok 🙂

zuzik03
29. kvě 2008

petular, to by člověk seděl furt doma na zadku, nebezpečné je dneska všechno, člověk to nesmí brát moc vážně, mně to přijde úplně v pohodě, když to člověk nepřežene s rychlostí 😉

např. k tomu vozíčku za kolo se kupuje novorozenecká vložka pro miminka, co ještě sami nesedí, nicméně v originálním návodu k tomu vozíčku je napsáno, aby lidi ve vozíčku děti do roka radši vůbec nevozili, holt si výrobce dělá alibi a český prodejce to do návodu radši ani nenapsal 😀

evik3
29. kvě 2008

Ahoj holky, my teda mimčo ještě nemáme, ale hned jak se narodí a já se dám trochu "do kupy" tak s kočárem určitě na brusle vyrazíme, máme Cortinu X3, je sice bez brzdičky, ale jinak si myslím, že je na brusle super, samozřejmě nebudem jezdit rychle, třeba se budem s manžou stříat, ten kdo poveze kočár, pojede pomaleji, ale už se na to moc těším 🙂