Sourozenecký kočár vedle sebe anebo za sebou? Co je lepší?

korcula
17. srp 2009

Ahojky, čekáem druhé mimi a malýmu budou teprve 13 měsíců, tedy budeme pořizovat sourozenecká kočárek. Poradte prosím jaké jsou Vaše zkušenosti zda je lepší vedle sebe nebo za sebou? Vzhledem k cestování MHD, metrem, vlezy do obchodů apod. děkuji

bejby29
19. srp 2009

Ja mam velmi podobny I'coo (verzia Rock Star Baby) a celkovo som s nim vobec nebola spokojna.. Preto sa cudujem 😕 Ale ked si s nim ty spokojna, to je super.. Napriklad mne sa na nom celkom pacilo, ze ten potah sa da prat a aj to, ako sa polohuje.. I'coo su velmi pohodlne kociky, az na to ovladanie, to mi vadilo ☹ Strasne tazko sa s nim manipulovalo.
Ja mam k Twin Two tiez len tasku, hovoris, ze je to v pohode?

bubadlo27
19. srp 2009

ahojte,
ja mam deti rok po sebe 😉 a mama Jane twin two
kocik uplne super, najlahsi, dobra manipulacia, vsade sme sa s nim vopchali, a kedze som pri dcere mala nomad, tak som si len vanicku naklikala na twin a chodili sme vsade 🙂

hviezda22
19. srp 2009

ahojte, ja mam bumbleride kočík, je uzasny na ovladanie aj je super prepracovany, no štve ma ze sa nikde nevojdem, rozhodla som sa ho predat a kupit iCandy pear, bohuzial tu nie je dostat kupit, len v UK, vraj aj v čechach, uz na tom pracujem:o)

ja mam dvojičky, keby som mala medzi detmi vekovy rozdiel a riešila by som kočík ako súrodenecky, išla by som
do Jané twin two, alebo powertwin - ten je nádherný....hlavne pre maminky v meste
pripadne aj iné kvalitné tandemy za sebou

pokial byvate na dedine a nevadí rozmer kočíka, tak zasa lepšie vedla seba, človek rovnako vidí na deti, napr. Bumbleride prejde kazdy teren, da sa upravit aj ako surodenecky, teda pouzit len jednu vaničku

kazdy ma vyhody a nevyhody 😉

najjulinka
19. srp 2009

Hmotnosť nie je podstatná pri manevrovaní 😉 Možem porovnať sice len 2 kočíky, ale INGLESINA BIPOSTO (myslm 21kg) v pohode s jednou rukou sa dá 😉 ,druhý mam MARCO SKY LONGHORN (13kg) a je to s ním dosť náročné... No sú to golfáče... 😒

bubadlo27
19. srp 2009

pre mna teda hmotnost bola dost podstatna 😉 byvame v panelaku, do vytahu sa kocik zmetil len zlozeny, maly vo vanicke, dcera nastastie sama, tak kym sme vysli von sme sa riadne zapotili v zime
teraz pouzivame sportak, mam ho zamknuty v kocikarni, tak nosim jedine maleho na rukach, co sa uz da/ ale kocik aj tak vynasam aspon po 10 schodoch ☹ /

najjulinka
19. srp 2009

No my máme z jednej strany bloku 7 a z druhej 8 schodov... Ale tam kde je 7, tak nejaký idiot mal nápad ich vydlaždiť.. .stačí trošku ked poprchá a som bez šance kočiarvytrepať hore s detmi 😠 😠 😠 ale aj z tej strany čo je7 schodv je aj kolajnička, ale tá je dobrá len na Inglesinu... 😖 Inglesinu plnú po schodoch bez kolajničiek bez šance.
A to aký malý výťah máte??? že tam nevtrepete ani 89cm??? 😨 Lebo ten malinký čo ma otvaratelne dviera vnutorné, tak sa dakd stlačia a ide bez zavretia tých dvierok... My máme tiež taký, ale zhrnovacie dvierka a tie nejde nijak odrbať... 😠 😠 😠 a tým je vlastne menší ako tie staršie typy s dvojkridlovými dvierkami 😒 To tiež nejaký genius dal namontovať... U nas v panelaku sa tak opravuju veci, aby to bolo horšie a horšie.. Síce novšie, na oko krajšie, ale tak neprakické... A ešte ked volaka suseda dávala kvetináč do dverí tak, aby sa nedali dokorán otvoriť a ja som 2x denne ešte stolček s kvetináčom presúvala 😠

korcula
autor
20. srp 2009

Holky díky moc... já byla přesvědčená o kočárku vedle sebe, ale doast jste mě nalomily🙂 nerada bych dala za kočár 20tis a pak nikde neprojela... 😕

bubadlo27
20. srp 2009

no presne mame ten maly vytah aj s tymi vnutornymi zhrnovacimi dvierkami, tak ma ide zakazdym porazit 😠
ze vraj preto, lebo na osmicke byva jedna vozickarka, a ze pre jej ochranu, no neviem, ked sa tam tiez ona sama ledva votrepe ☹
a tym kvetinacom, sranda zatial u nas nikto nepraktizuje,ale ako ich poznam, zachvilu ho tam mam 😀

spetra
19. pro 2009

Ahoj holky, hledám sourozenecký kočárek, který se vejde do toho nej pidi midi výtahu, vím o phil teds, existuje ještě nějaký jiný?

aweq
10. led 2010

Zdravím všechny diskutující. Já mám vyhlídlý Quattro Tour Duo od Graco. Ale nevím, jestli je tam dost místa pro mimčo na té zadní sedačce. Hloupé je, že tyhle kočárky není nikde moc vidět, v obchodech už vůbec ne ... většinou jenom na objednávku. Chci se teda zeptat, jestli některá z vás tenhle kočárek nemá, že by se podělila o zkušenosti 🙂 .

juliagregor
10. led 2010

ahoj
kamoška ho má a predné dieťa nemá stupienok na nožičky 😒

dexin
10. led 2010

ahoj holky, ja mam rozhodnuto, chci jane powertwin. mam doma jane slalom a jsem strasne spokojena, takze u nas neni, co resit. Hlavne je ten powertwin lehounky a kratounky, jen si nejsem jista, jestli se na nej da nacvaknout hluboka korba, vsude je to zobrazeno jen s matrixem nebo autosedajdou. Kdyztak koupim vloznou tasku. Jo a mrknete na ceny v Anglii http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=jane+powertw...

majatob
10. led 2010

dex, nekde jsem se docetla, ze by to melo jit na zadni sedadlo, ale pak uz vubec nesklopis predni 🙂 ale vyzkouseny to nemam, my jsme poridili tasku 🙂

dexin
10. led 2010

jo ja to taky cetla, no uvidime. akorat me mrzi, ze se neda koupit ten sourozenecky ve stejne barve jako mame ten slalom, tak premyslim nad cernou.
majatob, das mi tip na tu tasku?

hviezda22
10. led 2010

dexin mame powertwin, som vcelku spokojná, len mi vadí, že nema polohovanie nožičiek, je skor pre vačšie deti, ale super sprava, aj ked pre mna pasé, kolekcia 2010 uz polohovanie nožičiek ma.
Nakliknut idu dve straty, nejdu dva matrixi, hlboka vanička ano, no len jedna a ako tu bolo spomenuté, predna sedačka je potom uplne nepolohovatelna, teda je len do sedu. Mne sa velmi pači farba stylon, tmavomodra, takmer čierna

dexin
10. led 2010

hviezda, ja budu urco kupovat z druhe ruky na ebay, davala jsem odkaz vyse, myslim, ze koupim ten cernobezovy z kolekce 2008, doufam, ze ho sezenu do 200liber, coz neni nerealne a prijde mi to za rok stary kocar fakt super cena. Mozna ho budem potrebovat jen rok, takze se mi nechce kupovat novy, a pak bych ho mohla tady prodat za stejnou cenu a jeste by mi urvali ruce. A vsichni bysme byli spokojeni.
Vubec by me nenapadlo, ze tam nejde polohovat nohy, a to proc tak blbe vymysleli? 😠
A jak je to s tema adapterama, nemam vubec zkusenost. Diky za postrehy.

hviezda22
11. led 2010

dexin, ja mam tiez tu kolekciu 2008, je bezadapterova, teda žiadne netreba, naklikneš lahko 😉 , držím palce, aj ta čierno bežova farba je krásna, dobrá volba 😀

aweq
11. led 2010

Hmmm, tak jsem se dívala na instruktážní video na youtube k tomu graco quattro tour a nevypadá zas tak špatně. Stupínek na nožičky přední dítě má, ale není polohovatelný, což jak sleduju má málokterý sourozenecký. Takže je pro starší dítko. Naše bude mít 2 roky, když se druhý prcek narodí, tak myslím, že by to šlo. Snad. Jinak ta zadní sedačka má taky stupátko na nožky, ale zajímalo by mě, jestli jde polohovat aspoň ta (můj předpoklad je, že ne 😒 ). Nemá ho tady fakt někdo koupený a odzkoušený? ..... taky všude říkají, že je těžký. Mě 18kg na sourozenecký nepříjde až tak hrozné. TFK má třeba 17,5kg.

dexin
11. led 2010

hviezda, dekuju za info. Myslela jsem, ze bezadapterove jsou az ty 2009, protoze u nich se to vehementne pise na eshopech, u tech predchozich ne, ani u tech 2008 jsem to nevidela. To je super zprava.

josifek
11. led 2010

Ahojky holky u nás jsem viděla paní holčička asi rok a pul a miminko a měly kočár dorjan pro sport 2009 a měla tam hlubokou korbu jako mám já a vedle pro malou sporťáček otočený k sobě supr to vypadalo a říkala že je to za pár korun a pak koupí té menší golfáč bo větší už nebude potřebovat kočárek 😀 Jinak my to nepotřebujeme jen jsem chtěla dát příspěvek snad to někoho potěší 😉
http://kocarky-hracky.avizo.cz/kocarek-dorjan-d...
Vypadalo to jak tady na těch fotodrafiich můžete kouknout 😉

hviezda22
11. led 2010

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29822643&tab=1 na českom mmb je ich tie dost v ponuke za dobru cenu, napr. tento, bezadapterova verzia

dexin
11. led 2010

hviezda, to je skvela cena na ceske pomery, kdyby byl v barve, kterou chci, tak bych nevahala odpovedet 😉

aweq
11. led 2010

Ahoj všem. Tak se mi naskytla další možnost - dost výhodně koupit kočárek firstwheels city twin rok používaný i s korbičkama... Teď váhám Firstwheels nebo Graco (quattro duo). Ani jeden nemá polohování nožiček - sice u firstwheels se dá sklopit celá sport. sedačka, ale vypadá to tak nějak divně, kdo ví, jak se tam prckům leží. Chci se zeptat, jeslti nemáte zkušenosti i s tímto typem kočárku - Firstwheels city twin. Dík moc za odpovědi 🙂

facovka
11. led 2010

ja mam starsi model Jane powertwin proi,spokojnost maximalna, aj kedje pravda, ze ked mam fusakotasku s malym, tak vpredu filipko len v sede,aj tak sa predna sedacka neda sklopit uplne,ma len 2polohy,ale neva, lebo filipko v kociku nespava uz vobec,takze na rychle presuny,parada 😉 kuk album filipko a oliverko 😉

hviezda22
11. led 2010

aweg ja nemam, mala som však volakedy quinny buzz čo ma rovnako polohovatelnu sedačku, to je teraz také moderné, ale niet na klasiku. Dieta je stale v sede, len sa to otača okolo osi.
dexin, na českom je viac powertwinov za celkom dobru cenu aj v inych farbach, skus si to vyhladat

aweq
13. led 2010

Tak ještě další možnost 🙂 TFK Twinner Twist Duo. Ale musela bych si dokoupit vložnou tašku (korbu asi ne). Tak co povíte? Graco Quattro Duo nebo TFK Twinner Twist (Firstwheels jsem jako sourozenecký vyloučila, maminky si stěžují, že pro větší děti není, je prý malý 😨 , a já ho potřebuju pro naši dvouletou slečnu).

hviezda22
13. led 2010

aweg, ako surodenecky by som volila kočík za sebou, mala som bumbleride indie twin a nikam som sa s nim nevošla a to je velké minus aspon premna....(ale nehovorím, že je zlý) babatko bude mat pohodlie aj v tom graco a dvojročnému uz zvačša stačí ked sedí....jedine že by mala bola v kočíku zvyknuta spat...to musíš zvažit ty, lebo tieto dva kočíky su uplne odlišné 😉

aweq
13. led 2010

Tak malá už spinkává jenom po obědě, doma v postýlce. Je to dilema s těma kočárkama 🙂 Ten TFK se mi moc líbí i proto, že rádi jezdíme na výlety do přírody a příjde mi takový bitelnější, větší kolečka a k tomu nafukovací.Moc se mi líbí i kotoučová brzda... Je ale fakt, že je širší než graco ... Mno uvidím, zkusím o tom podiskutovat ještě s manželem (ikdyž ten se vždycky tváří, že je mu to víceméně jedno a ať si vyberu já 😝 ). Ach jo, jenom abych nepřebrala 🙂

hipuska
2. bře 2010

Ahojte, tak baby ako ste sa rozhodli? Co ste nakoniec kupili? Ja som sa zatial rozhodla pre Bumbleride Indie Twin 2010 aj ked neviem ci je to kocik surodencov alebo skor pre dvojicky. My budeme mat rozdiel 16 mesiacov.

hviezda a aky si mala siroky kocik? Lebo tento novy je 76 cm, co vojde vlastne do dveri nie? My sme na dedine, a jedine kam sa musim "vopchat" je obchod ale kedze sa tu nekradne-deti na rukach a kocik vonku :( nic ine ma nenapada. A nakupy v meste...to si neviem predstavit.

Neskor ked uz budu obidve sediet by som kupila phil and teds. Nezda sa mi vhodny pre babetko, akosi neviem ako sa tam to dietatko "pcha"