Sourozenecký kočárek, ano či ne?

radasarka
17. lis 2013

Zdravím ve spolek 🙂
Chtěla bych se Vás milé maminky zeptat, jaký by jste doporučili sourozenecký kočárek pro děti ve věku 19 měsíců a novorozeně? Určitě bych chtěla, aby měl nafukovací kola, nezáleží na tom, aby to byla tříkolka nebo čtyřkolka, záleží aby byl lehký a nevelký po složení.
Nebo, zdali to má cenu vůbec takový kočárek kupovat, pokud se jedná o takový věkový rozdíl??
Děkuji moc za názory, Radka

andryskam
17. lis 2013

Sourozenecký kočárek bych určitě koupila. Podle mě bude malá ještě malá na to, aby ušla (nebo ujela na odrážedle) sama kus cesty. Soudím, podle našeho Alexka, který má 19 měsíců 🙂 A na stupínek ke kočárku je taky asi ještě brzy ☹
Jen ti moc neporadím s výběrem kočárku. To ti musí poradit už jiní.

jasekd
17. lis 2013

@radasarka sedacky za sebou nebo vedle sebe?
Ja mela JANE POWERTWIN, za sebou, 3kolka s nafuk. koly, predni otocne, s aretaci. Koupeny jety na bazaru cca za 3 tisice. Novy je drahy. Korbicku jsem neporizovala, jen jsem do zadni sport. sedacky dala vloznou tasku s pevnymi zady, poloha ditete lehce zvysena, to nicemu nevadilo, naopak.
Vyhody: lehky, snadna manipulace, skladny, rucni brzda (tandem bez ni si neumim predstavit, prece jen plne nalozeny ten kocar hodne vazi), nafukovaci kola, jezdlili jsme hodne v terenu a ve snehu (hory), projede uzkymi dvermi, vejde se do maleho panelak. vytahu.
Nevyhody: trochu horsi stabilita, mene mista (pro deti je asi pohodlnejsi sezeni vedle sebe, pro matku bych rekla, ze je pohodlnejsi za sebou - lepsi rizeni a prujezdnost), mensi kosik nez maji 4kolky.

Pri rozdilu 19 mesicu zalezi na fyz. zdatnosti starsiho, moje deti by to bez kocaru v tomhle veku nezvladly (opozdena motorika). Ja mela deti po roce a ten kocar byla ta nejuzitecnejsi vec pro dite, co jsem kdy koupila. Chodim hodne pesky, i nekolik km, k doktorum , vylety... Pokud se nekdo jen placa kolem baraku a cokoli je nad 500 metru, jede autem, pak ho nepotrebuje, mne ten kocar dal svobodu pohybu a usetril hodne casu, takze za me ano, koupit 🙂 S rozhodnutim bych pockala na konec tehotenstvi, kdy uz bude docela jasne, jak na tom starsi dite je 🙂

jasekd
17. lis 2013

@radasarka stupatko je pro uz fyzicky trochu zdatnejsi deti, v zime jim na tom muze byt zima, a docela blbe se s tim jezdi, dost to prekazi pri chuzi. Kamoska si pridelala na rukovet kocarku rohy jak na kolo, aby mela vic mista. Holky, co mely deti o dva roky a vic, ty stupatka vyuzivaly hodne. Aspon to bych poridila urcite.

ev.ka
17. lis 2013

phil and teds
pak z něj jde v pohodě udělat monokočár a užijete ho i když už starší kočáru odroste 😉
je lehký a dá se koupit i v bazaru docela v pohodě...

ollif
17. lis 2013

Mám děti 18 měsíců od sebe a stupínek nám stačil. O sourozeneckém kočárku jsme taky uvažovali, ale nakonec jsme to zamítli. Starší dcera se nám už na kočárek zdála velká, sama už do něj nechtěla. Teď nevyužíváme ani ten stupínek (dceři jsou 2 roky), takže jsem ráda, že jsme do toho neinvestovali víc peněz. Kamarádka má stejně velký věkový rozestup u svých dětí a stupínek jim též stačil.

jasekd
17. lis 2013

@ev.ka
@radasarka to je strasna vyhoda, kdyz se da udelat mono kocar, to treba u Jane nejde. Ja pak pouzivala bud golfky nebo nic. Ke klasickymu mono kocarku uz jsem se nevratila, mela jsem polskej a po tom Jane, byt tandemu!, uz mi prosel tezkej jak krava 😝

maudn
17. lis 2013

no zalezi ,jak ti dite chodi a jak dlouho, jestli je zvykle na vychazce s kocarem usnout... já budu mit rozdíl 20 měsíců a malej mi chodí měsíc nyní, takže u nás je to samozřejmost, koupili jsme použitý,ale skoro jako nový (trochu vybledlá jedna sedačka od sluníčka), když bude potřeba někam jet, tak se to prostě hodí, muzes sehnat i za 2-3 tisice,což není taková investice, my kupovali za 6 tisic abc design zoom

radasarka
autor
17. lis 2013

Holky, děkuju vám moc za odpovědi! Jasně, ještě je trochu brzy 😉 Ale tak už pomalu přemýšlím a rozhoduji se, co by asi bylo nejvhodnější. Myslím, že pro naši pohodlnost bude určitě lepší koupit ten kočárek a pak postupem času třeba stupátko, jsme dosti aktivní a když už jdeme na procházku, tak jdeme daleko 😉
Osobně jsem se koukala po Jane Power twin, líbí se mi, že děti jsou za sebou, Phil and Teds je taky moc fajn, ale trochu se mi nezdá to, že menší dítě sedí nebo leží skoro na zemi, nevím, jak to vypadá v reálu, neviděla jsem ho na vlastní oči a tedy nevím třeba v situaci, kdy prší, nebo v létě, když se práší od silnice, písku a tak, jako jestli na něho nekape, nepráší se a tak a pak když už trošku povyroste, tak jak je to s výhledem, např. moje dcera už jezdila ve sporťáku když jí byli 4 měsíce, protože se mi začala v tašce podpírat do sedu, protože chtěla mít přehled.. 🙂
Co do korby, tu bych nekupovala, malou jsem měla od narození v kočárku Graco Quattro tour de luxe, tam taky hluboká korba nebyla, ale jen taška, v tašce a v ní byla jen ty 4 měsíce, do toho se narodila v listopadu, tak se to i hodilo, že bylo v kočárku tepleji, ale jinak ji jako nezbytnost nevidím. Pokud jsou pevná záda v tašce, je to podle mě ok.

pejtho
18. lis 2013

@radasarka Já osobně bych kočárek nekupovala. Mám děti 15 měsíců od sebe a kočárek, i když jsem koupila, jsem využila 2x a pak ho prodala.
Koukám, že termín máte v létě, takže pokud máte třeba zahradu, stejně bude starší dítko běhat po zahradě a nebudete ho poutat do kočáru. Nebo budete chodit na hřiště a do míst, kde může chodit sama. Dcera od 18ti měsíců ušla i 2km bez pomoci, nechtěla ani na koníka. Teď je jí 27 měsíců a je z ní pořádný chodec. Chodí od 13ti měsíců.
Takže jestli neplánujete nějaké velké tůry, tak podle mě bude úplně stačit třeba stupátko.
Také pokud máte poblíž někoho z rodiny, manžel je občas doma, tak jsme chodili na procházky třeba společně.
Starší dceři bylo 15 měsíců. chodila opravdu krátce-ty 2 měsíce a druhá se narodila do sněhu. Takže oblékání pro mě bylo šílené 🙂 Pak už jsem starší posadila na boby a táhla jí za sebou,, zatímco jsem mladší vezla v kočárku. Bydlíme ve městě, v bytě. Chodili jsme jen na hřiště, nebo do městského parku, který máme kousek. Když byl doma třeba manžel, nebo přijela babička, mohli jsme se vypravit i do města, protože starší dceru si vzal někdo na koně, nebo jsme vytáhli golfky.
Jezdila jsem také k rodičům do baráku, kde byla zahrada a v zimě jsem tam starší dceru vypustila, koulovali jsme se apod., zatímco malá spala v kočárku.
Sourozenecký nám byl tedy opravdu k prdu 🙂

Ale měli jsme ABC Design Tandem plus a jak se skladností, tak s manipulací jsem byla spokojena.

majatob
18. lis 2013

První děti mám o 22 měsíců. Syn začal chodit až v 16 měsících a i když se rozchodil pěkně, s příchodem miminka se o skok vrátil a chtěl se vozit taky. Navíc jsem musela často jezdit sama MHD, k doktorům, na nákup, chodili jsme dost bruslit, na dlouhé výlety, takže pro mě bylo mnohem pohodlnější šoupnout oba do kočárku a být v klidu. Po roce se nám pak narodilo ještě jedno dítko a když nepočítám prvních 6 měsíců, kdy se vozili všichni tři 😀, zvládli bychom to už jen s golfkama a nosítkem, protože jsme se přestěhovali na vesnici a plácali se jen po okolí. Akorát jednou týdně jsme museli jezdit vlakem a pak jsem to právě řešila kombinací nejmenší v nosítku, prostřední v golfkách, nejstarší za ruku. Sourozeňák bych do vlaku sama nenaložila, takhle to šlo 😝
Po dalším stěhování jsem pak měla ještě chvíli Peg Perego Aria Twin a ten byl teda děsnej, těžkej, neovladatelnej, nadřela jsem se jak mezek.
Jo a první jsem měla už jetý Jané Powertwin a posloužil perfektně, můžu ho jen doporučit 🙂
Teď už jsou děti velký, ale občas je stejně vozím všechny když potřebuju daleko a rychle, tak jsme to vyřešili cyklovozíkem v kočárkové úpravě a kdo si chce odpočinout, naskočí si a popoveze se, ale to už je fakt pro starší 🙂

editah222
18. lis 2013

@radasarka já bych si bez sourozeneckého kočárku neuměla představit žádnou vycházku (děti jsou cca 1,5roku od sebe). Měla jsem Baby jogger city select a byla jsem s ním moc spokojená. Sedačky jsou za sebou, jde z něj udělat mono kočár a děti můžou sedět i proti sobě a obě můžou být v lehu i když se nejedná o klasické sportovní sedačky,ale takové ty houpačky. Dcera spala v kočárku až skoro do 3 let a tohle byl snad jedinný kočár který to umožnoval 🙂

amabilis
18. lis 2013

@radasarka Ten Jane je o čtyři kg těžší a je delší a širší než Phil and Teds, takže záleží na tom, kam se potřebuješ vejít. U toho phila, když sundáš sedátko a kola (to je opravdu jednoduché, jen zmačkneš střed a vydnáš), tak ho složíš úplně naplacato. My to používali, když jsme jeli autem, kde bylo málo místa. V našem autě nesudnavám ani sedátko ani kolečka a jen složím. Ale je to opravdu o zvyku. Phil je prostě podivný kočárek a někomu se nelíbí a já to chápu. Třeba mojí sestřenici se nedalo vysvětlit, že to dítě je tam moc spokojené, protože se tam cítí jak v bříšku. Jinak phil i s přídatným sedátkem má 12kg. Já je porovnávala kdysi v obchodě, proto to vím, vyloženě jsem je měla postavené vedle sebe a porovnávala, manžel ho totiž pořád prosazoval (no byl levnější a my bazarový kočárek nechtěli)

amabilis
18. lis 2013

@radasarka Jinak ono dost záleží na temperamentu, takže bych rozhodování zatím asi nechala a koupila kočárek třeba dva měsíce před porodem. Pak uvidíš líp. Ono pokud máš nespolupracující dítě, pak je jednodušší ho připoutat do kočárku, než ho udržet na stupátku a zvlášť, pokud je zvyklé spát, to na stupátku nejde.

blahova_andrea
18. lis 2013

souhlasím s holkama, že záleží na dítku. náš malej užíval kočárek jen do roku a půl. ono i záleží jak často a na jak velké trasy se vydáváte atd. já bych si vyhlédla nějaké možnosti a s nákupem bych vyčkávala. uvidíš jak čilá začne dcerka na jaře být, jak bude fyzicky zdatná a to ti jistě napoví 😉 náš syn kočárkový nikdy nebyl, ani jako miminko a nevlastní dcerka se vozila ještě ve 3 letech, i když to částečně byla pohodlnost maminka než její potřeba, ale vozila se ráda.

ameliejulliette
18. lis 2013

@radasarka My bychom to bez dvojkočárku nezvládli 😀 Stupínek mi prvorozený syn odmítal, ještě jak byla zima a klouzalo mu to, katastrofa. Než bychom došli jen na autobus, mohla bych se otočit a jet kojit zas domů 😀 Hodil se třeba i na kojení kdekoli jinde, staršího jsem měla posazeného v kočárku, dala jsem mu do ruky hračku nebo knížku a byla pohoda, kdyby byl "na volno", určitě by to nebylo tak v klidu. Teď na jaře prodělal nějakou šílenou nemoc a fyzicky ho to dost vzalo, takže dvojkočárku odzvonilo teprve nedávno, a určitě ne úplně (respektive, ještě i pro tyto dva se využije, a pak teda zápřah nanovo 🙂 ) Manželovi jsou nesympatické kočárky pod sebou, a já jsem nevyřešila, jak tam vozit tašku, tak jsme pořídili Jané Powertwin a jsem velmi spokojená variabilitou (vložná taška vzadu nebo autosedačka vepředu či vzadu), ovladatelností, ruční brzda je za mě nepostradatelná (rodiče bydlí v hrozných kopcích na Hané), plus mi nepřijde nepatřičně velký, když se veze jen jedno dítě.

ameliejulliette
18. lis 2013

@radasarka Jinak pokud by ses rozhodla pro Powertwin, doporučuju dobře vybírat model, měla jsem starší adapterový a teď mám Powertwin Pro (tuším 2009) a je míň skladný, plus zadní sedačka má jen dvě polohy a ne 3 a celkově prostě není tak úžasný 😀