Sourozenecký kočárek nebo Manduca?

cacenka_d
17. říj 2013

Holky mam dilema. Rodim v dubnu male bude v tu dobu 2 roky a kousicek.
Bydlime na vesnici, tady nemam problem s tim, aby behala vedle kocarku, ale jezdime nekolikrat do tydne do mesta nebo na vylet treba do ZOO to je jedno kam, ale na cely den proste. Mala naprosto neposedi, pocitam, ze na skejtiku nemame sanci vydrzet, navic by nevidela dopredu a to by ji zabilo, nemuzu jezdit kvuli tomu ani s ni za zady na kole.

Resim 2 varianty:
1. sourozenecky kocarek cca na pul roku, vzala bych starsi takze se vejdu cca treba do 5000 Kč
2. nechat nas sportak, koupit vloznou tasku a mit v ni prcka, ve chvili kdy bude luci chtit spat, prehodim prcka do manducy, tasku pod kocar a lucka se hodku vyspi - cca 3000 Kč náklady

Jenze do kocarku ji muzu hodit kdykoliv i na odpocinek a mam prazdny spodek treba na nakup. U druhe varianty naklady nizsi a je to proste na pul roku, tak ja nevim 🙂

Ma s tim nekdo zkusenosti? Upozornuju, ze opravdu nemam klidny dite je hodne aktivni nonstop beha a zkouma a neni to jen muj pocit, ma to v porovnani se stejne staryma detma 🙂

Diky za vase rady a zkusenosti

hofka1
17. říj 2013

zkušenost nemám, ale neposedný dítko mám taky, obzvlášť v obchodě🙂 Má teda už tři roky, takže postačí nám snad jen skejtík, ale kdyby měla míň, řešila bych to tím kočárem. Manducu máme teda taky, ale minimimino bych do ní nedávala, i když se píše, že je i pro novorozence, spíš šátek.

vilibalda
17. říj 2013

Mám děti od sebe 20 měsíců. Mám sourozenecký kočár i manducu (oboje jsem poŕizovala až teď pro druhé dítko - manducu až skoro v půl roce). Musím říct, že dvojkočár mi přijde jako lepší varianta. Tlačit kočárek + nést druhé dítě je pro mě naročňejší. I když starší chodí už dlouho, ráda se veze, nikam mi neuteče a počítám, že ji budu vozit ještě letos v zimě (jako dvou a půl letou 🙂). Taky jsem myslela, že dvojkočár využijeme jen na půl roku, ale i teď na zimu se bude hodit. Jen to cestování mhd je s takovým kočárkem náročnější 😖 Navíc nošení v zimě vyžaduje speciální oblečení, což nemám (ale to není tvůj případ, když budeš mít miminko na jaře.)

maudn
17. říj 2013

budu mít od sebe 20 měsíců a mám i manducu i sourozenecký kočár /z bazaru), musíš myslet i na to,že můžeš mít císaře a pak manduca nehrozí, nám třeba náš malej začal chodit v 18. měsících (ted) a rekord má 7 kroků, kamarádka už druhý kočár nepořizovala, ale její mala běhá od 10 měsíců ale nosítko nechce.
Myslím,že dvojkočár je i praktický do města, silnice apod. máš dítko pod kontrolou

romcovaklarka
17. říj 2013

@cacenka_d Já mám taky děti po 20m a využila jsem oboje. Sourozeňák jsem měla po známých starší a byla jsem moc ráda, pač starší se ještě rád povozil a taky to jeho tempo 😅 takže na procházky a výlety, no a nosítko jsem využila spíš když jsme někam jeli autem, na nákupy apod.

xvitk101
17. říj 2013

Mam deti 22 mesicu od sebe. Starsi taky hodne akcni dite, ale od cca 18 mesicu probihal trenink chozeni vedle kocaru. Myslela jsem, ze to vunec nepujde. Nakonec se to zlomilo a naucil se capat pekne vedle. Bydlime ve meste, tak jsem resila jesli kocar. Na vesnici u nasich to krasne zvladneme bez nej. Tady, pokud jdeme mekam na cely den, jako treba zoo, tak s nami kde vzdy tatinek a bereme 2 kocary - hluboky a golfky. Jen v pripade, ze potrebuju, aby oba spali. Osvedcila se nam motorka, odrazedlo. Mam taky manducu, ale v ni nosim mladsiho az ted. Na zacatku jsem to resila tak, ze v manduce byl starsi syn. To hlavne v obchode, kde by stal u kazdeho,regalu min pul hodiny.
Rozhodnuti je stejne na tobe. Zalezi, jak moc bys dvojkocar vyuzila. Manzel je momentalne hodne s nami, tak dvojkocar v nasem pripade netreba a resi to manduca.

olusenka
17. říj 2013

já mám děti jen 19měsíců od sebe, Ty máš mnohem mnohem větší rozdíl. Navíc náš syn začal chodit později. Zásadní rada podle mě je, neřešit to takhle brzy. Pokud se má narodit až v dubnu, řešila bych to 1-2měsíce před porodem. Tak jsme to dělali my. Za tu dobu se může změnit spousta věcí. Vzhledem k tomu, že náš syn začal chodit asi 2měsíce před narozením miminka a v kočáře je přes den zvyklý spát, měli jsme vyřešeno: dvojkočár. Navíc to je na zimu. Ty máš výhodu, že dcera je starší, chodí dávno, za půl roku se toho může změnit hodně, bude jaro, může na tom skejtu přeci jen vydržet, může jezdit na odrážedle, může být ukázněnější, víc bude rozumět, co se po ní chce atd. atd. A na bazarech je všude sourozeneckých kočárů plno. Spíš jde o to ujasnit si představu jaký dvojkočár. A i nový se dá sehnat za třeba 5000-6000Kč. Co se týče nošení, to neporadím, ze zdrav. důvodů stejně nemůžu nosit.

ivuska22
17. říj 2013

Ja mam rozdil kluku 19 mesicu a sourozenecky kocar nemam. Mam skejtik a na to ze je starsi peknej divoch,neposedi a je divokej, tak kdyz uz nemuze nebo si chce jen odpocinout , tak se veze rad a nebo sedi v nohach v korbe kocaru, to ma nejradsi 🙂 Manducu vyuzivam, kdyz jdu s nimi sama nakoupit. Strasi sedi ve voziku, mladsi v manduce. Ale je to vsechno o ditet, nas malej nesnasel kocar snad od 5 mesicu a vysvobozeni bylo, kdyz zacal chodit, to uz v kocare skoro nebyl. A to zacal kolem roku chodit. Ted ve dvou letech jde poslusne vedle kocaru a ujde kilometry🙂 Ale vetsinou kdyz jdeme nekam kde musime byt na cas, tak jedu autem.

aneta0707
17. říj 2013

mam rozdil 2roky a 2 mesice. nemam sourozenecky kocar - nepouzivam vubec kocar. mame nositko a v tom chodi malinka. starsi chodi pesky. taky je to cert, neposedi, zlobi, utika, nespi, nabeha kolem me o x kilometru vic nez ja a nebo chodi na kole. za me staci nositko. ale jak se pise nademnou, zalezi jestli mas auto. ja bez nej byt nemuzu (mesto mame 35km) a vyuzivam ho na delsi cesty

cajomilka
17. říj 2013

Docela dlouho jsem tohle taky řešila a nakonec se rozhodla pro dvojkočár. Čekám miminko v lednu, se starší dcerou budou od sebe přesně o 2 roky. Počítám, že dvojkočár budeme používat jen na první měsíce, kdy bude zima a starší dcera nebude moct jezdit na skejtu či odrážedle, a taky na delší cesty do centra (bydlíme v Praze a nemáme auto). Manducu máme taky, na jaře na ni určitě taky dojde, jen nevím, která z holčiček v ní bude a jestli starší třeba nebude na mladší žárlit, že se nese 😉

cacenka_d
autor
18. říj 2013

@hofka1 Prave, ja nosila i lucku asi az od 3 mesicu, proste kdyz drzela hlavicku sama. Satek je pro me silenej, jedu vsude autem a pak ho mam uouranej, jak namotavam na parkovistich 🙂 Tenhle pokus uz tu byl minule 😀

@vilibalda Tak dekuju za uklidneni, ze nejsem blazen 🙂 Tim, ze je mala neposeda, tak mam strach, ze se mi vyskubne z ruky cokoliv, jakmile se clovek jen ohledne a je v silnici, na melniku fakt kdyz clovek jde u zdi tak udela 3 kroky od kocarku a je v silnici na spouste mist :/ Uz ted blbne obcas, kdyz s nekym mluvim, tak se vyskubne a upadne - chapu ma strach z mimi potrebuje pozornost, rozhodne ji to nevycitam, moje blbost, ze ji nedrzim krecovite, ale pak se clovek otoci k druhymu a prusvih muze byt na svete :(

@maudn Děkuju 🙂 Cisaře já vůbec nepřipouštim, to je pro mě noční můra, takže dělám, že to neexistuje 😲 r

@xvitk101 Mala je prave rozlita ze vsi, ze lita vsude, ona zmakne sice dlouho jit pekne za ruku, ale pak kdyz je unavena tak lita kde muze 🙂 Navic nas tata je porad v praci, fakt z 99% jedu sama nebo s kamaradkama a vzhledem k tomu, ze uz i ta jedna z poslednich ted vyfasuje kocar do ruky tak se moc nechytam🙂

@olusenka Ja mam v planu ho vzit az tak v breznu a z bazaru, novy fakt nechci mam nase neznicitelne Icoo a tohle resim tak na pul roku. Prave i kvuli tomu, ze jsme pak fakt cely den v cudu a dalsi ruce na kocar nejsou 🙂

@aneta0707 Lucku muzu brat leda do krosny, tu bych do manducy nenandala bohuzel. Zkouseli jsme to i spani z Nositek a ve dvou jsme meli problem ji hodit na zada 🙂 Predstava 12 g ditete v krosne a treba 6 kiloveho na brise s myma 55 kilama me celkem i desi 🙂

@cajomilka Asi to tak udelam, pokud nedojde k nejaky zasadni zmene do jara 🙂 Maximalne ho pak zase prodam dal 😀

aneta0707
18. říj 2013

@cacenka_d tak to ti verim, dam ti jinou kombinaci - 17kg na zadech a 6 v ruce a jeste tlacit kocar. starsi se chtela nosit a malinka ten kocar nejak nerozdychala 😀 to bylo naposled, kdy sem kocar vytahla 🙂

dana3262
18. říj 2013

@cacenka_d mame rozdíl 18mes. Starší byl zvyklý spat odpo v kocarku, takze jsem pořídila Easy Walker duo. V tom se pohodlně vypsali oba.Vyuzila jsem ho vic nez 1,5roku a ted jezdím běžné s Phil & Teds. Staršímu je ted 3,5.Manducu jsem využila jen na krátké trasy.
1. S dvojkocarem jsem se vyřídila protoze jsem vubec neodpocivala a 5-7hodin courala po venku, i v zimě.Vzdycky jsem sbalila všechno na cely den a vyrazili jsme.
2. S manducou je to trochu nepohodlné v tom, ze nemas kam dat veci, kdyz se staršímu rozvaze tkanicka nebo se sekne a nechce jit, tak je to proste blbý. A taky kdyz oba usnou, tak si proste neodpocines.

Byt tebou, tak beru dvojkocar aspon na ten začátek..i kdyz dcerka uz bude docela velká..ale je to dost pohodlný, fakt. Ja uz odmítám cokoli nosit, tahat a vláčet. To radši budu do 6ti let vozit kocar.

dana3262
18. říj 2013

@cacenka_d proč nemůžeš nosit Lucku v manduce?

cacenka_d
autor
18. říj 2013

@dana3262 Nedas ji na zada proste mele se jak blazen pri nandavani a pak v ni rve, proste se ji nelibi, takze leda krosna, ale v ty zase ńeusne.
Ja si prave pamatuju, ze lucce jsem v 6. mesicich na nakupy (kvuli mistu v aute) porizovala golfky, ty puvodne mela mit po mym bratrankovi tomu v tu dobu byli 2 mozna kousek navic, ale tim, ze ho hlidala babicka, kdyz jeli na vylet apod. tak jsme golfky nededili, aby mel presne v cem spat a odpocivat.

veruska007
18. říj 2013

Mám tři děti, velmi živé starší kluky, po dvou letech.
Když měl první 2 a narodil se druhý, tak starší byl půl roku bez kočárku, další kočárek jsme nepořizovali. Mimčo jsem nosila nebo vozila v kočárku, starší chodil pěšky, i na dlouhé výlety, nákupy apod.
Teď má prostřední dva roky a máme mimčo. Prostřední taky posledního půl roku do kočárku moc nechtěl, výjimečně jsem ho přeprala a cvakla do golfek, ale s šílenými protesty, takže sourozenecký kočárek jsem zavrhla. Koupila jsem skate, ale prostřední je torpédo, odmítá na něj vlézt, takže jsme ho po necelých dvou měsících přesvědčování odšroubovali. Když jdu fakt na dlouhou procházku (více než 2x denně 3h, co chodíme normálně) a prostřední už protestuje, tak si ho posadím na madlo nebo do noh mimča na korbu. Ujedeme pár metrů a stejně za chvíli chce běhat. Plánovala jsem to i podobně jako ty, koupila jsem ergonomické nosítko, v nouzi nejvyšší bych vzala mimčo do nosítka a staršího vyzula a posadila do hluboké korby. Nicméně jsem to ještě nevyužila 😉
Z vlasní zkušenosti, budou-li děti více než 2 roky, bych dvojkočár rozhodně nekupovala. Zbytečná investice na pár měsíců. Navíc přes zimu, kdy je sníh, břečka, děti i kočárek jsou těžké, by ses zbytečně nadřela. A mně přijde i praktické, že se starší venku při chůzi unaví a doma si pak nehraje tak akčně a já můžu nakojit třeba při čtení pohádek 😉

cajomilka
18. říj 2013

Ještě poznámku - dvojkočár budeme mít samozřejmě starší za pár šupů, nabídla mi ho bývalá kolegyně. Do nového bych rozhodně nešla, počítám s tím, že to bude na pár měsíců, malá už pěkně chodí sama, ale naštěstí jí zatím nevadí ani kočárek, bez kterého se prostě někdy neobejdeme vzhledem k tomu, že nemáme auto - nákupy apod. - a nosítko není vždycky pohodlné.

olusenka
18. říj 2013

@cacenka_d tak abyste kdyžtak, pokud do něj půjdete, dobře vybrali. Ale na těch bazarech se dá. Třeba moje všechny představy vzaly za své. Já chtěla 100% pouze bazarový, pouze s korbami za sebou nebo nad sebou, a nakonec máme nový dvojkočár s korbami vedle sebe. Autem teda nejezdím sama s dětma, jen kočárem pěšky, a to ještě 1x výjimečně 2x denně tady po okolí, všude to mám jen pár minut, jak do krámu, tak k doktorovi....a plán byl taky jen na půl roku, přes tu zimu. Tak uvidíme, jaká bude skutečnost.

cacenka_d
autor
18. říj 2013

@olusenka Tak to ja mam jasno chci 2 sportaky za sebou od jane a do ty zadni casti vloznou tasku, to uz mam proctene vsude mozne. Znamy maji mam ho vyzkouseny, v pohode se da ridit jednou rukou 🙂 A pocitam, ze behem 2-3 mesicu co to zacnu resit se nejaky blizko v dobrem stavu objevi 🙂 A pak pripadne ABC design dela prakticky skoro to same jako ctyrkolku nove za 5500 a ten taky nevypada spatne.

olusenka
18. říj 2013

@cacenka_d jestli je to Jané Powertwin, tak ten jsem chtěla taky nebo případně Phil a Teds. Nakonec když jsem ho viděla naživo, že nejde do lehu, dítě starší 3měsíců v zimě s fusakem tam cpát případně v té vložné tašce, to jsem si nedovedla představit (málo místa), takže to dopadlo, jak to dopadlo. Ještě před pár měsíci by mě to nenapadlo ani ne snu, co koupíme, čím budeme jezdit. 🙂 ( Ale jak už jsem se přesvědčila, asi každý kočár má své mouchy.) Jo, člověk míní, dítě mění.

cacenka_d
autor
18. říj 2013

@olusenka A co nakonec mate? Ja nemam rada ty co jsou nad sebou, navic kdyz uz s tim pojedu jedu do mesta a spodek by byl plny prachu

cacenka_d
autor
18. říj 2013

@olusenka ten abc design jsem prave videla na zivo, evidentne delsi dobu pouzivany a prijemne me prekvapil. Je to tenhle: http://www.abc-design.de/cz/produkty/sourozenec...

dana3262
18. říj 2013

@olusenka ja jsem uvažovala a dopadla naprosto stejně! EW je nejlepší.

@cacenka_d

cajomilka
18. říj 2013

@cacenka_d Taky budu mít Jané, viděla jsem ho a líbí se mi, že není o moc delší než normální sporťák. Ale bojím se, že se zimním fusakem do vložné tašky bude trochu problém, snad nebudeme mít obříka 😉

cacenka_d
autor
18. říj 2013

@cajomilka Tak mi pak date vedet jo 🙂 Preci jen to bude u vas o 10 tydnu driv 🙂

cacenka_d
autor
18. říj 2013

@cajomilka a v klidu oni unorovy deticky nejsou moc dlouho ve fusaku 🙂 padne prvni mesic a uz je tepleji a to ja balila lucku teda do zavinovacky 2 mesice, ale protoze byla nedonosena, ale dlouha byla stejne jak ostatni deti 🙂

atinkaa
18. říj 2013

ahojki, myslim ze obe varianty su fajn, surodenecky kociarik je super - my mame phila a plne vyuzivame, rovnako tak i nositko nie je zla vec....asi zalezi od teba co preferujes, s cim sa ti ako cestuje. za nas uplne neviem poradit lebo mame aj dvojkocar a aj 2x nositko...tie mame napr. na dlhsie cesty..dovolenky a tak, to sa nam osvedcilo uplne paradne..ale to asi zavisi od maminy a od rodiny... 😉

olusenka
18. říj 2013

@cacenka_d jo, o tomhle kočárku (ABC) vím, ale ten v krámě naživo neměli, i tak jich tam měli min. 6 jiných k vidění, ne-li víc. Já chtěla nafukovací kola, vpředu dvě a vzadu dvě, žádná malá kolečka, dvojkolečka, takže u nás by stejně nepřipadal v úvahu (chci to i do lehčího terénu a do sněhu). Vedle sebe korby jsme fakt nechtěli, ale nakonec ještě že tak, s korbami za sebou bych se totiž nevytočila na chodbě u nás v domě (holt jsou ty kočáry prostě delší a je problém), s korbami pod sebou (třeba Hauck nebo Phil a teds) tam taky není kdovíjak moc místa, dítě sedící dole má nohy v nákupním košíku (co se týče prachu apod., nevím, asi taky problém), a dítě sedící nahoře sedí tomu dítěti dole na nožičkách (osobně jsme zkoušeli).
Máme nakonec jako @dana3262 Easywalker Duo. Že by byl nejlepší, v tom její nadšení nesdílím, má nedostatky, ale jízdní vlastnosti má nejlepší, to ano. S naším prvním kočárkem pro jedno dítě jsem se do kopce nadřela, tady tlačím dvojkočár do kopce s dvěma dětmi jednou rukou úplně v pohodě. Už se těším na jízdu ve sněhu, měla by to být pohodička.

cacenka_d
autor
18. říj 2013

@olusenka Ja ho prave videla i na zivo a vypada pekne. Ja to fakt chci prakticky jako golfky, takze nutne nepotrebuju terenak 🙂 Ten mam vic nez dobry, muj kocarek je prakticky tank ne kocar 😀

cajomilka
18. říj 2013

@cacenka_d No já mám opačnou zkušenost, starší dcera je prosincová a teplej fusak jsme vozili až někdy do dubna, byla dlouhá zima a já dám radši miminko do teplýho fusaku než mu navlíkat x vrstev oblečení. Nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by druhá měla být nějak velká, nemá po kom.

cajomilka
18. říj 2013

@atinkaa Hm, dvě nosítka - tahle varianta nás ještě nenapadla, ale taky to má něco do sebe... Počítáme s tím, že na turistickou dovolenou na hory pojedeme jen s miminkem v nosítku a staší šoupnem k babičce 😉