Sourozenecký kočárek pro 16M a novorozené dítě. Tipy?

dlabinecka
2. kvě 2011

Ahoj maminky. čekám druhé miminko, rozdíl mezi dětičkama bude 16měsíců. Starší holčička mi ještě ted nechodí, a jen tak nebude, cvičíme vojtovku. a přebírám sourozenecké kočárky a nevím, který by byl ten nejlepší. Podmínkou pro mě je to, aby se mi v kočárku obě děti vyspinkaly a abych minimálně na novorozence viděla. Můžete se mi svěřit se svými zkušenostmi a tipy?

dlabinecka
autor
5. kvě 2011

@editah222 Díky, a ted aktuálně jsou 3 na aukru 😉 @dana3262 Ještě se mi moc líbí easwalker duo, wsehnat ho levnějc, tak do něj asi pujdu.

dana3262
5. kvě 2011

@editah222 ten jogger vypada fakt rozume. vyspi se tam v leze (dokonce s nohama nahoru!!!!COZ SE SUPER) obe deti! jen poradila bys mi prosim 2 veci:
1) lze pouzit do sportovni sedacky vloznou tasku na miminko? I kdyz to neni uplne v rovine? (Do nasich golfek to treba jde, ale nevim, jak je to u tohodle kocarku kdyz je to jakoby prohloubene u zadecku. Taska ma ale pevne dno.)
2) jak dlouha a siroka je sportovni sedacka?

Vy jste meli i hlubokou korbicku?

Hrozne me nadchnul 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=wIMb-NPjApE
editah222
5. kvě 2011

@dana3262 já mám malého v hluboké korbě (vložná tažka nejde), její délka je 72cm, takže tak do 5-6 měsíců. Sportovní sedačka mi přijde velká docela dost, je skoro stejná jako u běžných sportovních kočárů, moje Editka má ted 82cm a 11kg a ještě tam má hodně místa i když nemám zvednutou stříšku do vyšší polohy.
Bezva a prostorný je nákupní košík. Na rukojeti se námá vozit přebalovací taška, ale já ji tam vozím a bez problémů, jen když dávám dceru do lehu tak musím tašku posunout.

editah222
5. kvě 2011

Pro ukázku: :D

dana3262
5. kvě 2011

@editah222 výborný!! tak ona ta hluboká korba stojí asi 2tis..tak to neni az zas tak hrozny. A mate taky druhou sportovní sedacku nebo zatim ne? Chystate se ji porizovat nebo uvidite, jak bude Editka chtit vozit? Je tak velka asi jako nas Eda. A ma tam misto na nohy? Nebrzdi to ten kovovy lem? Prijde mi, ze i kdyby, tak by se tam dala nejaka vlozka a nohy by mohly i couhat pres to, ne? Tak jediny negativa zatim vidim: draha sporotovni sedacka a aby byla sportovni sedacka dost velka i treba pro 3letýho :-/ Ale je fakt dobrej! Tos mi dobre poradila!! Díky! 😀

editah222
5. kvě 2011

@dana3262 máme i druhou sportovní sedačku, už čeká v komoře 🙂 Na youtube jsem viděla recenzi od baby gizmo

https://www.youtube.com/watch?v=sdeMgSm-xe0

a tam mají v sedačce posazené 5!!leté dítě, aspon tak si to pamatuju 😉 Jasně, bude mít pokrčené nohy a extra pohodlíčko to nejspíš nebude, ale na chvilku to půjde a předpokládám, že dýl jak do 3 let tam děti vozit nebudeme.

dana3262
7. kvě 2011

Tak v pristit tydnu se pojedu podivat na ten jogger, ale obavam se, ze jsou ty sportovni sedacky fakt male. Z toho duvodu se opet zacinam priklanet k easywalkeru. Libi se mi jak v zahranici vozi i 6ti lety deti kdyz chtej. Proste jen tak..pro radost..ja se taky vozila kdyz jsem mohla. V lete se nemusi stresovat "jezis bude 8!musime domu!" a tak..jenze ty korby vedle sebe ☹ ja uz jsem tim tak prehlcena, ze nevim, co chci, co je sikovny a nesikovny..znate to?

zuzka72
4. črc 2011

@dlabinecka
@editah222 maminky vidím, že tu řešíte kočárek Baby Jogger, já po něm strašně tožím, nevíte, kde by se dal sehnat nějaký za lepší cenu? Děkuji za každou odpověď...

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@zuzka72 ahoj, to fakt nevím, my nakonec vybrali jiný 😉 Musíš hledat 😉

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@dana3262 Ahoj, tak jak jsi vybrala kočárek? My už máme doma easywalker a neměnila bych!! je užasnej, nejlepší, krásnej, lehkej!!!!!

zuzka72
4. črc 2011

@dlabinecka mno hledat, já hledám až se kouří z PC 😀 😀 😀

jancule79
4. črc 2011

Ahoj, já mohu doporučit EasyWalker Duo. Máme ho už přes rok a jsem s ním naprosto spokojená. Má velký nafukovací kola, výborně odpruženej, váha taky v pohodě. Hlavně je široký 76 cm, takže v pohodě projde 80 cm dveřma. To byl jeden z mých základních předpokladů. Sedačky má prostorné. Nezkoušela jsem s ním cestovat MHD (jezdím pouze autem), takže z MHD zkušenost nemám. Předtím jsem ještě pokukovala po kočárku Firstwheels, ale ten má hrozně malé sedačky (starší syn je docela velký a pomalu by se tam nevešel v 1,5 roce).
Jinak pokud budete mít děti brzo po sobě, určitě sourozenecký kočár doporučuju. Já mám 2 kluky po 18ti měsících a nedovedu si představit, že bych ten kočár (určitě první půlrok) neměla. Že by šel starší syn v 1,5 roce spořádaně vedle kočárku, tak to by byla sci-fi. 🙂) Copak na vzdálenost, to on ušel hodně. Ale nechtěl chodit za ruku, vedle kočáru, pomalu, pořád se někde u něčeho zastavoval, takže to bychom se v rozumné době nikam nedostali. 🙂

dana3262
4. črc 2011

@dlabinecka ahoj! My uz ho taky mame. Mame cernej. Ma ale polohovani zad na zip. Je mozny, ze jsem videla i bez zipu? A je bez vsitejch strisek, ale pani k tomu dala 1 clonu a 1 uplne stejna se mi doma valela. Mame 1 korbicku a autosedacku. Jen nemam jeste ty adaptery. Me ten kocar prijde uplne super. Jedine bych jeste brala polohovani nozicek, ale je to v takovy neutralni poloze.
@zuzka72 Koukala jsem na ten Jogger, ale malyho jsem tam posadila a byl mu tak tak. Operka na zada je dlouha, ale na nohy je tam malo mista a pak kdyz jsem obe sedacky polozila, tak to melo snad 3metry, to bych s tim fakt nechtela jezdit. Treba prechazet silnici (kdyz neni treba videt pres zaparkovany auta, vis, co myslim). Je to fakt nudle. Videla jsi ho nazivo?

zuzka72
4. črc 2011

@dana3262 fakt? no právě na živo jsem ho neviděla ☹ jen z fotek znám..já měla i Graco a Klofkraft a to byly taky autobusy dlouhý 😀 no jestkli je teda i tohle, tak to zůstanu u Espritu 😀 Dík za info, zkusím omrknout naživo, ale když nad tím teď uvažuji, tak máš pravdu, to bude dlouhý i tak.... 😖

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@zuzka72 a chceš novej nebo použitej?

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@jancule79 Ahoj!! Máme taky tenhle kočárek, holky od sebe budou cca 16měsíců a starší ještě nechodí, takže jsme kočárek kupovat museli. jsem z něj nadšená. A mám jeden dotaz, když ho teda máš -jak je to s nánožníkem na sporták?
@dana3262 My už ho taky máme doma. s těma tříškama jsem to moc nepochopila 😀 my máme po dvojčatech. Takže dvě korbičky a dva samostatné sportáky s boudičkama. autosedačku na kočárek dávat nebudeme a máme po Elišce, takže to neřeším.Taky máme černej za absolutně skvělou cenu 😅 To polohování je na zip, ale to mi nepřijde jako nějaký problém, ne? :_)

zuzka72
4. črc 2011

@dlabinecka
klidně i použitej...

dana3262
4. črc 2011

@dlabinecka no nektery maj ty vsity clony (takovy stribrny) na boudicce u sportaku. Tenhle to nema. To se zipama je trochu neohrabany, ale dulezity je, ze jdou sedacky polohovat kazda zvlast. Porad mi prosim jeste s plastenkou (kdyz bude 1korba a 1sportak) a nanoznik na sortak mas? Ja k tomu dostala jeste supr velkej teplej fusak, tak jsem moc rada. Muzu se zeptat jen orientacne ze zvedavosti na kolik te prisel? My ho mame z 2009.

dana3262
4. črc 2011

@zuzka72 nasemu je taky 16.m a dokazu si predstavit, ze by v tom joggeru do zimy jeste vydrzel, ale pres zimu uz ne. Nejen, ze by tam byl jak sardinka, ale pochybuju, ze by se tam ve fusaku vubec vesel. Ten EasyWalker je fakt prostornej. Jsem rada, ze jsme se pro nej rozhodli. Ten tvar vedle sebe mi prijde proste bezpecnejsi, kompaktnejsi. Byla jsem z joggeru nadsena a kdyz jsem ho videla, tak me to preslo, ale je to subjektivni, to je jasny, pro tebe muze bejt ten pravej.

zuzka72
4. črc 2011

@dana3262 no mám asi stejný pocit jako ty, jinak Eman.. se mi moc líbí, ale vedle sebe už právě mám a chtěla jsem něco na takovy šup šup hurá akce 😀 😀 😀 chápeš, ale na zimu to není to je fakt

jancule79
4. črc 2011

@dlabinecka Přímo originál nánožník na Easywalker Duo se nevyrábí (nebo možná vyrábí, ale asi nedováží do ČR). Ale v obchodě v Kolíně (jsou dovozci těchto kočárků do ČR) se dá koupit nánožík přímo šitý na míru na tenhle kočárek. Máme ho taky, krásně na kočár pasuje. Níže posílám link.
http://www.kocarky.cz/prislusenstvi-nanoznik-ex...
S kočárem jsem fakt moc spokojená, i po konstrukční stránce je super, žádný problém.

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@dana3262 Aha, tak ty clony taky nemáme. Pláštěnku jsem ještě vůbec neřešila🙂 Ale podle mě, jsou dvě velký, ne? ta co jde na sportáky by podle ěm mohla jít i na kombinaci sporták+korbička, ne?Ale fakt nevím, náš kočárek ještě čeká na narození sestřičky 😉 Taky nemáme k tomu nánožník,a le ty fusáčky, vypadají skvěle, ale na starší-chodící dítě nevím. v zime vytahovat a zandavat s botičkam a tak? Právě fakt nevím... Mám taky z roku 2009, používáný cca rok za 7500,- s těma originálníma fuskama. Dva fusaky maxi-cosi a dva jarní-podzimní lodger 🙂 Byl to superkup 😉

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@jancule79 Jé, děkuju moc, jenže já potřebuju nánožník jen na jeden sporták zvlášt, máme ho jako sourozenecký 😉Ale na MMB jsou paní, které to šijou, takže si ho nechám asi ušít tam 😉 Kamarádka má odobný tip kočárku a má na něj nechaný ušitý nánožník a vypadá parádně 🙂

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@jancule79 Jinak jsem teda ráda, že jsi s ním spokojená. Já vybírala dost dlouho a do tohodle jsem se zamilovala, jen ta cena je drsná, ale sehnala jsem ho supervýhodně, takže jsem neváhala 🙂

dana3262
4. črc 2011

@dlabinecka no to je teda supr koupe! My ho mame za 12tis a to jsem ho malem koupila za 18tis 😝 . Asi mame teda ten samej typ. Ale fakt mam pocit, ze ta pani, co ho prodava za tech 18tis (ma ty vsity strisky) a nema to polohovani na ty zipy. Nechas si sit ten nanoznik? Jestli jo, tak se pridam. A tu plastenku na 2 sportaky mam, tak to zkusim. Zabere skoro celej kosik, co je pod kocarem 😀 my ho taky jeste nepouzili ten kocar. Jen jsem ho celej svlikla a vyprala. Ty adaptery na tu sedacku bych docela brala. Myslis, ze to je na nic?

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@dana3262 To jo, paní ho prodávala švagrové, která se odstěhovala někam do Ameriky nebo kam a připadalo mi to, že potřebuje 7000na nájem a 500 na cigára 😅 Ještě mi ho ochotně přivezli 😉 Je v naprosto super stavu, akorát sportáčky jsou vyšisované a je utržené jedno táhlo na tom polohovacím zipu -nahradila jsem kroužkem z klíčů 🙂 takže fakt megakup.... A to je to fakt po dvojčatech s dvěma korbičkama a tak. A jo, vždyt koukám, že máš TP dva týdny po mě 😅 Já mám právě ty pláštěnky zabalené, vím, že jak to vybalím, tak už to nikdy nezabalím 🙂 pro mě dostat spacák do futrálu je horší, než vyndat ježka z klece 😅 Ten nánožník si asi ušít nechám. co mi posílala kamrádka ten odkaz, tak tam má paní ten nánožník asi za 350.http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=243892 Musela bych jí teda napsat, jestli by to šlo a tak 😉 Já nevím, jak ty adaptéry na tu atosedačku vypadají, já jen usuzuju z toho, že první dceru jsme na ten kočárek v autosedačce nedávali, ona v ní být nechtěla, ona teda nechtěla být ani v korbičce 😀 Ale jako, že to někdo využije tomu věřím!! To je fakt individuální 😉

jancule79
4. črc 2011

@dlabinecka Aha, tak to jo. Ja jsem na tu sourozeneckou verzi, resp. jednu sportovní sedačku měla koupený takový ten univerzál nánožník od Emitexu. Ale použila jsem ho snad jen 2x. Je pravda, že úplně perfektně tam neseděl, přece jenom je znát, že je to univerzál.
Určitě budeš s kočárkem spokojená. Je fakt super. I konstrukčně. "Monokočár" máme Jané Slalom Pro a myslím, že tenhle je konstrukčně určitě lepší. Akorát ta cena je fakt šílená.

lilin
4. črc 2011

ahoj holky.... mžužu se vás zeptat jestli nemáte některá zkušenost s kočárkem graco? ten se mi nezdá špatnej... a jaké jsou výhody a nevýhody mít děcka za sebou??? mě se ty vedle sebe moc nelíběj.. jsou široký a jak pak projedu v krámech... zase jsem ale nenašla kočár kde jsou děcka za sebou a jdou sklopit obě sedačky až do lehu.... mojí dcerušce jsou dva roky a ještě ani nesedí, tak bych potřebovala lehnutí i pro ní... a navíc velký kola do sněhu.....mužete mi poradit?

pumprlicek
4. črc 2011

http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/1393-e... bazarově se dá koupit za slušnou cenu. Je díky zipům velice lehký, dobře ovladatelný, projede klasickýma futrama 80, lehce se s ním manipuluje dobře se skládá, má stínítko, korba je sice trošku užší, ale zase celkem dlouhá... záleží na ročním období a velikosti dítka a na tom, jak dlouho ho tam chceš vozit. Nevýhoda tandemů je horší ovladatelnost i když je úzkej tak musíš mít větší prostor na vytočení, jedno dítko má omezenej rozhled, do trojkolky bych nešla - je nestabilní a v zimě je to děs. Celkem jsem tomu věnovala čas, než jsme nějakej pořídili a tady s tím jsme moc spokojený a to je co říct, protože patřím mezi velice náročné spotřebitele 🙂 Volila bych barvu, která se jen tak nevyšisuje a která nepřitahuje hmyz. Určitě bych nešla do černé už kvůli vyšisování, ale především kvůli pařákům děti by byly jak v sauně a pálilo by je to..

dlabinecka
autor
4. črc 2011

@lilin Dcerka ve dvou letech nesed9, ☹ Aha, už vidím, na svět si pospíšila. ten Graco má kamarádka. Mě u těch kočárů za sebou vadí, že na děti vůbec nevidíš. Je těžký, o moc užší, než třeba ten easywalker, teda není. Strašně špatně se ovládá, je to takový vláček. ne ne, nešla bych do něj...
@jancule79 Já ho koupila supervýhodně, takže jsem i s cenou spokojená 😉 Já si právě myslím, že ten od emitexu tam pořádně sedět nemůže, ale nejspíš si ho nechám ušít od paní na MMB😉
@pumprlicek Já ho mám použitý v čené, sportáčky jsou sice vyšisované, ale to mi teda zrovna moc nevadí. A když jsou pařáky, dcerka se mi paří i ve světlém kočárku. Nemyslím si, že by ta barva byla tak rozhodující, ačkoliv jsem nad tím dřív taky přemýšlela takhle, tak ted už to vidím jinak😉