Sourozenecký kočárek pro 16M a novorozené dítě. Tipy?

dlabinecka
2. kvě 2011

Ahoj maminky. čekám druhé miminko, rozdíl mezi dětičkama bude 16měsíců. Starší holčička mi ještě ted nechodí, a jen tak nebude, cvičíme vojtovku. a přebírám sourozenecké kočárky a nevím, který by byl ten nejlepší. Podmínkou pro mě je to, aby se mi v kočárku obě děti vyspinkaly a abych minimálně na novorozence viděla. Můžete se mi svěřit se svými zkušenostmi a tipy?

lilin
4. črc 2011

@dlabinecka a nemáš třeba nějaký tip na obchod kde by se dali okouknout? přeci jen podle netu se to nedá... jsme z Krkonoš... budu ráda za jkoukoliv pomoc i když u nís teda kočárek zatím nehoří ale rádi by jsme druhé mimi, děkuju

pumprlicek
5. črc 2011

@dlabinecka aneb co člověk, to názor .-)

dlabinecka
autor
5. črc 2011

@pumprlicek To rozhodně. Proto se těch kočárů taky prodává tolik, kdyby mělï všichni stejný názor, tak zůstane jeden a ostatní fimy zkrachují 😉
@lilin Taky jsem z Krkonoš, budeme sousedky 😅 Bohužel, tady v okolí je to s kočárkama mizerné, natož se sourozeneckýma ☹ Já kupovala všechny kočárku na internetu, podle recenzí. Přečetla jsem, co se dalo a podle toho se rozhodovala. Ale konkrétně ten Graco si myslim, že do krkonoš do sněhu fakt moc nebude ☹ Pokud chceš kočárek za sebou, tak bych rozhodně volila Jane slalom pro, ten se nechá použitý sehnat taky za rozumné peníze 😉

lilin
5. črc 2011

@dlabinecka jé taky horanda 🙂 když mě se ten za sebou právě líbí že není tak široký... copak o to do lidlu se vjet dá ale co u kasy??? tam je to kolikrát jen taktak s normálním kočíkem.... díky za tip, juknu na to.... a mužu se zeptat odkud přesněji jste? pořád s Eliškou vojtíte?

dlabinecka
autor
5. črc 2011

@lilin Už ne, vojtily jsme asi měsíc a půl, ale nemělo to moc efekt. Elí byla už moc veliká a hrozně protestovala, takže ty cviky nešly vůbec udělat správně. Podařilo se nám jí rozlézt a to stačilo. Na chození si asi počkáme, ale to nev a 🙂 A co vy? Jak na tom Nikolka je? Musela být strašně maličká. Jsem ted ve 27tt a představa, že by se mimi už narodilo je teda nic moc ☹ No, co já mám, ten dvojkočárek, tak není zase o tolik širší, než klasický monokočár. Ono je to těžký, tím za sebou sice projedeš v lídlu, ale ani jedno dítko nebude mít takové pohodlý, jako vedle sebe. Na ovladatelnost je určitě lepší ten vedle sebe, na stabilitu taky. Ale to fakt hrozně záleží na tom, co od kočárku chceš. ještě docela fajn mi přišel ABC design zoom, ale ten je finančně náročnější. Ale je za sebou a jdou tam korbičky a jde to i nakombinovat tak, že dítko ve sportáčku leží 😉 Já jsem původem z Vrchlabí, ted žiju ve Studenci, u Jilemnice 😉

dlabinecka
autor
5. črc 2011

@lilin Koukala jsem na fotky Nikolky, muselo to být fakt těžký, ale je nádherná, užasně jste jí vypiplali 😉

lilin
5. črc 2011

@dlabinecka jo muj porod byl fofr, žádný kontrakce nic, takže ani nevim jaké to je rodit, ale to mi čoveče ani zas až tak nevadí 😀 byl to prcek a pořád je drobná, jenom dýlku teda dohnala perfektně, Nikolka se otočí na bříško a doplazí se kam chce, ted ji musím dostat na kolena a chuze do budoucna je ve hvězdách, já s tím kočárem ted teda fakt vubec nevim.... sic mimčo teprva plánujeme, ale chci si co nejvíc zjistit už ted, pokud bude Nikča do té doby sedět (což pochybuju) tak by jsme asi koupily ten za sebou. on ten vedle sebe taky asi není na pohodlí nějak extra pokud není o moc širší jak mono... mají tam děcka dost místa okolo? copak Nikča to je drobek, ale pokud bude druhé větší tak aby nebylo na těsno..... to chce prostě vidět, ale kam jet... normálně v obchodech mají max tři dvojčatový a zbytek stejnak z katalogu...
jé... já jsem ted vrchlabačka a ve myslím že ve studenci mám sestřenici.... ve Studenci je skvělej řezník, když tamtudy jedeme tak se stavujeme pro mnamky 😀

dlabinecka
autor
5. črc 2011

@lilin Fakt bydlíš ve Vrchlabí? Já tam žila a před dvěma lety jsem se přestěhovala sem do Studence s manželem do baráčku 🙂 ve Vrchlabí mám celou rodinu 😉 Jet bys musela asi jedině někam do Prahy nebo tak. Ten easywalker je dost prostorný a na šířku má 76cm. Zase nezapomínej, že to nejsou dvě konstrukce vedle sebe, uprostřed ušetříš na materiálu. I korbičky i sportáčky jsou prostorný. , ten za sebou bude možná širší ale kratší 😉 Pokud jsi z Vrchlabí, tak zkus koukat kolem sebe po městě, ted je tam tady těch kočárků hodně. I ta kamrádka, co má to Graco je z Vrchlabí, když nějakou zastavíš a budeš chtít prozkoumat kočárek, tak se určitě zlobit nebude 😉 Jej a co má maličká za problémy? Neboj, ona si sedne, to může být zítra, to nikdy nevíš 😉 Můžu se zeptat, co se stalo, že vyrazila na svět tak brzy? Ten porod Ti ale celkem závidím, my měli porod naopak dost brutální: Elí se ven nechtělo, rodila jsem dlouho, ona mi v bříšku kolabovala a nakonec šla ven až pomocí klešté 😝 Podruhé už bych něco takového nejspíš nepřežila ☹

lilin
5. črc 2011

@dlabinecka jo jo jsem ve Vrchlabí už asi tak sedm let, ale taky koukáme po baráčkách, nelíbí se mi to tu nijak extra, mám ráda klid a ten tu nemám... přijde mi divný zastavovat cizí maminy... nemám s tím dobré kušenosti, jendou jsem se takhle zakecla po ceste s nějakou mamčoi a když jsem jí řekla, že je malá postižená tak si odfrkla a ujela, od té doby mám divný pocit.... nikdo neví co se stalo, ale ve 24tt se zastavil vývoj a přilšo se na to až tím že jsem necítila pohyby a pak to baly rychlovka, po porodu krvácela do mozku a měla další komplikace, ted jí mozek roste hrozně pomaličku ( má obvod hlavy pouhých 41cm) a část mozku má atrofický... takže je vše ve hvězdách.... ono se kočárky který mají rukojet vzadu blbě ovládaj, mě stačí když si u malý rukojet přehodim třeba kuli slunci a jak se změní těžiště tak se blbě jede, ale myslím že jde o zvyk, jo ted tu ale pár dvojkočárků jezdí.... to víš že to okoukávám

dlabinecka
autor
5. črc 2011

@lilin Tak to Graco t¨řeba bych fakt případně mohla domluvit i s tou kamarádkou 😉 To by sis mohla okouknout a vyzkoušet, má asi měsíční druhý mimi a kočárek pak bude prodávat 😉 Je to fakt těžký, ideální kočárek prostě nekoupíš, to nejde... Každý má něco. záleží fakt na Tobě. Konrétně ve Vrchlabí se Ti stejně každej rozpadne, protože jsou tam hromady soli ☹ MMch, třeba v Bille dvojkočárem vedle sebe projedeš 😉 Je teda pravda, že ve Vrchlabí nejsou všichni lidi nejlepší, ale jsou tam i prima holky, mě to tam docela chybí. Tady jsem na vesnici a nikoho moc neznám, ve Vrchlabí mám spoustu kamrádek ☹ A kde tam bydlíš? Tak to s Nikolkou mě mrzí. Takže prognozy jsou mizerné? To bude mít trvalé poškození? Musíš to mít těžké a je chce to asi odvahu jít do druhého mimča....

lilin
5. črc 2011

@dlabinecka víš já zas tady nemám moc známých a na vesnici jsem vyrostla, chybí mi ten krásnej vzdoušek a klid, ted bydlím přímo naproti lídlu a tady ta křižovatka je fakt příšerná, nevyvětráš, televize řve abych to slyšela když je provoz.... ale mám kde hlavu složit a kde uvařit.... a v Bille projedeš i u kasy??? já tam vubec nechodím, mám penáč i lidl u nosu tak nemám duvod vid...prognozu nám nidko nechce pořádně říct, každej případ je individuální a jdou lidi co mají velké nálezy na mozku a nepoznáš to na nich a naopak... ale myslím že tam trvalé bude, to víš že mám obrovský strach z duhého mrnouska, přišly mi na nějaké mutace v krvi a je nepravděpodobné že druhé mimi uplně donosim, ale já chci druhé mimčo, nechci mít jen postiženou dceru, chci zdravé dítě a radovat se z pro jiné normálních a běžných věcí, doktoři mě budou u dalšího těhu víc hlídat, a možná i hradec bude dohlížet, tak máme velkou šanci na zdravého prcka 😉

dlabinecka
autor
5. črc 2011

@lilin A k jakému chodíš doktorovi? Moje segra měla taky potíže s krví a donosila až čtvrté dítě....☹ Ted je taky těhotná podruhé a už vědí, co s ní 🙂 Ale pro mě je tohle asi nepochopitelné mít nemocné dítě. tohle je fakt ve sférách, kdo nezažil nepochopí: já se o dceru po porodu hrozně bála, tahali jí po kdejakých vyšetřeních a tak, ale díkybohu je zdravá a není většího štěstí. Ale zase nepochybuju o tom, že i Nikolka Ti dělá radost, vid? 🙂 Jj, v Bille projedeš i u kasy. A kde naproti lídlu? Já bydlela kdysi v tom paneláku jakoby vedle Plusu, takže chápu. Hlavně to byl panelák. tady je opravdu větší klid, ale zase chvílema nuda ☹ se přestěhuj sem a můžem chodit na hřiště spolu 😉

lilin
5. črc 2011

chodím k Martině P. na polikliniku, ale těhu poradnu vede Kramperová. To víš že nám doma Nikča dělá radost. je hrozně hodná a usměvavá. Umí si i zakřičet, ale jinak je fakt zlatá. Naděje u mírá poslední. V té modré vile, jak je květinka, takže jsme na silnici fakt nalepený. Takže jsi byla vlastně jakoby za náma? Sousedka??? Nuda je i tady, když nemáš s kým a kam a nemáš čas prtože za chvíli zas cvíčo... kdybych měla prachy tak bych šla klidně i do Studence 😉

dlabinecka
autor
5. črc 2011

@lilin Tak tady bys zase tolik peněz nepotřebovala 😉 Jj, přesně, v tom paneláku jakoby za vámi jsem bydlela. Tam u vás bývala nějaká kolie, ne? Je to asi hloupý se ptát, ale jak jste tu informaci, že to s ní bude náročné zvládli? Ve Vrchlabí je hodně míst, kde se schází mamči, myslím, že bys tam kamarádky našla 😉 Hm, tak to nemáš asi zrovna nejlepší doktorku 🙂 A to jsi pak chodila na nějakou hematologii nebo něco? a kde jsi rodila?

lilin
5. črc 2011

@dlabinecka tak s bydlením na vsi jsou spojené náklady co se hlavně provozu auta týče, ale tak musím mít za co koupit barák že? ☹ .. jo kolie tu byla a je další. nevím já si na Martinu nemužu stěžovat. Byla jsem na hematologii v TU. NO, tak první noc na JIP jsem celou probrečela, a pak když jsem byla doma tak jsme volali každej den jak na tom prdolka je a dle toho conám odpověděli tak slzy bud byly a nebo ne.... ono ti spoustu věcí dojde třeba až doma a doktoři moc sdílnýý nejsou, nesmíříš se s tím nikdy uplně, ale život ti jde ze dne na den a nad budoucností se zatím moc nepozastavuju.. to by ze mě asi za chvilku byla troska... ovšem takové věci jako je bezbariérové bydlení nebo aspon bydlení v přízemí začínáme řešit... právě tím že by jsme rádi postavili v Hartě baráček.. uvidíme ale co financ. Rodila jsem v Hradci, měla jsem obrovské štěstí, že měli volno a mohla mě sanita převézt.... i jsme houkali 😀 ted se nad tím už docela povznáším...

dlabinecka
autor
5. črc 2011

@lilin To Ti asi nic jiného nezbyde. Musí to být fakt těžké... MYslíš, že bezbarierový přístup bude nutný? V Hk je to dobré, je prima, že Tě dovezli alespon tam. Na vesnici jsou samozřejěm větší náklady ohledně dopravy, ale zase bydlení je mnohem levnější a já třeba osobně tady utratím mnohem min peněz, než kdybych byla denně ve Vrchlabí 😅 A na té hematologii Ti řekli co? Co s Tebou budou dělat, když otěhotníš? Já nevím, patráková asi není uplně špatná, kramperová taky ne, ale jsou tu lepší 😉

lilin
5. črc 2011

@dlabinecka nevím, neurolog tvrdí, že pokud bude chodit tak bude chodit špatně a bude to na ní znát, vše bude trvat hrozně dlouho, ted má jenom sedm kilo tak se do prvního patra dostanem v pohodě, ale.... no já nevím na nákupy to tady táhne to je fakt, ale já nemám klasické horečky, ale třeba bych chtěla u baráčku zahrádku nebo skleník a už máš svou zdravou zeleninu bez hnojiv a podobných hnusu a penízky v kapse 😉 doporučení z hematologie je zhubnout, dostatečně se hýbat, zdravě a pravidelně jíst a ani si všechno nepamatuju a beru listovku a časem jen lehčí béčko.... budu častěji chodit na kontroly do těhu poradny... hlavně po tom 24tt teda tak je to v plánu a pokud se budou cukat tak si to vyřvu 😠 já tady ani jiný gynekology neznám

dlabinecka
autor
6. črc 2011

@lilin aha, jenom sedm kilo? Ty brdo, to je fakt hodně málo. To vám teda moc držím palečky, ta je to co ne¨jlepší. Je super, že máte odvahu jít do druhého 😉 Já taky nemám nákupní horečky, ale to je drobnost sem, drobnost tam 😅 Je pravda, že ten baráček je prima, bydlela jsem v hořením Vrchlabí ve velikém baráčku s našima a to bylo fajn. tady je to taky fajn, jen tu nikoho pořádně neznám. S kočárkem věčně sama a tak ☹ Zhubnout? podle fotky vypadáš celkem štíhle? Ale oni to o tom hubnutí řeknou každému. Segra je silnější a přesto miminko donosila. Píchá si injekce na ředění krve a tím je problém vyřešen 😉 Já jezdím na gyndu do Jilemnice, ve Vrchlabí je jen špitál a ta PAtráková. V Jilemnici je dr. břeský, má tam šilený nábuch a vždycky si na něj v čekárně pěkně počkám, ale stojí to za to. I já i segra máme miminka jen díky němu. je výbornej, ¨řeší i neplodnost a tak....

lilin
7. črc 2011

@dlabinecka děkujeme za vyjádření podpory 🙂 tyhle drobnosti jsou nejhorší no... to je fakt 😅 no jo obecný doporučení no.... Martina se tomu taky zasmála... já teda stíhlá nejsem, jsem dost do šířky 😀 mám hodně široké boky a zadek jako valach ... taky jsem manželovi píchala injekce, ale ted to má už v pohodě a i léky mu sebrali... nemocnici tady vubec nevěřim... měla jsem tu s Nikolkou hroznej příjem, doktorka začala jančit co to jako má bejt a co si doktor na UTZ vymyslel že srdíčko bije tak co a za pul hodiny jsem byla v sanitě znova a do HK... slepice jedna.. dkyby mě odvezli hned nemusela na tom malá bejt třeba takhle, nemusela krvácet do mozku a dohlana by všechno v pohodě...

dlabinecka
autor
7. črc 2011

@lilin Já z Vrchlabí pocházím a NIKDY, za žádných okolností bych tam nerodila. měla jsem komplikovaný porod a rodit ve Vrchlabí taky by to mohlo dopadnout všelijak. Hlavně kdybych nezměnila doktora, tak Elišku ani nemám.... Mojí segry je sakra kus antaky jí dokázali pomoct. Neboj se, podruhé Ti pomůžou. Segra chodí na hematologii do Jilemnice a tam přesně vědí, co s ní.

lilin
7. črc 2011

@dlabinecka já to nemám asi tak hrozné, hlídat mě nechtějí, nemusím na pravidelné kontroly, jen pokud to prý bude nutné, ale neřekli mi co mám třeba sledovat nebo tak a Martina P. tomu tak nerozumí... strašně se těším až budu čekat druhé mimi a doufám že poznám co to je pořádný kopanec 😀 no a taky že budu ten kočárek řešit naostro!!!! 😉

dlabinecka
autor
7. črc 2011

@lilin segru hlídají jen v těhotenství. pokud byl u Tebe předčasný porod nejspíš způsobený tímhle, tak bych teda na hematologiiletěla, jen co otěhotním 😉

dana3262
10. srp 2011

@dlabinecka ahoj! Tak co nanoznik? Mas? Ja uz se po nem zas poohlizim. Asi budem potrebovat normalni jednoitej kdyz maly bude v korbe, co myslis?

dlabinecka
autor
10. srp 2011

@dana3262 Ahoj, no ne, nějak jsem to vyustila, ale určitě bude potřeba jen "jednoporcový", musím se nějak domluvit s tou paní na MMB.

dana3262
10. srp 2011

@dlabinecka tak tam jde dat jakejkoli na ctyrkolej sportak? To se sezene.. Nejakej jetej treba. Horsi to je s plastenkou pro verzi 1+1. Ta stoji 900.- pro verzi 2 sportaky mam. Myslis, ze by tam sla dat normalni na hlubokej + normalni na sportak? Musim to vyzkouset. A prej na tu velkou plastenku existuje nejakej vak, co se pridela na rukojet. To muze bejt taky dobry. Nevis o tom neco? Jinak je to strasnej kram, zabere celej kos.

dlabinecka
autor
11. srp 2011

@dana3262 Tak s tou pláštěnkou nevím, nezkoušela jsem to a tipovala bych, že to, co půjde dát na sporták, půjde i na kombinaci. Případně, pokud ne, tak bych zkusila dát dvě pláštěnky z monokočáru, což já mam... Ale s tím nánožníkem to bude podle mě horší, protože ten kočárek má dlouhej ten spodek 😉

dlabinecka
autor
11. srp 2011

@dana3262 Tak jsem psala té paní na MMB, co ty nánožníky šije a uvidíme, co mi odepíše, dám Ti kdyžtak vědět 😉

dana3262
11. srp 2011

@dlabinecka ja tak za tejden pojedu do Prahy, tak zkusim ty plastenky. Jeste furt shanim ty adaptery na autosedacku. U minulyho kocaru jsem sedacku vyuzivala. Jeste jsem dneska koukala na takovy pridelavaci tasky na spodek kocarku, do kteryho se da dat plastnenka. To mi prijde dobry, ze to nezaplacne celej kos. I na golfky treba. A organizer na rukojet kocarku se mi libi. To bych vyuzila. S tim nanoznikem budu moc rada kdyz mi das vedet, co napise!

dlabinecka
autor
12. srp 2011

@dana3262 Jasně, ozvu se. Ty pláštěnky ozkoušej a dej mi vědět. je fakt, že z pláštěnek taky kvetu, sice by bylo fajn je mít v nějakém tom sáčku, ale myslim si, že budu mít dost problém to do něj dostat 😅 (mmch, já ty pláštěnky mám v originálním obalu. S těmi adaptéry nevím, o ty já určitě nestojím,protože mám autosedačku z původní trojkombinace, takže by mi na to ani nešla...

dana3262
12. srp 2011

@dlabinecka plastenky vyzkousim. Dokonce jsem vcera prudila muze, aby mi kocarek privezl, ale radsi tech par dni pockam. Byla by to blbost. Ty normalni plastenky se jeste srolujou v pohode, ale ta na ten EW je fakt mega a ta na golfky.. 😀 Musi se z ni udelat takovy kolo a zabere strasnyho mista, bojuju s ni. Ja prave taky mam vajicko z trojkombinace, ale tu bych rada prodala, tak jsem koupila jinou a kdyz uz jsem ji vybirala, tak jsem koupila maxi cosi, aby na to sla. Sice po 2 detech, ale pekna i s fusakem. jen se mi nechce davat 1000.- za adaptery kdyz sedacka stala 800.- 🙂 Kdyz neco kloudnyho zjistim, tak se zas ozvu.