Sourozenecký kočárek pro 16M a novorozené dítě. Tipy?

dlabinecka
2. kvě 2011

Ahoj maminky. čekám druhé miminko, rozdíl mezi dětičkama bude 16měsíců. Starší holčička mi ještě ted nechodí, a jen tak nebude, cvičíme vojtovku. a přebírám sourozenecké kočárky a nevím, který by byl ten nejlepší. Podmínkou pro mě je to, aby se mi v kočárku obě děti vyspinkaly a abych minimálně na novorozence viděla. Můžete se mi svěřit se svými zkušenostmi a tipy?

zuzka72
2. kvě 2011

@dlabinecka Ahoj tak já měla mnoho sourozeneckých kočárků-tandemů-mrkni do alba na fotky. Album naše vozítka a myslím, že Klofkraft je nejlepší, co jsem kdy měla, mimochodem známá ho těď prodává za 4000,-

dlabinecka
autor
2. kvě 2011

@zuzka72 Díky!!! Teda vozový park máte slušný 🙂 A ten který považuješ za nejlepší, je který? Nějak jsem to v albu nevyčetla. Aten tako jumper je jaký? Já mám vyhlídnutý tenhle :http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1679733 co o něm soudíš? Zdá se, že máš přehled 🙂

zuzka72
2. kvě 2011

@dlabinecka http://deti.bazos.cz/inzerat/9732449/Kocarek-pr... je to tento, ale má ho ta má známá...
Ten kočárek hezkej, taky jsem ho koupila, ale nakonec mi ho paní na aukci neprodala, teď si myslím, že ty malý kolečka nebudou moc fajn, ale záleží kde pojedeš...

lamarika
2. kvě 2011

@dlabinecka když jsem zvažovala koupi sourozeneckého kočárku, tak jsem byla zamilovaná do tohodle http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=2995262 Co se týče zkušeností, tak moc neporadím, ale třeba někdo bude mít 😉 Sestřenka měla tento ,ale starší verzi (dole měla vložnou tašku, myslím) a byla moc spokojená. Hlavně se mi na něm líbí, že není příliš dlouhej a nebo příliš širokej jak sourozenecký bývají.

dlabinecka
autor
2. kvě 2011

@lamarika Ten je docela populární, ale mě se na něm opravdu nelíbí to, že dítě, které je dole vůbec nic nevidí a já nevidím na něj....

dlabinecka
autor
2. kvě 2011

@zuzka72 No, budu jezdit v terénu a ve sněhu. bydlím v Krkonoších. jenže jaká kolečka jsou do tohodle ideální? se všema se jede blbě. sousedka má concord fudion a na něm jsou taky malá přední kolečka a říkala, že se to nechalo v pohodě. Ten, na který jsi mi poslal odkaz jde udělat tak, aby byli obě děti v lehu? A vypadá to na plastová kolečka, ne?

vojtisek2007
2. kvě 2011

@dlabinecka já měla abc desing zoom v šedo-oranžové (rok 2008) , bohužel nám ho ukradli v kočárkárně asi po dvou měsících ☹ ☹ ☹ - koupila jsem jen jednu korbu, a dvě sportovní sedačky...moc spokojená jsem s ním byla, je to podobný typ jako psala zuzka72
pak z finančních důvodu jsem vzala bazarovej babywelt oregon tandem - těžkej,ale taky se to dalo...ale ABC byl miláček 🙂
http://www.kocarky.cz/kocarek-abc-design-zoom.html

dlabinecka
autor
2. kvě 2011

@vojtisek2007 No, ten vypadá teda opravdu uchvatně. Jen by mě zajímalo, když budu mít u sebe korbičku, tak jestli jde dát přední sportovní sedačka až do lehu?

vojtisek2007
2. kvě 2011

@dlabinecka úplně do lehu ne, tak do 3/4

majatob
2. kvě 2011

@dlabinecka ahoj, ja mam na deti Jane powertwin a su s nim spokojena, je docela lehkej (pokud muze byt kocar se dvema detma lehkej 😀 ) a dobre se ovlada. akorat teda do uplnyho lehu nejde ani jedna sedacka, ale nam to nikdy nevadilo a ani jsem to nepotrebovala 🙂

dlabinecka
autor
2. kvě 2011

@majatob ten jsem měla vyhlídnutý, ale zavrhla jsem ho kuli nepolohovatelnosti.

dlabinecka
autor
2. kvě 2011

@vojtisek2007 No, mě dcera zatím usíná jediné v uplném lehu, tak ještě uvidíme, jak se to sní vyvrbí...

vojtisek2007
2. kvě 2011

@dlabinecka jéé to budeš mít stejný věkový rozdíl jako mám já Elišku a Vojtíka...mě to teda nevadilo, protože jsem Vojtu do kočárku spát nedávala...spinkal už jenom po obědě a to jsem chtěla aby byl naučenej doma v postýlce (ze začátku co se narodila ELiška, jsme chodili spát po obědě všichni 🙂 )...když si potřeboval odpočinout, tak stačil ten 3/4 leh, uvidíš, já s ním byla moc spokojená, krásně se ovládal, skládal...ač měl skoro 20kg jako ten další, tak mi přišel lehčí nebo líp ovladatelnej, i v zimě ve sněhu - to měla Eli půl roku a Vojta ve sněhu chodit nechtěl, tahala jsem je oba na kočáře a dobrý....

vojtisek2007
2. kvě 2011

@dlabinecka ikdyž teď mě napadlo, že když dáš korbičku otočenou k sobě a spor´ták taky k sobě, tak by měl jít do lehu, když dáš spor´ták od sebe, tak tam tak ve 3/4 právě už je korbička.....jukni na ten předposlední obrázek - ale spor´ták otočenej čelem k mamině, ale každopádně to chce vidět v reálu....a má polohovací i nožičky, což spoustě sporťáků chybí...

vojtisek2007
2. kvě 2011

@dlabinecka třeb tady je za komplet naprosto suprová cena.....jestli teda nechceš kupovat úplně novej, tak se dají sehnat i na bazarech za slušný ceny...jen tak informuju 🙂
http://autosedacky.furix.info/autosedacky-romer...

dlabinecka
autor
2. kvě 2011

@vojtisek2007 No, to mě taky napdalo, že když se to otočí - ale nebude si pak skřípat nožičky pod tou korbičkou? A nevadilo Ti, že na Vojtíška nevidíš? (mmch, mít kluka, je to Vojtík 😀) A poslední dotaz - co ta malá kolečka ve sněhu? byl problém? Eliška taky umí spát doma -v pohodě, ale nechci být vazaná tím, že odpoledne musíme být doma. když třeba bude mrnousek nevrlý, tak abych mohla vyrazit ven a tak 😉
Mmch, jak se to nechá zvládnout ten malý věkový rozdíl? 🙂

vojtisek2007
2. kvě 2011

@dlabinecka myslím si že ne....ta korbička se přeci jenom dává výš než ten spor´ták, ale já to nevím, já to tak nikdy neměla....měla jsem spor´ták otočený na druhou stranu...a nevadilo, on je moc hodný, takže seděl a koukal....maximálně si řekl o pití, nebo šel vedle mě a když už nemohl, tak šel do kočárku, on byl hodně vozící, takže když mohl sedět a koukat byl nejspokojenější dítě, v životě se mi v kočárku nevztekal, byl za něj rád, vozil by se ještě dneska,kdyby to šlo 🙂...ale to nasazování tý korbičky a sporťáku chce vyzkoušet, kdybys ho kupovala, nejjlépe do sportáku vrazit i dítko aby jsi viděla....a kolečka mi zas tak malý nepřijdou - 20cm to je tak nějak normáln, ale u toho odkazu to vypadá, že tyhle nový modely mají kolečka plastový, já je měla takový pěnovo-plastový....u toho staršího modelu...Já jsem si právě děti učila odmala, že po obědě se spí prostě doma v postýlkách....museli jsme najet na režim už od mala, páč jinak nevim,nevim,jak by jsem to zvládla...ale dá se to, nejlepší je ten první rok, starší už se trošku obstará, pohraje si i samo, miminko většinou spinká....měla jsem strach,že Eliška v noci bude Vojtíka budit, ale oba dva spali s námi v ložnici, kouknul 2-3x když jsme jí přivezli,co že se to děje a pak v pohodě, prostě si na to zvyknul, nebo jak bych to napsala....a to že Eliška byla extrémně řvavý dítě do 10ti měsíců..☹pak už jak začla chodit i Elis, tak už to bylo náročnější, ona je hodně temperamentní a umanutá a uječená ale zato Vojtík ze zase hoooodně flegmatickej a pohodovej, takže dobrý, velkou krizi máme teď, oba už chodí do školky a někdy jsou jak tornádo, jeden začne, druhej se přidá a pak je těžko je usměrnit.....ale pak třeba si tři hodiny spolu staví kostky 🙂neměnila bych, nejstarší je od nich 8let, to už bylo moc (ale dřív to bohužel nešlo ☹ ) ....školák a mimi, ale teď jak děti povyrostly, tak si spolu i hrajou všichni dohromady občas, nebo je dokáže doma pohlídat, když potřebuju rychle skočit do krámu, na poštu apod.....

sabuse1
2. kvě 2011

ahojky my máme děti od sebe 19 měsíců a kočárek máme tenhle: http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca..., akorát verzi 2010, ale je úplně stejnej, je lehoučkej, dobře se ovládá, jezdila sem s ním i ve sněhu a dalo se, zatím v něm máme novorozeneckou tašku a vidím to,že ještě tak měsíc se tam vejde (má 67 cm), na miminko je celkem dobře vidět, jediná nevýhoda je, že pokud ho potřebuju vyndat musím sundavat vrchní korbičku - jde to lehce, zatím mi to nedělalo problémy. Oba sporťáky se dají polohovat do úplněho lehu takže třeba na hřiště co máme pod barákem dávám mimčo tam protože už se dole začíná nudit

dlabinecka
autor
2. kvě 2011

@vojtisek2007 A to jsi chtěla schválně takovýhle rozestup? U nás to bude asi všelijaké. Elí byla uřvánek, do kočárku byla ochotná jít, když jí byly 4měsíce - do té doby náruč nebo šátek. neustálý řev bez příčiny. ted je celkem hodná, jen že musíme cvičit vojtovku, takže s tím chozením to bude na dlouhý lokte ☹ takže ten kočárek potřebovat asi fakt budu. jenže jestli bude druhé mimi mít stejný vztah ke kočárku jako Eliška, tak teda potěš. Uvidíme, Eliška je schopná spát bezproblémů doma, takže se uvidí podle situace. Ale ten kočárek fakt chci, aby si v něm mohly lehnout obě... Mě se z těch obrázků zdálo, že ty přední kolečka jsou menší.. A plastový kolečka by mi hodně vadili.. Ach jo, je to fuška vybrat. nejradši bych jela to někam okoukat a osahat, ale u nás široko daleko kočárky nepodávají...

vojtisek2007
3. kvě 2011

@dlabinecka neplánovali 🙂 Vojta byl po dlouhých 5 letech, a s dalším jsme vůbec nepočítali, tedy dle lékařů jsme neměli počítat, no a Elis překvapila.....tak proto. S Vojtíkem jsem taky jezdila na neuro, do jeho roku a cvičili jsme taky Vojtovku, chodil začal až když se narodila Eliška - tak 14dnů před....takže u nás byl kočár 100% jasnej...Jo, ty přední kolečka jsou menší, ale jak jsem psala, jsou 20cm, což mi zas tak malý nepřijde, to bývají i menší.
Tenhle mají v Kolíně v prodejně kočárků Daniela, nevím teda odkud jsi, ale v červnu 28. bude v Brně výstava kočárků pro dvojčata - fakt obří výběr, dají se okouknout, všechno ukážou,vysvětlí....a můžeš ho i rovnou objednat nebo koupit a myslím, že jsou tam i slevy...my ho tam taky tenkrát vybrali, fakt se tam vyplatí jet
http://www.vystava-dvojcata.xf.cz/index2.php

dlabinecka
autor
3. kvě 2011

@vojtisek2007 Tak to mám drobek smůlu - jsem z Krkonoš 😖 Tak to na tom budeme tak podobně. Elí taky tak asi začne chodit. jsem z tý vojtovky celkem zdrcená ☹ Já s tím kočárkem pořád nevim. Myslím, že kočárek ani tolik nevyužijem, abych do něj vrážela kdovíkolik peněz ☹ Nevim.... Pro nás je druhé těhu taky překvápko, které bylo dle doktorů nemožné 🙂

vojtisek2007
3. kvě 2011

@dlabinecka my jsme od Českých Budějovic, takže jsme to měli cca 220km jednu cestu (vy by jste to měli asi podobně ☹ ) ale já to prostě chtěla, všude v obchodech měli jeden max dva kočárku a většinou vedle sebe spíš pro dvojky...tak jsme to riskli a vyplatilo se, na 100% jsem věděla, že minimálně dva roky kočár užiju...vojta nechodil a pak spíš sporadicky, navíc jsem s dětmi 90% času sama - všechno s nima zařizuju apod takže jsem fakt do kočáru chtěla investovat....druhej jsem měla vybranej tenhle : http://www.kocarky.cz/kocarek-first-wheels-city... - tam je to jasný, že ti půjde do lehu, když jsou vedle sebe, ale pak když jsem sehnala ten za sebou neváhala jsem, tady u toho druhýho bych neprojela do spousty obchodů, úřadů....to je naprd...jinak byl taky super

dlabinecka
autor
3. kvě 2011

@vojtisek2007 Tak tady ten mám taky vyhlídnutý!!!!! zatím je to můj favorit!! Mě prostě vadí to za sebou. tenhle firstwheels by neměl být tak široký. jinak se Ti líbil?Nejvíc se bojím tech předních koleček -do sněhu... Eliška sice taky moc chodit nebude, ale budu využívat šátek a ergonosítko.

vojtisek2007
3. kvě 2011

@dlabinecka já nevím, mě ty kolečka nepřijdou zas až tak malý....a jinak byl fakt super - dali se koupit i kombinace barev - právě v tom Brně - že když jsem měla kluka a čekal holku - tak modrej sporťák pro něj a pro holku červenej - tehdy byl myslím v růžovej kombinaci....to bylo moc hezký

dlabinecka
autor
3. kvě 2011

@vojtisek2007 Fakt? Já jsem z něj totiž nadšená a lidi mě zrazují právě kuli těm kolečkům, ževe sněhu budou naprd. Já budu mít dvě holčičky, a barvu zase tak moc neřeším. Koukala jsem po bazárcích a nechá se sehnat s jednou korbičkou a dvěma sportáčky kolem 7000, Přijde mi zbytečný kupovat nový, když ho nebudeme využívat na 100%. Mám pro každého solo kočárek, pak šátek a ergo...

editah222
3. kvě 2011

@dlabinecka Ahoj, já jsem sourozenecký kočár řešila děsně dlouho a nakonec jsem měla 3 favority - Icandy Peach, Baby Joger city select a Teutonii Team. Kdybych měla neomezené finanční možnosti tak beru ten Peach 🙂 Nakonec jsem pořidila Baby jogger a jsem s ním moc spokojená. Výborně se s ním jezdí a vlezu se i do uliček v obchodech, navic má celkem velký nákupní košik. Nevýhoda je to, že sportovní sedačky nemají polohovatelná záda a nohy zvlášt, je to taková ta kolíbka.
Jane power twin jsem zavrhla právě kvůli tomu, že přední sedačka nejde skoro polohovat a to nám nevyhovuje, protože starší dcera spinká jen v kočárku 🙂

dlabinecka
autor
3. kvě 2011

@editah222 Jasně, chápu. ten je moc hezký, ale pro mě moc finančně nároční. V bazárcích jsem ho nenašla a nový kupovat nebudu. jde mi maximálně o 6měsíců... Ta teutonie je v podstatě totéž. A ten baby jogger taky nemá kolečka nic moc do sněhu, ne? Jak by se Ti líbil tenhle : http://www.kocarky.cz/kocarek-first-wheels-city... ?

dana3262
3. kvě 2011

Ahoj, nemáte prosím některá z Vás tip na sourozenecký kočárek:
- ne vedle sebe
- s vetsimi, pokud mozno nafukovacimi koly
- polohovani sedacek do lehu u obou
- polohovani nozicek u obou
jeste by mohl byt co nejlehci a skladny..
Neco jako powertwin, ale tam nejde polohovat predni sedacku a nozicky ani u jednoho. To se musi starsimu blbe spat..
Existuje vubec nejaky takovy, ktery se alspon priblizuje tem pozadavkum?
Diky moc za pripadne rady.

editah222
4. kvě 2011

@dlabinecka ve sněhu jsem s baby joggerem problém neměla, ty přední kolečka jsou celkem velký. Bohužel se u nás v bazaru ještě nesežene a já ho budu prodávat nejdřív příští rok na jaře, což je pro tebe už pozdě 🙂

@dana3262 já opravdu doporučuju baby jogger city select, jen to polohování asi není podle tvých představ. Je to taková ta kolíbka, polohuje se celá sedačka (3 polohy), nohy jdou polohvat taky.

dana3262
4. kvě 2011

@editah222 tak ovsem! Ten vypada dost dobre!