Sourozenecký kočárek, se kterým jde vyjet i do schodů

isabell87
27. zář 2012

Prosím poraďte.
Bydlím v bytě a domů se dostanu jedině tak, že musím po schodech (nájezdu). Potřebuji takový sourozenecký kočárek, se kterým je to možné, ideálně i s dětmi, nebo alespoň s jedním. Nejlepší by byla přímo osobní zkušenost - někdo, kdo řešil stejný problém jako já. Vím, že třeba s Graco Quattro Tour Duo je to nemožné - zkoušela jsem. Je těžký, nejde pořádně nadzvednout a špatně se ovládá. Přemýšlím nad Jané Powertwin. A taky to musí být kočárek "za sebou".

Děkuji moc za radu.

veruska007
27. zář 2012

@isabell87 Moc zkušenost nemám, jen když pomáhám s kočárkem maminkám dvojčátek z okolí. Podle mne to spíš půjde s kočárkem, který má lůžka vedle sebe - ty za sebou mívají horší těžiště. A z vlastní zkušenosti: nikdy to nezkoušej s kočárkem s vysouvací rukojetí! A taky ne s kočárkem, kde se rukojeť nebo tyč k rukojeti při skládání láme (zohýbá, překládá), protože to za párkrát vychodíš, případně Ti to úplně vyjede 😠

majatob
27. zář 2012

@isabell87 ja mam Powertwin a najezdy jsem s nim normalne vyjizdela i s nalozenym 🙂 ted jak uz jsou deti velky, uz ho nevytahnu, predni sedacka musi byt prazdna, ale s malyma to slo v pohode 🙂 aj schody bez najezdu a prinejhorsim jsem ho nalozenej snesla i v ruce 🙂

isabell87
autor
27. zář 2012

@majatob Tak to je fajn 🙂 a vyspí se ti v předu u powertwinu starší dítě? Já jsem skoro rozhodnutá pro powertwin, ale štve mě, že tam není nánožník. A nevím, jestli ten sklon je dostatečný pro spánek.. Jinak to mám namyšlené jako dvě sportovní sedačky a vzadu vložná taška s miminkem.

majatob
27. zář 2012

@isabell87 taky jsem mela vzadu tasku, to je v pohode 🙂 a to predni sedatko..no, neni to idealni, ale vyspi. Nanoznik mam z jinyho sportaku nejakej univerzalni, ten se sehnat da 🙂 akorat to stupatko na nohy ve predu by mohlo byt vetsi, kdyz spi, tak jim z neho nohy padaji. Jinak su s nim fakt spokojena, dobre se ovlada 🙂

dana3262
27. zář 2012

@isabell87 myslim, ze schody nejsou o kacaru, ale o vaze, kterou vytahnes 🙂 jedine ten najezd, na to musi byt kocarek uzky, ne se sedackama vedle sebe

isabell87
autor
27. zář 2012

@majatob Tak to je fajn, že jde když tak pořídit nánožník. To spaní v kočárku by nebylo časté, jen v krajních situacích, kdyby nebylo zbytí.

@dana3262 No nebude to jen o zátěží, ale taky o konstrukci kočárku, rozložení váhy, atd.

ojo
27. zář 2012

@isabell87 taky jsem měla powertwin, je to tříkolka a já sjížděla i najížděla po zadních, s oběma dětma...časem, jak mimino rostlo, tak bez předního 🙂 jinak max. spokojenost, super lehký, krásně se ovládal, nánožník jsem měla taky na předního, párkárt jsem využila i pláštěnku 😀

cacenka_d
25. zář 2013

@ojo @majatob Holky a na maly mimco je to teda v pohode? Ja nad nim vazuju, protoze lucce budou pak 2 roky a prec jen kdyz jedem do mesta/zoo bude potreba i odpocinek a je mala, i kdyz toho hodne natape, tak resim alespon na prvniho pul roku neco. Bydlime na vsi, normalne budeme mit svoje Icoo, ale kdyz jedem k babickam apod. tak bych vyuzivala tohle. Jinak je to hodne velky do auta?