Sporťák do terénu, 4 kola, na sedačku pro i proti směru

ninouche
29. zář 2011

Uvažuju o koupi jiného sporťáku, ale nevím, jestli vůbec existuje takový, který by splňoval všechny moje požadavky 😉 Budu ráda za vaše tipy a zkušenosti...
Mám asi takovouto představu:
- kola, která zvládnou i terén, dostatečně velká
- ideálně čtyři kola a přední otočná, nebo aspoň přední "dvoukolo" (nechci tříkolku)
- možnost dát snadno sedačku po směru i proti směru jízdy (nebo řešení pomocí přehazovací rukojeti)
- polohovatelný do úplného lehu
- dostatečně prostorný (aby mělo vůbec cenu jej ještě pořizovat, dcera má přes rok)
Pokud takový nějaký sporťák vlastníte, pak ocením i případné postřehy, co vám na něm třeba naopak nevyhovuje...
Předem díky 🙂

ivett
29. zář 2011

neexistuje...vždycky se najde něco, co ti vyhovovat nebude, tak např. přehazování sedačky do obou směrů, logicky o to, co zaberou adaptéry na přehazování, bude sedačka užší nebo menší, tak to prostě je...
přední otočná kola ti v terénu nikdy neposkytnou takový komfort, ani když je zaaretuješ, jako když jsou prostě pevná, přední dvoukolo je stabilnější než 3kolkové jednokolo, ale hůře se s ním jezdí a hlavně v zimě ve sněhu, zkus jet s golfáčema, co mají dvojkola ve sněhu...
do úplného lehu na placku jde málokterý kočár, ale dá se nějaký najít, pak doporučuju koukat i na boudičku a na to jak kryje, když je tedy dítě v úplném lehu...
přehazovací rukojeť se fajn věc, nemá ji moc kočárů, ale nevyřešíš tím skoro nic, pokud máš přední kola jiná než zadní...
no, sama jsem zvědavá, jestli ti někdo doporučí něco, co by naprosto vyhovovalo tvým požadavkům...já mám super kočár (dle mě teda), zvládne terén, je lehoučký, prostorný, snadno ovldatelný, ale...je to 3kolka a nemá otočné sezení 😀

a tak to bude asi se vším, každý ti doporučí to, co má on sám nebo s čím má zkušenost, ale vždycky tam bude nějaké ALE...

musíš si ujasnit, co je pro tebe podstatné a z čeho neslevíš a podle toho začít vybírat, důležitá je taky cena, váha, skladnost apod.

pettule
29. zář 2011

Ono je to hrozně těžké, každý opravdu od kočárku očekáváme něco jiného. Ale já můžu opravdu doporučit kočárek I Coo od německého výrobce. Je odpružený, má nafukovací kola, přední kola jsou otočná (nikoli dokolečka, ale je to dostačující). Má otočnou sedačku a opravdu poměrně hodně prostornou. Můj prcek se tam vešel naprosto v pohodě ve 2,5 letech. Je naprosto skvělý do terénu. Mám starší model, ale je naprosto skvělý. Přikládám fotečku kočárku, jen tak pro info, je to aktální kolekce, ale určitě se dá sehnat starší kolekce v super stavu. Tak asi tak za mě . 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=4205...

verusinek
29. zář 2011

CO Maxi Cosi Mura, synovi jsou skoro dva a místa má furt dost a ostatní požadavky splňuje taky

pavcza
29. zář 2011

Máš stejné požadavky jako jsem měla já, ale jak píše @ivett opravdu neexistuje a v něčem musíš polevit. Je pravda, že otočné sedačky jsou užší. Já nakonec pořídila X-landera XQ, i když jsem po zkušenosti s XA o něm nechtěla slyšet, ale splňoval můj nejpřednější požadavek - otočnou sedačku, ale je opravdu v sedací části užší, takže teď se klepu, aby se mi tam malej v kombinézce a s fusakem vešel, v únoru mu bude rok. Také má menší přední kola, ale musím říct, že zatím překvapivě jsou v pohodě a to, že už jsme jeli náročné terény od klasické cesty přes hrbolatou, kamenitou a tohle vše kupodivu projede v pohodě, je i odpružený. Jen nevim, co ta kolečka udělaj v zimě na shrnutým sněhu, snad projedem, jinak by mě manža už zaškrtil, výběrem nového kočárku jsem strávila fůůůru času a nervů 😀 . Jinak rovný leh taky nemá, ale mnohem větší, než náš starší kočárek, takže já jsem spokojená. A nejčastěji ty otočný právě mají přední kolečka menší. Jinak mi taky doporučovali Teutonky, i když někdo zase říkal, že moc prostorné nejsou. Co se týče prostornosti, tak mi v krámu říkali, že nejlepší je Peg Pérego GT3, že se tam vešlo i pětileté dítě, ale není otočný a má 3 kola a ještě je velký do auta. A malá ještě chce být v kočárku? V tomhle věku už možná ani otočný neni třeba. Já na to trvala, protože malej šel do sporťáku v necelých 6 měsících a to mi přišel maličký, abych na něj už neviděla.

hojda
29. zář 2011

Taky myslím, že je to o kompromisu, já oželela jedno kolo a máme trojkolku. jinak bych řekla, že splňuje vše TEutonia (Spirit nebo Be You, ale ten nevím, jak je do térénu).

tercina
29. zář 2011

Co Mutsy Urban rider?
- kola výborná do terénu, nafukovací, velká,
- možná buď pevná čtyřkolka nebo bez aretace otočná zadní celá náprava (super manipulace)
- možnost nacvaknutí sedačky po i proti směru jízdy
- do úplného lehu sice nejde, ale leh je dostačující, dítě se tam krásně vyspí (málo kočárů jde do úplného lehu - dle mého u dítěte nad 1 rok už to není tak potřebné 🙂
- prostorný je tak akorát, žádnej hangár, ale můj 1,5 roční syn se tam krásně vejde a ještě v tom dělá kraviny 😉

takyja
29. zář 2011

Já mám Emmaljunga City Nitro a myslím, že tvé požadavky splňuje:
- velká kola, přední otočná (i s aretací napevno), v terénu OK, nejsou nafukovací, ale pružná pryžová (či co to je)
- sedačka se dá nacvaknout pro i proti směru jízdy
- jde téměř do úplného lehu
- super prostorný

Asi jediná drobná výhrada je, že do košíku dám věci s výškou max. 25 cm (je tam tyč), tj. nedám tam např. motorku + kšíry, které jsou pro mne nepochopitelně dané, ale my je stejně nepoužíváme.

lena.k
3. říj 2011

Ja teda jeste zadny kocar nemam, zatim koukame a hledame, resp. uz mame jen tri, mezi kteryma se rozhodujeme. Pozadavky jsme meli vicemene stejne, jako mas ty. Nakonec jsme ustoupili od otocne sedacky (neni to pro nas tak dulezite) a po prohlidnuti jednoho z nasich favoritu jsme se dokonce rozhodli pro 3kolku; nicmene pozadavek "tereniho kocaru co neco vydrzi" jsme zachovali 🙂 Vybirame mezi Joggsterem X (velice podrobna diskuse zde http://www.emimino.cz/diskuse/tfk-joggster-twis... ten jsme uz videli nazivo a je uplne super, hlavne fakt velky a opravdu stabilni 3kolka, byli jsme nadseni), Baby Joggerem City Elite (opet podrobna diskuse http://www.emimino.cz/diskuse/baby-jogger-city-...) a na tretim miste je Jane Slalom (ten ma kamaradka a taky chvali). Ale jak rikam, pokud trvas na otocne sedacce, tu nema ani jeden, takze ti moje "rady" budou k nicemu.
Tak odkazy na diskuse asi nefunguji, budes si muset najet na emimino a vyhledat si diskusi podle nazvu kocaru.

vec01
30. zář 2014

Mamky, nebudete nektera prodavat kocarek do terenu? Hlavni pozadavek je klasicka ctyrkolka, musi zvladnout les, pole, snih. Jiz jen sportak pro starsi batole. Predem dekuji.

katka_21
30. zář 2014

@ninouche Dle Vašich požadavků bych Vám doporučila kočárek Chicco Artic, má dostatečně velká kola s tlumiči vepředu i vzadu, přední kola jsou otočná s možností aretace. Ke kočárku lze také dokoupit sadu kol do terénu. Sporťák je prostroný i pro větší dítě, sedátko je možné umístit po i proti směru jízdy a lze ho sklopit do úplného lehu.

eliskaxox
30. zář 2014

Tak já mám kočárek co tohle splnuje a je to concord wanderer. Přední kolečka otočná,nezávislé odpružení všech 4 kol,delka ložné plochy přez metr. Používáme zatím korbičku a už s ní jsem zvládla les a kamenitou polní cestu aniž bych mimčo udrncala k smrti. Navíc má i otočnou sedačku. Všichni chválí slaloma ale to ještě nevyzkoušeli wanderera,slalom je oproti nemu tuhy a tvrdý kočárek s nulovým odpružením