Šporťák nebo golfáč? Jaký je mezi nimi rozdíl?

floowy
18. únor 2007

Ahoj maminky, snažilky a těhulky...potřebovala bych poradit ve věci kočárku. Je mi jasné, že pár takovýchto témat se tu už objevilo, ale nejsem si jistá, jestli přímo můj problém.

Než se malá narodila koupili jsme kočárek trojkombinaci, za celkem malý peníz (cca 5000,-)ve slevě a mysleli jsme, že to bude v pohodě. Kočár nás ale naprosto zklamal, řekla bych, že by patřil podle těch testů i do kazových případně dítěti nebezpečných, jsem z něj nešťastná... 😔, proto ho už nechceme používat. Rozhodli jsme se tedy s manželem postavit jej do bazaru (na inzerát nikdo nereagoval) a na jaře koupit jiný a přemýšlíme zda sporťák nebo golfáč? Nevíme přesně, jaký je v tom rozdíl a proto se ptám, pro co byste se rozhodli vy? Případně pokud jste teď nějaký kupovali a jste spokojené, zda byste mi mohli nějaký doporučit???

Moc děkuji za každou radu případně odpověď. Díky. 😉

musko
18. únor 2007

Ahoj!
Myslím, že Vaša Viktorka je ešte malá a zaslúži si dobrý šporťáčik - a jej maminka tiež. My sme totiž zažili s kočiarom presne to, čo Ty, akurát do bazaru ten starý dávať nebudem - skúsim ho ponúknuť na detské odd na dojazdenie. A kúpila som na inzerát X lander XA, je- zatiaľ- super. Neviem, záleží od Teba - kde budeš kočiarik používať(horší terén-vačšie kolesá), či v ňom malá rada spinká ( aby bol dostatočne dlhý), či máš radšej spojené madlo ( ako ja), alebo by Ti vyhovovali klasické golfky, a v neposl. rade, koľko si ochotná investovať. Hlavne, nech je ľahký a ľahko ovládateľný - dobré je, ak sa dajú predné kolieska otáčať o 360 st a aj zaaretovať, ak je treba. A lepšia je pevná a polohovateľná opierka chrbátika a aj nožičiek. Mylím, že tol fakt spĺňa X Lander, Peg Perego, ale aj Baby Point - na tie som čítala dobré referencie. skús http://dsca.wz.cz/gb32.php - myslím, že Ti dobre poradia. 😉

haluskacz
18. únor 2007

floowy,
rozdil mezi sportakem a golfacem je zhruba takovy, ze golfac byva lehci, ale taky uzsi, mene prostorny. A navic golface jsou ruzne a nejruznejsi, a pak taky existuji takove "hybridy", neco mezi. Hrozne moc zalezi na tom, jake mas priority, co je pro tebe u kocarku podstatne.
Pro me pri vyberu druheho kocarku bylo dulezite, kolik vazi (byla jsem znovu tehotna a potrebovala jsem co nejlehci), aby byl polohovatelny a mel operku na nozicky - aby se v nem dalo pohodlne spat i sedet, aby mel boudu a petibodove pasy (z tribodoveho mi dite jednou vypadlo...)
Taky neni od veci, kdyz je k nemu originalni plastenka, ktera na ten kocar presne padne a dite opravdu nezmokne (mam za sebou nekolik pokusu o prizpusobeni neoriginalni plastenky a moc to nefungovalo).
Vyhoda sportaku oproti golfaci tkvi v tom, ze ma takove to celistve madlo, a tudiz se da ridit jednou rukou (takze je mozne v druhe ruce neco mit, vysmrkat se, telefonovat atd.)
Zkus se poohlednout po kocarcich na netu, urcite prijdes na to, co ti bude vyhovovat.
Jo, jeste me napada jedna drobnost - nakupni kosik. Jsou kocarky, kde v lezici poloze neni do kosiku poradny pristup. Proto doporucuju kosik umisteny tak, aby se do nej mohlo, i kdyz dite spi, je to velmi prakticke.
A co se tyce kolecek - dokud nevyzkousis, jak to jezdi, tak to nepoznas. Jsou kocarky (golface), u kterych se nadres, a jsou takove, ktere jezdi lepe. V tomto ohledu zase nedam dopustit na poctiva nafukovaci kola, jenze kocarky s bytelnymi koly jsou zase neuveritelne tezke...

floowy
autor
18. únor 2007

Musko, moc děkuji za radu...nejhorší je, že můj manžel tomu taky moc nerozumí, tak mi není ani schopný říct, kolik do něj chce vrazit...právě proto se ptáme na rady, abychom jej měli na co nejdéle a taky si jej konečně trochu užili. Já jej potřebuju na procházky, projížďky ve městě (máme celé město kočičí hlavy - kostky) více do města a do městské hromadné, než do přírody...Taky malá si občas při jízdě zdřímne...hlavně když je už ježdění dlouhé. A jak ten odkaz funguje? Tam zadám jakýkoliv dotaz a kdo ti odpovídá???Díky.D.

musko
18. únor 2007

Ahoj!
Tak to máš podobné, ako my. Lepšie by Ti bol šporťák s nafukovacími a vačšími kolesami, aj pomerne ľahký. A tak ma napadá, že určite tiež budete plánovaŤ aj druhé miminko, tak aby vydržal, nie? To sa potom doň aj opaltí voac investovať 😉 . Ten X-Lander je fakt fajn ( za dobrú cenu), malý je dlhý a vyspí sa v pohode ( to XA má až 88 cm na dĺžku - plocha na ležanie). A ešte sú dobré Patron Bohemia F4, dobré je, ža na oba typy sú adaptéry aj na autosedačku, na X landra sa dá dokúpiť hlboká vanička a do F4 zas vložná taška. A áno, klikni si na odkaz, napíš tam dotaz - vyplň tie údaje, čo požadujú a po cca 2 dňoch tam nájdeš odpoveď. Ten pán sa fakt vyzná a je nezávislý - objektívny. 🙂

zonja
18. únor 2007

ahojky, já si myslím, že do města a hromadné je lepší mít golfky, malá už v nich může být, ale pokud jej budeš používat hlavně venku a na těch kočiích hlavách, šla bych do sporťáku. my teď koupili starý model deltim travel a přijde mi perfektní, má měkké ovládání a nafukovací kola a přijde mi docela lehký a prostorný a stál jen 4700,-

floowy
autor
18. únor 2007

A taky se nemůžeme s manželem nějak shodnout na tom, zda když koupíme sporťák (do našeho terénu se více hodí), zda je třeba potom kupovat později golfky, manžel chce koupit jeden kočár, který budeme moct mít jako sporťák a později i jako golfáč, aby ušetřil koupi jednoho kočárku...Myslíte, že je to možné, já si myslím, že je v nich rozdíl a je zapotřebí je postupně mít oba ne?

musko
18. únor 2007

Floowy - daj vedieť čo ste nakoniec kúpili!!! Držím palčeky!!!! 😀

lucisa
18. únor 2007

floowy, někdo ani golfky nepotřeboval. my jsme třeba přeskočili klasický sporťák, měli jsme jej udělaný ze 4kombinace kočárku.
a ty můžeš koupit nějaký bytelný pohodlný a hlavně lehký sporťák a když bude malá čím dál víc běhat a jen občas si bude chtít sednout, venku v kočárku ti nebude spát, tak stačí, když koupíš ten úplně nejjednodušší model golfek, který kromě pásu a samotného složení nic nemá, žádné polohování zad, nožiček apod.
my takový koupili v akci - stál do 900 kč, což není taková pálka, já si k němu jen dokoupila síťku na řídítka (asi 100) a slunečník na léto (kolem 200). a beru ho s sebou tehdy, když jdu s malou sama a vím, že mám nějaké vyřizování a spěchám a malá by mě zdržovala nebo utíkala. Tak ji připoutám do golfek, jsem po městě rychlejší, navěsím na ně nákup (a že se tam toho vejde a uveze 😉 ).
Když jdeme celá rodina na procházku a Aňa začne kňourat, tak ji manžel vezme na pár kroků na "koníka" a pak zase capká......

floowy
autor
18. únor 2007

Já si myslím, že to bude ještě dost náročné, než něco vybereme, manžel je po prvním neúspěchu z té koupi takový skeptický, se mu moc do toho nechce... 😖 😖 😖

habrva
18. únor 2007

Ahojky floowy, když sme se rozhodovali pro výměnu za sporťáček nebo golfky, byla sem opět těhulka jako haluskacz, a měla sem v úmyslu mít co nejlehčí a nejlépe ovladatelný vozítko do města ( do terénu jsem si nechala svůj hluboký starý, protože kdyby nebyl tak těžký a tím pádem byly problémy při nošení do a ze schodů směr metro, na nový bych ani nepomýšlela. ) Zakoupili sme golfky Peg Perego dost drahý, ale vešel se i fusak z 1.kočárku. Nevýhody sem poznala až při 2.mímu - malý úložný prostor pro věci na 2děti pokud si venku na celý den nebo delší dobu ( nevím jak ty, ale já vláčela náhradní věci, pár hraček, baštu pro oba, knížku dětem i sobě, křídy, náhradní botky pro malou, a plno dalších " pro mě důležitých pitominek " ) krátký nánožník alias slída, a madlo na nožky nevhodné pokud je dítě většího vzrůstu - synovy nožky draly o zem jakmile měl 18měsíců. Je fakt, že malý nikdy moc nechtěl jezdit - to se raději vozila malá, ale jelikož sme jezdívali v teplém počasí často mimo byt i přez poledne, udělalo mu dobře natáhnout se aspoň na tu slabou půl hodinku a pospat si.
Dnes bych vybírala nejen lehký, snadno skládatelný, ovladatelný, polohovatelný s velkým úložným, ale hlavně jestli se do něj pohodlně vejde i starší dítě a může mít slídu i přez nožky. Takže jelikož nemáte zatím další vlaštovičku, a možná ji na někdy plánujete, pomysli i na tenhle detail. A kolečka vybírel podle terénu - gumový sou u mě jednoznačně favoritem, ale stále sem ssebou vláčela i nádradní duši a pumpičku - 2x se mi to vyplatilo.
Pusu kulíškovi a šťastnou ruku 😉

mitinka
18. únor 2007

baby a ake su to znacky tych kocikou???ja mam tiez podobny JUPI a kupila som ho ked sa mala narodila ma 5mesiacou kocik a strasne nam zacal vrzgat tak sme ho zreklamovali a teraz cakame co nam oznamia ale az neuznaju reklamacku tak hned odtial s nim idem na inspekciu!!!!!!!!8tisicovy kocik nie je len tak zahodenych 5sk na zemi!!!!!!

deniseee
18. únor 2007

baby, v prvom rade si ujasnite, co od kocika na sto percent vyzadujete, potom co by ste radi, ale prezijete, ak to tak nebude... a co by sa vam pacilo. A potom skuste pozerat v obchodoch. My sme to tak spravili pri druhom kociku, aj pri stolicke a vyplatilo sa 🙂 . A nechcem robit reklamu, a neviem, ci sa tento prispevok nezmaze, neviem, ci je to dovolene, no ak ano... ak mate prilezitost, chodte na rozne veltrhy ci vystavy detskych veci. Ja napriklad kazdy rok navstevujem vystavu ProDite v Brne, a je uplne super, aj kupovat sa tam da, vsetko vam predvedu, mozte si vyskusat... ja mam s tym dobre skusenosti, aj nas kocik sme tam kupili...

wladka
19. únor 2007

denis, a kedy byva ta vystava?.. ja planujem ist do brna s malinkou, niekedy na jar, navstivit kamaratky zo studia..

lianak
19. únor 2007

Výstava v Brne je pre verejnost 15-18.3.2007 a nájdete tam rôzne kočíky a aj so zľavou.Bývajú tam aj drahšie značky-Quinny,PP... ale boli tam aj lacnejšie-ROAN...Pokiaľ viem dá sa tam aj objednať, ale dosť predvádzajúcich je z ČR.Väčšinou je to v jednom pavilóne a pre deti je tam dostať aj hračky, kolobežky, chodítka...Ked sme boli s malou, tak tam bol na hranie nafukovací hrad, kolotoč, takže tatino moze byt s drobcami a vy si mozete v klude poobzerat a vyskúšať.
A ku kočíku, ja som zaťažená na pohodlie drobca aj mna, takze my máme aj šporťák, čo používan denne, mám Quinny freestyle-štvorkolku, je síce ťažká na naloženie do auta, ale to nerobím tak často, ale inak nemá snád žiadnu chybu, predné kolesá sú otočné, takže manipulácia je ako pierko, sedanka je jedna z najdlhších-cez 90 cm, pohdlná a co som chcela dá sa dať aj v smere aj proti smeru jazdy.Kočík ako jeden z mála unesie až 20 kg a je určený pre deti do 4 rokov, košík je tak velký, že zmestí aj krabice a dá sa do neho dostať aj spredu aj zozadu.A terén-nafukovacie kolesá super.nechcem robit reklamu, ale tieto veci som požadovala, nakolko malá mi stále spí v kočíku a máme daleko do mesta.Cez leto a do obchodov mám golfáče PP pliko-lahko skladatelné,lahučke, ale zle sa v nich spí a do košíka nič nedáte a ked dám fusak, tak malá je pokrčená a kolieska sú naozaj len na leto.Ale potrebujem naozaj obidva.Verím , že budete mať štasnu ruku a rozhodnete sa správne. 😵

hanka274
19. únor 2007

golfky alebo klasicky sportak....to je rozne. Kazdy ti poradi to, co podla neho je lepsie. Niekomu sa pacia folfky, niekomu klas. sportak. Ja mam PP 3 kombinaciu s klasickou ruckou. Sportak je siroky priestranny, pretoze sa tam davala aj vanicka pevna plastova....zmesti sa nam do auta. Mala som pozicany golfac nejaky nemecky (neviem znacku) a hned som ho dala prec: z roznych dovodov- bohuzial bol sice poskladany uzsi ale dlhsi a nevzmestil sa do auta, a este aj to ovladanie. Tazsi a hlavne s malou som ho tazsie ovladala ako s klasickou ruckou....proste mi golfky nesedia.

A ked bude uz mala v takom veku, ze bude chodit a sem tam si bude chciet "oddychnut", tak si kupim nejaky obycajny, ale s ruckou. Proste golfac nie. Na druhej strane komu golfac vyhovuje, resp. je zvyknuty, alebo chce kupit golfac: V ziadnom pripade nekupuj tie lacne tisic korunove. Na nozicky teoreticky nepotrebuje mat opierku, ale na chrbatik ano !!!
Takze musi mat pevnu opierku. Ked vidim niektore mamicky s takymito golfikmi, mi to pripada velkostou ako pre babiku a to male ako sa tam krci v tej latkovej opierke, je mi zle. A mam sto chuti.....
takze ak golfky, tak urcite nie taketo!
Ale ja som za klasicky, skus v Brne, tam som tiez pocula o cenovo prijatelnych....

emjee
23. led 2009

nick272 • Dnes o 13:17
Ahojte. Chceme kúpiť kočík, len sa nevieme rozhodnúť, či športový, alebo golfáč. Ktorého sú aké výhody a nevýhody? Ďakujem za každú radu.