Sporťák nebo golfky. Pro který se rozhodnout?

kfitecko23
14. čer 2011

Ahoj, mám 6-ti měsíčního syna. Prodávám kočárek 3kombinaci, protože mi sporťák nevyhovuje a teď zvažuji, jestli mám koupit sporťák (x-lander XA2011) nebo golfky (Inglesina Zippy Free 2010). Bydlím v menším městě MHD nejezdím a na nějaké výlety mam starší malé golfky, které jsou fakt dobré, jen když někam pojedeme a ne na každodenní ježdění. Vím, že sporťák je asi pohodlnější. Budu vůbec někdy golfky potřebovat????????

kfitecko23
autor
14. čer 2011

@ratatooy to nemám ale je to tak spíš na léto a do města a po kostkách asi taky moc ne. Má to jen jednoduché kolečky (myslím tím že nejsou dvě hned vedle sebe) a s tím by se asi špatně jezdilo. Ale fakt nevím jen můj názor 😉

ratatooy
14. čer 2011

@kfitecko23 hm já nevím jezdili by jsme s tím jen ve městě a na nákupy na zimu budeme mít ještě pořád sporťák,ten máme od kočáru trojkombinace dobrej akorát je těžší.ale už jsme vytrénovaná za toho půl roku,když před sebou tlačím 30kg a máme tady samý kopce

kfitecko23
autor
15. čer 2011

zkus zajít někde do prodejně kde ho mají a poprosit je jestli se s nima nemůžeš projet a uvidíš a jestli se ti líbí tak není co řešit 🙂

kfitecko23
autor
15. čer 2011

joo a ještě koukni na nostost těch golfem, protože kámoška měla golfky a normálně se jí zlobila jedna ta hlavní tyčka! a to má malý rok a něco a jestli 12kg tak to je moc.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
hamma
15. čer 2011

@kfitecko23 Já jsem začala vozit kluka ve sporťáku, když mu bylo 6 měsíců (do té doby v kočáru vůbec nechtěl být - vadilo mu, že nic nevidí) a plánuju ho tam vozit ještě do tý doby, dokud bude chtít koukat na mě (mám možnost výběru směru sedačky a přijde mi to dobrý, obzvlášť pro tak malý mimčo a X-lander to nemá) a pak pořídím golfky - jsem z města, tak do tramvaje to bude pohodlnější. Ale kdybych nebydlela v Praze, tak bych asi golfáče nekupovala.

simonceli
15. čer 2011

@kfitecko23 Ahoj, já jsem koupila britax B-mobile 2011 je to něco mezi golfkama a sporťákem, spíš golfky. Jde do úplného lehu a dá se použít už od narození. Golfky si myslím, že budeš určitě potřebovat, mě malá chodí, ale zas má někdy dny, kdy se chce vozit a když někam spěchám, tak pěšky s ní by to bylo na dlouho. Takže já bych se vykašlala na sporťák a pokud by golfky šly do úplného lehu, tak bych brala golfky.😉

ratatooy
15. čer 2011

@em_ka já ještě koukám po babypointu vypadá úplně stejně jako zopa smile akorát má rukojeť normálně spojenou,já bych do něj šla ale řeším spíš ty malá kolečka,jestli bude stabilní a tak.ještě se mi líbí kočár pure lothus nebo step easy ale to asi nejspíš nemá cenu to nás vyjde nastejno jak náš sporťák od trojkombinace jen by byl asi o 7 kg lehčí.zde jsou:

weri1
15. čer 2011

určitě bych šla do sporťáku, v zimě asi v golfkách jezdit nebudete, My máme golfky, ale jen na výlety, nákupy atd, jinak používáme sporťák

ratatooy
16. čer 2011

@weri1 klasickej sporťák máme,spíš bych potřebovala něco skladnýho na nákupy,návštěvy,do města a aby byl prostornej,problém je že nosnost je do 15kg,a taky co jsem se dnes koukala tak jsou fakt dost malinký a opěrka zádiček už by byla teď malýmu tak po ramena,takže hlavu už by si neopřel natož v tom spát,

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ratatooy
16. čer 2011

em_ka cena fakt dobrá ten jsem v obchodě viděla ale ta opěrka je fakt nízká,větší golfáč jsem našla od chicca multiway,a oak tam byl ještě jeden ani si nepamatuju značku-neznámý,a co ten mark q??? taky je můj favorit,ještě bych chtěla někde na živo vidět tentohttp://www.autosedacky-web.cz/produkt/britax-b-... ten nejspíš vyhraje vypadá velkej váží 6,5kg a hlavně má spojenou rukojeť

ratatooy
16. čer 2011

em_ka ale ještě přemýšlím jestli to letos ještě nenechám a na jaře zajedem na veletrh protože je to největší výběr pod jednou střechou a můžu to pořádně ozkoušet

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
weri1
16. čer 2011

@ratatooy já koupila bazarový peg perego pliko, ty jsou velký dost, nový jsou drahý ☹

ratatooy
16. čer 2011

@em_ka myslím normální opěrku zad,u všech golfáčů co jsem viděla ta opěrka jakoby končí a není spojená třeba jak u markq s konstrukcí a stříškou,takže malej by si neměl o co opřít hlavu protože tak vysoká opěrka není

ratatooy
16. čer 2011

@weri1 ten je taky hezkej už jsem se na něj dívala a vypadá celkem bytelně ale ta cena no?asi fakt počkáme na ten veletrh a všechno si tam oskoušíme a jsou tam i dobrý ceny.
@em_ka ten golfáč ještě co jsem dnes viděla a nevím tu značku byl taky super měl spojenou rukojet dokonce přehazovací ,velký kola,celekem pevnou konstrukci vážil asi 8kg,šel do ůplnýho lehu,dítě mělo před sebou pultím na pití a tak jako celekm šikovnej.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ratatooy
17. čer 2011

@em_ka nene byli to golfáče od babypointu

ratatooy
17. čer 2011
em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ratatooy
17. čer 2011

@em_ka ty jo ten má fakt velkej koš,ůžasný a ta cena taky ůžasná

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
storm07
17. čer 2011

Ahoj, malé je 13 měsíců. používáme sporťák. Zatím sama moc nechodí. Ovšem kvůli víkendu na chalupě nebo převozu, výletu apod. jsme už koupili golfky (místo v kufru auta, rychlost složení) Inglesina trip a jsme zatím spokojeni. Vybírali jsme dlouho. Pořád vyhrávalo chicco multiway kvůli kolečkám a velikosti,ale odradila mě boudička, která je dost na prd a taky váha kočárku), u zoppy jumper my vadila obsluha, ještě se mi líbily jané energy. Šla bych i do jiných,ale nemáme zrovna ideální cesty a chodníky, tak jsme se dívali i na kolečka. Bratranec měl Mutsy easyrider a byl moc spokojenej

ratatooy
17. čer 2011

@storm07 a neviděla jsi od zopy smile 4??to byl můj favorit ale neviděla jsem ho na živo a jiné polské golfáče mě odradily

ratatooy
17. čer 2011

tak jsem si dala dohromady požadavky na golfky:
-spojená rukojeť
-velký koš
-jednoduchá kolečka(zdvojená se mi moc nelíbí)
-lehký do 8kg
-co největší nosnost(zatím jsem našla nejvíc 18kg)
-poloha do ůplného lehu
-bouda která se dá sklopit proti slunci
-musí mít madlo nebo půltík před dítětem

asi jsem náročná 😀

weri1
17. čer 2011

já bych jednoduchý kolečka nechtěla, ty chodníky tady v Praze nic moc

ivett
17. čer 2011

ratatoy a co bugaboo? myslím, že většinu požadavků splňuje a ač to nejsou golfky (cameleon, případně starší model frog a gecko, pokud bys nechtěla vyloženě nový), tak je fakt lehoučky, skladný, docela velký koš, odpružená přední kola, super velká zadní, hodně vychytávek i celkově systém toho kočárku je dost promyšlený, prostě super 😉
já místo golfek pořídila právě starší frog v super stavu a nemůžu si ho zatím vynachválit...

evlyn
18. čer 2011

@ratatooy mám zhruba tytéž a vybrala jsem tohle 🙂 http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/...

ratatooy
18. čer 2011

@evlyn díky to je přesně ON