Sporťák nebo golfky. Pro který se rozhodnout?

kfitecko23
14. čer 2011

Ahoj, mám 6-ti měsíčního syna. Prodávám kočárek 3kombinaci, protože mi sporťák nevyhovuje a teď zvažuji, jestli mám koupit sporťák (x-lander XA2011) nebo golfky (Inglesina Zippy Free 2010). Bydlím v menším městě MHD nejezdím a na nějaké výlety mam starší malé golfky, které jsou fakt dobré, jen když někam pojedeme a ne na každodenní ježdění. Vím, že sporťák je asi pohodlnější. Budu vůbec někdy golfky potřebovat????????

evlyn
18. čer 2011

@ratatooy vítej do klubu - už se ho nemůžu dočkat 🙂 Jediné, co jsem teda dopátrala a co nesplňuje, je velký koš. On teda prý objemově velký je (vejde se dost věcí), ale díky výztužné tyčce kostry se tam nedá napasovat jedna velká taška najednou.
Cameleonu jsem postupně taky přišla nachuť, ale tolik už do kočáru dát nechci - doteď jsem měla Inglesinu Magnum a nemůžu si stěžovat, ale potřebuju právě něco snadno složitelného a lehkého skladného, aby to nezabralo celý kufr jenom pro sebe.
Jen pro představu videoprezentace tříkolové verze (čtyřkolka je novinka 2011 co jsem vyčetla)

https://www.youtube.com/watch?v=9Er-HYqMn-M


A krátká ukázka skládání a rozkládání -

https://www.youtube.com/watch?v=jziZXTH2DG8
weri1
18. čer 2011

@evlyn kočárek vypadá suprově, a koš není potřeba, to už je jen maličkost 🙂 fakt je skvělej

evlyn
18. čer 2011

@weri1 dík - odlehlo mi, když mi ho tu někdo poradil a recenze potvrdily. Pokud nezapomenu, tak poreferuju...

ratatooy
19. čer 2011

@evlyn a ještě prosím tě myslíš že je i prostorný,máme celkem velké dítě?

ratatooy
19. čer 2011
evlyn
19. čer 2011

@ratatooy osobně nevím - budu vědět cca za 14dní, ale co jsem našla fotky na webu tak tak rozhodně vypadá http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?... - fotky od jedné maminky z mimibazaru

ratatooy
19. čer 2011

@evlyn tak vypadá to že tam sedí celkem už velká holčička ale ještě nevím jestli jde zvednout při ležení i ta podnožka?

evlyn
19. čer 2011

@ratatooy zcela určitě ne...

ratatooy
19. čer 2011

@evlyn a jak to dítě pak jako spí?se svěšenýma nohama dolů?? 😲

evlyn
19. čer 2011

@ratatooy ano, bohužel ale žádný kočár není dokonalý. Mě to až tak neva, protože mrňous mi v kočárku spí pouze vyjímečně, takže to není úplně priorita

ratatooy
20. čer 2011

@evlyn no je fakt že je to kočár spíš na přejíždění a odpočinek při procházce

monapink
20. čer 2011

Ahoj,pripojim se, nyni take vybiram golfky,ale nadsena jsem z tohoto kocarku http://www.prckove.cz/imgs/prcek.gif Je lehky,skladny-Mamam and Papas Luna mix mne uplne uchvatily,i presto,ze o nem pisi jako o sportovnim kocarku ne jako o golfkach i kdyz lehky a skladny je skoro jako golfky..Jit do nej nebo nejit?Poradite?ta cena je celkem dost vysoka,ale mam predstavu takovou,ze ho dost vyuziju nejen na cestovani,ale i u nas po meste 😉

peggy722
20. čer 2011

@kjajule Buggy mám a je to dobrej kompromis. Není tak těžkej jako třeba x-lander, takže je dobrej i na cestování. Nafukovací kola sice nemá, ale jezdí dobře, akorát na vesnici bych ho možná nepořizovala. Jezdím na vesnici za rodičema a musím ho mít hodně často zaaretovanej, protože jsou tam hodně špatný cesty.

peggy722
20. čer 2011

@kjajule To polohování není problém. sice není do úplnýho lehu, ale tím, že je hodně dlouhej, tak to dítě stejně leží, není nijak zadečkem zabořený.

peggy722
20. čer 2011

@ratatooy Hmm tak to mně napadá en Cybex callisto, je není zrovna nejlevnější. Skládá se jako golfky a při tom je to sporťák.

ratatooy
20. čer 2011

@peggy722 jo ten už jsem taky viděla ale ne na živo, přijde mi z obrázku dost malý

cara.m
20. čer 2011
hojda
20. čer 2011

@cara.m Ten vypadá dooooobře, ale my už zůstanem u našich Peg Perego Sí. Jinak v obchodě mi říkali, že pokud chci kvalitní golfky tak buď PP nebo Inglesina, tak nevím...

ratatooy
20. čer 2011

@monapink ten vypadá taky ůžasne a líbí se mi že má zvedání pod nohama

cara.m
20. čer 2011

@hojda no já taky přemýšlela o PP Sí, líbí se mi moc, koukala jsem na jejich prezentaci na youtube. A plánovala jsem je pořídit.
Ale jak jsem narazila na ty Xtreet, tak jsem začala spíše přemýšlet nad těmi. Ale fakt nevím 🙂
Taky jsem vyčetla, že ohledně kvality vybírat PP nebo Inglesiny, ale tyhle si myslím, že by mohly být taky faaaajn 😵

ratatooy
20. čer 2011

@cara.m no super takže teď zas nebudu vědět které potřebovala bych je všechny na jednom místě abych je mohla prohlídnout

cara.m
20. čer 2011

@ratatooy písla jsem Ti IP s jedním odkazem 😉

ratatooy
20. čer 2011

@cara.m dík pročtla jsem to je to celkem zajímavý,asi nebude špatnej jsem zvědavá co nakonec vyberem

em_ka
20. čer 2011

@cara.m Ten je ale krasny!

peggy722
20. čer 2011

Vzhledově je krásnej, ale ty kolečka už od pohledu budou tak do obchoďáku 😒 . oč lepší udělaj výrobci vršek, o to víc odfláknou ten spodek a naopak. Ideální kočár, kterej by splňoval všechno jsem ještě nenašla. Koukala jsem, že jsi měla ve výběru i Britax B-Mobile, podle fotek se mi taky docela líbil, ale když jsem ho viděla naživo, tak mi přišel takovej divnej, hlavně ty kolečka jsou strašně pidi. Rozhodně doporučuju spojenou rukojeť, ještě jsem nezažila golfkym, který by se daly bez problémů uřídit jednou rukou.

peggy722
20. čer 2011

@cara.m PP Sí jsem viděla u jedný maminy na hřišti a tak strašně vrzal a měl hrozně prověšenej koš, no člověk by čekal od PP trochu víc. Moc se mi líbily dřívější verze PP Plika.

cara.m
20. čer 2011

@peggy722 děkuji za informaci. Asi to tedy vyhraje ten Xtreet. Na jiné diskuzi o něm píše paní, která už ho má a psala, že ty kolečka jsou právě perfektní. jsou prý pevné silikonové, nic se do nich nezapíchne a kočár je prý ovladatelný jedním prstem 🙂

peggy722
20. čer 2011

@cara.m Pevný silikonový, ale jestli zase nedělaj děsnej randál. 😒 To je malér, že spoustu kočárků člověk nemá šanci vidět naživo. U nás teď otevřeli novej obchod a mají tam toho celkem hodně, včetně mýho Buggyho 🙂 .

cara.m
20. čer 2011

@peggy722 no majitelka toho kočáru si nestěžuje, tak asi do něj půjdu a budu doufat ve spokojenost 😀 a přesně jak píšeš, je blbé, že ty kočáry člověk nevidí v reálu. Nevím, jakou barvu vybrat, protože nevím, jak vypadají v reálu 😠