Sporťák pro batole na zimní procházky i cestování MHD

petulka77
28. lis 2010

Poraďte prosím kočárek, dobře ovladatelný a prostorný pro dceru ve fusaku, v březnu jí budou 3 roky. Nepočítala jsem, že tuto otázku jetě budu muset řešit, ale do našeho MINI už se ve fusaku vejde jen zmačkaná jako sardinka, pořádně se v něm nevyspí a do sněhu to není vůbec. Dcera hodně ujde a už dlouho jsme kočárek skoro nepotřebovali, ale teď asi tím jak je navlečená je dříve unavená a pravidelně mi usne jakmile vlezeme do MHD a pak je problém, jak přestupovat a dorazit domů, už se mi to teď stalo několikrát po sobě a byl to fakt mazec. Určitě nepřemýšlím o novém kočárku, chtěla bych sehnat vhodnou ojetinu, ale jde mi o typ a vaše zkušenosti, jak se do čeho dítě vejde. Podotýkám, že dcera má skoro 15 kg a měří necelý metr.

ija1
1. pro 2010

@mamkamarketa - ja teda musim rict ze jako sportak a v nem 9 kilovy dite je docela pohoda 🙂, s korbou to bylo tezsi......... osmikilovej poklad v korbicce se uz docela fakt pronesl 🙂 a to jsem parkovala kocar hned vedle bytu 🙂,

janikkka
1. pro 2010

@ija1
Taky máme rádi procházky a podobně, tak možná ta 3kolka bude fakt lepší...., to je dilema 🙂

mamkamarketa
1. pro 2010

@ija1 no tak jsem asi slaba 😔 Tomis ma ve 2 letech 12kg a do tramvaje ho opravdu nevynesu 😅

mamkamarketa
1. pro 2010

@janikkka tak kupte jeden jestli budete vic ve meste nebo v prirode a druhou verzi ,,ojetou,, v bazarku. daji se koupit za slusny peniz

janikkka
1. pro 2010

@mamkamarketa
No já nevím, mě přišel opravdu lehčí než ostatní, tak se mi to možná zdálo 🙂. Ale korbička mi pravdu přišla lehčí a še se jednoduše vycvakne a zase zacvakne...do bytu budu brát jenom korbu, podvozek nechám dole...Já už jsem z těch kočárků celá zblblá .....

mamkamarketa
1. pro 2010

@janikkka tak o korbicce nevim (prvni 3 tydny) malej vyzadoval vyhled, tak sme jezdili s autosedackou 😅

janikkka
1. pro 2010

@mamkamarketa

No, to je taky řešení 🙂. No kažkopádně do toho kočárku jdu, líbí se mi a už to chci mít vyřešené 🙂

mamkamarketa
1. pro 2010

@janikkka dobra volba 🙂

ija1
1. pro 2010

@janikkka - to fakt zalezi, on pusobi ze je lehouckej...........
ale tedka jsem docela zirala, pac se ctyrkolkou v tomhle snehu jen do obchodu jak je nasnezino a neodhrnuto ani na chodnicich je docela makackal...............na to ta trojkolka se zacvaknutym koleckem uplne pohoda............... fakt je stabilni uplne v pohode, jen najizdeni na chodnik proste si clovek musi zvyknout ze ma jen jedno kolecko ale to je ztvyk rizeni kocarku taky vsecno novy..........ja si myslela jak to neumim uzu po pul roce a se sportakem jsem se to zase trosku musela ucit.........

janikkka
1. pro 2010

@ija1
Máme to tu lesem k přehradě a není to úplně rovný terén...co ta 3kolka ve sněhu, už jsi ji zkoušela?

janikkka
1. pro 2010

@ija1
jsem si nevšimla této odpovědi 🙂

ija1
1. pro 2010

jojo zkousela, docela v pohode, hlavne prejizdeni pres koleje je skvely, ze to tak nedrnca............, u nas puvodne my chteli trojkolku jako novej kocar,.........jenze tady jsou udelany ty blby vytahy dle smernic EU a ma to zaviraci dvere a operatko na druhe strane takze trojkolka nam vysla ze se nevejde.......tak jsme vzali ctyrkolku............................ kdyz se mala narodila, jsme na chate nzjistili ze tohle proste na sebemensi sterkove ceste skace jak divy...............a zacli se rozhlizet po trojkolce a za 5 tisic jsme ji nekde sehnali po jednom ditku, tak jsme to vyprali, a korbu pouzivali jen tu nasi a tim jak je to kompatibilni jsme vlastne meli dva kocarky 🙂 se stale stejnou korbou............. a s tou jsme teda sjezdili ledasjaky tereny 🙂, manzel tomu proste holduje 🙂, po lete jsme trojkolku privezli domu a je fakt ze s korbou do toho blbyho vytahu no nic moc pac je trosku vetsi............kvuli te slze a prednimu kolu............. ale tedka se sportakem se to da lip zvednout a do toho vytahu se proste vejdem lip..............a na snehu ta rucni brzda je proste jistitko................kdyz uz cloveku trosku to ujede tak to jisti.........

ija1
1. pro 2010

pridavam fotku, aspon jak vypada, trojkolka - s manzelem, a ctyrkolka s babickou, rozdil je akorat ta dylka predniho kolecka, coz pro nas kvuli vytahu byl problem...............

janikkka
1. pro 2010

@ija1
Moc díky, asi pro nás bude opravdu lepší ta 3kolka...přítel už rezignoval a řekl ať si kupím, co chci...měl strach jen z té stability, aby se nám prcek nepřevrátil.... ješt se chci zeptat, někde jsem četla, že konstrukce začne vrzat, ale v obchodě nám řekli, že se musí vše rádně dotáhnout a promazat....

ija1
1. pro 2010

@janikkka - ja teda fakt nevim, vozili jsme v nem malou 4 mesice a fakt se nam neprevratila.............., timhle bych se neznepokojovala............. a teda na to ze tu trojkolku mame pouzitou, tak to nejak nevrze.........jo kolecka manzel promazal pac predchozimajitel je nepromazaval, ale jen proto ze musime do auta vzdycky sundavat kolecka.....a pak skladat podvozek..............

janikkka
2. pro 2010

Ahoj, ještě bych měla dotaz ohledně polohování nožiček, vom, že u té 4kolky to šlo trochu zvednout. Co u té 3kolky? Tu jsem neviděla v reálu. Díky a fajn večer 🙂. Už jsem s tím asi otravná 🙂

ija1
2. pro 2010

@janikkka - ja teda nevim, nase beruska je jeste mala tak jsem to neresila, ale na ctyrkolce nejaky moc opreni o nozicky neni, na trojkolce si da ditko nozicky na tu slzicku nad prednim kolem ale nejaky extra zvedani na trojkolce snad asi neni.............. ale fakt nevim, tohle jsem ani neuvazovala 🙂

janikkka
2. pro 2010

A ještě poslední dotaz 😉 , ta 3kolka má klasická plastová kola, nebo to jsou ta plastová ale dutá?

ija1
2. pro 2010

@janikkka - 🙂🙂🙂, jsou stejny jako ty zadni u ctyrkolky 🙂, takze asi plastovy duty......

janikkka
2. pro 2010

Díky 🙂.Jsem hrozná, já vím🙂

ija1
7. pro 2010

@janikkka - v pohode, tak dnesni snehova kalamita, ctyrkolkou neprujezdno, trojkolkou stezi ale projelijsme a na cvico dorazili, jinak bysme museli zustat doma, a to ridil manzel........

mamkamarketa
7. pro 2010

@ija1 u nas teda tolik snehu uz neni, ale predevcirem jsem byla svedkem, kdy pani jela s 3kolkou a spatne sleja z chodniku a urazila predni kolo 😒 chudak musela jet po 2 ☹ dalsi pro me proc byt stastny za 4 kola 🙂

petulka77
autor
8. pro 2010

Jak je vysoká břečka, tak to mám vyzkošené jedině kočár táhnout a nadzvednout přední kola, tak se to dá zvládnout rychleji 😀

janikkka
9. pro 2010

Tak u nás už je rozhodnuto...vyhrála ta 3 kolka, tak uvidíme. Už ji máme objednanou.... 🙂 .Dneska už jsem nakupovala nějaké oblečky na prcka. Jaké jste kupovaly velikosti?

ija1
9. pro 2010

@janikkka - u nas teda ja kupovala od 62 ky a pak jsme dosli z porodnice a potrebovaly jsme 56 tak jsem rychle v obchode nakoupila 5-6 oblecku............ takze urcite doporucuju par mensich na prvni mesic............

petulka77
autor
11. pro 2010

@janikkka Já jsem nakupovala od 50, to jen minimum kousků a pak něco 56. Potom v 62 jsme toho měli nejvíc, to jsme vynosili už déle.Moje děti se narodily jedno 50 a druhé 49 cm, obě 3,6 kgy, takže tabulkový průměr 😀 Takže jsme využili i ty nejmenší věcičky.

janikkka
19. pro 2010

Ahoj, chci se zeptat, včera jsem usnula na gauči, něco mezi levým bokem a na zádech, ale nohy jsme měla ohnuté podél těla směrem pod zadek. Když jsem se vzpudila a chtěla je narovnat, tak jsem je necítila, jako když jsou přebrnělé....narovnala jsem je a masírovala, pak už dobrý. Vyděsilo mě to, nemohla jsem nějak ublížit miminku? Přísun krve a tak?

petulka77
autor
19. pro 2010

@janikkka Neboj, miminku určitě ne, jen jak se roztahuje pánev, tak se mění postavení kyčlí a toto krátkodobě se může stát. Mně se např. furt skřípal nerv a nešlo mi pořádně ovládat nohu. Bylo to otravné, ale naštěstí nic víc 😉

petulka77
autor
19. pro 2010

@ija1 Můžu se zeptat kde je to manžel s kočárkem vyfocený?

ija1
19. pro 2010

@petulka77 - je to kousek od Velkych Popovic, vesnicka Dubiny, myslim 🙂, jsme tam byli na prochazce..........