Sporťák pro batole na zimní procházky i cestování MHD

petulka77
28. lis 2010

Poraďte prosím kočárek, dobře ovladatelný a prostorný pro dceru ve fusaku, v březnu jí budou 3 roky. Nepočítala jsem, že tuto otázku jetě budu muset řešit, ale do našeho MINI už se ve fusaku vejde jen zmačkaná jako sardinka, pořádně se v něm nevyspí a do sněhu to není vůbec. Dcera hodně ujde a už dlouho jsme kočárek skoro nepotřebovali, ale teď asi tím jak je navlečená je dříve unavená a pravidelně mi usne jakmile vlezeme do MHD a pak je problém, jak přestupovat a dorazit domů, už se mi to teď stalo několikrát po sobě a byl to fakt mazec. Určitě nepřemýšlím o novém kočárku, chtěla bych sehnat vhodnou ojetinu, ale jde mi o typ a vaše zkušenosti, jak se do čeho dítě vejde. Podotýkám, že dcera má skoro 15 kg a měří necelý metr.

mamkamarketa
28. lis 2010

my mame chicco tour 4 a je malej i s pytlem a dekou je tam stale jak kral. prijde mi hodne prostornej. vim,ze je to 3kombinace,ale da se sehnat i ,,ojetej,, za slusnou cenu

petulka77
autor
28. lis 2010

@mamkamarketa Díky, ten splňuje přesně moji představu, ale každý to prodává jako sadu ☹

mamkamarketa
28. lis 2010

@petulka77 to jo,ale treba koupis nejakej po 2 detech za rozumnou cenu. nevim kolik do toho chces "vrazit" ale co tak vidam, tak golky i ostatni sportakymi prijdou maly...

fifa79
28. lis 2010
kocicinka
29. lis 2010

Já bych poradila Jané Slalom. Jezdím s ním MHD, po sněhu, po terénu..... nyní i v kombinéze a ve fusaku se do něj krásně vejde. Kupovali jsme ho taky proto, že do původního sporťáku se už Jonáš nevešel- je též velký. Kupovali jsme ho přes Aukro( 12.000,- bych za kočárek nedala) za 4.000,- a je jak novej a svojí službu splní náramě. A takových je tam spousta, fakt netřeba kupovat novej.....

smecka
29. lis 2010

@petulka77: jsem taky pro Jane Slalom, ma ho kamaradka z bazaru a je opravdu prostorny, ma kvalitni kolecka, dobre se s nim jezdi a neni to zadna obr kara. Ma 2 kluky a starsi se v poho vozi na te plosince nad koleckem. Do Chicca Multiway bych nesla ani omylem, sice je prostornejsi nez ostatni golfky, ale na me dojem neudelal. Kolecka jsou sice vetsi, ale ve snehu by jsi daleko nedojela. A Zopa Fusion take nedoporucuji, ten mam ja a asi jsem tak dlouho vybirala, az jsem prebrala. Neni spatny, ale je kratky a tezky. 😉

mamkamarketa
29. lis 2010

chicco multiway? vzdyt to jsou golfky a me se tam 1,5lety dite v lete proslo,ze nema moc prsotoru. Jane normand (nebo jak se to pise 😅 ) ma svagrova pro 20ti mesicniho synovce. kdyz vidim muj kocar a to jane (predpokladam,ze jsou stejne velky) tak muj synovec i s pytlem mi prijde,ze se tam nemuze ani pohnout

kocicinka
29. lis 2010

Na mě kočárek chicco multiway taky dojem neudělal 😒

spimira
29. lis 2010

Chicco multiway ani náhodou, mám ho, jsem spokojená, ale není to kočár na zimu, zvlášť né do sněhu 😅 . Vytáhla jsem teď na zimu sporťák s nafukovacíma kolama, chicco je už zazimované 😀 . Fajn sporťák je třeba XLander. Dobře se ovládá a není zas tak úplně těžký.

mamkamarketa
29. lis 2010

@spimira nafukovaci kola jsou super 🙂 ale xlander co se tyce prostoru pro dite mi taky neprijde velky 😖

spimira
29. lis 2010

@mamkamarketa Kamarádka ho má a je spokojená,ale je pravda,že její chlapeček má 1 1/2 roku 😖 , takže to bude asi o něčem jiném. Já mám Espiro GTX, jsem spokojená, ale taky není nějak moc velké.

spimira
29. lis 2010

@mamkamarketa Jo jinak ten chicco tour 4 vypadá supr, taky jsem nad ním uvažovala, když jsem kupovala kočár, ale manžel mě odradil od těch plastových kol, jak se ti v tom jezdí v zimě ve sněhu ? TO jen tak ze zajímavosti 😉

mamkamarketa
29. lis 2010

@spimirataky jsem se toho bala ,ale zijeme v centru mesta (takze toho snehu nebyva tolik) a spokojenost maximalni. snadno se ovlada, malej ma prostor, ma i velky nakupni kosik, takze nakup tan narvu velky a kdyz se nevejde povesim tasky kolem 😀
espiro? to mi vubec nic nerika 😔 😅
ja jsem se rozhodovala mezi xlanderem a tim chiccem tour 4 a zvitezilo chicco (je vetsi a ve finale i levnejsi) xlander sice tehdy stal 10 000 a chicco 15 000 ale chicco melo autosedacku, zimni pytel, velikostne nesrovnatelne, vetsi kosik, plastenku, taska na kocar... a kdyz si k xlanderu dokoupis tyto polozky vyjde to draz

keba
29. lis 2010

@petulka77 tak dle mých zkušeností bych ti mohla vřele doporučit golfky FTK Buggster,ikdyž jsou to golfkytak na ně mám pouze samou chválu a letos sněma budeme jezdit už druhou zimu....naše Neli má 2,5 roku takže už taky něco váží a je dlouhá jak týden a dám jí tam spřehledem i s fusakem.... 😉 Kočárek je celkově velice lehounky jak při jízdě tak skladnosti,,,,dobře se ovládá a i ve sněhu jsem sním neměla nějaké větší problémy,samo že není někde do terénu do hor ale na klasické ježdění po městě super... 🙂

petulka77
autor
29. lis 2010

Moc děkuji za odpovědi, jsem vděčná za vaše zkušenosti z praxe 😉 Preferuji spojenou rukojeť, golfky mám doma polohovací, ještě po synovi, ale ty jsem zatím vytáhla max. v létě tady po vesnici. Bydlíme na předměstí, takže s kočárkem jezdíme nejen do přrody, ale taky hodně do centra Ostravy, takže kočár musí zvládnout obojí 😉 Ten X-lander by s emi taky zamlouval, (XA), ale píšete, že není moc velký, no vida. Janí Slalom mě taky napadlo, ale Nomad nevím jak s těma dvojkolečkama...

janikkka
30. lis 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na sportovní verzi tohoto koárku, chceme Tour 4. V obchodě nám také řekli, že se vše musí dotáhnout a namazat. Můj dotaz je ohledně sportovní verze, čekáme malé v dubnu 2011 na zimu bude nejspíš už ve sportovním, tak zda neprofoukne? Sestra mě straší, že je boudička slabá a dít bude málo chráněné…Co myslíte? Chceme ho koupit už teď, protože je za super cenu. Díky 🙂

ija1
30. lis 2010

AHojky, mam chicco trio tour 4 i S3 /trojkolka - tu mam kvuli chate pac 4 kolka na jezdeni po prirode fakt neni/, a ted jsme dali malou v 6,5 mesicich do sportaku, normalne je i ve fusaku a je spokojena, ma vyhled..............., je to zadelane, takze normalne v pohode, pres fusak od Aestehtics mam dokoupenej jeste od emitexu nanoznik universal deluxe aby tam nenafouklo a pohoda, akorat teda.........na snih je ta 4 kolka trosku nanic, zitra zkusim trojkolku............ ale jinak sportak obrovskej, nemuzu si stezovat 🙂

mamkamarketa
30. lis 2010

@janikkka ja mam tour 4 a je bezva. ma i zimni pytel (vetsina kocarku je ma jen nanoznik v zakladni vybave) ve vichrici mozna,ale na ,,normalni,, zimu je dobry. syn ve sportaku travi ted druhou zimu, ma pytel v tom nanoznik a i tak ma spoustu mista. urcite do toho chicca jdi.
trosku nesouhlasim s @ija1. loni bylo snehu a nase 4kolka to skvela obstala

janikkka
30. lis 2010

Moc děkuji za odpovědi, mě se ten kočárek hrozně líbí i přítel je taky pro 🙂. Ještě se zeptám na korbu, je trochu užší, ale zkoušela jsem tam dát fusak a panenku a přišlo mi to v pohodě 🙂Díky moc za názory, je moc fajn si o tom popovídat a poradit 😉 .Jen teda nevím jestli 4 nebo 3 kola, co je leší na mírný terén. Ale vypadá to, že zvládne ten i ten 🙂

petulka77
autor
30. lis 2010

@ija1
@mamkamarketa
@janikkka Zajezdila jsem si s mnoha kočárky, jak vlastními, tak od kamarádek a co se týče stability a lehkosti ovládání, tak vyhrál jeden z mých bývalých, Vedi od Jedo (trojkombinace). Ovšem sporťák je tak max. do 2-2,5 let, záleží od dítěte. Letos na zimu už by nám nebyl. Byla to čtyřkolka něco jako Geeslein M4 nebo Teutonia Cosmo a byla velmi stabilní, oproti trojkolkám a ve sněhu se s ním jezdilo dobře, v terénu taky, byl výborně odpružený, jen v hlubokém sněhu jsem musela zaretovat přední kolečka, aby ten sníh prorazily. Mně osobně se s trojkolkama hůř vyjíždělo na obrubníky a hůř jezdilo na místě tam a zpět, když člověk někde čeká a uklidňuje dítě. Opravdu nejsou tak stabilní jako čtyřkolky.

ija1
30. lis 2010

@janikkka - korbicka byla super, davala jsem tam 5 mesicni ditko i s fusakem a vesel se skvele............... sice je uzka, ale neni to nijak hrozny......videla jsem i uzsi, celkove korbicka super, i na dylku je to jedna z vetsich korbicek, hlavne to ze se da v poho prenaset za madlo, to jsem ocenila kdyz jsme ji i doma nechavali na chvilku v korbe prospat, nechtela spat v ohradce........, nase Alca se narodila v kvetnu, takze to budete mit nejak podobne a od listopadu drandi ve sportaku a to ona je extra dlouha........., a je spokojena............

ale co se tyce terenu tak ctyrkolka je vylozene mestsky kocarek.........jestli planujes vylety do prirody tak opravdu trojkolku......... pac ctyrkolka i na sterkove ceste desne nadskakovala, takze na vylety do lesa je to trosku nanic, nebo my zvolili reseni ze jsme koupili do Prahy novou ctyrkolku a pres aukro sehnali trojkolku a pouzivali jen podvozek pac se to da kombinovat a prendavat takze mala mela porad svoji korbicku kdyz jsme jeli do prirody........ale podvozek byl trojkolkovej a do terenu super..........

petulka77
autor
30. lis 2010

@ija1 Ono je to asi hodně o odpružení a taky je les a les. Ta naše čtyřkolka byla suprově odpružená, krásně houpala, takže nic nedrncalo ani na lesních cestách. Právě jím jsem se zhýčkala a teď těžko něco hledám ☹ Ale ideálníkočárek neexstuje, na každém se něco najde, co člověku nevyhovuje, protoje lepší jich mít víc a střídat podle terénu 🙂

ija1
1. pro 2010

@petulka77 - to asi mas pravdu, ale my s tou ctyrkolkou jeli po normalni sterkate ceste a skakalo to dost, takze to odpruzeni je asi lepsi u trikolky, proto to pouzivame hlavne do mesta, na cestovani v tram je ctyrkolka idealni a kdyz jedem do prirody, berem trojkolku 🙂

mamkamarketa
1. pro 2010

holky to resite tour3 a tour 4? odpruzeni maji naprosto stejne. ale ja cestovani ja lepsi ctyrkolka 3kolky jsou mene stabilni. casto jezdim metrema kdyz vidim maminy jak eskalatorej jak se jim tam ty trojkolky kynklaji ze strany na stranu 😒

ija1
1. pro 2010

taky radsi cestuju mhd se ctyrkolkou ale mimo mesto mam radsi trojkolku........ma pocit ze mi to tak nenadskakuje.......
ja se teda na eskalatory moc nevydavam 🙂, radsi tramvaje..........a i v te tramvajce ta trojkolka zabira desne prostoru.....
nevim jak moc je to s odpruzenim, ale nedrnca to tolik kdyz clovek jede pres trosku nerovnejsi teren..........

janikkka
1. pro 2010

Tak do toho chicca půjdeme, jen ještě nevím, jestli tour3 nebo 4 🙂 . Jsme z Liberce a tady je ten terén všelijaký. Přítel moc 3 kolku nechce kvůli stabilitě. Tak uvidíme 🙂 Ale je fakt, že žádný kočárek nebude splňvat všechno....Pravda je, že to odpružení by mělo být stejné, možné to je tím, že u 3koky je to kolo větší....

mamkamarketa
1. pro 2010

@janikkka jestli ti jde o stabilitu doporucuju tour 4. muzu se zeptat kolik ted stoji? Jestli sli dolu s cenou...

janikkka
1. pro 2010

@mamkamarketa
Právě, že je za super cenu 11 000,- Kč, končí kolekce 2010, tak to vyprodávaji, normálně by stál 17 000,- Kč. Je úžasný, že je lehký, bydlíme ve 4. patře bez výtahu, takže to je další plus 🙂.

ija1
1. pro 2010

@janikkka - ja to tak taky kupovala vloni, v listopadu prodavali kolekci 2009 za 13000, tak jsme do toho sli a naprosta spokojenost............, mne se treba s trojkolkou jezdi fakt lip, clovek si zvykne na urcity vychytavky, ale na prochazkovani mimo mesto mi vyhovuje vic.......... 🙂 , je to asi i o zvyku 🙂, taky jsem si myslela ze nebude stabilni, ale po vyzkouseni si nemuzu vynachvalit............ navic manzel zboznuje dlouhy prochazky do prirody a na to je ta trikolka ideal, se ctyrkolkou jsme byli parkrat a uz fakt asi ani ne...... pokud to neni rovna cesta............. ale asi fakt co komu vyhovuje 🙂

mamkamarketa
1. pro 2010

@janikkka lehky? tak se bud bavime o jinem kocarku, nebo ses scharzeneger 😀 me prijde 15 kilo dost
ale cena je to super!!!! Bejt tebou jdu do toho. kdyz jsem ho kupovala ja stal 20 000,ale my ho koupili v akci za 15 000