Sporťák pro velké dítě. Máte nějaký?

suvicka
8. kvě 2010

Ahoj holky, chtěla jsem moc poprosit o radu. Plánujeme pořídit na jaro nový kočárek, ale malá má už teď v 11 měsících přes 10kg a 77cm.Potřebovala bych nějaký hodně prostorný kočárek, který by nám vydržel i na příští sezónu, v zimě se do něj vešla oblečená i s fusakem, dobře se ovládal i ve špatném terénu (nafukovací kola?) a taky aby se dalo něco uvézt v košíku. Chtěla jsem golfáč, ale teď to vidím kvůli kolečkům spíš na sporťák. Byla bych totiž ráda, kdyby se s ním dalo jezdit i v zimě a tady teda silničáři prohrnují hodně zřídka. Nemáte někdo doma něco takového?

kocicinka
8. kvě 2010

Ahoj,ja bych rekla, že Jane Slalom, nebo Teutonia maji hodně velká kola do terénu jak ulitá, dneska jsem se byla číhnout 🙂
Také potřebuji takový kočárek a ještě bych ráda otočnou sedačku nebo přehaz rukojeť. Taky se mi pozdává tento kočárek:
http://www.slune-cz.cz/kocarek-quatro-rally-2010/

kocicinka
8. kvě 2010

Já bych do golfáče nešla právě kvůli těm kolečkům. V zimě nebo v terénu jsoou nepoužitelný.

eatygrenee
9. kvě 2010

Dorjan danny sport 2010, Jané slalom, Deltim Voayger 🙂

pipiii
9. kvě 2010

eatygrenee.... to si delas srandu?! dor jan?! to je nejmensi kocarek na trhu 😀 😀 😀 a doporucovat ho pani s elkym ditetem 😅

garzonka
9. kvě 2010

My když jsme byli kupovat kočárek pro nejmladšího, zkoušeli jsme i Phil&Teds Vibe, je to 3-kolka a náš nejstarší (tehdy měl 4,5 roku) si tam sednul úplně v pohodě, stříška je celkem vysoko, takže měl krásně místo i nad hlavou a i kolem sebe. Nevím, jak by to bylo ve fusaku, ale myslím že taky OK. Tento kočárek má i velká nafuk.kola.... já bych asi zašla do velkého obchodu s kočárkama prostě zkoušela, třeba zajdi i s kamarádkou, co má větší dítě a zkuste to s ním ať si to porovnáš ...

ivika18
9. kvě 2010

Určitě Jané slalom pro, náš malý v něm spával skoro do dvou let ve fusaku a má 92 cm a 14,5 kg a i do terénu a do sněhu super

suvicka
autor
9. kvě 2010

Díky moc za rady, ten Jané slalom, a Quatro Rally mi taky přišly dobré, Teutonia, Dorjan danny sport a Phil&Teds Vibe taky, ale už jsou bohužel mimo naše finanční možnosti. Taky jsem přemýšlela, že si nechám poradit v obchodě, ale u prvního kočárku jsme to tak udělali a musím říct, že moc spokojení nejsme. Doporučili nám Hocco winner, který na první pohled vypadal dobře, ale korbička byla hrozně úzká a krátká a u sporťáku nám malá pořád hrozně klouže dolů a popruhama se nedá moc dobře utáhnout, takže bída. Říkala jsem si, že bude lepší osobní zkušenost někoho, kdo už s tím najel pár kilometrů a třeba i v horším terénu, v těch obchodech taky občas vědí pěkný kulový... 🙂 Takže ještě jednou moc díky za rady a jestli má někdo ještě nějaký jiný tip tak sem s ním! 🙂

kocicinka
10. kvě 2010

Ten Dor Jan uvádí šířku 34, délku tuším okolo 90 cm, obdobně tak Quatro Rally. Průměrně mají sporťáky šířku 30 cm a viděla jsem ještě menší. Ještě jsem našla DorJan cross country. Cena oko 7.tis. je dost, ale ten Jaké slalom je ještě dražší. Ale asi je fakt největší ze všech kočárů, co jsem viděla, a že jsem toho prošla dost. Bohužel u Jane slalom mi vadí, že nemá otočkou sedačku, jinak by byl už asi můj.
Kdyby měl ještě někdo tip, tak sem s ním 🙂 Pokud možno né za víc jak 10 tisíc....

suvicka
autor
10. kvě 2010

Já jsem viděla pár moc hezkých Jane slalom v bazárcích, tak jsem přemýšlela o nich. Jinak jsou opravdu dost drahé. Už jsem byla skoro rozhodnutá pro Quatro Rally kvůli té přehazovací rukojeti, ale právě jsem našla recenzi, že je v poloze obličejem k dítěti hrozně špatně ovladatelný, takže se to v podstatě nedá ani využívat. Tak jsem zase na vážkách... Nejlepší by byla prostorná trojkolka s přehazovací rukojetí....ale to se snad ani nevyrábí, nebo jo? 🙂

suvicka
autor
10. kvě 2010

Teď koukám na JANÉ Slalom Pro Reverse 2010 a ten má i tu přžehazovací rukojeť... škoda jen té ceny.... 😝

ivika18
11. kvě 2010

suvicka, ale ten 2010 je zase užší, takže pokud to chceš pro velký dítko, tak nevím nevím. Mrkni sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jane-sla..., teď se to tam řešilo, ta šířka. A co se týče ceny, tak bych šla buď do jetého nebo dobré ceny nových jsou na o-baby.de

kocicinka
11. kvě 2010

Suvicko, o Jane reverse ani nepřemýšlej, to je kočárek pro prťata, viděla jsem ho na živo a Jonáš se do něj v 10 měsících vůbec nevešel, i prodavačky z toho byly v šoku, jakej mrnavej ho udělali.
Ten quatro rally je opravdu špatně ovladatelný čelem k tobě, to je pravda. Ale nejlépe to zkusit osobně. Dnes se na něj jedeme podívat.
Další tipy jsou: Patron Fenix F4 myslím , kočárek Trend- to je ale kombinace a je to monstrum.Nebo ten deltim....

suvicka
autor
11. kvě 2010

Tak favoriti jsou asi zatím Jane slalom a Deltim - ty se mi sice tolik nelíbí, ale splňovaly by zhruba všechny naše požadavky. Jen mi připadají dost těžké. A jak jste dneska dopadli s tím Quatro rally? Ten by se mi taky docela líbil nebýt těch špatných referencí. A cena by byla super i u nového... Jo a nemáte někdo zkušenost s X-landerem? Ten mi taky připadal docela dobrý...

kacka.l
11. kvě 2010

X-lander je pidi, já můžu za sebe doporučit PP GT3 je stejný jako jané, jen lůžko je ještě o kousek delší, košík má výstavní, vlezou se do něj 3 plné tesco tašky. Já si jej kupovala právě proto, že mé první dítě je obr. Tak kdyby druhé chtělo být taky. Projede všechno, je to tank- ale lepší kočár jsem neměla. 🙂 V bazaru se dá koupit už od 5000,- ale není na něm co zkazit.

kacka.l
11. kvě 2010

Jo a Suvičko já bych určitě do lehké trojkolky nešla,ono je to jenom přeci trojkolka a stabilita je jiná než u čtyřkolky- musím říci, že PP je asi těžší, ale je to dáno těžištěm nízko u země, a převrátit se fakt nedá.
Pokud bych si měla volit mezi slalomem a deltimem, tak jednoznačně slalom, ale za mě PP.

akcull
11. kvě 2010

suvičko, jestli bys nechtěla tříkolku, tak jsem nedávno našla kočárek peg perego at4, sporťák je prý stejně velký jako PP GT3, ale je to čtyřkolka s přední natáčecí nápravou, jsou tam tři stupně odpružení, myslím si že je do terénu jak dělaný....
akorát už ho nevyrábí, jedině koupit nějaký zachovalý v bazaru...

vernero
12. kvě 2010

PP je dost velký a pak se ještě zkus podívat na Cortina X3 (CAM), nafukovací kolečka je třeba ale dokoupit (nabízí se jako option)

suvicka
autor
12. kvě 2010

Holky, díky moc, jste všechny zlaté a rady se mi určitě hodí. na začátku jsem vůbec nevěděla na co koukat a teď si pro změnu nemůžu vybrat. Prohlídnu bazary a asi kouknu, co z vámi doporučovaných bych našla za dobrou cenu a v dobrém stavu. Sama jsem zvědavá, co vybereme. 🙂 Kdyby ale některá z vás měla ještě nějaký vyzkoušený tip, budu ráda, když se se mnou podělí!

suvicka
autor
12. kvě 2010

Jo a nemáte ještě některá nějaký tip na dobrý bazar kočárků? Já většinu hledám na mimibazaru, ale třeba je někde ještě něco lepšího....

akcull
12. kvě 2010

suvičko, ještě se podívej na tohle, jsou tam kočárky trend line, mají prý ložnou plochu až 103 cm....
http://www.trend-line.cz/

K těm bazarům, taky se většinou dívám na MMB, modrého koníka, emimino a nebo si to zadám na seznamu v kat. zboží bazarové. Zkusila jsem tam zadat to PP at4 a tohle mi vyjelo....
http://www.zbozi.cz/items?q=peg perego at4&prev...

Přeji šťastnou ruku při výběru🙂

akcull
12. kvě 2010

tak koukám, že ten odkaz s vyhledanýma kočárkama moc zkopírovat nešel, musí se to tam znovu zadat.....

suvicka
autor
12. kvě 2010

Akcull díky, už jsem si to na tom Seznamu v bazarovém zboží našla a asi se tak dají najít nejlepší ceny. Jen některé inzeráty (většinou ty nejvýhodnější🙂 už jsou občas neplatné. Ale i tak to zkusím prohledat a na něco určitě narazím.

susik77
12. kvě 2010

a co tak Quinny freestyle XL? Ja jsem resila stejny problem a nakonec jsme koupili tento kocarek a super. 🙂

akcull
13. kvě 2010

susik77, ten se mi taky líbil🙂, ale v obchodě se mi zdál dost úzký....

susik77
13. kvě 2010

akull: on jenom vypada, ve skutecnosti je jen super vypolstrovany, vejde se mi do neho krasne aj starsi dcera-33 mesicu, vazi 18 kg a meri 96 cm🙂 A je tam uplne v poho 🙂

suvicka
autor
18. kvě 2010

Tak jsem se v tom zase nějak zamotala. Prohlídla jsem už spoustu kočárků, ale nějak nemůžu pořád narazit na ten pro nás úplně ideální... Nemáte doma někdo třeba ještě nějakou jinou značku,co by měla nafukovací kolečka do terénu (pokud možno aretovací i do města), přehazovací rukojeť, velký košík a velký prostor pro mimi? Zatím mají všechny kočárky jen něco a nebo jsou na ně tady špatné reference. 😢 Poraďte nám někdo prosím něco opravdu vyzkoušeného!

ivika18
18. kvě 2010

suvicka, když ideální kočár není 😒 , obávám se, že něco z toho budeš muset oželet

suvicka
autor
18. kvě 2010

Hmm, tak to máš asi pravdu... To jedině, že bych si ho vyrobila sama... 🙂 Když ono je toho na trhu tolik, že pořád ještě doufám, že někdo něco podobného doma přece jen má. Než jsem sem napsala ten první dotaz, neměla jsem o existenci všech těch kočárků ani páru... Je super, že se tady člověk může poradit.

suvicka
autor
19. kvě 2010

Tak holky, nakonec jsme objednali Cam Cortinu Evolution X3 Tris. Na obrázku se nám moc líbila a na Netu jsem na ní četla taky skoro samé dobré reference, tak jsem zvědavá, jak bude fungovat v reálu. Držte nám palce!
🙂

ivika18
19. kvě 2010

suvicka, tak to bylo rychlé rozhodnutí, tak ať se vám dobře jezdí 🙂 , dej pak vědět, jak jste spokojení 😉