Športové kočíky - golfky či trojkolky? Mamičky poraďte

majasol
6. dub 2008

Ahoj mamicky,
poradte mi prosim ako sa mame rozhodnut pri kupe sportoveho kociarika, pre nasu malu. Chceli by sme nejaky lahky, skladny ale hlavne bezpecny kociarik. Povodne sme uvazovali o trojkolke, lebo sa nam s manzelom pacia, ale kamaratka mi povedala, ze pri trojkolkach su problemy so stabilitou. Kedze byvame na dedinke a cesty tu nie su bohvieake, bol by to problem. Napiste mi prosim, ake mate skusenosti s trojkolkami a co si myslite, co by bolo lepsie na horsky teren, ale hlavne co by bolo lepsie a pohodlnejsie pre nase babatko.
Dakujem

julca80
6. dub 2008

My mame trojkolku Quinny Freestyle 3XL, a mam len dobre skusenosti. Co sa tyka tej stability, je to uplne bez problemov. Ano, je to pravda, ze niektore trojkolky nemaju dobru stability, ale treba davat pri kupe pozor na roztup tych zadnych kolies. Je logicke, ak maju mensi rozostup, tak su labilnejsie. Nas kocik ma dokonca taku vzdialenost tych kolies, ze mame problem sa dostat do vytahu(myslim tym, standardna sirka vytahov, ktore su v cinziakoch). Taktiez su na nom vyborne nafukovacie kolesa, s dobry dezenom, cize idealne na nerovny povrch. 😉 . Ak by si chcela pozri si fotku v mojom albume, ako ten kocik vyzera. Hned to tam idem vlozit. Ak by si mala dake otazky rada zodpoviem.
Inac o tej stabilite trojkoliek sme mali podobne informacie, tak sme si potom nieco viac zistili, a predsa sme sa ho rozhodli kupit. Naozaj nebanujeme! 😉 😀

pietra
6. dub 2008

kamoska ma trojkolku hartan, chodime kocikovat aj po takej lesnej nerovnej cesticke a kym moj kocik (stvorkolka, xlander) nemal najmensi problem, jej sa kocik uz dvakrat skoro prevratil. Myslim, ze na beznom povrchu trojkolky nemaju problem so stabilitou, ale myslim, ze do horskeho terenu su lepsie styri kolesa.

lante
6. dub 2008

Majasol, bývam na dedine, mám trojkolku momentálne dokonca s vaničkou, lebo na šporťák máme ešte chvíľu čas. Pobehala som s ňou už všetky naše cesty a dokonca aj poľné po ktorých chodia nákladiaky a traktory a išla som aj po štrkovej ceste. Neprevrhol sa mi. A keď som ho kupovala tak sme ho doma potom obzerali a rôzne naklápali, nemôžem povedať, že by bol nestabilný. Podvozok dáme do kufra auta celkom do pohody, iba jedno koliesko misíme dať dole, aby sme zavreli dvere. Kolieska sa dávajú dole zatlačením tlačítka a potom sa iba nasadia. A auto mám Fiat Punto dokonca 3-dverové.
Môj osobný názor na golfky je ten, že sú síce ľahké a asi najlepšie skladateľné, ale hrkotavé a to aj na asfalte, takže na poľnej ceste to je katastrofa. Bola som raz kočíkovať s jednou babou čo má golfky od DEMI, akonáhle prešla cez viac natriasajúci podklad, zapadla jej poistka a koliesko a nebolo flexibilné, musela ho odistiť. Za našu vychádzku aspoň 8x. Ja golfky určite nie. Ale či trojkolka alebo štvorkolka.............myslím, že je to fuk. Záleží od výrobcu.

monas
6. dub 2008

My měli Cam Cortinu trojkolku a super, nikdy problém se stabilitou a v některých terénech je i lepší než čtyřkolka, snáz se projede a manévruje. Jinak do čtyřkolky už bych nikdy nešla, tak jsem si teď pořídila golfáč Moon Buggy kiss- trojkolka a jsem taky spokojená!

tilly
6. dub 2008

najlepšie by bolo, keby bolo aj to predné koleso odpružené, v prípade 4 kolky, aby boli aj predné dve kolesá odpružené... a to má veeeeľmi málo kočíkov, dokonca ani tie najdrahšie a najkvalitnejšie to nemajú, zatiaľ som to videla len na i´coo a tuším aj implast to má, ak to nie je len imitácia odpruženia, implast som v ruke nemala, poľské kočíky ma moc nezaujímajú, videla som ho len na obrázku, ale ten i´coo, to je 4 kolka a ten má odpruženie predných kolies 😉

monas
7. dub 2008

Třeba ty nové golfky od Moonu jsou moc dobře odpružené, každého (jak jsem četla i na jiné diskusi), včetně mě, to velmi překvapilo, jsou mnohem líp odpružené než mnoho sporťáků. Ale jinak mně osobně na odpružení nikdy moc nezáleželo, Cortina zrovna mezi extra odpružené nepatří a nikdy mi to vůbec nevadilo a to jsme projížděli extrémními terény...Ale to je věc názoru, jde spíš o zvyk

zuzkafuny
7. dub 2008

Majasol... ja som si predala golfky a kúpila som si trojkolku... nie je zlá, ale fakt so stabilitou je to ťažké. Je mi za golkami smutno. Radšej golfky... podľa mňa.

zuzkafuny
7. dub 2008

Ale ako iné popísali... záleží aj kde s ním budeš chodiť... 😉 🙂

tilly
7. dub 2008

podľa mňa, kým dieťa v kľude sedí, tak to s tou stabilitou trojkolky nie je také zlé, ale keď začne v kočíku "poskakovať", nakláňať sa... tak mamina má čo robiť, aby to udržala 😀

ale nemusí to byť zrovna trojkolka, teraz sa robí strašne veľa 4 koliek s otáčavými prednými kolesami 😉

ena
7. dub 2008

tilly: ved pokial je dieta v kociku v popruhoch, tak nema velmi ako poskakovat 🙂)

tilly
7. dub 2008

toto bola moja skúsenosť s trojkolkou, ja malého nepútam do kočíka a on nadskakoval a krútil sa zo strany na stranu, len keď bol s kamošom, ktorý robil to isté v druhom kočíku, len on bol v 6 kolke a jeho mamina nemala problém 😀

monas
7. dub 2008

Náš divoch skáče v trojkolce jak jo-jo a v pohodě, většinou ho ani nepoutám. A i když mají některé čtyřkolky pohyblivá přední kolečka, je to sice lepší o hodně než klasika, ale není to ono! Jde hodně o zvyk, my měli 3 kolku od narození a stačí se s ní naučit jezdit (chvilku to trvá) a nikdy jsme neměli jediný problém. Nedala bych už za nic to, že můžu táhnout v obou rukou tašky, psa nebo dítě a řídit jedním prstem klidně mezi regály...

majasol
autor
7. dub 2008

🙂 ste zlate, ale som to tusila, kolko ludi, tolko chuti. S manzelom sme dospeli k nazoru, ze najviac sa nam paci a nase poziadavky splna Mutsy Transporter alebo 4Rider a z tych lacnejsich Patron Fenix F3, ale sme sa este nerozhodli, tak ked mate skusenosti s tymito znackami, napiste... Dakujem

zuzule
8. dub 2008

Tak my máme golfky (koupili jsme je min. rok kvůli dovolené, abychom ušetřili místo v autě) a vlastně už s hlubokým téměř nejezdím (jen když potřebuju na nákup, má větší košík). Takže vlastně furt jezdím s golfkami. Jsou lehké a poradím si s nimi do schodů i v MHD. Jenže jsem zjistila pár věcí, které mi na nich vadí - třeba malý a špatně dostupný košík a taky to, že nemají spojenou rukojeť, takže když mi někdo na procházce volá, tak se musím zastavit, protože jezdím s odaretovanými předními kolečky (vyhovuje mi to, že nemusím v zatáčkách otáčet celý kočár) a tudíž bych to nezvládla...no, takže jsem si vymyslela tříkolku a tento týden má dorazit, takže se už moc těším. Byla za skvělou cenu a vypadá fakt solidně, obrovský košík a taky ta moje vysněná spojená rukojeť 😉 Tak pak dám vědět, jak jsem spokojená....