Sportovní kočárek do terénu, ke kterému lze dokoupit i hluboká korba?

Zodpovězené
10. led 2019

Dobrý den,

za Vaší poradnu jsem opravdu moc vděčná, protože se v tom obrovském množství kočárku ztrácím 🙂

Teď k mému dotazu. Dcerka má rok a jezdí ve sporťáku z kombinace Camarelo. S hlubokou korbou jsme byli spokojeni, ale sporťák nám už nevyhovuje. Terén sice zvládá, ale furt někde něco rachtá, cvaká, sezení sportovní sedačky je nízko, kočár je špatně vyvážený, takže přední kolečko je často ve vzduchu a kmitá, celkově se mi prostě sportovní sedačka nelíbí. Proto bych ráda pořídila nový sportovní kočárek, ke kterému by časem šla dokoupit i hluboká korba pro další miminko. Důležité pro mě je, aby kočárek zvládal mírný terén (kostky ve městě, díry v silnici, obrubník), takže trochu větší kola, ale zároveň chci přední kola otočná s možností aretace. Vyšší posazení jak korby, tak i sportovní sedačky (ne jen výškově nastavitelnou rukojeť), posazení po i proti směru jízdy, velký a dobře přístupný koš. Dále by mělo být sportovní sezení velké a široké, prostě aby se mi tam vešlo dítě i s fusakem. A hlavně mi jde o celkovou kvalitu kočárku. Ale nebudu lhát, kočárek se mi musí prostě i líbit. Už nechci neforemný tank 😃

Moc Vám děkuji za rady a postřehy.

Ahoj!

Největší problém vidím ve výše posazené sportovní části. To by mohl být trochu problém, protože kromě pár výjimek jsou sporťáky obvykle spíše posazené níže. Pokud ti opravdu záleží na vyšším sezení, zvážila bych Stokke Scoot V3.

Stokke Scoot V3

Ano, sedák je specifický, ale sama jsem ho měla a je pohodlný i pro starší děti, i když je jiný než je běžné. Fajn jsou i kola, která projdou i nerovnostmi. Zajímavou možností by mohla být i značka Emmaljunga. Dalším kočárkem ke zvážení by mohl být Cybex Priam 3,

Cybex Priam 3

nižší verze Cybex Balios S,

Cybex Balios S

případně některý z kočárků Gesslein (třeba i bazarový).

Z kočárků s neotočným sedadlem jednoznačně doporučuji značku Mountain Buggy, pro tebe zejména asi Urban Jungle V3.

Mountain Buggy Urban Jungle

Možností je i jejich sesterská společnost Phil & Teds.

Všechny zmiňované dokážeš zkombinovat i s hlubokou korbičkou, případně autosedačkou.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.