Sportovní kočárek Hartan Topline X či Teutonia Mistral P

popellka
11. říj 2011

Ahoj holky,

tak už se začínám pomalu dívat po sportovních kočárcích, protože hluboký máme samostatně (Inglesina Magnum) a mám vybrané tyto dva favority. Chtěla jsem, aby náš sporťáček šel dat do lehu, měl velký kola do terénu, překlápěcí rukojeť a byl prostorný, aby se tam malá vydala i příští zimu a myslím, že tyto dva to splňují. No a teď už jen rozhodnout který z těchto dvou vybrat? Máte nějaké tipy, rady nebo zkušenosti ohledně těchto dvou kočárků??? budu ráda za každý příspěvek 😉

maximka33
9. únor 2013

@popellka koukám, že ti nikdo neodpověděl. ale máme podobný vkus. který kočárek to u tebe vyhrál?

popellka
autor
9. únor 2013

@maximka33 - nakonec jsme koupili Hartan Topline X - zamilovala jsem se do něj už v obchodě, je lehoučký a projede každý terén - což jsem si mohla vyzkoušet teď v zimě. Jediná řekla bych neýhoda je, že má dole ten "košík" strašně nízko, jinak super a jsem moc spokojená, určitě ho využijem i na další dítě 😉

fireni
21. únor 2013

Ahoj my jsme taky koupili od Hartanu ale Racer GT.... můžu se zeptat jestli jste kupovlai i s korbičkou nebo jen sportovní ? Děkuji 🙂

zuzka.kosta
23. únor 2013

@popellka Jéé, já řeším stejný problém! Úplně stejné dva kočárky jsem si vybrala. Líbí se mi oba (zatím jen dle internetu), ale můžu vědět prosím, jak má ten Hartan širokou sedačku? Vleze se tam i dvouleté dítě ve fusaku? Díky

popellka
autor
23. únor 2013

@fireni - kupovali jsme jen sporťák, hluboký mám Inglesinu Magnum a na ten nedám dopustit!!! 😉
@zuzka.kosta - hartan má širokou a pohodlnou sedačku,prostě komfort a myslím, že 2 leté dítě ve fusaku se tam v pohodě vydá, toho bych se nebála 😉 ty nemáš možnost se na něj podívat v reálu? dneska jsme projížděli takový "sněhový jazyky" po té sněhové kalamitě a super!

zuzka.kosta
24. únor 2013

@popellka díky moc za informace. Bohužel zatím nevím kde. Pojedu se mrknout na veletrh Pro dítě do Brna, tak snad tam bude. Tys viděla asi oba ty kočárky mezi kterýma ses rozhodovala. Proč sis vybrala zrovna ten Hartan? A jak má prosím velkou tu sedačku? Díky moc, nezlob se, že se tak vyptávám. A kupovalas ho nakonec v kamenném obchodě nebos ho tam omrkla a koupila někde na netu levněji?

popellka
autor
24. únor 2013

@zuzka.kosta - tak jsem zjistila potřebné info 😉 obchod ve kterém jsem si byla Hartan prohlídnout a pak ho tam i koupila se jmenuje Sam Baby, mají v Brně kamennou prodejnu, akorát to trvalo myslím 12 týdnů - než kočárek dodali - musíte si vybrat kola, potah...a oni to pak zadají do Německa, kde se začne teprve vyrábět, proto to tak dlouho trvá, ale výsledek stojí za to, je fakt vymakanej 😵 já si ho zamilovala už v obchodě, kde jsem ho srovnávala s dalšíma X kočárkama. Jinak prodejna Sam baby by měla být i na veletrhu v Brně - mrkni i na jejich stránky http://www.sambaby.com/87-autosedacky/ šířka sedačky je asi 34 cm - ale teď tam mám narvenej fusak, tak jsem to měřila nahoře 😉

zuzka.kosta
24. únor 2013

@popellka Moc díky za informace, tak na něj mrknu a asi také do něj pujdu, když jste tam spokojená. 🙂 Asi máte stejný vkus, když jste v té hromadě kočárků také vybírala zrovna mezi těma dvěma, co jsem vybrala i já, díky 😉

zuzka.kosta
24. únor 2013

@popellka Tak jsem se dnes byla mrknout v tom Brně. Neměli přímo Topline x, ale i tak mi to stačilo. vypadá moc pěkně, jen mi pořád dělá starosti ta šířka sportovní sedačky- 34cm mi příjde hrozně málo, takové úzké. Když si představím fusak a téměř dvouleté dítě v tom...tak jsem pořád na vážkách. Zrovna vedle stál Peg Pérego GT 3 a ten měl teda sedačku obrovskou- téměř 39 cm,ale zas mi na něm vadí jiné věci. Ach jo, dokonalý kočárek asi neexistuje... ☹

pooh
24. únor 2013

@zuzka.kosta Za mě určitě Hartan, Teutonii jsem měla pro první dítě a podle mě se to nedá kvalitativně srovnat. Zvlášť teď mi přišlo, že ty materiály na Teutonce - plasty apod. jako by se ještě zhoršily oproti roku 2007 kdy jsme kupovali my. Mám teď nový Hartan Topline S i s výměnnými koly, hlubokou i sportovní korbou a podvozek mi přijde stabilní super, dobře se skládá, šířka sportovní sedačky jako u Teutonky, s Fusakem se v pohodě vleze.

popellka
autor
24. únor 2013

@zuzka.kosta - jééé ty jsi teda rychlá, hned se tam jet podívat naživo 😀 mě teda nadchnulo v prodejně i to jak byl oproti některým kočárkům třeba aji lehoučkej....fakt super a jinak si myslím, že ta sedačka je velká dost - znám i užší, takže bych se toho nebála...mě víc vadí teda ten nízko položenej košík, ale to se dá taky přežít a nánožník - tak nějak jsem pořádně nepřišla na to, kam se vlastně zapíná, spíš mně tam tak nějak nesedí, jedině, když je sklopenej a malá by spala, ale v kočárku nespáváme už dlouuuuho, takže ten tam máme prostě jen tak danej a nezacvaknutej, ale drží 😉 ideální kočárek fakt neexistuje, mně se třeba líbil sporťák X-Lander nevím už kterej typ, co měl taky takový krásný velký kola - ale nešla přehodit rukojeť a to byla jedna z mých priorit (časem jsem se přesvědčila, že jsem udělala dobře, když jsem se jí držela, protože když fouká vítr, svítí sluníčko....můžu si malou natočit podle situace a ne nadávat u toho jak kamarádka, která přehazovací rukojeť nemá)

zuzka.kosta
24. únor 2013

@popellka no jo, jsem 🙂 protože mi to pořád nedá spát a chci to už konečně dořešit a objednat. 🙂 No tak o tom nánožníku taky uvažuju, takže to asi není moc dobré co? je to dost drahé, tak jsem myslela, že bude dobrý. Přemýšlela jsem i o tom prodloužení lůžka, ale jak jsem viděla v prodejně, víc místa se tím stejně nezíská, jen se to uzavře z boků, ale zas by na to asi líp seděl ten nánožník, nevím. Nakonec bych šla asi do těch nenafukovacích kol, vypadaly dobře. A máš tam tu ruční brzdu?

zuzka.kosta
24. únor 2013

@popellka jo a ten košík, to mi zas tak nevadí, no lepší to být mohlo, ale co už ☹

popellka
autor
24. únor 2013

@zuzka.kosta - jojo já jsem měla taky takový dilema a pak jsem se mlátila pomalu do hlavy, že jsme to nejedli objednat dřív, když tak dlouho trvá výroba a malá kvůli tomu pak skoro do roka jezdila v hlubokým 😅 no vlastně ne, já to pak už nevydržela a koupila golfáč - kterej měli na skladě hned k odběru a dřív jsme jezdili v golfkách než ve sporťáku 😀 jinak teda Němci jsou fakt kvalita, to se nedá s těma polskýma těžkýma 3kombinacema srovnat, ale nánožník bych vzala i teď....sice tam nejde pořádně připnout - možná jde, ale nenchali jsme si to ukázat a třeba děláme něco špatně, on jde i rozepnout zipem a je taky jakoby delší......ale i když ho nepřipínám, tak třeba dneska, když tady mrholilo, tak jsem jí to dala přes fusak a přece jen to nepromokne tak hned, takže to chrání aji tak, takže nánožník bych brala určitě a taky se tam musí dokupovat ta kabela - taky by už mohla být v ceně, když je to tak mastný 😝 ale tu kabelu mně chválilo víc lidí jak samotnej kočár, je fakt designově krásná, vymakaná, má plno kapsiček, uvnitř i obal na lahev,....atd. fakt super! a kola teda nevím, který máme - pamatuju si jen, že ty lepší a fakt spokojenost 😉

zuzka.kosta
24. únor 2013

@popellka no naše malá má právě 8 měsíců, takže to u nás asi taky tak dopadne 😀. Kabela je suprová, ale 2 tisíce, to je fakt mazec...já právě přemýšlím, že si to objednám z Malvíku, mají tam možnost do 30 měsíců zpětného odkupu a odkoupí to za 40% původní ceny, takže případně se to může hodit. 3. dítě zatím neplánujem 🙂

popellka
autor
24. únor 2013

@zuzka.kosta - no tak to už bych objednávala klíďo i teď 😉 já radši kamenej obchod, protože ty reklamace po netu (kdyby náhodou) to je fakt hrůza 😝 jinak my teda máme první, ale tento sporťák schovám určitě i na to druhý - s tím se to taky kupovalo 😉 a jaký mají barvičky v letošní kolekci? já si loni vybrala na netu takovou krásnou tyrkysovou a pak se mně tam ještě líbil fialovej a mezitím změnily barvy a nic tak pěknýho už tam nebylo....takže jsme museli volit v barvách fakt z nouze a univerzál, takže šedo-zelená, ale ta zelená je aspoň krásná, taková jarní 😉

zuzka.kosta
25. únor 2013

No tak zrovna s tím (kamenný obchod) mám bohaté opačné zkušenosti, takže s tím problém nemám. Z tohoto důvodu jsem první kočár koupila v kamenném obchodě, který měl tradici 10 let, za půl roku jsem chtěla kočár reklamovat (vypadlo mi dítě, odepla se sportovní sedačka od konstrukce- měla jsem Bolder- pak ho zakázala ČOI), ale obchod krachl, takže jsem měla smůlu ☹ Ty barvy mají letos dost takové usedlé, hodně do hněda, šeda, černa- nic divokého, ale já mám hnědou moc ráda takže myslím budu spokojená. Ale v těch modelech 2012 se mi moc líbil takový vínovo-růžový, malinový- no prostě krásná barvička, ale už to nejde objednat.

dzejnysek
23. črc 2013

Maminky, pokud sháníte kočárek Teutonia Mistral S 2011 s ruční brzdou, tak tady nabízím: http://inzerat.i-bazar.cz/2431652-prodam-sporto... 😉 Je jako nový, ještě v záruce. Při rychlém jednání sleva nebo dárek 😉

marc27
11. led 2014

Maminky,prosím o pomoc.
Nemáte některá zkušenost, zda sedí korbička teutonia na podvozky hartanu u typů topline s nebo racer gt?
Předem moc děkuji za příspěvky 😉

vec01
30. zář 2014

Maminky, nechystate se prodavat Hartan Topline X, pripadne Teutonii Mistral P? Nemohu v inzeratech najit vyhovujici a hledam kocarek do terenu, na zimu. Predem dekuji.