Sportovní kočárek + hluboká korba nebo kombinace klasická?

janea823
15. říj 2017

Pěkný večer! Začala jsem uvažovat, že místo kombinace vybereme pořádný sporťák a k tomu dokoupíme korbu. Říkám si, že spíš kvalitní sporťák než nějakou levnější těžkou kombinaci..potřebujeme něco skladného do auta a hlavně ideálně do terénu. Zatím mám vyhlídnutý Britax B-motion...někdo podobný názor nebo lepší tip? Cenově včetně korby chceme tak do 15 tisíc..díky moc!

maii
15. říj 2017

Jooo to je dobry uzovani, podobne to resime taky. B motion (obecne britax) je kvalitni a dobry cenovy kompromis. Do terenu si dokupte zvlast v zime ty fixni kola, zvlast pokud bude snih a brecka. Jinak dalsi moznosti je hluboky kocar z 2. ruky a pak sportak - uz budes vedet, co ti vyhovuje a co ne...

plksv
15. říj 2017

Měla jsem hlubokou inglesinu Sofii z druhé ruky a pak super sporťák - babyjogger. A maximální spokojenost.

gnozka
15. říj 2017

Britax je super volba . Ale ja bych asi volila britax go . Ale myslim ze vsechny budou dobry .

eliskaxox
15. říj 2017

@janea823 přesně jak píší holky je to super volba. Ja teda zvolila cestu 3kombinace ale s výborným sportakem.
Měla jsem Concord Wanderer- nyní Camino. Nový stojí cca 12tis, korbu a autosedacku bych dokoupila vždy přes fcb stranky daných kočárků- Kočárky Concord-nakup,prodej
Britaxacky
Baby jogger czech
Kočárky Jane- nakup, prodej apod.
Tam se dá korba a autosedacka sehnat do 3 tis.
Jinak spíš než britax který byl pro mě zklamáním bych doporučila ten Baby jogger, to je 100x lepší volba a všechny holky ze skupinky to potvrdí :D

maii
16. říj 2017

@eliskaxox chachaaa no ve skupine o baby joggeru ti to potvrdi kazdy ;) to by si holky plivaly do vlastnich rad. Neni to vubec zadny smejd, je to fajn sportacek, no ale kola do terenu ma lepci dle myho britax - go big nebo ty extra kola k affinity. Z BJ akorat ta behaci trojkolka.

janea823
autor
16. říj 2017

@eliskaxox a který typ?🙂 díky

janea823
autor
16. říj 2017

@maii díky za radu s těmi koly-to by mě nenapadlo 🙂

eliskaxox
17. říj 2017

@maii ale i tam se najdou holky kterým vyhovují jiné kočárky, ja jich mela treba 7 a britax b motion a quinny zapp byli nejhorší co jsem měla. Fakt priserny kočárky.

@janea823 tak záleží jak velký terén budete jezdit. Pokud spíše město tak Baby jogger city mini GT, Premier, Versa Gt
Pokud jste spíše na polní cesty a rozbité asfaltky, tak doporucim Elite, Summit.

janea823
autor
18. říj 2017

@eliskaxox 7 kočárku??? 😱 nevyhovovali nebo proč?

eliskaxox
18. říj 2017

@janea823 první jsme měli Jane Rider, ale to je strašně tvrdý kočárek, byl absolutně nevhodný do města, kde jsou z 80% tvorene cesty kostkami, ten zbytek je věčně rozkopany nebo rozbitý. Pak jsme měli Jane Slalom, no také žádná sláva a navíc se příšerně skladal do auta. Pak jsme meli Concord Wanderer a to je opravdu pan kočár, já ho miluju. Projel s náma všechno, houpe, luxusně odpruzeny, sportak je primo obří a v klidu i pro 3 leté dítě, jen je trochu těžší takže jsem hledala neco do auta, když jsme jeli do města. Koupili jsme Concord Neo, to je luxusně ovladatelný kočárek, malickem se otocite na místě, na městský kočár je skvěle odpruzeny a fakt super, ale naleteli jsme a prisel nám v hroznem stavu. Další byl Britax B motion, no po 4m (brezen-červenec) kompletně vysisovany, najizdeni na obrubníky je hotová posilovna, odpruzeni prakticky nula, vše vrzalo, podnozka se začala trhat, ovladatelnost taky nic moc a polohovani zad určitě vymýšlel chlap s IQ kolem 60. Pozor měla jsem 3 kočárky s polohovanim zad na pasek ale jen tento to měl příšerné, Concord to má luxusně vymyšlené a fakt jsem to polohovani využívala na maximum.No britax šel z domu a ja pořídila Quinny zapp xtra, no to byl horor, po 200m jsem myslela že ho nechám u popelnice a radši dítě ponesu, katastrofa a fakt jsem skoro brecela. Pak jsem se dostala k Baby jogger city lite, no a to je stejná laska jako concord. Ty golfky snad zvladnou jakykoliv terén, velké i pro 4 leteho, složí se za 2vteriny na placku a prostě geniální kočárek

maii
18. říj 2017

@eliskaxox tak to je jasne. V dnesni dobe je kocarku miliarda, jasne, ze si nekdo vybere i mimo dve znacky, o kterych se tu primarne diskutuje. Nic jinyho netvrdim snad. Taky zalezi, jak kdo kocarek pouziva, napriklad. Nekdo s nim rano vyjede z domu a prijede az odpoledne, nekdo ho ma jen na usinani a problizovani k hristi, nekdo ho strida se satkem. Nekomu staci, ze jede a lehce se slozi, nekdo musi mit uzasny design nebo odpruzeni na perach. Pro nekoho je vyber kocarku pomalu nejvetsi udalosti tehotenstvi, nekomu to je fuk a koupi si z druhy ruky hluboky kocar a pak se uvidi. Kazdy kocar ma neco, tak tu propirame jednu znacku. Britax neni uzasny superkocar a reseni vsech problemu, ale je kvalitni a zkusenosti s nim mam dobre. Ja bych do terenu brala uz jen ctyrkolku, takze se priklanim k britaxu, ale nerikam, ze neexistuje nic jineho ;)

eliskaxox
18. říj 2017

@maii tak b motion do terénu vůbec není i 1,5 leteho jsem na obycejne zahradě z kočárku málem vyklepala natož miminko. Ale je fakt že jsem zhyckana wandererem, kdo neměl tak.nepochopí. Dokonce už se našlo i pár holek co vymenili wanderera za bugaboo buffalo a byly zklamané. Hlavně je teda těžké po něm jít do nějakých golfek. Vše vám přijde jako kostitras a že to vydává divný zvuky apod. Třeba švagrová ma Camarelo Malaga a to je taky oproti wandereru kostitras. No a treba velikost sportaku se nedá vůbec porovnávat. Camarelo má tak 90 cm, britax měl nejakych 96 tuším a wanderer ma 104x 39. Tady přikládám foto syna v roce a nad hlavou má min.10cm místa foto trochu zkresluje.

maii
18. říj 2017

@eliskaxox no vsak si ho mej, nikdo nerek proti tvym kocarkum ani pul slova. Zakladatelka hleda kompromis, tak si urcite vybere.

janea823
autor
18. říj 2017

@maii
@eliskaxox oběma díky za názory 🙂 vyzkousime i Baby jogger (a uvidíme, co nám bude sedět)- divala jsem se na kotníčkové k tomu a ty mi přijdou hodně malinke oproti jiným značkám.náhodou k valco asi žádné zkušenosti?

eliskaxox
18. říj 2017

@janea823 co kotnickove? To je oprava z korbicky 🙂 ? Ja si.nejsem jistá ale ty baby jogger mají kolem 73x35, to je úplně normální velikost korbicky ale jisteji by vám to řekli holky ve skupince, dokonce vím že na baby jogger jdou korbicky britax. Prihlaste se na fcb do skupinky Baby Jogger Czech, ženský jsou tam fajn určitě vše poradí a znají i vychytavky o kterých v obchodě treba ani neví :D je tam i.nekolik holek co mely vic jak 10 kočárků, znám i takový co měly vic jak 20 kocarku 🙂

janea823
autor
18. říj 2017

@eliskaxox jo korbicky 😂 jsou i korbicky kolem 80cm, tak prave mě ta velikost trosku zarazila.super, zkusím!

eliskaxox
18. říj 2017

@janea823 nj to mají polské tanky a Inglesina 🙂 třeba můj malý sel do sportaku ve 4m na začátku prosince :D v korbě mi řval, ale synovec byl v korbě do 11m s pokrcenyma nohama. No rekneme si to jinak, švagrová v půl roce nadšeně nasadila u polské trojkombinace sportak a zjistila, že raději zůstane u korby 😂 pak když se ji zacaly vahou ohybat uchyty na vanicce tak nasadila sportak. No a do měsíce koupili Croozer a radeji jezdila s ním. U druhého si vystekala lehký sportak od Baby Joggeru 🙂

gnozka
18. říj 2017

@eliskaxox jen jsem chtela ohledne toho britaxu . Ja osobně bych si b motion neporidila. Ale treba britax go je úplne jina liga . Sice i cenově ale prave proto je go úplne někde jinde . Kamarádka ho mela 5 let na dve deti a stále drží jak ma a ze s nim byla v terénech 🙂

eliskaxox
19. říj 2017

@gnozka určitě to naprosto souhlasím, britax go a britax go big jsou jedny z top kočárků

barbecue
19. říj 2017

@plksv jeeee, i my jsme měli hlubokou Inglesinu a po ní City Elite od Baby Jogger - neměnila bych, byla jsem s tím takhle max spokojená

janea823
autor
20. říj 2017

Tak po 2 dnech brouzdání a hledání názoru se nakonec asi priklonime k Baby Jogger. Za dva týdny půjdeme do obchodu a vyzkousime na živo. Jsem zvědavá, kolikrát ještě otočím 😄

jahodnice
20. říj 2017

Baby joggery jsou super, mam city select jako sourozenecky, mini3 na nakupy a rychle presuny. Ted budu jeste asi kupovat mini gt. Hlavne se pak daji za slusnou cenu prodat

janea823
autor
5. lis 2017

včera jsme byli zkoušet jak Britax, tak baby jogger. Nakonec jsme se rozhodli pro Britax b-motion plus (lépe se mi ovládal a manželovi taky hned padl). Baby jogger mi neseděl. Uvidíme, jak se nám s nim bude jezdit běžne🙂 každopádně teď využijeme 20 % slevu přes Maminku, což je dost 🙂

dzejn002
5. lis 2017

My jsme měli do 13ti měsíců maličké hluboký kočár Roan Marita z druhé ruky. Vypadal jako nový a maximálně nám vyhovoval a zdolal všechny terénní překážky na výletech i cesty vlakem 300 km co 14 dní. Hlavně houpal a nedrncal! A ve 13ti měsících jsme pořídili nové Valco SNAP 4 Tailor Made a jsme maximálně spokojení! Výlety žádný problém a je lehounký rak, že v nouzi zvládnu i se spící malou vynést do druhého patra. Minulý týden mi jedna maminka pomáhala z autobusu a žasla jak je lehounký a to jsem vezla nákup! Jo máme ji na nafukovacích kolech a díky tomu nedrncá. ;) Oba schováme na dalšího prďolu. 🙂