Sportovní kočárek Peg Pérego Uno 2013

zuzka.kosta
11. únor 2013

Uvažuju o koupi kočárku- jen sporťáku a líbí se mi Peg Pérego UNO 2013, nemáte s tím někdo zkušenosti? Chci kvalitu, tzn. žádný polský výrobek, k tomu už mám předsudky (mám doma 2 polské kočáry a oba na prd). Chci sporťák nejlépe do terénu (pokud možno větší kola, nejlépe nafukovací), přehazovatelnou rukojeť a aby to nebyl golfáč- ten doma mám. Nejlépe 4 kola. Chci , aby to dítě mělo pohodlí a bylo "kryté" takže klidně větší kočár. Jen právě nevím, jestli je tento Perego vhodný do terénu ☹ a jestli s ním jde jezdit taky, aby se na mě dítě dívalo. Na obrázku jsem viděla jen foto s přehozenou rukojetí jen v poloze kočárku v leže- jakoby hluboký. Nechci ale kupovat žádné trojkombinace. Potřebuju jen sporťák (ne golfáč). Poradíte mi prosím někdo? Máte zkušenosti?

vevet
11. únor 2013

@zuzka.kosta my máme peg pérego uno, kupovali sme ho v roku 2009, a doteraz sme s ním spokojný. Kolesá nie sú nafukovacie ale také celogumenné (tvrdá guma), ich jediná nevýhoda je že sa do nej zapichujú trochu kamienky a časom sa ošúchávajú, ale inak sú super. Áno, dá sa urobiť s neho i hlboký, s prenosnou taškou. a dá sa tam pripevniť autosedačka-vajíčko Peg Pérego prima vaggio. Má dobré polohy - ľah, polosed a sed. Má aj pultík, ktorý sa dá vybrať. Dobrý nánožník, akurát že je krátky a v polohe ľahu je dosť veľký odokrytý priestor, medzi ním a strieškou. Zakrytie v ľahu sa dá prehodiť napr. dečka( ak dieťa spí) alebo pršiplásť (v strieške je naň prichystaný zips, ale musí sa dokúpiť), v zime sa tam zmestí v pohode fusak a ak má takú prekladaciu časť dopredu, tak aj tá sa dá pouziť, aby tam nefúkalo. Strieška sa dá v sede sklopiť až úplne na pultík, keď je v ľahu, tak nie. Košík je veľký zmestí sa doň veľa, aj nákup, vydrží tiež dosť. Dá sa ním ísť aj v opačnej polohe rukoväte, keď sú veľké kolieska v predu, ale treba si zvyknúť. Vhodný do je do klasického terénu, niekedy sa musia ale zaaretovať (zablokovať) tie otáčajúce kolieska, aby sa s ním dalo dobre ísť.
Zatiaľ vôbec nebanujme že sme si ho kúpili a teraz čaká už na tretieho "osadenca", dokým vyrastie a bude ho aj on používať 🙂...

vevet
11. únor 2013

@zuzka.kosta ešte som zabudla, že sa dobre skladá, je ľahký (hliniková konštrukcia), dá sa ako poskladaný postaviť. Má brzdu na tie veľké kolesá.

Našla som toto:

https://www.youtube.com/watch?v=wQpnPusdkpY
zuzka.kosta
autor
11. únor 2013

@vevet moc díky za informace. Ta aretace mi nevadí, já mám na kočáru stejně kola pořád zaaretované, mně to nevyhovuje, když se to různě točí jak nákupní vozík. 🙂 spíš mně nejvíc zajímá, jestli se na sebe můžeme s tím dítětem dívat- zvyknout si zvyknu- to snad bude vpohodě.

zuzka.kosta
autor
11. únor 2013

@vevet to nevím, co jsem tam měla vidět- ukazuje mi to Show Jana Krauze 🙂

vevet
11. únor 2013

@zuzka.kosta fíha, mala to byť prezentácia peg perga una.
A keď sa prehodí rúčka tak sa dá pozerať na seba 🙂, je to dobré ak keď fúka, pretočíš tak aby nefúkalo, k tebe alebo dopredu aby pozeralo dieťa.
Dúfam, že tieto už pôjdu lepšie:

https://www.youtube.com/watch?v=Q4oJonHT9yE


https://www.youtube.com/watch?v=AtRZXXRe52Q
zuzka.kosta
autor
11. únor 2013

@vevet nefunguje to, ale nevadí 🙂

vevet
11. únor 2013

@zuzka.kosta skús si to dať do youtube vyhľadať - peg perego uno a tie prvé videá by to mali byť. Asi to nejde preto, že ja píšem cez mobil

angli
12. únor 2013

Ahojky, my máme Peg Perego GT3, tak že krapet něco jiného 🙂 . 3 kola - nafukovací, prostorný, do terénu, jak dělaný. Projíždíme s nim hory doly, lesy, louky, polní cesty a paráda 😉 akorád máme samozřejmě zaaretovaný kolečko. A kočárek je celkem těžký, ale bytelný!

zuzka.kosta
autor
12. únor 2013

@angli děkuju, no já moc trojkolku nechci ☹ jinak vypadá dobře. Já ale chci jen sporťák a ten vypadá, že se prodává jen trojkombinace. A není přehayovazelná rukojeť. S tou mám skvělé zkušenosti a tu bych chtěla.

angli
12. únor 2013

Přehazovatelná rukojeť není, máš pravdu. Tak kup ten, co sis vybrala....myslím, že tahle značka nezklame 😀

zuzka.kosta
autor
13. únor 2013

@angli uvidím, ještě přemýšlím o Teutonia kočárku Mistral P, ale ten je hodně drahý ☹

peterh
8. dub 2013

Je tento kocik odpruzeny? Daju sa mu polohovat opierky (na nohy, aj chrbtova) aj do strednej - sikmej polohy? Ma model 2013 brzdu na rukovati? Dakujem