Sportovní kočárek s polohováním zad a nohou. Poraďte

jana06
22. bře 2008

Milé maminky,
z důvodu přepravovacích problémů v MHD jsem nucena vyměnit naši limuzínu za sportovní kočárek. Proto vás prosím o radu, tip a reference na sporotvní kočárky.
Mám několik požadavků. Bohužel zjišťuji, že budu muset slevit ☹
Hledám kočárek, který bude pohodlný pro syna (momentálně 6 měsíců), bude mít polohování zad i noh, celistvou rukojeť, která je pokud možno přehazovatelná, větší nákupní košík a hlavně rukojeť není buď vysoká, nebo je polohovatelná, protože nepatřím mezi největší maminky, ale spíš jsem byla vychovaná pro boj ve vysoké trávě.😀
Taky by neměl být těžký, abych ho já sama unesla do MHD i s dítětem a nemusela poslaouchat blbé narážky spolucestujích, nebo narážet na jejich neochotu a nezájem ☹
Asi mám smůlu s tím, že by to všechno splňoval jeden kočárek, ale co kdyby...
A taky nemusí být drahý. S vidinou na to, že by byl 4kolový, bez zdvojených koleček jsem se rozloučila. Mám totiž strach, že mi ty zdvojená kola budou dělat problémy a házet do nervů.
Poradíte mi prosím?
Klidně pište svoje zkušenosti s vaším kočárkem. Samozřejmě uvítám i kritiku.

Předběžně jsem se dívala na Baby design typ Sprint a Walker nebo baby point traper.
Ale všechny mají háček, nemají přehazovací rukojeť a tak, když bude foukat, nebo svítit sluníčko, tak buď mi to syna odfoukne, nebo slunko připeče...
Když mi prosím poradíte, tak budu moc ráda.
Bezradná matka Jana

schnek
22. bře 2008

co XlanderXA? já jsem s ním maximálně spokojená 😉

schnek
22. bře 2008

ale ten taky není přehazovací. Ale na sluníčko se dá koupit slunečník 😉

jana06
autor
22. bře 2008

Schneku, děkuji za nabídku, ale ten je sice hezkej, ale na mě moc těžkej. Teď mám Roan Hugo a je na mě těžkej. V MHD opravdu narážím na neochotu a obávám se, že s mojí váhou bych do do tramvaje nedostala ☹ ☹ ☹
Ale už jsem se na něj díval dřív. Jen ta váha...

elly
22. bře 2008
schnek
22. bře 2008

to už možná nějaký polohovací golfky...

jana06
autor
22. bře 2008

Elly, ten Vento je super. Juknu na net, jestli ho nemají levnější... 😉

jana06
autor
22. bře 2008

Na ten Neo nato - Piuma jsem se už dívala, ale odrazuje mě to, že nemá polohovací nohy. Mám synovce, který měl taky golfky bez polohování a když usnul, tak mu nožičky bezvládně vysely z kočárku, jak mrtvolce 😉

Ale ten Vento... 🙂

elly
22. bře 2008

Jo ten Vento vypada dobre..i pekne barvicky 😉

musko
22. bře 2008

jani a neo-nato dakar sport? Sú to síce golfky, ale suprové 😉

nikkos
24. bře 2008

Jani také se chystám na koupi nového kočárku a mám podobné požadavky jako ty. Jsem už téměř rozhodnutá pro Peg perego Uno.

http://www.baby-eshop.cz/peg-perego-1/kocarek-p...

pouze jsem slyšela že má horší jízdní vlastnosti zejména pro malé maminy - ale nevím co je na tom pravdy. Chce to si ho vyzkoušet. Asi je to kočár vhodnější do města. Ale má přehazovací rukojeť, je lehký a prostorný 😀

pomfrita
25. bře 2008

ahoj maminky - i já bych potřebovala poradit, mám 3 horké favority a nemůžu se rozhodnout... 😒
http://www.moje-miminko.cz/sportovni-kocarky/ko...
nebo
http://www.detskesny.cz/Neonato/569-Neonato-Piu...
-v černomodré kombinaci
nebo
http://www.moje-miminko.cz/sportovni-kocarky/ko...
děkuji za případné rady... 😉

schnek
25. bře 2008

objevila jsem prima kočár, co splnil všechny moje požadavky 😉

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10658694&tab=2

schnek
25. bře 2008

pomfrito, ty první dva jsou v podstatě to samé 😉 ale nemají polohovací nožičky, což mě od nich odradilo 😉

pomfrita
25. bře 2008

schnek:u toho druhého jsou zas odpružena zadní i přední kola 😉
ty nožičky mi taky vadí, ale myslíš, že je to velká vada?? že to dětem vadí?

kalu
25. bře 2008

Jani, já mám TRAXX CRUISER a jsem s ním moc spokojená. Měla jsem na sporťák podobné požadavky jako ty a tento je splnil. Ono těch pěkných kočárků s přehazovací rukojetí moc není. Kupovala jsem ho v Dětském Světě v Žatci, ale vybrala jsem si ho přes internet a tam už jsem si ho jela na jisto jen odzkoušet a odvézt. Jinak by ho i poslali, ale já ho chtěla vidět naživo. Podle mě má všechny požadavky co píšeš a navíc mě se moc líbí. Dávala jsem za něj 6 490,-, na netu jsem ho viděla v jiných obchodech přes 9 000,-, ale chce to sčíhnout- třeba je někde akce a tak.
Bohužel neumím připojit odkaz

schnek
25. bře 2008

aha, toho jsem si nevšimla 😉 já myslím, že to vada je, že když dítě usne, tak si prostě neodpočine. Zkus se vyspat s nohama z postele 😉 dalo mi fakt práci najít ten kočárek Tiny, co má všechno 😉 jen díky jedné mamince tady z koníka, co mi dala link na podobný, jsem ho našla 😉 a za ty peníze, co stojí Piuma nebo Portofino, se mi zdá, že se platí taky značka 😉

schnek
25. bře 2008

tak mi právě přišly ty cam Portofino evolutio (objednala jsem je a pořádně si to nerozmyslela) a hned je zase vracím. I kdybych nebyla rozhodnutá dopředu, tak bych se rozhodla hned po vybalení. Jsou strašně malinkatý. Když do nich Ondru posadím, tak jsou mu tak akorát 😖 to by nám vydržely chviličku a koukala by mu hlava přes. A fakt mi přijde nepohodlný to nepolohovaní nohou. je to takový divný, že mu trči nožičky ven...

pomfrita
25. bře 2008

jsou malý, jo? no vidíš, ani mi to nepřišlo...takže asi půjdu do těch chipolino - jsou skoro o 6cm širší...
a s těma nohama máš taky recht 😅
ten kočár tiny je taky pěknej, ach jo, já se prostě nemůžu rozhodnout... 😖

majka07
25. bře 2008

jani držím palce at seženeš nějaký dle svých představ. My už pořídili slunečník 😉

schnek
25. bře 2008

fakt hrozně malej. taky mě to překvapilo 😕 byla tu kamarádka a zkoušela si tam posadit syna a ten už kousíček přečuhoval a to je chtěla na zimu 😅

pomfrita
25. bře 2008

no jo, tak to je na prd - taky chci, aby mu to ňákej čásek vydrželo...když já se v těch parametrech moc nevyznám - kde se uvádí ta výška od sedáku ke stříšce??? kolik je to u tvého tiny a kolik u těch mých? moc to nechápu 😅

schnek
25. bře 2008

to nevím, ale je o něco větší, nebudu to řešit, nejhůř ho zase pošlu zpátky 😉 je tam popsaný sedátko a to je o pár centimetrů větší 😉

jana06
autor
25. bře 2008

Schnek, já už ty kočáry sleduju delší dobu. Pořád studuju a když ten, který se mi líbí nemá to, co chi, tak jde z kola ven. I nad tím Portofino jsem přemýšlela, ale když ¨jsem zjistila, že nemá polohování nožiček, bez ohledu na to, že je lehoučký šel z kola ven. Ty děti, který usnou v golfkách bez polohování nožek mi tak trošku přijdou jak mrtvolky. U těch větších dětí se to snést dá. Myslím u těch, co už sami chodí a mají golfky jen na přejezdy, nebo když je bolí nožičky, ale u těch mrňousů nee.
Ten Tiny je pěkný. Moc se mi líbí i ta váha. Malej má teď 8kg + 7kg kočár= 15kg a to ještě unesu. Samozřejmě, že ještě bude přibírat, ale pořád váha kočárku je super.

Maju07, to Ti je takovej nervák vybrat kočárek, aby měl všech těch mých 5 P 😀 Hotovej nervák... Mě se ten váš líbil a moc, ale ta váha a navíc je vysokej. Cožpak o to, vy jste k němu vysocí, ale já jsem měla ruce až někde pod bradou, když jsem dala ruce na madlo... No jo, hold jsem nevyrostla. Sem málo papala polívčičku. A jak se jinak máte? Písni mi do IP, až bueš mít čas a chuť. Jo, Adam má první zub. Nenašla jsem ho ale bohužel já, ale sestra ☹ A to jsem se tak snažila. Takže na šaty dostane ona (ale ramínko 😀 😀 😀 )

jana06
autor
25. bře 2008

Pomfrita, u těch chipolino jsou polohovat noižičky?

schnek
25. bře 2008

Už jsem ho objednala a příští týden mi přijde i s pláštěnkou a dobírkou mě vyšel na 2.400, což je podle mě super cena a můžu si k němu vybrat pěknou tašku /Emitex má nový a moc pěkný 😉 ) a vyjde mě jak ten portofino a komplet se vším 🙂 pak poreferuju, jak jsem s ním spokojená 🙂

sylvar
25. bře 2008