Sportovní kočárek s přehazovací rukojetí a velkými koly

kocicinka
15. bře 2010

Ahoj, sháním takovýto kočárek. Zatím jsem narazila na tyto dva : http://www.letajicisen.cz/www-letajicisen-cz/es...

a tenhle: http://www.kocarek.cz/kocarky-Deltim-kocarkyDel...

Víte ještě i o jiných, nebo máte zkušenosti s těmito dvěma?
Ten Deltim Voyager mi přijde takový robustní....
Díky!

tereziep
17. bře 2010

lumixii právě že mám zkušenost s tímto typem kočárku. Koupila jsem si inglesinu magnum. Díky systému upevnění se dá zvládnout sedačka otočit i s dítětem, ale čím je dítě větší a těžší, tak to jde hůř. Nám kočárek potom už nevyhovoval na délku a pro jsem kopila v 9 měsících jiný. Byla jsem právě zvyklá, že na malou koukám a tak jsem chtěla přehazovací rukojeť. Sedačku už jsem nechtěla. Jak jsem psala, je supr, pokud je dítě malé. No a nakonec jsem sedačku měla stále ve směru jízdy. Takže kočárek nejspíš prodám a koupím jiný.

kocicinka
autor
17. bře 2010

Možná trochu mimo téma, ale jaký je v praxi vlastně rozdíl mezi 4- kolkou a 3- kolkou?
Terezie fakt ti připadá ten Britax malý? 😲 Já jsem rozměry ještě nezjišťovala, ale nám by se hodil vzhledem k velikosti mimi větší kočárek. No, chce to každopádně vidět naživo a ozkoušet. Ted ještě zjistit, kde ho mají. Pánujeme jít na veletrh, tak třeba tam bude.

kubinkov
17. bře 2010

S tou otočnou sedačkou souhlasím s lumi. V. kouká dopředu a stejně jsme tak od 15 měsíců jezdili stále. Přehazovací rukojeť mi fakt taky nechybí. Důležitější je velikost sedačky, než jestli se dá otáčet, příp. přehazovat rukojeť. Ale problém s velikostí sportovní sedačky má většina kočárků.

evulatko
17. bře 2010

holky a vy co mate takove ty kocarky, co nemaji prehazovaci rukojet a ditko kouka dopredu, jak to delate, pokud sviti slunicko, je vitr...

tereziep
17. bře 2010

Pokud máš otočná přední kola tak zas tak velký né. Jinak někdo říká, že tříkolky jsou nestabylní. Je to zkrátka o tom pocitu.
No kocicinka naživo jsem ho neviděla a rozměry sedačky na stránkách nemají. Ale pokud koukneš na obrázek tak mi přijde jednak sedací plocha docela krátká a co je podle mě hejhorší je to polohování nožiček. Nejenže mi přijde polohování nožiček krátké, ale pokud se sklopí dolů, tak dítě nemůže vůbec dosáhnout na podpěrku nohy co je na předním kole a pokud sedačku otočíš, tak tam neni vůbec. Takže dítěti pokud bude spát nožičky budou podle mě docela plandat a myslím, že i pro něj to musí být nepříjemné, když si nohy nemůž podepřít. Já vzhledem k tomu, že naše dítě je větší jsem musela koupit kočárek s ložnou plochou kolem 90 cm a to jsem to ještě v krámu zkoušela.
Někdo bude mít jiný názor, ale od toho diskuse jsou.

lumixii
17. bře 2010

evulatko: tak jak se to dělalo dříve, otočím kočárek celý a je to 😉 když máš otočnou jen sedačku uděláš to samé, jediná výhoda je u přehazovací rukojeti, tam je to o něčem jiném.

Tereziep: já si koupila nový Camarelo Q12, a korbičky se vyndavali tak, že se vyklápěli, takže hrůza, pokaždé jsem malýho musela vyndavat. Jednou jsem zkoušela malýho otočit i ve sportovní korbičce... nooo to bylo fakt nereálné, nakonec jsem otočila celý kočárek a bylo 😀

kubinkov
17. bře 2010

Já mám stínící clonu proti slunci a v případě větru jedu pozadu, ale mockrát jsem to nepotřebovala. Jednou nebo dvakrát. Jak je dítko pod boudou, tak není v průvanu a vítr mu tak nevadí.

kocicinka
autor
17. bře 2010

Tak ještě jsem našla tenhle: http://www.caryfuk.cz/kocarky-detske/kombinovan...
15 kg už se mi zdá trochu dost..
A tento: http://www.kocarek.cz/kocarky-Hoco-kocarkyHocoD...
Taky vypadá docela robustně a nemá otáčecí kola.

j.kriv
17. bře 2010

kocicinka:pokud chceš dlouhou ložnou plochu, co třeba sehnat ojetý perego GT3, tam se vejde i hodně velké dítě. jinak já mám jané powertrack, chodím do terénu hodně a jsem spokojená, pokud někde opravdu nejde projet, jak už někdo psal, jedu jenom po předním a pohoda 😅 ještě máme zopa fusion, je pohodlný a hrká jenom trochu, když je hodně nerovná cesta. taky jsem prvně chtěla přehazovací rukojeť, ale nechybí mi, když potřebuju, jdu vedle, nebo složím boudičku a na malou vidím 😉

j.kriv
17. bře 2010

ještě jsem si vzpomněla, u toho Gt3 jsem viděla, že to mamči dělaly i tak, že překlopily boudu, dítě položily naopak a vlastně ho měly čelem k sobě a vypadalo to dobře a účel to splnilo, samozřejmě jenom v lehu 🙂

jirinkaa
28. bře 2010

Ahojky,
jen náhodou jsem zahlédla tuto diskuzi, tak pokud to k něčemu bude, taky přispěji. Přehazovací rukojeť byla jedna z věcí které jsem taky chtěla. A mám tenhle typ http://www.batolatko.cz/0,188,FIRKON-VARIO-komb... Je lehounký, krásně se s ním manipuluje. Korbička jde tedy taky nasadit po i proti směru jízdy, ale když je přehazovací rukojeť...asi zbytečné. Krásně se szkládá i rozkládá. Má tedy všechny 4 kola pevné, protože tu máme ve městě trochu tankodrom a často se dostaneme i do přírody. A to jsou ty pohyblivá kolečka na prd...Teda samo každému vyhovuje něco jiného. Mě se s nimi ale jezdilo pěkně blbě. Pořád jsem musela vyrovnávat směr jízdy...
Tak přeju hezké drandění 😉