Sportovní kočárek s přehazovací rukojetí a velkými koly

kocicinka
15. bře 2010

Ahoj, sháním takovýto kočárek. Zatím jsem narazila na tyto dva : http://www.letajicisen.cz/www-letajicisen-cz/es...

a tenhle: http://www.kocarek.cz/kocarky-Deltim-kocarkyDel...

Víte ještě i o jiných, nebo máte zkušenosti s těmito dvěma?
Ten Deltim Voyager mi přijde takový robustní....
Díky!

nelar
15. bře 2010

Ahoj, my jsme pořídili graco freya: http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=123...
Máme ho půl roku a jsem s ním spokojená. Cena sice vyšší, ale odpovídá tomu i kvalita. První kočár jsme měli polský a byl rozvrzaný po pár měsících. Tento má docela prostornou sportovní sedačku, dobře se ovládá. Je k němu vložná taška, takže třeba pro druhé 😉 Má super řešenou pláštěnku - šusťáková, ze spodní strany pogumovaná a před dítětem je slídový kšilt. Takže pod ní není děcko jak v igelitce. Dál jsou v ceně návleky na kola.
Kdyby bylo druhé mimi aktuální, dá se na podvozek nacvaknout vajíčko, bez použití adaptérů.

tereziep
15. bře 2010

Ahoj,
já mám kočárek podobný tomuto http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-101152-kom..., ale model 2008. Už bych do něj nešla. Má přehazovací rukojeť. Začala jsem ho používat někdy kolem 9 měsíce a přehazovací rukojeť jsem využila max. 3 měsíce. Potom chtěla malá koukat dopředu a od té doby už jsem ji nepřehodila zpátky - teda jo, asi 3x, když malá v kočárku spala. Jinak se chce koukat dopředu. Kamarádka deltima má a je spokojená, ale pořídala si k němu ještě golfky, protož byl moc robusní na nákupy.
Jinak já bych na druhé už tento kočárek nekupovala a šla bych do kočárku x-landru http://www.x-lander.cz/sortiment.php
S otočnými koly a je mi tak nějak jedno, zda by to byla 4 kolka nebo tříkolka. Mám je obě vyzkoušené od kamarádek a jsou fakt surp.

kratena
15. bře 2010

Ahoj Kočičinko ... u toho prvního odkazu je potřeba si uvědomit, že když otočíč rukojeť, budeš mít otočná kola vzadu. To se pak s kočárkem špatně jezdí, takže musíš kola zaaretovat a nemáš žádná otočná. Nevím jak ty, ale já bych kočárek bez otočných předních kol nechtěla. Pokud není hodně sněhu, využívám to pořád a s kočárkem se tolik nenadřu. Takže pokud chceš otočná přední kolečka, musíš místo po přehazovací rukojeti koukat po otočné sedačce ( případně po kočárku, který má otočné všechny 4 kola a zaaretuješ si vždycky ty zadní)

kocicinka
autor
15. bře 2010

Ahoj, no vidíš, to mě vůbec nenapadlo 😅 Já právě kočárkům absolutně nerozumím, hluboký jsme dostali.
Bohužel mě termíny jako zaaretování koleček vůbec nic neříkají( k čemu to je?) Bydlíme ve městě, ale přes léto budeme u babičky na vesnici, kde je to samý kopec a polní cesty.
Mě se původně líbil tento kočárek : http://www.zbozi.cz/items?r=hint&itemType=new&q...
ale pak mi paní v obchodě říkala, že takhle malá kolečka jsou vhodná jen pro město, že s mými požadavky by měl mít kočárek kolečka větší.
AD ten Deltim... u nás v ulici jeden jezdí, přijde mi na pohled fajn, jen se malinko bojím té robustnosti a jestli 16 kg není moc...

cazadora
15. bře 2010

😎 kocicinko má zkušenost s chipolino ultra a je to hrozná hrkačka fakt jen do města na rovinu a stejnak to dělá randál

kocicinka
autor
15. bře 2010

Tak to je škoda, vypadá moc pěkně. Takže mi odpadl další. ☹

kratena
15. bře 2010

Kočičinko. Aretace znamená, že si otočné kolečko můžeš zacvaknout a už je na pevno(většinou je nad ním nějaká páčka). Ve městě určitě využiješ otočná kola, do terénu to ale moc není. Možná bych být tebou volila kočárky dva - jeden robusnější k babičce ( můžeš si koupit třeba už použitý za pár kaček) a do města bys určitě spíš využila nějaký jehčí sporťáček s otočnými koly.

tereziep
15. bře 2010

kočičinko já bych možná oželela tu přehazovací rukojeť a šla do sporťáku s otočnými kočečky - třeba i do tříkolky. Ty od x-landru nejsou špatné nebo kámoška teď jezdí s jané slalome pro a max. spokojenost. Mají ho vyzkoušený i v lese. My šli s nima. Malou jsme měli na zádech a oni měli tříkolku. Terén fakt děs. No a pokud nešlo jet po třech, tak to ten její vezl jako kolečko po předním. Docela jsem se divila, že to kočárek přežil. Takže já bych doporučila tento, klidně i použitej.

eatygrenee
15. bře 2010

kocicinka: ahoj, já mám již 10 měsíců Deltim Voyger 005-jak jsi se na něj ptala v 1. odkazu.
Má několik minusu i plusů (asi jako každý kočárek). Asi bych neměnila. Chtěla jsem prostorný kočárek a to tento je. Přečkaly jsme v něm celou zimu i ve fusaku a stejně staré děti kamarádek museli již dávno do sportaku, protože se nevešly do kočárků. Jde s ním jezdit i proti směru jízdy-to kolikrát nejde ani u dražších kočárků. Líbil se mi i barevně. Je k němu vložná taška pro novorozence, tu jsme také využily.Velká nafukovací kola- absolutní stabilita. Otočná kolečka nemá, ale já na ně nejsem zvyklá a ani mi nechybělz. Letošní zima mu dala zabrat a přesto rozvrzaný není! Dá se z něj udělat i sporták.Nevýhodou je asi nejvíce jeho váha, má 15 kg! ale když se podíváš třeba na ty X-landry, tak nemají o mnoho méně, okolo 13 kg. Já s ním byla jako s hlubokým kočárkem spokojena, i když možná sporták si pořídím lehčí a skladnější . Je to super kočrek do terenu, do vellkého města nedoporučuji 🙂

kocicinka
autor
15. bře 2010

Tak jo, děkuji za rady. Když já tu přehazovací rukojeť chci ☹ Jsme zvyklí si s malým povídat a taky kvůli slunci a větru.
Právě váha je to, co mě u Deltimu odrazuje. V Praze chodím obden na Vítkov a tlačit do toho šíleného kopce 15 kg kočárek + 10 kg dítě se mi nechce. Náš současný hluboký je taky strašně těžký, (je to starý typ) proto bych něco lehčího... klidně i trojkolku, to je jedno...
Ty dva kočárky jsou dobrý nápad, asi to tak udělám. Ale co tedy do toho města? Aby to moc "nehrkalo", bylo lehké a stabilní a hlavně mělo tu přehazovací rukojeť 😀
Chipollino ultra prý nic moc.

tereziep
15. bře 2010

kocicinka, já chtěla přehazovací rukojeť taky právě kvůli tomu, že jsem si s malou povídali. No a v létě jsem jí několikrát dala koukat dopředu a napodzim jsem zjistila, že jsem celé léto jezdila tahle. Malá je šťastná. Teď jezdíme opravdu jenom tahle. Malá si semnou stále povídá a hlavně komentuje, co vidí. Kouká na auta, psy, kočky. Když jsem jí zkusila otočit na sebe, tak se rozčilovala, protože nic neviděla. No a s tou váhou je to pak tak nějak jedno. Pokud si koupíš kočárek s dobrým těžištěm, tak tě to ani nepřijde. Ten můj kočárek má 11 kg. No a pokud je malá otočená na mě, tak se hůř ovládá. No a když v něm náhodou spí, tak je to děs. Je tahle dost těžko ovladatelný. Naopak, pokud je rukojeť přehozená, tak supr.
Spousta kamarádek si koupila kočárky s vložnou taškou a přehazovací rukojetí a nakonec po roce šli buď do golfek nebo si koupili lehčí sporťáček s otočnýma kolečkama. Ono je to fakt supr na ovládání hlavně, když dítě začíný být těžší.
I když chodíš po Praze tak si myslím, že kočárek s nafukovacíma většíma kolama je daleko lepší než golfky.

kratena
15. bře 2010

Kočičinko - hodně záleží na tom, kolik jsi ochotná do kočárku investovat. Trojkolka s otočným předním kolem se mi zdá super a dneska už se vyrábějí často i s otočnou sedačkou, takže na mimi vidíš. Já jsem měla sporťák casualplay s4 a v Praze se s ním jezdilo super, ale to, že nemá otočnou sedačku mi vadilo hrozně moc. Na druhé dítko mám vyhlídnutý tento: http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/... má otočnou sedačku, je lehounký a jde polohovat do lehu a líbí se mi. Ta cena už je narozdíl od casualplay menší, ale existují i mnohem lacinější alternativy. Tak napiš, kolik bych chtěla investovat a určitě se něco najde.

kocicinka
autor
15. bře 2010

Kratena- ten kočárek vypadá bezvadně. Platit bude manžel a když jsem se ho ptala, kolik je ochotný na to dát, tak mi odpověděl, že ochota by byla, ale peněz již méně. 😅 Já věřím, že kdybych dělala jó smutný voči, že by i těch 9. tis vypláznul, ale protože u nás jsem já ta spořivá, tak bych si představovala cenu okolo 6. tisíc.
Budu strašně moc vděčná, když mi s hledáním "toho pravého" někdo pomůže, protože já se v tom fakt neorientuju. Je mi v podstatě jedno, jestli přehodím rukojeť, nebo sedačku, hlavně aby tam byla možnost na mimi vidět.

kocicinka
autor
15. bře 2010

Jo a bylo by možné koupit ten kočárek i bez korby? Kočárek s korbou už totiž jeden máme a už z něj pomalu vyrůstá.

kratena
15. bře 2010

Kočičinko. Teď jsem si vzpomněla, že kamarádka má kočárek V-travel (je to 4kolka a dělají i 3kolku V-cross). Cena nového je 6 - 7 tis. Já jsem vždycky hotová z toho, jak perfektně se s tím kočárkem jezdí - jezdí fakt perfektně. Ty přední kolečka má otočná, což je super do města a kryž je zaaretuješ, tak by byl určitě bezva i k babičce. Má otočnou sedačku, tak bys na mimi viděla a veliký nafukovací kola. Jako nějak extra ho vyzkoušený nemám, jen když si s kamarádkou někdy na chvíli prohodíme kočárky 🙂, ale za tu cenu mi přijde fakt dobrej. Nevim ale, jestli se prodává i jako samostatnej sporťák, nebo i s korbičkou. Zkus pohledat na webu. Určitě by se dal sehnat i použitý, ale co jsem tak koukala, tak ho maminy prodávají dost draze. Vybrat super kočárek je fakt boj, je jich plno a každý má klady i zápory a každýmu se navíc líbí něco jiného.

lumixii
16. bře 2010

Kocicinka: tak já mám kočárek již tady zmiňovaný x-lander a fakt jsem s ním maximálně spokojená. Váha kočárku se pohybuje kolem 11 kilo +/- 0,5 kg. Skvělá manipulace. Předtím jsem měla kočárek, kde šla otočit korbička jak po směru tak proti směru jízdy, a nakonec jsem zjistila, že malému vyhovuje, když se dívá do předu a né na mě, přesně jak tady zminovala už TEREZIEP. A aretovací kolečka je fakt super věc 😉

evulatko
16. bře 2010

ahojky, ja to te taky resim🙂 Libi se mi tento kocarek
http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zboz...
Nema prehazovaci rukojet, ale sedaci dil se da obratit.
Jsem na nej zvedava nazivo🙂

kratena
16. bře 2010

Hmm, ten herqueles vypadá pěkně. Ale abych řekla pravdu, tak si moc v Praze nedovedu představi nemít ty otočná kolečka.
Holky, k tomu X-landeru. Já jsem měla ten casualplay - taky bez otočné sedačky - a hrozně mi to chybělo. Kolem toho roku měla Andulka ráda, když jsme na sebe koukaly a povídaly. Takže jsem nakonec držela kočárek po straně a chodila vedle něj, abychom na sebe viděli. Prostě kdyřž má kočárek otočnou sedačku, tak vždycky se to dá dát tak, aby mimi koukalo ven, ale když koupíte bez otočný, tak už s tim nic neuděláte.

tereziep
16. bře 2010

kratena taky jsem si myslela, že je to nezbytnost a proto jsem koupila kočárek jaký má. Jenže teď bych ho nejraději vyměnila a koupila si nějaký s otočnýma předníma kolečkama. Je to prostě lepší. Nejenže malá je měsíc od měsíce těžší, ale také chce chodit. No a když v jedné ruce vedu malou a druhou tlačím kočárek, tak mi chybí to otočné přední kolečko pro snažší ovladatelnost.
No ale každý má jiné priority.
My už jsem velký a na nový kočárek to není. Po této zkušenosti ale při druhém dítěti půjdu do kočárku s otočnýma kolečkama. Klidně oželím i tu otočnou sedačku. Hlavně aby byl prostorný a dobře ovladatelný. Můj favorit je x-lander nebo jané.

lumixii
16. bře 2010

tereziep: můj favorit pro 3 mimi jestli tedy ukecáme taťku je taky Jané 🤐 ikdyž na x-lander si taky stěžovat nemůžu 😉

kikimaruska
16. bře 2010

evulatko: Máme staršího HerQulesa Razor 3 spin (4 roky starý), tato firma patřila mezi velmi dobré-je to Švýcarský kočárek, ale optej se jak by to bylo s reklamacemi, koncem roku 2008 totiž firma zanikla a kdo by jejich modely které se stále doprodávají servisoval netuším. My u našeho máme rozbité polohování zad a nemohu se nikde dovolat nikoho, kdo by mi to byt za peníze když není v záruce opravil 😕 😒

kikimaruska
16. bře 2010

jinak sedačka je opravdu otočná a robustní, pohodlná. Jezdíme s ním přes zimu. Jak už tu bylo zminováno, pokud je sedačka otočena směrem ke mě, je mnohem horší manipulace a celkově se tento kočárek řadí mezi nejtěžší, které jsem vyzkoušela, a že jich bylo dost 😉

kocicinka
autor
16. bře 2010

Kikimaruška- aha. Těžký kočárek zrovna není to, co hledám, vzhledem k tomu, že máme těžké děťátko a chodím s ním do kopců.
Ještě jsem si uvědomila další věci. Budeme nový kočárek využívat hlavně v létě, takže by bylo fajn, aby byl kočárek vzdušný. Za další Jonášek je a bude hodně veliký, takže i kočárek by měl být tomu uzpůsoben.
Docela mě ta otočná kola lákají. Ale zase se vylučují s velkýmy, je to tak? Velká kola nejsou otočná. Čili buď malá a otočná, nebo velká, nebo trojkolka? Sakra, už v tom mám pořádný zmatek 😀 😅

kratena
16. bře 2010

Kočičinko - čtyřkolky s otočnýma kolama mají opravdu ty přední kola trochu menší. Proto bych být tebou volila trokolku s otočným předním kolem a s otočnou sedačkou. Koukalas na ten V-CROSS? Ale je asi taky trochu těžší.
To per pego Uno má zas, když přehodíš rukojeť ty otočný kola vzadu a to je nic moc
TEREZIEP - kdes přišla na to, že dávám přednost otočné sedačce před otočnými koly? Já trvám na obojím - oboje je pro mě nezbytnost, čili pro další dítě pořizuji buď britax B-smart nebo casualplay S4 novou kolekci ... oboje jsou trojkolky s otočným předním kolem a otočnou sedačkou.

kocicinka
autor
16. bře 2010

Tak jsme na dnešní procházce potkali několik Peg Peregů( golfek) s těmi malýmy otočnýmy dvojitýmy kolečky a byla to děsná hrkadla, to bych nechtěla ani náhodou! Ten Uno bude v tomto asi podobný.
Asi připadá v úvahu zatím ten V- cross nebo Britax.

lumixii
16. bře 2010

Nedávno jsem objevila na netu tento kočárek...
http://www.moje-miminko.cz/kombinovane-kocarky/...
super barevné kombinace.. ani sporták nevypadá zle jde posadit korbička oběmi směry
.. ale chce to vidět na živo a osahat si ho...

evulatko
16. bře 2010

Kikimarusko, moc dekuji za radu. Mne se zdalo divne, ze uz maji posledni dve kombinace... No nic, budu hledat dal🙂

tereziep
17. bře 2010

Kratena to nebylo na tebe. Špatně jsi si to přečetla. Psala jsem tam, že já klidně oželím otočnou sedačku, hlavně aby byl kočárek pohodlný.
Dle mého názoru je otočná sedačka surp, když dáváš dítě do sporťáku kolem půl roku. Je ještě malé a některé mamky na mimčo chtějí vidět, ale potom je to podle mě k ničemu. Hlavně sedačku stejně během procházky nebudeš otáčet. Pokud fouká vítr nebo svítí sluníčko, tak stejně ji máš pořád v jednom směru.
Každý má jiné prioryt. Pro mě jsou to hlavně pohodlí pro dítě - to znamená velká a prostorná sedačka - hlavně aby měla co nejdelší lůžko. Pro mě by tyhle kočárky nebyly - jsou docela dost malé - hlavně na délku lehu.

lumixii
17. bře 2010

tereziep: musím s tebou souhlasit, pokud máš otočnou sedačku, a začneti na mimčo svítit nebo foukat vítr, tak jí přendavat nebudeš, protože to není realné. Měla jsem takový kočárek a v praxi to nejde. Musí se mimčo někam položit a prostě vyndat z kočárku pak se dá sedačka otočit, pokud je mimču 6 měsíců a samo nestojí tak jedině tak položit na zem 😀 pokud jdeš sama. 😀 Taky jsem to měla jako prioritu hlavně at je otočná a nakonec mám x lander a malej je i rád, že vidí dopředu a nemusí se dívat na mě 😀