Sportovní kočárky. Který je prostorný?

brukev
1. lis 2009

Ahoj, při výběru kočáru se momentálně zaměřujeme spíše na sporťák.

Můžete sem dát své kočárky (sportovní verze) a ohodnotit je?

Zajímají nás tyto kategorie:

1) prostornost (čekáme prcka koncem ledna, takže v zimě mu bude skoro rok, jak se tam dítě vleze například ve fusaku)
2) praktičnost (igelit pod botkama, takže se nic nešpiní, dobrá stříška, otočnost korbičky/rukojeti,...)

Hledáme 4 kolku s otočnýma předníma kolama, u takových se klidně rozepište 😀

marionn
2. lis 2009

ahoj brukev,
ja mám od včera concord fusion a je úžasný. Už by som nemenila. 1) Spĺňa na 200% 😅 Tvoju požiadavku priestornosti: dĺžka 96 a šírka 35cm a je 4 kolesový.
Super manévrovanie ľahulinké 🙂 , predné kolesá sú otočné s možnosťou aretácie.

. Môj má 1rok 5 mes., no popravde ešte v ňom nesedel ☹ , bo som prala poťahy, tak čakám kedy uschnú, no môžem zreferovať zajtra, ak budeš mať záujem ... ale kamoške sa doň zmestilo takmer 3-ročné dieťa.

Ja mám kolekciu 2008, tam nie je igelit pod nôžkami, ale mi to neva, ešte nejako vyriešim. a nedá sa otáčať, ale také väčšie dieťatko radšej pozerá okolo seba.

cerkris
2. lis 2009

ahoj ja mám jané slalom pro a čo sa týka priestranosti tak je super mám veľký fusak a dieťa sa doň v pohode zmestí aj vyspí, igelit pod nožičkami nie je , ale je tmavomodrá látka takže ani nevidno zašpinenie a poťah je taký , že ho stačí pretrieť a je suchý v prípade zašpinenia sa dá vyprať , stirška má aj prisvitnú časť takže vidím na neho , nedá sa síce otočiť tak aby som videla na dieťa, ale mne to neprekáža.

marionn
2. lis 2009

cerkris, aj ja som najprv rozmýšľala nad jané slalom pro, lebo sa mi zdal super aj je ľahký, no trošku ma odradilo to, že je len 3-kolesový. Zatiaľ som ho však nemala možnosť vyskúšať. Nevychádza sa s ním ťažšie na chodník? Máme bicyklík trojkolku pre malého na tlačenie, ale je to dosť nestabilné.
a uvažovala som aj nad Jané nomad, ale tiež som nevyskúšala osobne, ale sa mi veľmi páčil. 😉

cerkris
2. lis 2009

no ja som mala pre jané jeden trojkolesový myslím to bol abc design mocing light a to bolo otrasné musela som dávať pozor lebo by som snád malého aj vyvrátila , ale jané je super neváži síce veľa , ale je stabilný veľmi dobre sa sním manipuluje.ja som mala už asi 6 kočíkov , ale jané slalom pro je to najlepšie čo som zatiaľ mala a ani ho nemienim meniť takže ho rozhodne odporúčam aj kvôli pohodlnosti dieťaťa aj kvôli iným veciam

manika77
2. lis 2009

ahoj ja mam PP uno a spokojnost...je dost velky a pohodlny aj lahky..a dalsia vec co je super ze je preklapacia rucka na nom 🙂

musko
2. lis 2009

jane nomad :o), alebo X lander 😉

marionn
2. lis 2009

tak sme náš kočiarik concord fusion zabehli. A je fakt úžasný 😵 Maximálna spokojnosť.
Malému sa v ňom páčilo, hoci predtým v kočíku odmietal sedieť. Skúšala som jeho ovládateľnosť a celkom ľahko to ide aj jedným prstom... 😉
Najideálnejšie by myslím bolo, keby si ho mala možnosť vyskúšať aj s nákladíkom 😉

lennis
2. lis 2009

měla jsem Jané Nomad a teď mám Slaloma, oba super, Nomad prostorný a lehčí (nesplňje požadavek otočného lůžka ve sporťáku, ale zase se lehce skládá, nemusí se oddělávat lůžko od kostry, což mně připadá super), slunce se dá vyřešit sluneční clonou a vítr se sněhem originál nánožníkem pod který se zakutlá i můj 2,5letý syn, zrovna v neděli usnul v kočáru a krásně se v něm ještě v tomhle věku vyspí, nebo plášťenkou, když je fujavice, tak s prckem stejně nejste moc venku....
Slalom - nemám problém s najížděním na chodníky, jen se prostě musí najíždět kolmo pokud je kolečko odaretované, zaaretované jsem ho měla asi 2x (v přírodě), jinak jezdím furt s volným kolem, nemám problém s výtahy, dvežmi do obchodů či jiných budov (šířka kol), unesu ho sama přes schody a hlavně, nemusím oddělávat lůžko od podvozku, což se ocení hlavně při ježdění autem, o ovladatelnosti jednou rukou ani nemluvím, jsem max spokojená a nechci už jinej. Před tím jsem měla Firkon a už bych do takového nešla...po 3 měs reklamace podvozku, šislej, rezatej, byla jsem z toho šílená..... 😒

lucenek
2. lis 2009

Quinny speedi XS- prostorná sedačka, polohovací nožky, ale nepolstrovaný vůbec, musela jsem dokoupit podložky s polstrováním, pásy se snadno dají vyvlíknout, debilní polohování zad (vyřešeno sponou na snadnou manipulaci a sklonem zad do pravého úhlu-čili úplného sedu), malinký košík, dost celkově otevřený, nepruží, nešel do úplného lehu, v plášti sportovní nástavby dost větracích sítěk-v zimně nevýhoda.

PP GT3- polstrovaný nádherně, není třeba podložky, madlo, super pásy (dítko se může předklonit až k nohám aniž by se vyvlíklo z popruhů, polohování do skoro lehu (dítko fakt leží oproti Quinny kočáru), polohování nožiček, nánožník origo, skvělé jízdní vlastnosti pruží a tlumí nárazy při jízdě, tři stupně odpružení dle povrchu, po kterém se jede, aretuje se na konstrukci ne u špinavého kola. jedinou zatím nevýhodu beru, že má jen jednu brzdu a to ruční s možností aretace......musí se seštelovat jako u kola aby fakt pořádně brzdila, hlavně v MHD)- prostě ta nožní brzda mi tam chybí, ale zvykám si, zatím brzda okej, a veliký koš-vlezou se tam 2 balíky pampersek plus nákup 😀

lucenek
2. lis 2009

oj to jsou trojkolce...tož sorry 😅

brukev
autor
2. lis 2009

More 4 kolek, pls🙂

kacka.va
2. lis 2009

Máme Nomada a když koukám okolo, tak si myslím, že je fakt jeden z nejprostornějších.

marfic
2. lis 2009

mám nomada a kupovala som ho kvôli priestrannosti, pozerala som aj na PP GT3, ale bol už veľmi drahý, tieto dva boli v predajni najväčšie /zvnútra/, lebo niektoré sú robusné zvonka a dieťa sa v nich tlačí