Synček nedovidí z kočárku ven. Podložit mu páteř?

alishia
26. říj 2008

Ahoj holky,

taky mate nekdo tak zvedave mimino? Muj kluk by chtel vsechno videt, ale jeste nesedi...:/ obcas ho v kocarku podlozim dekou, jako ze pololezi, ale ani tak nemam dobry pocit kvuli jeho pateri. Jak to resite ?

Jezdite ven kdyz je na nule? Nechavate dite spat v kocare v takove zime treba na zahrade?

Jak ho pripravujete do kocarku?

Mazete tvaricky?

shela
26. říj 2008

alishia..nasa mala sedela uz od 4 mesiaca..sice sa sama neposadila ale ked sme ju posadili mi tak si presedela kolko chcela...takze aj v kociariku sme ju uz davali do polosedu alebo sedu...a v zime ked bolo do - 10 tak spinkala vonku...mala overal, fusak a este k tomu teplu deku...tvaricku sme mastili kremom urcenym na zimu a mraz...ked zijes niekde mimo CR - primorska krajina tak tam sa odporuca nechat dieta spinkat vonku iba ked je do -5...kvoli velmi vlhkemu vzduchu

alishia
autor
26. říj 2008

shela : diky, me mama radi abych mu dala teplou kombinezu , do ktere je fakt problem rvouci vzporujici mimino narvat, pak do fusaku a jeste pod deku a podnozniku, ja newim jestli to neni prehnane...ale nechci aby mu byla ziminka.

jjaanca
26. říj 2008

Já jsem dala malou do sporťáku v 5,5 měsících, protože celou procházku prořvala že nevidí ven. Taky ještě neseděla. Já mám sporťák s pevnýma zádama a podle mě je to mnohem zdravější než třeba lehátko, kde malá trávila docela hodně času a měla zádíčka do kulata.

gabinaf
26. říj 2008

my jsme malého nechávali sedět, byl pak klidnější. Do kočáru ho teď dávám do fusaku, pořád ještě bez zimní bundy, má bodíčko, triko s dlouhým rukávem a fleese, čepičku. Občas dám do nohou deku. Je pravda, že náš prcek je dost teplokrevnej a i tak z něj poteče 🙂 Tváře mažu, asi proto, že mažu sebe. a na zahradě spí jak to jen jde, aspoň něco udělám v klidu doma 🙂

alishia
autor
26. říj 2008

on jak je nabalenej tak se mu podle me blbe spi, driv spinkal treba dve hodiny v kuse...a ted mi nespi ani hodinu a pul denne:(

amarelka
26. říj 2008

ahoj alishia, asi mu jeozaj teplo, skús len deku a podnozník alebo len fusak, ved zatial nemrzne 😎

daluri
26. říj 2008

Ahoj, tak já malou obléknu do kombinezky, pod tím má jen triko s dlouh.rukávem a buď štrample nebo dupačky. Dle zimy pak ještě přikryju dekou. Stačí to, ručky má teplé.

Myslím si, že když dáváš do kombinezy, fusaku, deky a nánožníku, tak se musí vařit!! To nech na třeskutou zimu, ale to asi ven chodit nebudete...

Jinak ven jsme chodili, jak měla spát,takže vždy ležela, teď ikdyž taky ještě nesedí, ji dám ve sporťáku do mírného polosedu, jak jezdí auta či se něco děje tak kouká, ale někdy si chce lehnout, ještě dlouho nevydrží takto sedět.

anke
26. říj 2008

My jsme zacali davat do pololehu cca od 5. mesice a 1. tydne, chtel videt ven ... ted v 6. mesicich uz sedi sam (nesedne si, ale kdyz ho tam dame, tak sedi stabilne) ... posazujeme jak kdy, podle jeho nalady ... uvidime, co na to pater, kdyztak holt budeme pak cvicit ...

Ahoj, ja mam s oblikanim taky problem, ale spis se mi zda, ze ho vetsinou varim ... nemuzu ho oblikat podle sebe, protoze ja uz bych nejradsi chodila uz ted v kozichu 😀

dnada
26. říj 2008

Tak to ten můj malej uličník je taky hrozně zvědavý,takže ho dávám na chvilku v kočárku do polosedu a nebo ho chvíli nosím a to sou mu teprve 3 a půl měsíce, nevím jak bude zvědavý za měsíc 😀

jinak já malemu dávám ponožky,body s dlouhým rukávkem, bavlněný dupky,přes ně ještě jedny flaušový, čapku a rukavičky a v kočárku mám beránka,zima mu není,tvářičky natírám krémíkem

ankili
26. říj 2008

alishia: my máme zvědavce - v hlubokém kočárku byl jen když spal jinak histerický řev 😀 a protože je i hodně velkej (v 5a1/2 měsíci má 9kg a 74cm) tak už se do korby nevešel 😕 tak jsem na sporťáku už skoro měsíc, sporťáček nejde úplně do lehu a malej je blaženej, konečně můžeme s kočárkem ven i když nespí, kouká až mu vypadávaj oči 😀 ani mu nevadí že mě nevidí a jede po směru jízdy 😀 úplně ho neposazuji, když bdí tak jen maličko zvednu, když usne položím jak nejvíc to jde.
Netěší mě to, ale na druhou stranu je spousta dětí s refluxem nebo prostě blinkacích které nikdy na rovině neležely 😉

a když bylo kolem těch cca 12 stupňů tak měl body s dlouhým, mikinku, tepláky, ponožky, teplé capáčky, bundu, čepici, deku a nánožník. a byl krásdě teploučkej, takže punčochy ani kombinézu jsem nenasdili, punčochy jen když vím že ho budu přendávat třeba do auta nebo tak. zatím mu ale fakt bylo teplo, ho hodně kontroluju. kočárek máme jané a ten nánožník je vyteplenej - není to jen hadr ale dvě vrstvy látky a mezi nima vatelín. tvářičky zaím nemažeme 😉
ven chodíme po obědě a to je docela hezky, pod 10 snad u nás ještě nebylo 😉

hezký večer 😉

mywiel
26. říj 2008

Poriadne obleciem, a este sup do fusaku, rukavicky, ciapka a ideme na prechadzku, krem na tvar, na zahrade dieta spat nenecham ved je zima len kym sme na prechadzke, tiez mame kocik kde sa da lehatko vo vanicke nadvihnut do viacero poloh, tiez uz je zvedava a nechce lezat uplne na rovnom. 😉

knobloska
27. říj 2008

Holky, hlavně je neposazujte dokud se samy neposadí!!! Já jsem to řešila tak, že jsem jí dávala v kočárku na bříško. Viděla ven a byl klid. Od 6,5 měsíce jí mám ve sporťáku a leží, max. jí to trochu pod zády zvednu, takže je v lehce zvýšené poloze. Jinak když je kolem 0, tak má svetr a teplejší bundu, je ve fusaku a má nánožník. Když jí vyndám z kočárku, má tam teplíčko 😉

martina1206
27. říj 2008

Ahojte, nie je to prehnané, fusak aj nánožík? Veď ešte nemrzne. Teda aspon u nás je tu cez obed okolo 8 stupnov. Ja mám fusak z barančiny a na ten sa chystám, až ked bude tých 0 stupnov. teraz má malý body, svetrýk a budičku, ale nie ešte zimnú, pančušky, tepláčky a papučky. Je zakrytý dekou a na vrchu má ešte jednu, takú imidžovku 😀 , a v kočíku vozím ešte nánožník, do rezervy, keby sa moc ochladilo, ked sme vonku. A rukavice ešte nenosíme. Tváričku nakrémujeme a ideme. malý má 4 mesiace a už sa tiež čertí, tak mu dám dole strechu a pozoruje stromy a budovy, tak zatiaľ to ide.

barusha
27. říj 2008

Ahojky,tak my dáváme body s dlouhým rukávem,bundičku, na nohy punčocháčky a kalhoty.V kočárku máme fusak a vždycky je krásně teploučký.Samozřejmě ještě čepku.A rukavičky dávám jen když má chladnější ruce,jinak se vzteká,chce si s nimi hrát...Obličej zatím nemažeme.

mkr
27. říj 2008

tak my to řešili autosedačkou někdy, když malá ještě neseděla 😉

lennetfrigg
27. říj 2008

Ahojky, mmě malý také nechtěl být v kočárku, protože neviděl. Usnout mi neusnul uz od 3.měsíce. A tak putoval do šátku a spokojenost byla na obou stranách. Teď sedí, leze, stojí takže je občas v šatku a občas v kočarku. Už z něj vidí, tak mu to nevadí.

dididi30
27. říj 2008

nas maly je od narodenia v bugine, teraz v nej sedi, inak by tam ani nechcel byt, ked zaspi, spustim mu opierku 😉

dididi30
27. říj 2008

no a tiez mame ku kociku autosedacku, ale ta je nam na nic, akurat tak v aute, nechce v nej byt, nepaci sa mu tam

tinusi
27. říj 2008

Ahoj, moj maly bol tiez od narodenia brutalne zvedavy, ako malinke babo sme ho nosili ako vrece cez plece, lebo v naruci ako babo nechcel byt. Kocik som v podstate az do teraz /ma 6 m/ velmi nepouzivala, len ked bol uplne malinky. Nosila som ho v klokanke. Odtial vsetko videl a bol spokojny. Teraz zacina sediet, este nie celkom sam, ale mame na kociku taku polohu ani sed ani lah - tak takto ho teraz nosim v kociku, lebo do klokanky mi je uz tazky.

lenkazdenek
27. říj 2008

ahoj,my to řešily tím že jsme malou dávaly na bříško a otvíraly kapotu,pak oklo 7 měsíce nám na rehabilitaci dovolyly malinko přizvednout pod zádíčkama.
Loni jsem v zimě sme byly ještě malinký a jak bylo víc jak -5 tak sme ven nechodily,jinak mývala na sobě bodíčko s dlouhým,punčocháče,ponožky,overálek,kombinézu,fusak ,tašku ke kočárku,ale je fakt že to bývalo okolo 0 ,teď sme větší a má tílko ,tričko s dlouhým,punčocháče,ponožky,kalhoty,svetr,zimní botky a podzimní bundu,když hodně fouká tak nánožník. jinak mažem krémem proti mrazu

timbouctou
27. říj 2008

alishia_ my jsme seděli od 5 měsíce tak, že se držel postranic, jinak se taky strašně čílil, hlavně když slyšel psa a neviděl ho 😀

Alex se narodil začátkem února letos, to už bylo v podstatě po mrazech, tak jsem ho narvala do všeho co šlo a frčeli jsme. Akorát jsem s ním vždycky jezdila, nikdy nespal sám venku.
V tomhle počasí dávám prcka do fusaku jen když je míň než 10 stupňů, jinak dáváme deku na nohy. Dlouhorukávé body, mikinku, podzimní bundu a silnější tepláčky a podkolenky. No a taky čepici, někdy ho donutím jinkdy si ji sundá než vylezem z branky 😀
Mažem olejíčkem, krémy nemá rád, hrozně se pak šudlá.

katullka
27. říj 2008

Baby, ja si myslim, ze nie je dobre davat deti sediet, pokial sa sami uplne neposadia, uz viacej mam rozpravalo, ako poskodili detom chrbticu, ze ich kade cim podkladali. Ale trosku ked sa mu zvysi poloha, to by snad nemalo skodit, ale nie do uplneho sedu.

knobloska
28. říj 2008

Opravdu se nemají děti posazovat dříve, než se posadí samy. Nejdřív by měly lézt a potom se posadit. Je to strašně důležité, děti se rodí s rovnou páteří a dvojesovité zakřivení si vytvoří samy právě tím, že leží na bříšku a lezou. Je to tak zařízené správně, gravitace pak na 2S zakřivení nemá vliv a dětem se "nebortí" páteř. Když je posadíte dřív, i když se udrží, nemají na to ještě páteř zralou, nemají tam 2S zakřivení a tím, jak je posadíte, jim srazíte obratle k sobě a zaděláváte jim na tzv. vosí zadek v dospělosti nebo na skoliozu.

zusma
28. říj 2008

Ahoj,taky souhlasím s tím,že neposazovat děti,dokud si samy nesednou.Ale ne vždy to jde. Mně si dcera sama z kleku (lezení)sedla až v 11měs. a 1 týdnu (!) a do té doby by teda v hluboký korbě nebyla ani omylem.Hlavně by se tam ani nevešla. Tak ve sportáku jezdí asi od 8.měs.

knobloska
28. říj 2008

To naše malá taky, nemám nic proti tomu. V korbě jsem jí dávala na břicho a teď je od 6. měsíce ve sporťáku. Má tam zvýšenou polohu, aby mohla koukat ven. A úplně bych je neposazovala 😉

stvura
28. říj 2008

No nas je zvedavy uz od mesiaca....ja to riesim klokankou od seba, vacsinou z tych vsetkych podnetov do 10min spi

3558
28. říj 2008

moj maly sa do hlbokeho uz vpratal len len, tak som ho supla pred dvoma tyzdnami do sportoveho a mam pokoj. tiez je zvedavy, ale nedavam ho sediet, iba trosku ma vyvysene a je spokojny. ale zda sa mi ze hlboky bol pre neho pohodlnejsi na chrbatik a tak. tam zaspal hned, a v tomto ibe ked je naozaj unaveny. a ked ideme autom, tak vzdy ho mam v autosedacke a tu mam zacvaknutu v bugini. tam ma najlepsi prehlad o vsetkom 😀

timbouctou
29. říj 2008

stvura_ my měli v 5 měsících osm kilo, klokanka nebyla reálné řešení 😀

ivulinda
30. říj 2008

Já jsem malou začla dávat do sportáku jak měla 8měsíců necelých jelokož chtěla sedět a dívat se...

andy80
30. říj 2008

Tak nám je 5,5 měsíce. Už kolikrát jsem měla cuky předělat kočárek na korbu. Přijde mi, že tam už nemá tolik prostoru, protože je taky dost velká. Ale zatím se tam vejde. Je to teda knop, ale vejde. Chci jí v korbě nechat co to půjde, protože sporťák nejde úplně do lehu. Taky nejsem pro posazovat dřív než si děti sami sednou. Malá si sedne, ale tak, že se přitáhne do sedu za cokoliv co je v blízkosti. Takže dost nepřirozeně. Nenechávám jí dlouho a snažím se, aby kolem nebylo nic, za co by se přitáhla.

Zuzana29: tak jako fakt ve 3 měsících je na sporťák hoooodně brzo.