Tako kočárky - ano/ne?

wercee
10. dub 2014

Ahoj holky, už před těhu jsem vždy okukovala Tako kočárky a teď, když budeme pomalu také vybírat, tak nějak nevím. Byli jsme na výstavě For kids a Tako kočárky se mi opět libily nejvíc...ostatní buď odradily cenou nebo na mě působily tak nějak "aušusově". Byla bych proto ráda, kdybyste mohly napsat cokoli ke kočárkům Tako, jaký tip máte, jak jste spokojené, co říkaly jiné maminky, co byste případně raději doporučily místo nich....Potřebuji větší koribčku - budeme vozit v zimě, nafukovací kolečka, u předních možnost aretace - budeme jezdit i v lese i ve městě, skladný, lehký - každých 14 dní cesta 150 km za rodiči, pohodlný sporťák.
Taky bych ráda slyšela váš názor, jestli můžu bez obav koupit autosedačku (vajíčko), kterou obchodník ke kočárku nabízí, nebo zda je lepší koupit nějakou osvědčenou značku a koupit autosedačku zvlášť. Bohužel doporučení mých kamarádek je na jiné cenové úrovni než si můžeme dovolit...bez té autosedačky bych to viděla tak do 9000,- max. Díky všem za názory!

irennn
10. dub 2014

My teda TAKO nemáme -máme ROAN MARITU ,opravdu úžasný kočár,velký -korbička 85cm,prostorný houpavý http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-102192-roa... ,takže za mě jednoznačně ten...

ale pokud chcete opravdu Tako,tak kamarádky mají http://www.kocarky-tako.cz/kocarky/kocarky-acou... tento a jsou velmi spokojené a tady z MK ho má i maminka @mmirunda .
Hodně se prodává Tako laret,ale má hrozně malou korbičku,jak se tam dá v zimě fusak a dítě v kombinéze,zůstane tam úzká nudle.

madormi
10. dub 2014

ne 🙂 v první řadě bych rozhodně nekoupila sedačku co knim patří, měla jsem jí u první dcery a šla rychle z domu... je to šmejd, to že je malá dítě v půl roce má problém, tak je to prostě šmejd- slabý plast, mizerné polstrování. nevěřím, že v případě nehody by k něčemu byla! užnikdy víc. radši starou bazarovou Mc než novou z těch kombinací. se se týče kočárku, takko a spol mají prostorné korby, se sportáky je to ale horší. spousta dětí už v roce šoupě hlavou o boudu, sportáky jsou prostě malé narozdíl od korbiček, co se týče kvality zprcování celeho kočárku, též dost pokulhává, co také čekat za pár kaček.. dále taka rozhodně nejsou skladné a lehké kočárky, vozit to pravidelně někam autem. to už nic jiného do toho auta nedáte ☹ já měla kajtex matrix lux, kamarádky dorjana a takko a vše je stejné. je to v podstatě jeden výrobce, když ne přimé jedna společnost tak dceříné společnosti 🙂

01veverka
10. dub 2014

Já mám TAKO MONODI a naprostá spokojenost, korba jako pro krále, lehký, snadno ovladatelný ( moje 76ti letá babička ho zvládne řídit jednou rukou, aretace předních koleček, sporťák po i proti směru jízdy a hlavně polohovatelný, sedačka - nemůžu si stěžovat, je velká s vložkou pro miminka, měkká a nepřijde mi jako šmejd... vybírala jsem dlouho a tento vyhrál, veliká korba, bohaté příslušenství a dobrá cena 🙂
http://www.babyplace.cz/kocarek-tako-captiva-mu...
kamarádka má TAKO Captiva Mustang a je taky spokojená...

curdibilka
10. dub 2014

Souhlasím s názorem madormi. Všechny tyhle kočárky jsou fajn jen pokud vozíš v hlubokém, sporťáky jsou prostě "naprd" - těžké, neskladné a malé a opravdu je to vesměs jedno, jestli vybereš Tako, Dorjan nebo třeba Nestor. Nechci tady ty kočárky hanit, samotné se mi třeba nové Taka moc líbí, jsou na pohled opravdu hezké, ale nechtěla bych je. Raději bych si koupila něco kvalitnějšího z druhé ruky. Když můžu srovnat, u dcery jsem měla Jané nomad a byla jsem opravdu moc spokojená, korba celkem prostorná a hlavně sporťák úžasný - lehký, skladný a hlavně prostorný. Dcera neměla problém se v něm pohodlně vyspat i ve dvou a půl letech. Dneska se dají koupit zachovalé použité kočárky za pár peněz. Vesměs stejně, kdo si koupí typ kočárku, jako jsou Tako aj., tak ve sporťáku jezdí dítko jen chvilku a kupuje se nějaký jiný sporťák. To je můj názor, kočárky miluju a vyzkoušela jsem jich už dost, ale tyhle typy mě prostě nepřesvědčily. :(

misulinka44
10. dub 2014

@wercee Taky mě zaujal kočárek Tako, přesněji Tako Monodi. Prohlížela jsem si ho zatím jen v obchodě. Krásný, velká korbička, lehce se s ním manipuluje, rychle se skládá..., původně jsme chtěli Dorjan, ale tento je mnohem lepší 😉

madulinka
10. dub 2014

Mame tako warrior, ted uz tretim rokem (uz ho ted pouzivame minimalne, fakt jen kdyz neni zbyti a jedeme nekam dal + ceka nas treba 3km cesta od autobusu k babicce napriklad). Ja musim rict, ze jsem spokojena. Na drahe kocarky jsme nemeli finance a popravde bych ani takove penize do drazsiho kocarku nechtela vrazit. Za tu dobu byl jediny problem dvakrat pichnute kolecko, ktere manzel opravil. Jedna velka nevyhoda je reseny kosik pod kocarkem (specialne u toho warrioru). Je docela spatne pristupny. Ale ma ten kosik rozepinaci, a tim se tam da vmestnat i vetsi nakup. Plne mi vyhovuje moznost nastaveni odpruzeni..mam to na tom nejvetsim - vlastne od zacatku. S malou musim sjizdet z prvniho patra do prizemi a naopak po schodech a pres dva roky denodenniho pouzivani to kocarek bez problemu zvladnul, je to kocarek i do terenu (i na dlazebni kostky do mesta). My mame mrnouse co se tyce vzrustu, takze v hluboke korbe vydrzela do 9.mesicu,sportak taky fajn. U boudy u sportaku se obcas uvolni sroubky, protoze mala si s tou boudou casto hraje..staci jen dotahnout. Vim, ze kamaradka si koupila drazsi kocarek, ktery v porovnani s nasim nebyl vubec odpruzeny a mela problem jet po nerovnem terenu, protoze mimco v tom poskakovalo..po pulroce to vzdala a poridila jiny..pak se mi sama priznala, ze ma problem s prodejem toho puvodniho a ma penize i v tom druhem, a ze tenkrat vybirala a prerala.. rikala, ze tako odsuzovala, ale po zkusenostech by do nej sla..to me zahralo u srdicka, protoze se na tako dost nadava.. ale at si kazdy poridi na co ma a zalezi na kazdem, kolik chce do kocarku vrazit penez 🙂

maice
11. dub 2014

Holky,prosim, kde je mozne kocarky tako prohlednout?Nejlepe Praha nebo severni Cechy 🙂

mafeska
11. dub 2014

@wercee občas vozím dcerku v tako jumper (je to starší kolekce) a musím říct že je to teréňák se vším všudy. Je u mých rodičů a když jsme u nich na prázdninách jezdíme s ním běžně do lesa, polní cesty,.. a fakt to zvládne. Je odpružený, nafukovací kola, aretace předních kol. Ovšem jeho mínus je to že je strašně těžký, brzda jde taky těžce, košík se sportákem nedostupný. Takže na cestování celkem nepraktický. Nevím teda jak jsou na tom modernější verze.

K sedačce-rozhodně bych koupila sedačku extra. K vajíčkům co se rpodávají v setu s kočáry nemám důvěru 🙂

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
metallico_mondo
12. dub 2014

Tako jednoznačně ano!!!!

metallico_mondo
12. dub 2014

@madormi mohu se zeptat co máte za kočár od taka? Nějak mi ty vaše kritiky nesedí když vezmu v uvahu ten náš.....

madormi
12. dub 2014

@metallico_mondo nastesti uz nic. Mela jsem moznost po dobu opravy kajtexu ( kteteho jsem se nastesti tez zbavila) jezdit s takko warrior.... a nikdl mi nevymluvi ze vsechny takka dorjany kajtexy jeda a adbory nejsou na stejne brdo 🙂

wercee
autor
15. dub 2014

Ahoj,
díky všem za názory. Jsem ráda, že jsou tu převážně kladné ohlasy, fakt se mi ty kořárky líbí a asi do něj půjdu i kvůli ceně. Koukala jsem teď i na jiné diskuze kde se probírají Tako kočárky a taky ok. Je to samozřemě názor každého a zrovna můžu být i já také nespokojená, to je těžké takhle dopředu, ale myslím, že se nemám čeho bát. Hodně se mi líbí kočárky řady Jumper. Kamarádky mi samozřejmě doporučují "svoje" kočárky, ale tam je cena vždy okolo 20 000,- ☹ Ale ani to není záruka kvality, jedna dokonce reklamovala 3x až si nakonec vybrala jiný. Značky nevím, v té době jsem se ještě o kočárky nezajímala 🙂 "Stížnosti" na velikost sporťáků slyším ze svého okolí dost často, hlavně od "prvomaminek" které ještě nevěděly podle čeho vybírat a i u tak drahých kočárů je nenapadlo řešit ani velikost korbičky, ani velikost a pohodlí sporťáku. Pokud jde o autosedačky, tak jsme se byli poptat v několika prodejnách a k našemu zklamání jsem dostali informace, že na kočáry jdou buď sedačky k nim určené, nebo většinou Maxi Cosi, ale my máme od známých Recaro a ta prý na žádný kočár stejně nejde. Takže by to znamenalo, při výletu na víkend kdy sebou budeme brát i korbičku, použít v autě Recaro ale při cestě na nákup bychom museli mít "to druhé" vajíčko nebo sebou na každý nákup tahat korbu, což mi nepřijde moc praktické...Co jsem tak slyšela i viděla, tak vajíčka jsou opravdu dost často využívaná místo korbiček, takže asi koupíme tu trojkombinaci 🙂 ještě jednou díky všem.

smardik
15. dub 2014

ne - já vozila syna od teta v takku a stačilo-těžké jak kra........to raději koupím kvalitní značku ale starší. autosedačku taky ne, měla jsem romer u obou synů a vlastně v téhle značce pokračujem jak rostou

misulinka44
15. dub 2014

@wercee taky půjdeme do kočárku Tako😉 prohlížela jsem si desítky kočárků, a tako monodi vede ve všem, takže vyhrál😀

ivankaluki
16. dub 2014

Mám Osann Beebop edici Ferrari i Tako Moonligt edici Rock Stars a oba kočárky mají své. Ferrari jsme používali když se malý narodil a nevadilo, že téměř nehoupe,nemá sluneční a větrnou clonu(řešili jsme zimní clonou a slunečníkem). Téměř vždy hned usnul a pokud kočárek jel,tak nebyl nejmenší problém(korbička je sice užší,ale hluboká,což malým miminkům vyhovuje - cítí se zde v bezpečí).Problémy nastaly po 4měsících,kdy měl malý 9kg a 70cm. Téměř všechny korbičky dražších kočárků jsou limitované do 9kg!!! a v tomto případě není vzhledem k uchycení korby radno riskovat(mimochodem shoda s Bugaboo) a tak jsme koupili novinku Tako Moonligt , krásně houpe a má prostornou korbičku(shoda s Tako Baby Heaven a Alive).Moonligt je sice těžší než Ferrari (bez problémů jsem s ním jezdila po operaci tříštivé zlomeniny pravé ruky a v marketu či butiku rozhodně nemá konkurenci,protože ho jde opravdu otočit na místě jedním prstem),ale houpe a je prostorný. Prostě každý má své a s oběma jsem naprosto spokojená(jinak malý se narodil 11/13). Z mého pohledu (mám třetí mimčo) je nutné se přizpůsobit potřebám mimiska a momentální situaci.Rozhodně to nevidím jako drahý versus lacinější,protože mám oba a oba mi v danou chvíli velmi dobře posloužili a jak pravila paní prodavačka v obchodě s dětským zbožím, nezbývá než hledat,dělat kompromisy a doufat,že kočárek bude vyhovovat mamince stejně jako miminku.

olusenka
16. dub 2014

@maice Luštěnice, kousek od Mladé Boleslavi směr Nymburk, což je zhruba napůl cesty mezi Prahou a sever. Čehcy. Mají i e-stránky.

olusenka
16. dub 2014

@wercee máme Tako Warrior, verzi Plast (tam je větší a lehčí hluboká korba než u verze pouze Warrior). I s fusakem, pláštěnkou, moskytiérou, rukávníky celá trojkombinace byla v září 2011 za asi 10.000Kč. S autosedačkou problémy nemáme, syn v ní byl skoro do 1roku, to už měl 80cm. Z hluboké korby jsem byla nadšená, je velká, široká a dlouhá, syn v ní byl do 10,5měs., to už měl asi 76-77cm. Záda se dají polohovat. Super je kšilt u boudy i u nánožníku (proti slunci, sněhu, větru, to spousta kočárů nemá).
Ze sporťáku jsem byla docela zklamaná, na začátku, nechtělo se mi do něj. odkládali jsme to, až to nešlo, ale nakonec jsem si zvykla, je docela dobrý, jasně má drobné mouchy, ale která trojkombinace nemá. Teď po ježdění ještě s Easywalkerem musím říct, že Tako má ve spoustě věcí lepší sporťák, až na tu hmotnost a jízdní vlastnosti. Tako je těžký kočárek, na rovině to člověk tak nepocítí, do kopce už trochu ano. Bohužel prakticky hned od začátku nás zlobí kolečka (už po 14dnech a 10.jízdě), u kočárků Tako prý celkem častá věc, kolečka se kvrdlají, když jsou odaretovaná. Někdy pomohlo je dotáhnout, ale většinou ne. JInak proti němu nic nemám. Velký nákupní koš, i když horší přístup, kožené madlo, které vydrží, žádné pěnové, což je taky dobré.... Líbily se mi 3 kočárky Tako ale Warrior byl asi nejlepší v té době, u každého jiného bylo něco co jsem nechtěla, třeba u Tako Laret se mi zdá hrozná přebalovací taška atd.
Zda bych ho dnes koupila, nevím, je to tak 50% na 50%. Podle mě po zkušenostech je skvělá věc, když má kočárek kola na ložiskách, což Tako samozřejmě nemá, i proto je ta hmotnost taky dost znát. A co se týče terénu, projeli jsme s ním i neuvěřitelné věci. 🙂