Tandemový kočárek pro děti s rozdílem 2 let. Poraďte

marrei
16. zář 2010

Maminky, co se Vám děti narodily cca s dvouletým rozdílem, využily jste tandemový kočárek? Nebo vám to přijde zbytečné? Nevím, jak moc je v tomto směru dvouleté dítě už samostatné, jestli už třeba nestačí jenom ta plošina na stání u kočárku... Díky za názory 🙂

danamatus
16. zář 2010

Ahojky, tak my jsme nevyužili ani skejt. Malý nám chodil už v pohodě sám, ikdyž se předtím než se narodil druhý syn strašně rád vozil v kočárku, ale musel chodit, tak si rychle zvykl 😉

bufina
16. zář 2010

Ahoj, já mám od sebe prcky 2 roky a 2 měsíce. Chtěli jsme pořizovat ten skejt, ale nakonec to nebylo potřeba. Tandemovej kočárek je už asi zbytečnej, spíš zkus ten skejt pro jistotu, ale třeba ho taky nevyužijete.

peroli
16. zář 2010

Řeším stejnej problém... budeme mít rozdíl cca 2 roky a 2-3 měsíce... původně jsem plánovala koupit to přídavný sedátko ale 3,5tis se mi za to fakt už z principu dávat nechce 😝, pak jsem našla ještě sedátko i skejt dohromady to už stojí "jen" 1700,- ale zase to nabízí jen jedinej obchod (a kdo ví jestli ho má vůbec na skladě) takže i z toho asi sejde, takže už mi zbývá jen ten skejt a ten asi nakonec fakt pořídíme (aspoň pro sichr)... ještě jsem přemýšlela jak to udělat, kdyby se náhodou chtělo Fífovi spinkat, ale když si to vemu jak často někam jezdíme sami (bez táty nebo velké sestry) tak jsem přišla na to, že to bývá opravdu hodně, hodně zřídka takže to snad nějak vyřešíme i s tím spinkáním - na delší tůry apod. už máme vždycky tátu takže u nás ten skejt bude asi stačit a určitě ho pořídíme.. (i třeba proto že jsem dost slyšela o tom, že pak ty starší děti jakoby žárlí a chtěj se vozit taky) 😉

lanka
16. zář 2010

Na tandemový kočárek neodpovím. To vyzkoušeno nemám.
Ale moje dvouletá dcera v podstatě kočár používá jen a pouze v případě že jsme mimo dům v době spánku po obědě. Jinak vůbec. Chodí všude sama. I na delší trasy. Případně se nechá poponést za krkem na koně. Ale i toho v poslední době hodně nechala. Protože ji nesmím kvůli dalšímu na cestě moc zvedat.
Vzhledem k tomu že my budeme mít rozdíl 2,5 roku tak tandem neřeším. A skejt asi taky pořizovat nebudu. Nedokážu si představit že mi tam bude ochotná stát. Má celkem hodně vlastní hlavu a chce chodit a zastavovat se kde se sama rozhodne. Případně i sama vozí kočár když už se na procházce sejdeme s nějakým mladším dítkem. Takže spíš očekávám že se bude cpat k vedení kočáru než k sezení v něm.

lucinecka
16. zář 2010

Moje děti jsou od sebe 22 měsíců a sourozenecký kočár jsem nekupovala. Syn už od roku a půl chodil aktivně na procházky bez kočáru a tak jsme pořídili jen skate a ten teda můžu maximálně doporučit! Syna na něm baví jezdit, já ho mám stále pod kontrolou a je to super když spícháme 😉

marinka
16. zář 2010

Taky máme dvy roky od sebe a sourozenecký kočár jsme nekupovali, starší cácorka nechtěla být v kočáře pomalu od roku (chodila od desíti měsíců), od roku a půl v něm neseděla už ani jednou 😅 Určitě je super ten skate, i když my jsme ho nekupovali, protože máme Cortinu a u ní se dá sednout vepředu na kočárek, když se chce malá svést. Ale spíš venku řádní na odrážedle, kole, nebo lítá s kočárkem s panenkou a vozit se nechce 😉

kacici
16. zář 2010

Tak ja jsem tise doufala,ze nase Terezka to hezky odchodi a ani nahodou. V kocarku od roka a pul nebyla,ale na konci meho tehu se chtela jen vozit 😒 :mame rozdil skoro presne dva roky,takze jsme koupili skate,ten sel vyuzit jen do zimniho obdobi,pak v te zime vubec,takze ven jsme chodili jen na kratke vychazky. Na jare jsem si rikala parada uz bude na odrazedle,motorce - do kocarku nebude chtit a rekla bych ze nase slecna je proste kocarkova,kvuli tomu jsme poridli dvoje golfky 😅 ,kdyz nekam jedeme aby se vesly do auta,mame golfky se stoupatkem a nakonec jeste pridatne sedatko ktery je naproto super,hodim odkaz
http://www.nakupvnemecku.cz/eshop/deti-35757701...
.Takze ted nejen ze neni uknorana,ale je mega spokojena 😉 a ja si nekdy sypu popel na hlavu ze jsem nekoupila sourozenesky kocarek hned 😅 , i kdyz do Janecka se holky vejdou vedle sebe od jara do podzimu 😀 Takze i ted kdyz nekam jedu na delsi trasu beru i manducu - takze jsem ovesena jak indianska babicka 😀 😀 😀

lucy..
16. zář 2010

Ahoj, mam deticky temer presne dva roky od sebe. Luky chodi od roka, takze byl zvykly chodit. Koupili jsme skate za kocarek a na delsi vzdalenosti se veze a je moc spokojeny 😅 Takze ja muzu doporucit skate.

kaleilah
16. zář 2010

myslim že bude stačit skate nebo buggypod 😉

paajinka
16. zář 2010

ahoj, my budeme mít mezi dětma 20 měsíců - ale koupila jsem normálně dvojčecí kočár ( z 2. ruky).. Naše princezna chodí od 11 měsíců, ale stejně jako u Kacici, se teď na konci těhu chce jen vozit (a to tak půl roku nejezdila vůbec). Na skejtu by mi nevydržela, pořád by utíkala - takhle má svoje místo a myslím, že bude spokojená, že se stejně jako mimi vozí.. 😉 a já budu spokojená, že někam dojdu, aniž bych se zbláznila 😀

casiopeia
16. zář 2010

Ahojky budeme mít rozdíl taky dva roky. A tandemový kočárek kupovat nebudeme. Malá mi kočár bojkotuje kočár snad už od té doby co chodí. Jedině opravdu na dobu spánku po o když někam jdeme. A to se dá vychytat. Myslím si, že zaleží idividuálně na dítěti. Jinak stejně jako Marinka teď plánuji koupit Cam Cortinu nebo spíš teda mi chceme Chicco S3 což je skoro to samé a tam si bude moc Kačenka sednout na přední kolo když jí budou bolet nožičky 😅 tak doufám, že to vyjde 😀 😀 😀

ivika18
16. zář 2010

Mně připadá tandem kočárek už zbytečný, měli jsme jenom buggypod, ale ani jsme ho nepoužili. Takže podle mě stačí pro jistotu skate nebo to přídavné sedátko. No ale taky záleží, jak moc už starší venku chodí

xaverov
16. zář 2010

Ja mam od sebe deti 23 mesicu a tandemovej kocar doporucuju. Narozdil od kamosek, kteri se tahnou na prochazce jako smrad, protoze se starsi dite batoli nekde vzadu, zkouma vajgly, psi hovinka apod., tak pokud nekde neco potrebuju v rychlosti zaridit nebo zacina prset, ja davam starsi do kocaru a jedeme, az se za nami pelasi. Nekdy proste venkovni vychazky nejsou jen tak smajdaci kolem baraku, a kdyz mas nejakej cil k vyrizeni, nemusis si na nej vyhrazovat pulden... Zkus se podivat po nejakejch nejlevnejsich z druhy a dalsi ruky. Je to lepsi investice nez skate. Neusetris penize, ale pozdejsi nervy a cas.

krista
30. lis 2010

Ahojky,
já mám teda jen věk. rozdíl 18měs., ale myslím si, že kdyby byl vyšší nic moc by se neměnilo 😅

Starší byla zvyklá krásně chodit bez kočárku, ale co se narodil mladší tak jsme ho prostě koupit museli. Měla jsem doma Buggypod, neujal se - vadila mi manipulace s kočárkem a dceři nevyhovoval, pak jsme zkoušeli skejt, to se jí taky nelíbilo, později ještě kombinované sedátko/stupátko Seat2Go to se taky neujalo 😅 takže jiná volba už nebyla, koupili jsme nejlevnější verzi Phil&Teds Classic (abych se vešla do výtahu, máme ten nejmenší) a jsem naprosto spokojená, i děti byly/jsou v pohodě. Také si myslím, že záleží na období kdy se druhé dítko narodí, u nás to byla zima a ta chůze v tom sněhu byla pro starší dost náročná... někdy na jaře kolem jejích dvou let jsme přešli s malým do golfek a ťapala celý léto, až teď v zimě, když je sníh už zase kňourá, takže my ten sourozenecký asi ještě sem tam užijeme 😉

lamarika
30. lis 2010

U nás naprostá zbytečnost. Syn pěkně ťape a zbytečně se vláčet se zbytečně těžším kočárkem než je nutný jen proto aby se třeba na 5 min svezl je nesmysl.
Pro jistotu kdybych třeba spěchala kvůli malý, tak jsem pořídila přídavný sedátko a můžu jen doporučit.

milda
1. pro 2010

Ahoj, já mám děti od sebe 20 měsíců. Myslim, že je to u každého trochu jiné. Starší dcera začala chodit až v 15ti měsících a ještě teď chůzi moc nedá. Já mám Jané Powertwin a nedokážu si to bez něj představit. Pokud nikam nechvátám a jdeme na kratší procházku, snažím se aby dcera šla sama. Jenže máme dost aktivit a kdyby měla malá chodit pěšky nikdy bychom nikam nedošly ☹ takhle obě naložím a v pohodě jedeme a když třeba nazpátek už nepospícháme jde hezky pěšky. Pokud nikam moc nejezdíte a chodíte jen na procházky po okolí, myslím, že by stačil skejt, ale pokud jste aktivní rodinka tak vidím sourozenecký kočár jako výhodnou věc. Nemusíš kupovat nový, já koupila na mimibazaru starší a funguje skvěle.

cervik1111
1. pro 2010

moje dětí jsou od sebe 2r.a 3měs.-a taky jsem první uvažovala,koupít,nekoupít.Nakonec jsme nekoupili a úplně v pohodě.Malá krásně chodí,a když už fakt nemůže nebo potřebují něco rychle,tak jiposadím na kočár. 🙂

sabcav
1. pro 2010

hodně záleží, kdy se ti mimi narodí a jak jste aktivní 😉. Naše holky budou od sebe 22 měsíců a sourozenecký kočár se koupí (chtěla jsem nejlépe tfk twinner duo twist, ale kvůli financím to budeme řešit tfk twinner twist a vložnou taškou 😉 🙂 ), Andy sice ťape od 11 měsíců a ujde sama i velký kus, ale občas si chce ještě teď sednout a odpočinout a řekne si o to 😉. Já mám záda už takhle v dezolátním stavu 😖 , takže nosit jí určitě nemůžu 😉 . Monokočár máme jané slalom pro, kde je hluboká korba schválená jen do 9 kg a Andrejka má 11, takže nechci riskovat, že když jí tam posadím, tak se tam něco zlomí a pak bude korbička neprodejná ☹ 😉. Navíc jak píše @milda, přesně to bychom nikam včas nedošly (k doktorce, na poštu, do obchodu). Určitě nepředpokládám, že mi tam vydrží sedět třeba 2 hodiny v kuse na procházce, to nehrozí, ale spíš někam dojít včas a zpáteční cestu, až nebudeme pospíchat, už půjde pěšky 🙂 . Skejt pořizovat nebudeme, Andy je moc akční, to jí spíš ukecám chvíli sedět v kočárku než stát na skejtu, a navíc tu máme v zimě tuny sněhu a v tom skejt špatně jezdí ☹ . A to přídavný sedátko se mi nelíbí, má moc malý kolečka a nejsem si jistá, jestli má polohovatelný záda, když by si tam třeba Andy chtěla schrupnout 😉 Za mě doporučuju spíš kočárek koupit ( nejlépe nějaký použitý), když vám nebude kočár vyhovovat nebo praxí zjistíte, že není potřeba, tak ho zase obratem ruky prodáš 😉 . Přeju ti, a´t se dobře rozhodneš a zdravého mimíska 🙂

dexin
1. pro 2010

u nas to bylo jasne, Simi je kocarkovy typ, takze jane powertwin to jisti 🙂 Jsem rada, ze ho mam, bez nej bych se s obema detma po venku neprosla, doporucuju vloznou tasku z emitexu pro miminko

gabulinkal
6. dub 2013

my máme zakoupený abc design zoom tak uvidíme jak to dopadne. jestli ten starší v něm bude chtít být. Trošku bojuju s délkou kočárku kvůli výtahu, ale to budu zřejmě řešit až ho budu mít doma.