Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zeleny_cajik
15. bře 2010

ivana, na sirku je korba dost priestranna, ale my sme museli ist po 3 mesiacoch do sportaku s predlzovacim dielom, lebo maly sa do nej uz na dlzku nezmestil. predne kolesa sa daju zaistit (ale to je prave to, co sa mne pokazilom, ale podla predajcu v BA sa to nestava). ceny su asi podobne, pokial neobjednavas z polska, tam to vyjde lacnejsie asi o 20-30%, teda spon vtedy, ked som kocik kupovala ja.

lodgermaniacka
15. bře 2010

zeleny cajik, suhlasím s tebou, tiež by ma to naštvalo, ja zase nerozumiem, prečo nahradne diely ako su predlžovacie diely, alebo ine, ktore mamičky najviac nakupuju nedržia na predajni, alebo na sklade 😒 a ja mam síce dva kočíky, vprípade potreby, ale tiež by som dieťa nedala do ktovie akeho požičiavaneho kočika

tono_babymarket
15. bře 2010

zeleny_cajik
...aj týmto sa ti ospravedlňujem, ale tvoj problém nebol evidovaný ako reklamácia a ako sme ti vysvelili chyba nastala nárazom-mechanickým poškodením...objednali sme pre teba náhradný diel, no bohužiaľ ho zatiaľ neposlali a tak sme to doriešili tak, že sme náhradný diel dali z nášho skladového kočíka...

zeleny_cajik
15. bře 2010

tono, dakujem BM za velmi ustretove vyriesenie problemu, chapem, ze chyba nie je vasej strane, o to viac si vazim ochotu a naozaj nadstandardny pristup 🙂

mirka285
15. bře 2010

cajik ja ta uplne chapem...s tym kolieskom si mala proste smolu..keby sa to stalo mne aj ja nadavam ze kolko musim cakat...ja som si kupila auto a od novoty ma zavadu ktoru mi nevie opravit ziadny autorizovany servis v Ba...a to bolo podstatne drahsie ako ten kocik..takze ja sa utesujem,ze moja davka smoly sa mi uz minula pri aute a s kocikom ziadny problem mat nebudem 😉

leah3
15. bře 2010

Ahojte, chcem sa spytat, ci mate niekto skusenost s vyuzitim sportovej sedacky Spirit S3 spolu s predlzovacim dielom a matracom namiesto hlbokej vanicky. Pocula som, ze to takto moze fungovat, ale zda sa mi to velmi plytke. Trochu sa obavam, aby mi dieta z toho nevypadlo.

Dakujem za odpoved.

pett7
16. bře 2010

Ahoj Leah! Malý má 4 měsíce, je dlouhý a korba začíná být krátká tak jsme to zkoušeli s madrací i bez když je ve fusaku tak není problém navíc má nánožník tak nemám strach, že by vypadl. Od novorozence bych ale asi radeji použila vložnou tašku

martinka1981
16. bře 2010

Ahojte chcem sa spytať či nemate niektora skusenosť s takou pridavnou sedačkou ku kočiku
http://www.babymarket.sk/index.php?page=product...

a otazka pre Tona,pasovalo by to na Fun system?

editah222
16. bře 2010

Když už jsem u Buggy pod - pasuje to i na Spirita? Na originalnich strankach jsem našla, že by mělo, ale ráda bych to slyšela od naši odborníků v ČR a SR 🙂
Děkuju moc

zeleny_cajik
16. bře 2010

Leah, my jazdime s predlozovacim dielom na sportaku od konca 3. mesiaca a v pohode, je to plytsie ako korba, ale ako pise pett, ked je maly vo fusaku a ma nanoznik, nevadi to, vypdnutie nehrozi a ani nejake prefukanie. Obcas som ho nechavala v kociku spat aj doma, ked sme sa stahovali a nemala som este prestahovanu postielku, spal v tomu celu noc a v pohode. Teraz je uz vsak riadne sidlo, dviha sa do sedu a vrti sa jedna radost, uz by som sa bala ho tak nechat. A pri novorodencovi by som asi tiez radsej pouzila vloznu tasku.

leah3
16. bře 2010

Baby dakujem za nazor. Asi nakoniec predsa len kupim hlboku vanicku, zda sa mi dost velka a kedze babetko cakam az v juli, dufam, ze ho do nej natlacim este aj v zime s fusakom.

ywina
17. bře 2010

leah-mi jsme jezdili v korbičce skoro 7 měsíců i s fusakem...a šli jsme do sportáku jen kvůli malému,že chtěl vidět a sedět...prodlužovací díl nemám...

baarca
19. bře 2010

Ahoj, můžu poprosit o radu? Chtěla bych pořídit Cosmo jako sporťáček a zkoušela jsem na veletrhu u Špuntíka malého do ní posadit a poněkud mě zarazilo, že teď v ní byl tak akorát a bála bych se, aby mi z ní nevyrostl moc rychle. Přitom není žádný extra obr - teď v 10m má asi 76cm a 8,5 kg. Jaké máte zkušenosti, jak dobře se vlezou třeba tak 1,5 až 2-leté děti?

bibi78
19. bře 2010

ahojte, prosim o radu. mame fashion vanicku/korbu a nie som si ista, ci sa moze kompletne vyprat, vratane "budky". je tam totiz asi kovova vystuz a neviem, ci sa to v pracke nezlomi. instrukcie na tom nie su, iba na nanozniku, ale neviem, ci to plati pre cely kocik. dakujem!!! 🙂

akcull
20. bře 2010

baarca, my máme Spirita, ale oni mají ty sedačky stejné, malá má teď devatenáct měsíců do sedačky se už nevejde na výšku. Má na hlavě většinou ještě čepičku s nějakou bambulí a s tou ani náhodou. Kočárek ale ještě potřebujeme, když jí třeba bolí nožičky od běhání a tak... Tak jsem boudu sundala a jezdíme jen s otevřenou sedačkou a vpohodě. Na šířku je sedačka pořád akorát. Na léto jsem jen dokoupila slunečník, aby to na ní tak nesvítilo.
Ta boudička je posazená pro větší dítko (tak 1,5 a výš) dost nízko, ale zase se dá odendat....

baarca
20. bře 2010

Akcull, díky za info. Já teda nevím, zda se mi to vyplatí ještě ho kupovat. Máme inglesinu, ale právě se mi u ní nelíbí, že je sporťák celkem malý a malému by za chvíli koukaly ven nohy.

leontinecka
20. bře 2010

baarca, náš malý má 2 roky a 1 měsíc. Mám Teutonii Spirit S3. Jezdíme s kočárkem denně. Boudu máme shrnutou za hlavou, jak říká akcull, šmírala by nám do bambule. Navíc se malý chce dívat, nesnese ji nad hlavou ani náhodou. V kočárku denně spí, na délku se tam vleze v pohodě, na šířku tak nějak také. Máme pořád i fusak a zimní oblečení. Sice než ho tam urovnám, pozapínám fusak a nánožník, tak jsem z toho i celkem zpocená, ale už snad bude jaro a jen ho tam posadím a bude to fajn. Je mi těžko říci, jestli, pokud bych měla větší kočár s vyšší a širší boudou, zda by ji snesl nad hlavou nebo ne. Ale spíš si myslím, že ne, že tak velké děti už chtějí vidět kolem sebe ven. Nejhorší to je, když prší, to nesnese ani pláštěnku. Musela jsem koupit tu šusťákovou, ale i tak je to vždy boj. Myslím, že pokud máte 10 měsíců, tak kočárek ještě bohatě užijete.

baarca
21. bře 2010

Holky, díky za zkušenosti. Tak na příští zimu nebudeme pořizovat čepice s bambulí 🙂 Jinak když bude fajn počasí, taky plánuju mít boudu shrnutou, tak to máme už teď, ale spíš se obávám právě tu příští zimu.
Leontinecka, mě taky právě Matýsek hodně v kočárku spí, tak proto ho ještě nechci dávat do golfek, jak jsem původně plánovala, když jsme pořizovali Inglesinu.
Dneska ještě jednou vyražím do Letňan na veletrh, doufám, že se mi podaří chytit Michala a asi objednám 🙂

baarca
21. bře 2010

Ještě jednou díky. Byla jsem znovu na veletrhu a poradila se s Michalem u Špuntíka a cosmo je objednané 😀 On má Mates vypostrovaný zadek látkovýma plínama, tak působí v sedě vyšší. Když se to položilo, měl nad hlavičkou skoro 15cm.

gabrielkap
21. bře 2010

kto bol na veltrhu alebo vyberal kocik z kolekcie 2010, mozete mi napisat aka je podla vas farba 4045, ta modra.. paci sa nam na obrazku, len u nas sa Teutonia nepredava a vyberame len cez internet.. a nevieme sa rozhodnut 😒
dakujem za nazor..

leontinecka
21. bře 2010

baarca, tak to je super. Určitě budeš spokojená. A pokud by se ti zdálo, že kočárek už nevyužiješ, tak ho můžeš vždycky prodat. Zimy se neboj, my jsme tu boudu opravdu téměř nepotřebovali. To už musel být velký vítr nebo sněžit, abych ji natahovalo nad hlavu. Čepičku jsem taky brala bez bambulky, když jsem počítala s boudou nad hlavou. Já hlavně oceňuji, že můžu mít sedačku otočenou oběma směry, pořád si s malým ráda vykládám a zpíváme, tak ho mám většinou k sobě. Případně i když sedí, tak i s ním přehodím klidně sedačku na opačnou stranu. A spinká pěkně v rovině, navíc opravdu kočárek jede krásně lehce, nenadřeš se. Tak ať se brzy dočkáte!

baarca
21. bře 2010

Budu ho mít za takovou cenu, že i když bych ho brzy prodávala, tak trapit určitě nebudu 😎 Doufám, že opravdu bude do konce týdne.
Gabrielko, tu tyrkysovou jsem tam bohužel neviděla a do vzorníku jsem koukala jen na tu svojí barvu, tak bohužel moc neporadím. Ale obecně jsou všechny ty barvy moc hezké, výrazné, ale ne lacině křiklavé.

lodgermaniacka
21. bře 2010

baarca, kupuješ model 2009, alebo 2010? lebo u nas je tiež nejaka zlava na 2009..ja som sa rozhodovala medzi cosmo a spirit, no nakniec vyhral spirit 🙂 ale išla som pôvodne pre cosmo 😀

baarca
21. bře 2010

Lodger, je to model 2010, slevu mám veletržní a velmi hezkou. Já jsem chtěla každopádně čtyřkolku, nějak si na trojkolky nemůžu zvyknout 😅

lodgermaniacka
21. bře 2010

tak super 🙂 dobre že si tam išla 😀 ja som si tiež na nete vybrala cosmo a v predajni sa to zmenilo

peko
21. bře 2010

gabrielkap: jestli myslíš modrou barvou tu tyrkysovou, tak jsem ji viděla korbě Spirita a byla moooc hezká, kdybych věděla, že budeme mít kluka, tak ji beru hned 😉

pett7
22. bře 2010

gabrielkap: modrou mám na sportáku, je hezká i když na obrázku vypadá světlejší, nejkrásnéjší je když na ni svítí sluníčko 😉

jaruska8
22. bře 2010

Ahojte dievčatá, keď už sa rozprávate aj o farbách, som na tom podobne ako Gabriela, ale je by som chcela vedieť, ako vyzerajú tie dve fialové farby naživo, tá svetlejšia a tmavšia, čiže 4060 a 4065. Ďakujem. 😉

baarca
22. bře 2010

Jarusko, fakt se to blbě popisuje, ale tyhle barvy jsem viděla vystavené v Dětském ráji v kombinaci. Mě se líbí víc ta tmavá - je to nádherná tmavá, trochu do švestkova, ale ne tak modrá 😅 Ta světle fialová je trochu světlejší Milka.

lodgermaniacka
22. bře 2010

jaruska, ta tmavofialova je super, keby som mala dievčatko tak idem do nej 🙂