Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lodgermaniacka
24. bře 2010

jafulka, ahoj 🙂 prave som sa vratila z predajne, pozerala som GT3, musím povedať že podla mna ma teutonia určite kvalitnejšie poťahy, PP sa mi zdali dosť tenke, kočíkoval sa mi rovnako dobre, ale mam pocit že teutonia je tak celkovo kvalitnejšia, len neviem či gt3 nie je trošku väčšia-širšia, alebo ako by som to napisala...môžeš napísať v čom bol PP horší ako teutonia, kedže si jazdila s obidvoma? 🙂

jafulka
24. bře 2010

lodgermaniacka , ano můžu 🙂
PP GT3
- spousta vychytávek - ledvinka na rukojeti, obr nákupní koš, ruční brzda, zřejmě širší sportovní sezení, bouda sklopná až k madlu - jenom když dítě sedí, držáky na pití, aretace kola v dosahu - nemusí se sahat na kolo.
- vadilo mě, že kočárek vzře, nemá odpružené přední kolo a tak se s ním moc nedá jezdit v terénu a ani jízda po našich chodnících nechodnících nic moc. Do terénu bych si ho nevzala. A je docela těžký a celkově větší než Spirit. Taky sem měla docela problém nastavit odpružení. Jde to hodně těžko a musel to místo mě udělat manžel. Taky má PP GT3 malej nánožník. Když tam sedí mimi, tak ho tam kam patří nezapnete.

Teutonia Spirit:
- otočná sedačka po směru i proti směru jízdy, odružené přední kolo, ruční (někdo ji ale nemá) i nožní brzda, velký košík, boudička sklopná až k madlu, výborné celkové odpružení, super odvětrání boudy na léto, kočárek se dá krásně houpat. Není tak robustní jak PP GT3. Celý potah se dá vyprat v pračce, větší nánožník. Možná má užší sedací část.
Teutonie zvládá krásně naše chodníky nechodníky. Na to, že je to trojkolka sedí super.

I manžel, který nemá rád trojkolky naznal, že Teutonka je perfektně odpružená a že se s ní jezdí fakt dobře. Na PP GT3 nadával.
Ahoj Jana

lodgermaniacka
24. bře 2010

si zlata, dakujem 🙂 to je pravda, že mi to odpruženie na peregu nešlo, musel to spraviť predavač, tu sieťku na vetranie mala aj GT3, ale teutonia to ma odzipsovatelne-ten horný poťah, a pačili sa mi na peregu tie drobnosti ako si spominala držiak na pohar , ladvinka aj velky košík, ale ja mam teutoniu 2010 a už mam ten košík lepšie dostupny ako boli tie modely predtým, takže s tým som spokojna, ručnu brzdu mam tiež, asi teda nebudem vymyšlať, som rada že som si oskušala aj pp, tebe aj ostatním dakujem za postrehy a rady, tak nech nam kočíky služia čo najlepšie 🙂

pett7
25. bře 2010

ahoj, chtěla bych se zeptat někoho kdo má Spirita, jestli ho máte taky podřeného v místě u těch plastových úchytek které se používají na skládání kočárku.V místě jak se s tím hýbe máme vydřenou barvu ve směru nahoru i dolů to kočárek skládáme 1 max 2x týdně.... ☹ ☹ zajímalo by mě jestli je tou všech kočárků nebo tam máme něco špatně..

ywina
26. bře 2010

pett-já mám cosmo a mám to odřené stejně...skládám ho 2x týdně...asi to budou mít všichni...
Děkuji také prodavačům v BM,opět nezklamali a byli skvělý!!!
A pro ty co neví,jakou barvu vybrat,tak všechny letošní jsou nádherné,kdybych měla holčičku,tak bych nevěděla,kterou barvu dřív..osobně bych brala ten fialový,je úžasný a nikdo s ním nejezdí......
mám kluka a kočárek z lonské kolekce ☹ ,tak jsem ho aspon nějak vytunila,foto v albu 😀 .....

lodgermaniacka
26. bře 2010

ywina, super kočík 😉 ta tyrkysova farba nema chybu, no ja som kupila červeneho spirita pre chlapca, tak doladujem čiernou 😀 tiež mam čiernu podložku teutonia a ešte jednu ušitu z MMB, teraz ked som videla tvoj, rozmyšlam že dokupim ešte jeden poťah 😀 😀 neviete kolko asi stoji novy? myslim aj so strieškou a madlom..
ta clona je original teutonia?

martuli
26. bře 2010

ywina - ja premyslim, ze bych cely kocarek "prevlekla" do te tyrkysove, protoze je uzasna
Myslim si, ze prevleceni celeho kocarku je kolem 3,000 a clona asi 500, jukni, tam bys mela vsechno najit http://www.kocarky-teutonia.cz/

lodgermaniacka
26. bře 2010

baby, ak mate niektora poťah fashion vo farbe čierna 4000 alebo tmavosiva 4040 a chcete si kupiť novy, ponuknite aj s cenou cez IP 😉 ale určite nie starší ako rok a v 100% stave 🙂

jafulka
26. bře 2010

Holky, máte prosím někdo reálnou fotku Spirita v barvě 4035? Objednala jsem ho pro holčičku. V reálu by měl být pistáciový. Děkuji Jana

pett7
26. bře 2010

ywina, pěkný. Přidala jsem fotku do alba jak jezdíme my 🙂 asi dokoupím modrý nánožník 🙂

lodgermaniacka
26. bře 2010

pett7 a to si si takto objednala z dvoch farieb, alebo si mala 2 poťahy? Ja som myslela že máš cely tyrkysovy, ale modra a hneda k sebe pekne idu 🙂

pett7
26. bře 2010

lodgermaniacka já mám původní hnědý a nový modrý, nenapadlo mě objednat nánožník k modrému tak jsem to vyřešila takhle.. když byl celý kočár modrý a hnědý nánožník tak se mi to nelíbilo navíc mám i hnědý prodlužovací díl 🙂 zatím jezdíme v korbě malý se tam ještě vleze ale občas provětrám sportovní kočár.

dadunka
26. bře 2010

Ahoj, prosím, nemáte někdo zkušenost. Dá se tento slunečník připevnit na Spirita???? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=32315421&tab=0
Včera jsem byla po slunečnících pokukovat po krámech a paní prodavačka mi řekla, že máme na kočárku hodně silné ty trubky, že na to každý rozhodně nepůjde. Tak nechci kupovat zajíce v pytli.
Díky. 🙂

gabrielkap
26. bře 2010

ywina, pett, som rada ze ste pridali fotky, ta tyrkysova je fakt krasna, ja som objednala v kombinacii s ciernou, som zvedava ako to bude vyzerat, uz sa neviem dockat 😉

vivianaba
26. bře 2010

Ahojte kocky, aj my sme si objednali Teutoniu Spirit a rozne prislusenstvo, tak sa uz neviem dockat kedy ho budem mat doma. bude to ale este trvat asi 8-10tyzdnov, nevadi, babo sa narodi az v lete.

Necitala som celu vasu diskusiu, preto budem rada ak mi napisete vase skusenosti, konkretne ma zaujima toto:
- objednali sme aj original mini-nest, je vhodny aj do autosedacky Maxi Cosi? Asi do akeho veku babatka je mini-nest vhodny?
- naozaj to funguje dobre ked sa spodna cast mini-nestu pouzije do sportoveho kocika ako podlozka na sedenie? Nema tam potom dieta prilis malo miesta?
- da sa slnecna strieska (nie slnecnik) pripevnit aj na hlboku korbu, ci len na sportak?
- ake prislusenstvo je este nevyhnutne z vasich skusenosti? Objednali sme: prebalovaciu tasku, rucnu brzdu, sietku proti hmyzu, mini-nest a zvlast fusak na zimu, slnecnu striesku
- kupili sme aj adaptery na Maxi Cosi, pisu ze je to vhodne na Maxi Cosi City a CabrioFix. A co takto Maxi Cosi Pebble? Su tie adaptery vhodne aj na Pebble? Sedacku zvazujeme CabrioFix alebo Pebble s isofix bazou do auta.

Cakame chlapceka, farba kocika bude cokoladovohneda, vnutro hlbokeho kocika biele. Sportak cely hnedy. Som zvedava ako to bude vyzerat naozaj.

Dakujem a vsetkym prajem prijemne kocikovanie!

lodgermaniacka
26. bře 2010

gabrielka, tak dufam že aj ty potom pridaš fotky, to by som rada videla 🙂 to si si tak objednala že si skombinovala 2 farby? ja tiež rozmyšlam, ktoru farbu si objednať, bud tyrkysovu, alebo tmavu a skombinujem to s podložkou čo ma ywina, od rana čo som ju videla tak nad nou rozmyšlam 😀
baby, u vas v čechach su poťahy, podložky a clony ihned k odberu? alebo treba objednavať? len či sa da aj na sk...

editah222
26. bře 2010

Vivi - odpovím asi jen na část dotazů 🙂
Sluneční stříška pasuje jen na sporťák, teda pokud kolekci 2010 nejsou korby úplně jiné.
Mini nest - použivám jen do autosedačky. a) protože jsem byla líná ho přendávat z autosedačky do kočárku b)přišel mi na zimu málo teplý (ale to je jen můj pocit). Malá má půl roku a krásně se mi do něj pořád vejde.
Já jsem nejvíc ocenila polar bear - to jsou takové ty "rukavice" na madlo kočárku. V zimě to bylo k nezaplacení.

Přeju ti, aby se ti s kočárkem jezdilo stejně dobře jako nám.

mirka285
26. bře 2010

ahoj,to nevyhnutne prislusenstvo ti podla mna staci,slnecne clona je iba na sportiak..pozeram ze si z Bratislavy,neviem kde si objednavala kocik,ale v Babymarkete ti ochotne odpovedia na vsetko co ta zaujima 😉 ja som sa vypytovala na kadeco,mne sa napr. zdala zbytocna rucna brzda a pacilo sa mi ze tam ta predajcovia do nicoho netlaciarovno mi povedali ze pokial nebyvam na Dlhych dieloch,tak ju nepotrebujem 😀 aj ja som si objednala hnedy sportiak a do toho kvetinkovu vlozku ale cosmo..myslim ze hneda tento rok fici 😉

vivianaba
26. bře 2010

Jeej baby dakujem, ani som necakala ze sa tak rychlo niekto ozve 🙂

Mirka285 ano som z BA ale ja som ho objednavala z Nemecka cez net, neviem ake su ceny v BabyMarkete ale nikde som to nenasla lacnejsie ako na www.kiddixx.de (sportova verzia Spirit tam stoji 409 EUR). Skusala som s kocikom jazdit v Kike a brzda sa mi zdala super a hlavne ucinna, ucinnejsia ako na Jane Slalom (to bol druhy model ktory sme zvazovali). A kedze chodime na chalupu a tam je teren, aj svokra byva na kopci, tak sme kupili aj brzdu.

Editah - takze Polarbear je super? Ja mam vzdy v zime omrznute ruky, mozno si to dokupim. Ale casu do zimy dost, teraz chcem jaaar a potom leto aj s nasim babatkom! Som rada ze Mini-nest vyuzijes aj ked ma tvoja mala pol roka. Aku mas autosedacku?

gabrielkap
26. bře 2010

lodgermaniacka, ja som povodne chcela cely cierny a tyrkysovu vlozku a slnecnu clonu, tak ako to ma ywina, ale manzelovi sa nepacil cierny kocik, tak sme sa rozhodli pre takuto kombinaciu: buda a madlo tyrkysove a sedacka cierna.. fashion designy 2010 sa daju kombinovat ako len chces.. napokon som sa rozhodla pre vloznu tasku, ta bude tiez tyrkysova a potom do sportaku dokupim vlozku.. uvidim ake budu v ponuke buduci rok alebo z MMB od p. Mariny..

lodgermaniacka
26. bře 2010

ja mam tiež 2010, ale chcela som jednofarebny, teraz vidim že je pekne aj pokombinovať, a tiež budem mať v teutonii vložnu tašku, ale teutonku budeme využívať len do terenu, inak mame aj iny kočík s vaničkou, ale ta vložna taška sa mi páči 🙂 tak potom daj fotky ako to vyzera 😉 ja strašne vymyšlam s kočíkmi, budem ich aspon tuningovať nech mam zmenu 😀

ywina
28. bře 2010

Já jsem za clonu,potah a potah madla dala 43euro...všechno je originál...ještě mám jednu vložku,speciálně pro přítele... 😀 Mrkněte se....paní ušije snad cokoliv.... 😉

divoska
28. bře 2010

to by som brala, prezrad recept 🙂

lodgermaniacka
28. bře 2010

ywina, aj ja som si dala šiť podložku, jednu mam original teutonia čiernu a jednu čiernu ušitú od pani mariny z českeho MMB 🙂 velmi šikovna pani...to ťa nestalo vela, za 3 veci 43eur, kde si to kupovala?

ywina
28. bře 2010

V BM Bratislavě..i kočárek...skvělý obchod....a paní Marina je super paní....

ywina
28. bře 2010

gabrielkap-my nemáme černý kočárek...je šedý..

gabrielkap
28. bře 2010

ywina, viem ze nemate cierny, myslela som tu kombinaciu, ze je jednofarebny - univerzalny a farebna - tyrkysova vlozka a clona..
velmi pekne to vyzera, aj tie "svedske" vlozky su super!

ywina
28. bře 2010

gab-tak to ano...mám ráda modrou a žlutou....tak jsem i tak vybírala barvu kočárku... 😀

vivianaba
29. bře 2010

Ywina, kde sa daju vidiet tvoje fotky kocika? Pises ze 'mrknete se', ale ja neviem kde 🙂 . Diky!

A kde sa daju objednat original potahy a podlozky do sportaku? Vsetko maju v BabyMarkete? Na ich webe toho vela nie je 🙂 Dik!

Pytala som sa aj ci viete niekto ci je Teutonia Adapter na maxi cosi vhodny aj na Maxi Cosi Pebble. Netusite nahodou niekto? Pisala som aj priamo do Teutonie, cakam na odpoved. Adaptery mam objednane tak nieze kupim vajicko ktore na to nepasuje. Rozhodujeme sa medzi CabrioFix a Pebble.

pampuch333
29. bře 2010

Ahojte, taška na kočík teutonia sa mi zdá velmi velká. Neviete mi poradiť niečo menšie čo by tam pasovalo ?