Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kdaniela
27. kvě 2010

ivanek 😀 😀 a ještě pěkně zaplatit to mamče by se hodilo 😀 děkuju,zatím vyhrává u mě i u manžela tmavě modrá,ale jistotu budu mít až po objednávce 🙂 byla jako první,pak asi tisíc variant a zase jsme skončili u ní 🙂 no jako se vším,akorát tady se ještě daleko víc člověk bojí toho co nezná,já obzvlášť,ale snad to taky zvládnu i když si nevěřim ,
jo jinak holky máte na Teutonce tu brzdu ruční?já jí tam chci,tak zda to je dobrý rozhodnutí 🙂

michal_spuntik
27. kvě 2010

Zdravím!
Jak se zpívá v jedné písničce od Žlutého psa, modrá je dobrá 😉
Brzdu si Danielo určitě vezměte, a co se týká toho podvozku tak Spirit bude líp jezdit v terénu a bude ochotněji zatáčet i ve městě či na nákupu. To je bez debat. Cosmo se všude vejde, jde líp složit a bude pocitově stabilnější (speciálně pokud bude potřeba povolat k venčení mláďete i babičky).
Já jsem zvolil Spirit, to je pravda a vzhledem k tomu kde a jak jezdíme bych to neměnil, Cosmo ale není o nic horší volba... tak a teď babo raď co? 🙂 ... ve vašem případě vemte Cosmo, nezohledňujte, že jezdím se Spiritem.
Michal

kdaniela
28. kvě 2010

ahoj Michale,jsem ráda,že brzdu jste mi taky doporučil,tak v té je už tedy naprosto jasno,ohledně toho Spirita,že ho máte Vy,tak to mě ovlivnilo proto,že co tak čtu Vaše názory a zkušenosti,tak to sedí,takže i proto pořád váhám plus i proto,že jsem na ulici jiný podvozek od Teutonky nepotkala-Spiritů za posl.dobu pár jo,ono ohledně toho terénu by mě docela zajímalo,co je bráno jako lehký terén a co už ne,nechceme jezdit jen po chodníku,ale také budeme často závislý na MHD(auto nemáme),takže v tomhle mám pořád dilema,no plus přetrvávající pocit z dřívějších testů tříkolek,že nejsou stabilní,ale to už je stejně asi na 99% teď o něčem jiném než dřív,mě hlavně v tříkolkách to MHD ovlivnilo,tolikrát jsem se bála,když jsem někomu takovýmu pomáhala s kočárkem,nebyl to dobrý pocit jak se to kymácelo ze strany na stranu,ale tak třeba to je i tim,že jsem ženská a malá a s kočárem by měli pomáhat spíš chlapi 😀 kočárek budeme brát od Vás ze Špuntíka,tak to tam ještě znovu vyzkoušíme oboje,ale moc díky za názory a rady 😉

martuli
28. kvě 2010

kdaniela - my mame Spirit a v pohode zvladne vyslapanou cesticku na poli, ja bych nemenila, je dokonalej 😉

kdaniela
28. kvě 2010

martuli díky 🙂 ,Cosmo nebo Spirit musíme ještě dořešit a znovu vyzkoušet,abych si pak nenadávala 🙂

jmisa
28. kvě 2010

Kdanielo, vyber si podle pocitu.
Já mám Fun a tu cestu po poli zvládá taky v pohodě. Takže i Cosmo ji bude zvládat. U nás rozhodovala skladnost a třeba i vchod do baráku, kdy jsou dveře cca 60 cm a s širším kočíkem bych je musela otevírat úplně celé, takže poskakovat, abych vytáhla nahoře záklopku a třeba o výtahu nemluvě. 😝 Já tedy řešila i auto.

kdaniela
28. kvě 2010

jmisa -taky díky 🙂 rozhodneme to už tak,že oba zkusíme ještě naposledy jak Spirita tak Cosmo a vybereme,ono totiž vybírat podle něčeho jinýho(nemyslim teď nějaký ty nutný parametry)co člověk víc vidí nebo přečte na netu,tak to bych se nerozhodla asi už nikdy 🙂 uklidnila si mě s tou polňačkou,že máš zkušenost,já právě potřebuju jak ulice,tak polňačku a hlavně MHD plus,že jsem malá ne vyloženě nejmenší,ale malá jo,takže pak na tomhle je to taky asi znát,ač je to asi naivní tak chci být co nejvíc závislá na sobě,když vidim ty lidi,že se v MHD ani nezvednou kvůli těhuli či kočárku ač to moc dobře vidí(asi jsme s manželem divný,když nám to vždy přišlo samozřejmý 🙂 to sem ale nepatří),tak si moc iluze už o nějaký supr pomoci s kočárkem nedělám,díky dveře vchodový ještě změřím,řešila jsem akorát výtah

akcull
28. kvě 2010

kdaniela, podle toho co píšeš si myslím, že Cosmo bude ideální. Je lehoučké, skladné, zvládne i lehký terén. Šla bych ale do koleček č.60, ty přední jsou mohutnější než 50 a bude se ti s tím lépe jezdit třeba na nějaké nezpevněné cestě. Já sama jsem nakonec zvolila Spirita, ale bydlím na vesnici a často jsme jezdili do lesa, tak byl Spirit nutností....přeji ti ať jsi nakonec s výběrem spokojená🙂

kdaniela
28. kvě 2010

akcull zatím to taky tak vidíme,ale stejně ještě zkusíme,protože pořád váhám ještě,není to 100%,kolečka určitě 60 v těch máme u Cosma jasno,jedině u Spirita by to byly asi ty 50,jinak moc děkuju,já jsem někdy až otravná,ale radši stokrát přemýšlim a to bohužel někdy nahlas 😀 než abych pak litovala 🙂 ještě jednou moc díky všem za názory a zkušenosti jste zlatý 😵

cruelty
29. kvě 2010

ahojte baby...prave sme zacali zhanat kociarik a celkom sa nam zapacil teutonia fun system...mate s nim skusenosti? prosim o radu 🙂

cruelty
29. kvě 2010

este jedna otazocka...nie je korbicka prilis nizka? vacsina kocikov ma hlbku cca 30 cm....a teutonka 20cm. dakujeme

jmisa
29. kvě 2010

@cruelty
Já Fun mám a jsem spokojená, hlavně je skladný.
Korbička mi přišla dostatečně velká tedy hluboká, syn se tam vešel i s fusakem.

baarca
29. kvě 2010

Můžu se zeptat, kdo má tu nylonovou pláštěnku - jde jí nějak rozepnout a vyndat/zandat dítě do kočárku, aniž by se musela pláštěnka celá sundavat? Takhle to jde třeba u TFK. Teďka po těch přeháňkách celkem uvažuju, že bych snad i tu pláštěnku pořídila, ale štvalo by mě, kdybych jí musela pořád celou oddělávat. Díky za rady.

cruelty
29. kvě 2010

jmisa dakujem....aky fusak si mala? myslis ze na zimu staci ten mini?

pett7
29. kvě 2010

cruelty jestli myslíš mini nest, tak ten je na zimu slabý...my v něm jezdíme ještě teď když je hnusně. Na zimu jsme měli beránka a ten tam vešel.

jmisa
30. kvě 2010

@cruelty
Já na zimu měla poděděný fusak ala beránek. Předpokládali jsme na přelomu roku přechod do sporťáku, což se taky stalo, takže jsem kupovala jen fusak do sporťáku.
V korbě jezdil malej v zimní zavinovačce do autosedačky od Emitexu a kdy teplota klesla pod -10, tak jsme dali toho beránka, jinak v pohodě stačila ta zavinka.

helenky
30. kvě 2010

AHOJ Teutoňačky 🙂

zasekává se nám nožní brzda....velice těžko se zacvakává a odjišťujě- tyčka, která zablokovává levé kolečko má problém se vysouvat a vracet. Nemáte s tímto problémem někdo zkušenost? A také eventuelně návod, jak problém odstranit..... nebo kontakt, kde mi v Praze kočárek opraví.. máme ho ještě v záruce, ale nemám v čem vozit dítě, než se záruční oprava vyřídí - musí se posílat doJablonce nad Nisou ☹

jmisa
30. kvě 2010

@helenky
nedávno se to tu řešilo, zalistuj zpátky, je to potřeba vyčistit.

pett7
30. kvě 2010

@helenky sundat kolo, vyčistit a tu brzdící tyčinku i ložiska jsem nastříkala olejem 🙂

kdaniela
30. kvě 2010

ahoj holky,tak to nakonec vyhrál překvapivě při pořádnym odzkoušení Spirit,takže dilema vyřešeno 🙂 ještě jednou všem díky za rady

editah222
30. kvě 2010

@baarca Pláštěnka se nemusí sundávat, má vepředu na obou stranách zip. 🙂

cruelty
30. kvě 2010

@michal_spuntik ktory kocik by si odporucil? fun system alebo spirit? na predajni sa nam viac pacil fun ale ako to tu citam, tak vacsima ma spirit. nejak sa nevieme rozhodnut...dakujem

babyrenka
30. kvě 2010

pro cruelty : nejsem sice Michal, ale u těch dvou typů je to asi takhle : Spirit S3 je kočárek všestranější, díky mohutnějšímu rámu a větším kolům zvládá suveréně i jízdy lehkým terénem, kde je i díky většímu rozchodu zadních kol stabilnější. Váhově jsou na tom zhruba stejně, protože Fun má sice subtilnější, ale ocelový rám, Spirit hliníkový. Fun je kočárek spíš do města a hlavně do malých zavazadlových prostorů, při rozchodu 54 cm u zadní nápravy se bez problémů vejde naplocho do většiny kufrů i malých aut, Spirit má třeba u krátké Fabie problém. Takže záleží hlavně na tom, kde budete s kočárkem jezdit a jak máte třeba velké auto. Všechno ostatní, včetně nástaveb, je u obou typů shodné, rozměrově menší podvozek Funu používá stejné nástavby a doplňky jako ostatní podvozky Teutonie.

klarisek_b
31. kvě 2010

Ahoj holky, rozhodla jsem se pro kočík teutonia, úplně mě nadchl, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte zkušenosti s nákupem těchto kočíků v Německu, zda jsou tam levnější, já jsem totiž našla německý eshop: babyonlineshop .de se skvělými cenami... tady je třeba cena teutonie cosmo včetně korbičky za 548 EUR.

pett7
31. kvě 2010

@klarisek_b při nákupu v Německu je problém v tom, že když se s kočárkem něco stane tak ti ho opraví jen tam a to bych asi neriskovala, ale myslím že se tady najdou holky co v Německu kočárek kupovaly.

vivianaba
31. kvě 2010

@klarisek_b ja som objednavala z nemeckeho webu a prave dnes mi kocik dosiel domov, som z neho nadsena, vsetko uplne jednoducho a intuitivne do seba zapada, nepotrebovala som ziaden navod, vyskusala som si vsetky verzie a polohy (s korbickou, sportakom aj s autosedackou). Zasielka prisla komplet aj s prislusenstvom, nic nechybalo a vsetky farby sedia tie co sme objednavali.
Objednavala som na kiddixx.de a so zarukou je to tak ze musis uviest nejaku nemecku adresu (mam tam blizku rodinu) cez ktoru by sme riesili pripadne reklamacie. Potvrdili mi ze staci im poslat fotku a oni posudia ci ide o zarucnu opravu a poslu nahradny diel postou. Dufam ze to nebudem potrebovat, a ak ano som ochotna dat si to opravit aj za peniaze u tunajsieho predajcu alebo skocim do Nemecka keby bolo treba.
Kamoska co zije v Nemecku a reklamovala podvozok po case (nebola to Teutonia ale Hartan) dopadla tak ze jej zatial (par dni) dali nahradny kocik a potom jej poslali uplne novy podvozok.

lul
1. čer 2010

@vivianaba a plati ti 3 rocna zaruka? lebo som niekde nasla, ze ked sa objednava cez net, tak je tam len 2 rocna zaruka 😕

klarisek_b
1. čer 2010

@lul lul, na těch německých webech píšou všude 3 roky záruka u teutonie

loginko1
1. čer 2010

...nuž sľúbiť môžu, ale ak nebudú chcieť, nemyslím, že slovenská SOI bude mať na nich dosah...čo vyriešia a ako vyriešia bude len na nich...a možno o 3 roky ten e-shop ani nebude....