Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mirka285
10. srp 2010

kocky musim sa vas opytat...myslite si ze fusak teutonia 2010 sa dava aj do korbicky alebo je len na sportak?

mima263
10. srp 2010

Ahojte baby nechcem rusit Vasu debatku, ale aj tak, chcela by som pocut Vas nazor, kedze ste uz tych kociarikov videli viac....Ako sa Vam pozdava sportova cast? Nie je prilis uzka?

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 to neviem, ale predpokladam že aj do vaničky aj do športaku, neverim že by to mali nejak rozdelene, určite su dosť drahe, kto by si kupoval dva? 😉

@mima263 mne sa zatial zda vpohode, ale maly bude mať až o dva mesiace pol roka, na zimu bude super a na leto aj tak kupime golfky, takže neriešim či mu bude dobry v dvoch-troch rokoch..

mirka285
10. srp 2010

@mima263 aj podla mna v poho,je to jeden z tych vacsich sportiakov....
@lodgermaniacka lebo ten fusak je taky dost velky,mam ten co sa pretiahne cez madlo na sportaku,tak dnes som ho vytiahla ked sme sa tu bavili o tom a natrepala do korby a pride mi fakt dost velky...no nevadi v januari aj tak bude mat mala pol roka tak ju supnem do sportiaku,ved som si vlastne vybrala teutonku aj kvoli tomu ze ide do uplneho lahu 😉

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 vela bab využiva športovu teutonku od narodenia bez vaničky alebo vložnej tašky, tym že je uplny lah kupia len ten nadstavec na ukončenie kočika a maju akože hlboky, takže, ked ju daš aj v 5.mes. tak si myslim že to bude ok 😉
teutonacke fusaky nepoznam..tych par krat čo som vyskušala lodger je naozaj perfektny, iny kupovať nebudem 🙂

mirka285
10. srp 2010

@lodgermaniacka tiez si myslim ze ju v zime mozem dat do sportaku...teutonacke fusaky ma najprv neoslovili,az tento posledny,ten je uplne premakany,len skoda ze ich nerobia aj farebne,na tej hnedej teutonke si viem predstavit niaky total farebny...

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 pozeral som ti do albumu, či ho tam nemaš odfoteny a nenašla som, nemôžeš hodiť link? mala je naaaaadhernaaa 😵 😵 😵

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 vyzera pekne, ale ved je vo všetkych farbach, nie? či ty si už kupila ten bežovy?

mirka285
10. srp 2010

@lodgermaniacka najviac sa mi na nom paci ze sa natiahne cez madlo kocika a tym padom sa neposuva a pekne drzi...si pamatam ze to ma vzdy rozculovalo este pri malom ked som stale musela potahovat fusak aj s malym 😀 ja mam zeleny

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 😀 ja tiež maleho posuvam s tym na čom leží 😀 😀

lodgermaniacka
10. srp 2010

no super! dala si mi chrobaka do hlavy, k tej tmavomodrej by sa mi pekne hodil ten tyrkysovy 😀

mirka285
10. srp 2010

@lodgermaniacka som ti hovorila ze je premakany..a pekne ked chces vybrat dieta z kocika,odklopis madlo na jednej strane vlastne tym padom aj fusak a dieta vyberies...je fakt prakticky,mna dostal 😉

marku
10. srp 2010

@lodgermaniacka posílá foto našeho kočíku, mám pocit, že jsi psala, že bys ráda kukla, jak vypadá tyrkys viď. Já bych řekla, že to není klasický tyrkys.... je o něco tmavší, není až tak zářivý,ale mě se líbí 😉

lodgermaniacka
10. srp 2010

@marku dakujem velmi pekne 🙂 ja som raz videla tuto tyrkys.farbu ked som mala červeneho spirita a nezdala sa mi taka svietiva ako na fotkach čo som teraz videla, ale je velmi pekna, už som rozhodnuta pre tmavomodru, mam bugaboo v takej peknej modrej, tak jeden bude tmavší 🙂 a to cosmo je super 😉

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 a ty už maš ten fusak kupeny? a je len v tej bežovej farbe alebo vo všetkych?

pett7
10. srp 2010

malý bude mít rok v listopadu, tak se mi zdá lodger lepší, protože je jako zavinovačka a bude se líp vytahovat ven uvidím co nakonec vyberu

mirka285
10. srp 2010

@lodgermaniacka je vo vsetkych farbach 😉 ja mam ten zeleny ako mam strechu korbicky

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 no ja som si to musela ešte raz prečítať 😀 ja som myslela že píšeš že nerobia v inych farbach a ty si asi chcela nejaky pestrofarebny 😀 mne sa jednofarebne pačia, kolko vyšiel v eurach?
@pett7 ja mam lodger, ten si necham, je super a budem rozmyšlať aj nad týmto, ale vo štvrtok mi pride ešte bugaboo fusak a nemôžem to prehanať

mirka285
10. srp 2010

@lodgermaniacka no uz si to dobre pochopila,ja by som prijala kludne niaky kvetinovy alebo vzorovany 🙂 stal 77 eur po zlave..kupovala som Babymarkete a ked mas od nich kocik na vsetky doplnky je 10 percent zlava...ale cakala som dva mesiace kym mi prisiel,lebo oni maju na predajni vacsinou len tie neutralne farby

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 ja pojdem kočík ešte len tento týžden objednavať, nad fusakom budem ešte rozmyšlať

mirka285
10. srp 2010

@lodgermaniacka daj vediet potom co si nakoniec objednala alebo kupila 😉

lodgermaniacka
10. srp 2010

@mirka285 jasne 😉 dam potom fotky

prettybaby
11. srp 2010

tak som zvedava .-) aj ja na fotky .-)

lodgermaniacka
11. srp 2010

ale skôr ako o 2-3mesiace nebudu 😀 zajtra ideme objednať, a aspon sa budem mať na čo tešiť, to akurat maly pôjde do športaku 🙂

hehena
11. srp 2010

@teria TERIO náhodou jsem narazila na tvůj dotaz... měli jsme Cosmo, prodali jsme a koupili Spirita. Rozhodně se mi lípe ovládá Spirit, měli jsme Cosmo s těmi nejmenšími kolečky (velkááá chyba - to se hodí snad opravdu jen do města). Spirit se mnohem líp ovládá i při běžné jízdě jako najíždějí na obrubníky nebo i mírně vyvýšený místa, kde ten kočár musíte jakoby postavit na zadní kola a zvednout předek. Spirit má delší podvozek, tudíž to jde o dost pohodlněji, v podstatě samo 🙂 Co se týče Spiritu jsem mooooc spokojená a můžu jen vřele doporučit 😉 😵 😵 😵

ivanek
11. srp 2010

Ahoj, taky přidám zkušenost. Mám oba, Spirit i Cosmo.

První poznatek je, že u Cosma se mi zdá korba posazená trochu výš. Je to díky konstrukci. Takže teoreticky by to mělo být i se sporťákem.
Jinak Cosmo je určitě o něco užší než Spirit, i když v letošní kolekci zúžili o Spirit. Ve skladnosti vede Cosmo. Proto jsem kupovala i tento podvozek. Máme 3 děti a psa a v autě počítáme každý centimetr 🙂
Na ovládání se mi zdá lehčí (váhově) Spirit. Lehčeji ho nadveznu na obrubník. Zase Cosmo je stabilnější právě na tom obrubníku.
Cosmo se mi zdá, že lépe zvládá mírný terén. U nás třeba školková zahrada 🙂 Nebo louka. Ale zase více drncá na kočičích hlavách (kostkách)
Když jdu s všema dětma delší trasu, beru Cosmo. Už jenom proto, že občas potřebuji, aby se buď chytly kočárku nebo mě za ruku a když mám v takové situaci vyjet na vyšší obrubník, je Cosmo lepší.
Ve sněhu zatím zkušenosti s Cosmem nemám. Mám zkušenosti se Spiritem a Fun. Lépe se mi jezdilo se Spiritem. Ale asi je to o zvyku. S Funem to taky nebyla žádná hrůza. Jenom vlastně prohrabáváte sníh 2 kolečky místo jedním.

hehena
11. srp 2010

jj přesně to zvedání na obrubník je s Cosmem nic moc... já bych přímo z mojeho pohledu řekla děs 🙂))) jinak stabilnost na obrubníku - souhlas, to jedno kolečko se chová prapodivně. mám Spirita měsíc a půl, ale asi je to dost o tom se s tím naučit jezdit... kdybych asi jela s dětma někde, kde budu více najíždět na obrubníky, zřejmě by pomohlo přední kolo zaaretovat...

my tu máme převážně ty kostky (jak popisuje Ivanek) a to bylo opravdu nic moc :( a Cosmo opravdu hodně drncalo.... a pak pole a to byl zas pro něj náročnej terén. Pro mě je Spirit zatím jednička...

jinak máme auto Dacii Logan MCV a tam Spirita nemusíme ani skládat... naší pejsce se to moc nelíbí mno 🙂)), ale tý se tam ten kočár nelíbí ani složenej.... 😅

ivanek
11. srp 2010

@hehena jj, u mě taky vede Spirit. Ale i Cosmo má svoje výhody 😉

lodgermaniacka
11. srp 2010

@ivanek diky za porovnanie oboch, ja som predala spirita, hlavne kvoli vahe, cosmo je aj lahší a skladnejší a kvoli nestabilite, kočíkovali sme ho len dospelí ludia a za ten kratky čas cca 3 týždne sa nam 2 x prevratil do strany, našťastie sme ho udržali, to vchadzanie na obrubniky so spiritom, pre mna hroza, radšej tažšie vychadzanie na obrubnik ale so stabilitou 😉 po poliach ani mačacích hlavach nechodim a to byvame v hlavnom meste, pre tieto nedostatky volim cosmo, potom napíšem moje postrehy 🙂