Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
28. srp 2010

@pett7 Jak už se tu psalo, tak sporťák spirit se během jízdy s děťákem nepřehazuje.

luciferova
28. srp 2010

Ved nie kazdy ma spirit 😉 ja maleho tiez za jazdy neprehadzujem, ale ked chodim tu istu trasu v tom istom case viem, ako svieti oskar 😉 a ono sa to da vypozorovat, napr aj v buse si nesadnem na stranu, na ktoru svieti slnko. Ale uz pisem dost extremisticky 😀 nam ju skratka netreba 🙂

pett7
28. srp 2010

nevím že se to tu psalo, nebo si to už nepamatuju..párkrát jsem ho přehazovala i s malým

babyrenka
28. srp 2010

něco málo k americkým variantám : když porovnáte nabídku kombinací pro Ameriku a evropský trh, zjistíte, že američané by mohli lamentovat, že si mohou vybírat pouze z pěti variant, zatímco evropané jim mají k dispozici devatenáct. Prostě americké zastoupení si vybralo zcela jiné varianty, než zbytek světa. Ostatně stejně omezený výběr mají z podvozků a nástaveb. Jinak v podstatě každé zastoupení může mít individuální barevné varianty doplňků, závazkem je výroba minimálně pětiset kusů pro každou variantu. Je možné, že se podobné vzory objeví v nabídce nových barev pro rok 2011, ale také mohou být úplně jiné, pokud si americké zastoupení zajistilo exkluzivitu. Vydržte do třetího týdne měsíce září, to již budeme chytřejší, to se koná veletrh v Kolíně nad Rýnem a tam budou nové barevné variace představeny.

dadka2
28. srp 2010

@babyrenka Tak se budeme těšit, co bude nového na veletrhu🙂. Mohla bych se ještě zeptat na ten probém s padající (skládající se) boudičkou na sporťáku při jízdě. Jde to nějak přitáhnout?

babyrenka
28. srp 2010

k polohování konstrukce střechy : při sklápění a zpětném zvedání rámu střechy dochází časem k povolení šroubků v kloubech , tím se složení kloubu uvolní a kloub pak spolehlivě nedrží rám střechy v požadované poloze. Většinou stačí občas šroubky spojení kloubu dotáhnout a střecha opět drží stejně jako na začátku.

dadka2
28. srp 2010

@babyrenka Děkuji za odpověď, hned zaměstnám manžela. Holky mě tu strašily s reklamací....

luciferova
28. srp 2010

Aj ja som to dotiahla a drzi to super 😉

Chcem saspytat, ako mam rozlozit striesku kedju chcem oprat?

babyrenka
28. srp 2010

k adaptérům pro Maxi Cosi : adaptéry na Spirita pro sedačku Maxi Cosi Cabrio Fix zůstávají na podvozku namontované, není třeba je snímat, pokud sedačku z podvozku sejmete a chcete tam nasadit jinou nástavbu, skládají se adaptéry nad prostorem přepravního koše kočárku a složené pak nevadí ani nástavbě, ani nijak neomezují prostor koše. Pro nasazení autosedačky je pak stačí opět vyklopit vzhůru a nasadit na ně autosedačku s dítětem. Hlavně je třeba si pamatovat, že sedačka se nasazuje na podvozek kočárku stejně, jako v autě, tedy proti směru jízdy. Při použití trochu síly jde autosedačku totiž nasadit na adaptéry i obráceně, ale již nejde sejmout, protože bezpečnostní pojistky sedačky se nemají kam vyklopit.

babyrenka
28. srp 2010

k vyprání potahu střechy : pro sejmutí potahu střechy stačí rozebrat kloub polohování na jedné straně střechy a potom potah z konstrukce stáhnout. Kloub rozeberete tak, že na obou stranách odepnete druky na kloubech, na jedné straně šroub pro dotažení kloubu povolíte, než ho vyndáte, tak na něj zatlačíte a tak vytlačíte z konstrukce střechy plastový spodní díl druku, který je vlastně matkou a zajišťujícím dílem, který drží kloub na ocelovém ( černém ) rámu střechy. Doporučuji po stažení potahu opět na rám střechy kloub složit a sešroubovat. Ten nejmenší díl, plastová matka a spodní část druku zároveň, se velmi často někam ztratí a není jako náhradní díl. Pro správnou funkci kloubu je prakticky nenahraditelná a jako náhradní díl je kompletní kloub. Pro stažení potahu stačí rozmontovat pouze jeden z kloubů, ten druhý Vám bude sloužit jako mustr pro jeho opětovné složení a pro správné složení celé konstrukce střechy. Často se stává, že manžel kutil rozebere aktivně celou konstrukci a pak už nikdy nenajde její správné složení a střecha pak přestane fungovat. Důležité ja také si pamatovat, že ten černý ocelový rám patří do čela střechy, slouží k jejímu polohování, hliníkový rám patří do té střední části za okénko k zipu a má pouze funkci držet správný tvar střechy.

luciferova
28. srp 2010

Super vdaka! Ked sa umudri pocasie, tak to skusim. Dufam, ze mi farba kocika na streche nepusti na to biele vnutro 😉 nestalo sa to este niekomu?

babyrenka
28. srp 2010

pokud se týká praní, je třeba použít program na šetrné praní do třiceti stupňů, prášek na barevné prádlo, dobře vymáchat, nesušit v sušičce. Zatím jsme neměli žádnou informaci, že by někomu pustila barva Trend designu a obarvila bílou podšívku střechy. To snad jedině že by se " zbláznila " pračka a potah vyvařila.

es
29. srp 2010

ahojte, ja mam otazku ohladom kamienkov hrkajucich v kolesach, mam pocit, ze uz som tu niekde citala, ze sa daju vybrat, len netusim ako.. a diskusia uz je obrovskaaa, nepamatate si nahodou niekto? dakujem pekne za odpoved 🙂

klarisek_b
29. srp 2010

Ahojky, mám ještě dotaz ohledně zadních koleček, jsou tam dvě dirky na šroubky na každém kolečku, ale já tam mám na kolečku jen jeden šroubek a druhá dírka je prázdná... Je to tak schválně??? Mně přišel úplně nový, sestavili jsme ho s manžou a stejnak mám pocit, že zadní kolečka mají vůli, že když se za ně veme, tak se kývají.

Ještě prosím o radu, jak nastavit stříšku u sporťáku tak, aby to tam vzdadu tak neplandalo a nevypadalo to tam tak blbě... díky... 😉

darjanka
29. srp 2010

Ahoj 🙂
Tak už týden mám doma svůj vysněný kočárek, Teutonku Spirita 🙂 Objednala jsem si i zimní fusak, jen mi jaksi do
hluboké korby nejde ! 😠 Všude se píše, že jde do malé korby i do sportovní, ale já ho tam prostě nenachmoucam !! ☹ Nebo ho tam násilně nachmoucam, ale výsledek je teda otřesný a to tam ještě neleží to mrně. Můžete mi někdo, prosím, poradit ? Muj šmudlík se má narodit za 3 týdny a možná že
za takový měsíc by se už v kočárku ten fusak užil.
Máte s tím některá zkušenost ?

mirka285
29. srp 2010

@klarisek_b ta druha dierka ma byt prazdna,uz to tu niekto pisal,ale nepamatam si preco 😀 a aku mas kolekciu?trend alebo fashion?lebo ak mas trend tak ono to tak na tej bude proste planta a neurobis s tym nic....
@darjanka a aky mas konkretne fusak?

klarisek_b
29. srp 2010

@mirka285 díky, takže šroubky tam nechybí 😉 Máým kolekci fashion

mirka285
29. srp 2010

@klarisek_b ja mam tiez fashion,ale sa mi zda ze to je v poho,ta trend kolekcie co je, tak tam to planta uplne,ze sa mi to az nepaci.

lulii
29. srp 2010

@mirka285 Všimla jsem si, že máš cosmo, jsi s ním spokojená? Je něco, co tě nemile překvapilo? A myslíš, že se s ním dá jet do mírnýho terénu? Moc se mi líbí, tak sháním info. A není malý?
Děkuju moc 😉

mirka285
29. srp 2010

@lulii ja som s nim maximalne spokojna,myslim ze vanicka nie je mala,je to taka standartna velkost..milo ma prekvapilo ako rychlo som sa s nim naucila manipulovat,poskladat ho do kufra auta,velmi ocenujem ze adaptery na autosedacku ostavaju namontovane na kociku a pripravene tak ze sadacku nakliknem okamzite...vyuzivam hlavne ked mala zaspi v aute,nemusim ju budit ked idem napriklad na nakup...mam na tento kocik jedine negativum a to ze vnutorna vlozka korbicky je z takeho akoby zamatoveho materialu,inak velmi prijemneho na dotyk ale trosku sa zmolkuje...kamaratka ma tu vnutornu vlozku fialovu farebnu s tymi kvetinkami a ona ju ma z ineho materialu ako ja tu jednofarebnu...keby som to vedela dopredu tiez si radsej vyberiem niake farebne vnutro aby sa to nezmolkovalo...ako nie je to nic tragicke,ale predsa...a mierny teren zvlada v pohode 😉 ak by som sa rozhodovala znovu,vybrala by som si opat tento kocik 🙂

luciferova
29. srp 2010

@lulii aj ja mam cosmo. Odporucam vsetkymi dvadsiatimi 😉 zvladol aj dovolenku v tatrach 😉

babyrenka
29. srp 2010

odpověď pro klarisek : předpokládám, že se jedná o otvory na plastovém krytu čelistí ruční brzdy. Ty jsou skutečně na obou krytech dva, osazeny jsou však pouze jedním šroubem. Na ocelové ose kol jsou kovové držáky, na nichž jsou tyto kryty přichyceny. Kryt je stejný pro obě strany, na protější straně je tak přichycen obráceně a tak využívá druhý otvor v plastovém pouzdře. S vůlí zadních kol nemá žádnou souvislost, šroub pouze zajišťuje plastový kryt.
odpověď pro darjanku : zimní fusak by se měl bez problémů vejít i do korby kočárku, od počátku se používá ve zkrácené verzi. Pro toto nastavení je fusak opatřen spirálovým zipem ve spodní části u nohou, který obchází okolo příčného obvodu fusaku a po úplném zapnutí zkrátí fusak téměř o dvacet centimetrů délky. Pak by měl do korby bez problémů pasovat.

mirka285
29. srp 2010

@babyrenka no ale podla toho aky ma fusak...ja mam ten z novej kolekcie 2010 co sa uchycuje na madlo,a ten je urceny len na sportovu cast...da sa zmensit ale ani pri dobrej voli ho do korby nenarvem...

lodgermaniacka
30. srp 2010

@mirka285 ahoj, ty maš cosmo, chcem sa ta opytat či sa ti pri skladani do auta tiež poškrabe konštrukcia, lebo ked som mala spirita a 2x som ho skladala tak sa vždy poškrabal, tak neviem ako je to u 4-kolky, dik 😉 dufam že moje cosmo čoskoro dorazí 😀

darjanka
30. srp 2010

@babyrenka Děkuji za odpověď a přesně tak jak píše Mirka, mám ten fusak z kolekce 2010 co se dá uchytit na madlo. Já ho tam narvu ten fusak, ale výsledek je teda strašný a to tam není dítě !!! ☹ A mam ho v té zkrácené verzi. Když to porozepínam a prodloužim ten fusak, tak se s tím dá lépe manipulovat a dá se přehnout ten zbytek přes kočárek, že je vlastně ten dlouhý zbytek před kabelkou. Což je ale taky docela ošklivý !!! ☹

mirka285
30. srp 2010

@lodgermaniacka vobec ho nemam doskrabany,mam dva skrabance ale tie mam od vytahu,ked ho skladam a nakladam do auta tak to je fakt pohoda...sa citim vzdy,ze aka som zrucna 😀
@darjanka no tak teraz aj ja cakam co povie babyrenka lebo ja som to tiez nevedela ze je len na sportovu cast,nakoniec som to vycitala na niakej nemeckej stranke...ja ho nastastie aj potrebujem na sportiak takze u mna v poho,ale bolo by dobre aby ostatne mamicky Teutonacky o tom vedeli...

lulii
30. srp 2010

@mirka285 @luciferova Moc vám děkuju, mě se moooooc líbí, nejhorší je, že mám ještě jednoho favorita - brio go, tak sháním cokoliv, co mi pomůže se rozhodnout 🙂 Škoda, že nejsem milionář, to bych pořídila oba dva a střídala bych je 😀 😀 😀

pett7
30. srp 2010

@babyrenka Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte o nějakém dobrém přípravku na ošetření konstrukce a zmírnění případných škrábanců? 🙂

klarisek_b
30. srp 2010

@babyrenka moc děkuji za odpověď, ještě se zeptám k té vůli na tich zadních kolečkách, to je takhle u všech, nebo se to musí speciálně seřídit. Přijde mi, že když vemu za to kolo, tak se to hodně viklá...

luciferova
30. srp 2010

@lodgermaniacka moje cosmo je otrasne doskriabane...Preto som sa tu pytala na nejaky sprej pred casom.

Preco si sa rozhodla pre cosmo, ked si mala spirita?