Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tonko_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
loginko1
1. zář 2010

Tak to je riadne nefér, že admin nedovolil obhájiť sa Tonovi za babymarket...

Tak ja na babymarket nedám dopustiť.

Keď sme vyberali kočík, práve tu nám boli ochotní poukazovať všetky lepšie značky, mohli sme si ich vyskúšať do auta a tá božská trpezlivosť, môj muž mal zo mňa nervy, boli sme tam asi 3 krát a to po 2 hodiny.
taktiež som bola obzrieť Kiku, no tie tetušky nemali šajnu o čom točia a cenou sú tiež vyššie. Dodacia doba mi absolútne neprekážala, veď ak by som bola porodila skôr, prvé týždne je potrebná viac-menej len autosedačka.

Keď sme kupovali kočík, tak nám ho celý predviedli a bolo to tak aj pri ďalších mojích 3 kamarátkach, ktoré tam kočík kupovali, tak sa mi nechce veriť, že yennn by dostala kočík bez predvedenia...ale to sa už nedozvieme....
Taktiež mám skúsenosť s riešením reklamácie, malý zlomil madlo a i keď som si vedomá, že to bola naša chyba bola som milo prekvapená, keď nám ho vymenili zdarma.

jmisa
2. zář 2010

Loginko, to nechápu, jak můžeš napsat, že prvé týdny vystačíš s autosedačkou.
Nás propustili z porodky ve 4 dnech a kočár jsme používali tedy hned. Autosedačku pouze na přesun z porodnice, jinak jsme první měsíc nikde moc necestovali, ale kočárkovali jsme každý den několikrát.

Jinak dodací lhůtu jsem neřešila, byla jsem s ní seznámena a objednáním kočáru ji akceptovala.

loginko1
2. zář 2010

@jmisa
týždeň som bola v porodke a ďalšie dva týždne sme boli viac-menej doma, domou sme cestovali autom, čiže bez kočíka, ....keď nepočítam presuny k lekárovi, kočíkovať sme sa išli až na cca 20 deň po pôrode a aj to sa mi zdalo skoro, keďže som ledva chodila a rana sa zle hojila...nuž pred šestonedelím mám už rešpekt...

Veď práve, ak je známa dodacia doba vopred, človek sa vie zariadiť a ak nie je človek prieberčivý, tak viem, že veľa farieb majú vždy na sklade...

jmisa
2. zář 2010

No já rodila normálně, takže jsme hned chodili ven. Mně bylo fajn.

loginko1
2. zář 2010

@jmisa
Tak ticho závidím 😉 , nuž ja už také nezažijem ☹ ...
Je to teda individuálne...100 ľudí, 100 skúseností, 100 názorov 😉

jmisa
2. zář 2010

No jako špatně se sedělo, nebo spíš hůře se sedělo, ale chození mi nevadilo a po těch letech čekání jsem se nemohla dočkat, až vyjedem 😀

cinamon7
2. zář 2010

@loginko1 plne s tebou suhlasim, my sme tam boli pred casom az z Kosic, boli sme maxi.spokojni,obsluhoval nas mlady chalan a venoval sa nam dve hodky, informacie sypal z rukava na rozdiel od Kiky, kde nam doteraz ani nezavolali. takze sme rovno kupili,vzali aj s autosedackou a uz sa z neho vytesujeme doma 🙂

krpcek
2. zář 2010

k babymarketu - ked sme boli vyberat kocik, bola som nadsena, ukazali mi vsetky, co som chcela, skusili sme ho do kufra auta, naozaj vsetko poukazovali, ALE ked uz som nesuhlasila ze romer je taka super ako ju opisovali, tak prestali byt taky mili. ked som vybrala sedacku 9-18 kg a prisla som do babymarketu, hned mi nukali romer, ked som povedala, ze tu uz nechcem pozerali na mna jak na mimozenstana, ze preco? a ked som tam prisla po nejakej dobe, a hladala som nejake doplnky na moju autosedacku maxo cosi tobi pan predavac sa ma hned pytal, ze preco som si kupila MC a nie romer - ze v com je MC lespia? takze teraz si vacsinou objednavam doplnky z malvik.sk 🙂

kdaniela
2. zář 2010

@krpcek tak takovýhle chování nesnášim,když člověku někde nutí konkrétní věc-značku a jinak je mu dáno najevo,že je úplně blbej a měl by radši jít 😠

mirka285
2. zář 2010

ja som bola s babymarketom spokojna,Tonko nam vsetko vysvetlil,ukazal a ked som tam bola duhykrat kvoli autosedacke,nemozem povedat zeby niaku preferovali viac..ja som chcela lahku,takze predavac mi odporucil maxi cosi 🙂 potom som si tam bola doobjednat este fusak a vsetko v poho,ja som nemala naozaj ziadny problem...ale mam dve kamaratky co neboli spokojne moc ☹

danu
2. zář 2010

Tema nie je o firme, ktora predava kociky ale o kociku Teutonia, poprosim vas drzte sa temy!

martinka1981
2. zář 2010

Tak baby nam sa včera zlomilo madlo 😒 uplne naboku ako sme ho odopinali,ta biela umela hmota,teda priesvitna. Tak muž dnes ide do BM tak som zvedava čo vybavi.....

krpcek
2. zář 2010

ja mam jednu kamosku co ma ten isty kocik ako ja, kupovany o mesiac skor a mala taku istu skusenost ako ja.

krpcek
2. zář 2010

@martinka1981 to sa vam ako podarilo? ste to nejako silno tahali?

martinka1981
2. zář 2010

@krpcek praveže vobec,normalne muž odopinal jednu stranu že ide vybrať malú a ostalo mu to v ruke 😒 keby som nebola pri ňom tak by som povedala že je to jeho vina 😝 ale nie. Tak bol v BM a dali mu nove madlo,vraj sa im to lame 😕 ......takže je to ok,som sa bala že nebudu ochotní,po tom všetkom čo sa tu popisalo....

krpcek
2. zář 2010

no fajn, takze mozme ocakavat polamanie? 😠 😀 super, ze to vymenili. 🙂

martinka1981
2. zář 2010

@krpcek možno ano, možno nie. Zlomilo sa to rovno pri tom klbe 😒 .....ale aspoň že to vymenia.....

yennn
2. zář 2010

@editah222
@jmisa
@pett7
... ahojte, tu musim uviest na pravu mieru, ze kocar bol aj nam riadne rozbaleny a predvedeny. Toto bol dovod, preco moju reklamaciu nevyriesili. Avsak po prichode domov z obchodu mi to nedalo a stale som nad tym musela rozmyslat. Tak som vecer otvorila krabicu, v ktorej bol kociar zabaleny a zistila som pravdepodobneho povodcu poskodenia. V krabici boli kartonove diely, ktore povodne sluzili na stabilizaciu rozlozeneho kocika v krabici. Kedze my sme predajcu poziadali, aby nam kocik zlozil, tak ten kocik uz do krabice isiel v inej podobe a preto tieto kartonove mensie diely uz nemohli ist na svoje povodne miesto. Jeden z nich, dlhsi, mal 4 vyrezy a tie po prilozeni k madlu presne vzdialenostou zodpovedaju poskodeniu... takze predpokladam, ze predavac tento diel mozno polozil na to miesto tak nestastne, ze po uzavreti krabice bolo madlo porezane. Tieto skutocnosti som napisala este vecer do babymarketu, a manazer na tento mail reagoval prislubom, ze sa bude mojou reklamaciou zaoberat...

editah222
2. zář 2010

@yennn tak to je super.

tamitimo
2. zář 2010

ahojte, uvazujeme nad teutoniou mistral P. mate niekto skusenosti aj s touto verziou?vacsinou sa tu prebera cosmo, alebo spirit.
viete nam prosim niekto poradit, ako je to v zime s verziou dve otacacie kolieska vpredu (napr.cosmo) vs. dve pevne (ako ma mistral p)?
vydrzime v pohode do jari s vanickou a s fusakom? moj prvy dojem z vanicky je, ze je mala a mimco sa do nej vo fusaku po par mesiacoch nezmesti. aj ked uz som tu citala, ze mimco narodene v decembri v poho vydrzalo. tak som pokojnesia. urcite vsak uvitam viac nazorov.
zvazujeme aj gesslein, len ten som videla iba raz u jednej maminky, tak si ho pojdem do obchodu este len omrknut. celko milo ma prekvapila moznost vymeny prednych koliesok, co by mohla byt vyhoda na jar a leto. ako je to s mobilitou v zime? prechody cey hrbu snehu, obrubniky, neodhrnute chodniky ... ved to poznate.
a co polohovanie korbicky. je to vyhodne, alebo to ani nemusime riesit aj na leto by sme uz presli na sportiak?
vdaka.

luciferova
2. zář 2010

@kerka13 ak ti mozem poradit, mini nest je hovadina. Mam novembrove dieta, ako fusak je to slabe (myslim teplotne) a rychlo ti z toho vyrastie. Do autosedacky moc teple veci nechystaj, budes predsa v aute kurit, nech nie je drobec prehriaty. Ak to chces kvoli spevneniu hlavicky, tak autosedacka ma svoje vybavenie a moc by som do toho nekafrala. Adaptery na autosedacku su sice pekna vec, ale my sme to vyuzili asi 2x. V tej treskucej zime som nejak s miminom po nakupoch nechodila a ked uz, tak radsej kocik ako ho vystavit mrazu, snezeniu, dazdu vonku a kaslajucim, prskajucim ludom dnu, autosed.totiz nie je tak chranea ako korba. To, ze sa dieta nezobudi je sice fajn, no vacsina deti zaspi po par metroch aj v kajute lode😉 take male mimco, aspon nas bol taky. Dalsia vec - ked som isla niekam autom, vacsinou som brala cely kocik, ked som isla aj na dlhsie, niekde na parkovisku sa natahovat s kontrukciou, naklikavat odklikavat korbu a davat spat do kufra auta - nic moc. Mozno skor pre letne babo, ta zima je pre miminka dost kruta

A s pasmi v sportaku som nemala nikdy problem 🙂 ani mi to neprislo...

kerka13
3. zář 2010

@luciferova diky za odpoved

jmisa
3. zář 2010

@tamitimo myslím, že mimčo se Ti do korby do 5 měsíců vejde i s fusakem, pak už bude záležet na jeho velikosti. Ale i sporťák se dá využít v pohodě i v chladnu, jde do lehu a je celkem chráněný.

Co se týká koleček - mám Fun, taky 4 kolečka, obodoba Cosma, ve sněhu jsem s ním jezdila naprosto v pohodě, kolečka jdou zaaretovat, takže se neotáčí, ale to jsem skoro nepoužila. Na stabilitu si nestěžuju, zatím jsme nikdo prcka nevyklopil.

ivanek
3. zář 2010

@tamitimo Syn bude mít v úterý 6 měsíců a teď jsem ho vozila (v té zimě ráno), když jdeme do školky ve fusaku Lodger (bez té vnitřní vložky) a v pohodě se do korby vejde. Má dokonce ruce vedle sebe 😉 Má cca 8 kg a 70 cm

Já taky jezdila s Funem ve sněhu v pohodě.

keila
3. zář 2010

@kerka13 já si myslím, že mininest je hovadina pro zimní a letní děti. V zimě nezahřeje a v létě není třeba tolik přikrývat. Já budu mít jarní miminko a myslím, že mininest užiju. Já ho rozhodně chci. 🙂

pett7
3. zář 2010

já mininest měla na listopadče, na zimu jsem měla ještě jeden fusak..využila jsem ho dost, sice to není nezbytnost, ale já ho chtěla.. v korbě krásně držel hlavu a jezdili jsme v něm ještě na jaře, měli jsme ho i v autosedačce a jako vložku ve sporťáku 🙂

kerka13
3. zář 2010

@keila @pett7 dakujem za odpovede, zvazim ponuku predajcu a ked sa zmestim do limitu tak si ho mozno aj kupim, ale zatial by som ho chcela.
Baby a mate aj tasku od Teutonie?? Lebo som rozmyslala, ci ju za tu cenu kupovat (cca 70€), alebo kupit radsej lacnejsiu, lebo to co v nej je stoji aj tak par euriek a popravde sa mi velmi nepacim, lebo kombinaciu farieb aku by som chcela neponukaju 😒

kerka13
3. zář 2010

@pett7 a fusak by som tiez pouzivala 😉

jasminet
3. zář 2010

@kerka13 my mame tu original tasku a som spokojna, je presne vo farebnej kombinacii ako nas kocik, takze ladi perfektne, ma spuuusty uloznych priestorov, kapsiciek, vreciek, na zips, na suchy zips. pravdu povediac doteraz obcas nachadzam nejaku nenajdenu 😀