Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jmisa
3. zář 2010

Já mám tašku neoriginál z DM drogerie, kapes má taky spoustu, uvnitř i na zipy, zvenku na zipy...
My měli v jiné barvě hlubokou korbu a v jiné máme sporťák a kupovat dvě tašky - ke každému designu, aby pásla - za ty nehorázné prašulky, to se mi fakt nechtělo.

terak
3. zář 2010

Já budu mít spirita - hluboká korbicka je cernocervena, sportak je novy, fialovy. Sehnala jsem ted super bezovou prebalovaci tasku, za 590,- v KIKA. Ma xxx kapsicek, prebalovaci podlozku, termoobal na lahev a hlavne, neni tak velka a je moc hezka!

pett7
3. zář 2010

mě ta taška přijde malá 🙂 a to jsem si dřív říkala, že je velká 🙂

tamitimo
3. zář 2010

@ jmisa a ivanek = dakujem holky
mam pred zimou a snehom respekt, ale ak ste to zvladali v pohode, aj my by sme mali. uprimne, ste ma prekvapili, ze 5-6 mes. dieta v pohode vojde do korbicky s fusakom 😎 este nemam taky odhad na velkosti deti.
pojdeme si kociky poriadne obzriet a mozno aj my sa rozhodneme pre dve mensie otacacie kolieska vpredu.

stale mam vsak favorita mistral P, len akosi referencii a skusenosti je malo. najde sa niekto? je nieco, v com je lepsi fun, alebo cosmo? alebo je to v zasade jedno?

vivianaba
4. zář 2010

@tamitimo - moja kamoska ma mistral a je s nim velmi spokojna. Ja mam Spirita tak sme porovnavali, mistral je tazsi a velmi stabilny, ona chodi dost casto do terenu a chvalila si ze ked si na mistrale prehodi rucku tak ze ma zadne velke kolesa vpredu vraj to ide dobre aj cez nerovny povrch. Ine ti k tomu bohuzial povedat neviem 🙂 Ja som so Spiritom velmi spokojna, denne ho pouzivam v roznych variaciach - skladanie a nakladanie do auta, naklikavanie vanicky a autosedacky.

Este som chcela k mini nestu - ja som si ho kupila, mame letne babo a podla mna je to vyborna vec. Ked sa teraz ochladilo velmi to ocenujem lebo na zimny fusak je este teplo a ked mam pochybnosti ci staci deka mini nest to zachrani. Podlozka pekne drzi babatku hlavicku kym je male a myslim ze sa sikne aj do sportaku ako podlozka.

Neviem ci mi minule odoslalo prispevok - pytala som sa ci niekto vie ako dlho trva dodanie zimnej rukavice na madlo v BM? A kolko to stoji? A kolko stoji original podlozka do sportaku a v akych farbach sa da kupit? Dik za odpoved.

jmisa
4. zář 2010

Mistral P je asi těžší a hlavně já jsem teda zhýčkaná zatáčecíma kolama, já bych to bez nich ani nechtěla. Já je aretuju snad jedině do MHD, když lkezu do busu, protože tam najíždím předkem, ale jinak mě vadí, že to lehce nezatočí. Jak říkám, zhýčkaná 😀

Fun a Cosmo, už tu několikrát ten rozdíl byl - za mě - Fun je menší při složení, což hraje roli u menších kufrů aut, my máme Fabii a já tam potřebovala narvat podvozek i korbu nebo teď sporťák, tak proto tahle volba, pak taky dveře do baráku, jinak bych musela rozdělávat obě křídla a pidi výtah. Někde prostě i ty dva tři centimetry hrají roli.
No a pak se nám líbil víc designem než Cosmo, to je taková napodobenina Spiritu. Ale někomu se to zase líbí. Hlavní je možnost výběru 🙂

Návlek na rukojeť - někdy je maj skladem (tady v ČR), ale v zimě většinou nejsou a pak mi řekli, že čekačka je stejná jako u kočárku.

sixtine
5. zář 2010

@vivianaba prave som si objednavala muff a farebnu vlozku v BM. Hovorili sice, ze 12 tyzdnov, ale za 2 volali, ze je to tu.

Prosim, este dotaz. Pojdeme do sportaku ako cca 7 mesacny, ma este podla vas vyznam mininest? A vyuzijeme cez neskoru jesen/zimu slnecnu clonu?

pett7
5. zář 2010

@sixtine mininest uz bude asi malý, já bych ho v 7 m nekupovala, sluneční clonu možná teď ještě využiješ pokud bude hezky, ale příští rok na jaře a v létě určitě...sice se da překlopit bouda, ale mě se to moc nelíbí vypadá to divně a malý to taky nechce teď jsme tak jezdili v mírném dešti bez pláštěnky

tamitimo
5. zář 2010

ahojte, dakujem za info.
vcera som tuto temu preliezla a aj ked to bolo narocne, stoji to za to.
ideme asi do mistral s - ten sneh dajako zvladneme a potom si aj my budeme uzivat vyhody otocnych koliesok
este si potrebujem ujasnit ci autosedacka tario, alebo romer - myslim, ze pre romer bolo pisane, ze sa da posuvat tak, aby babinko nebolo v sede a nepedala mu hlava ...
a potom mi uz len drzte palce, aby sme stihli vsetko vcas objedat 😖

peko
5. zář 2010

@tamitimo - my máme taky Mistral S a zatím jsem spokojená 😉 , včera jsem s ním zkoušela jezdit i po louce a v pohodě, malá si v něm krásně spinkala 🙂

tamitimo
5. zář 2010

@peko dakujem. asi je rozhodnute
🙂 maminky, co myslite, bude mi stacit na decembrove mimco do kocika mini nest? alebo mam radsej objednat fusak? este zvazujem, ci vezmeme vanicku. do nej by sme dali ten mini nest.
Alebo rovno tu pevnu prenosnu tasku na sportak a teda do toho aj fusak, co vyuzijeme aj o rok? inak ta prenosna taska na sportak, to je ten alvi set? vsade sa to nazyva inak ... 😖
Alebo je lepsie rovno zimny fusak na sportak s upevnenim na madlo a predlzovaci nastavec?

jmisa
5. zář 2010

Alvi set je něco jiného než vložná taška.
Vložná taška zúží ale prostor spor´táku. Já bych mimčo ale dala do něčeho, jen ve sporťáku bych ho nenechávala. Za mě je ale nejlepší Fashion korba, je lehká, dobře se přenáší, nasazuje. Když pořídíš vložnou tašku, tak v podstatě taháš ještě sportovní nástavbu + tu tašku, sporťák je níž než ta fashion korba, takže horší ohýbání.

Sluneční clona - já bych ji na zimu nebrala a na jaře už bude dítě sedět, tak to nám pak byla na nic.

babyrenka
5. zář 2010

něco málo k nástavbám : miminko od narození po dobu, než se začne učit sedět, potřebuje pod zády pevnou a rovnou plochu, aby si nedeformovalo páteř. To splňují jak hluboké korbičky, tak i vložné tašky, protože jsou zespodu opatřeny tvrdou vložkou, stejnou, jako dno korby. Nelze ale položit miminko po narození rovnou na nataženou sportovní sedačku, protože plastové vložky nejsou úplně rovné a také jsou celkem pružné, což je příjemné pro dítě po půl roce života, ale nezdravé pro dítě menší. Volba mezi vložnou taškou a korbou je proto spíš na tom, jak bude maminka kočárek používat ve chvíli, kdy se třeba vrátí z procházky a miminko bude ještě spát. Zda ho může nechat bez problémů dospat v kočárku nebo zda musí kočárek rozebrat a dopravit domů. V prvním případě je asi lepší korba, v případě druhém asi bude volit mezi fashion korbou a měkkou přenosnou taškou. Pokud se týká vnitřního prostoru, jsou v podstatě stejně velké, tašku opticky zmenšuje horní kryt, který prostor trochu snižuje na výšku. Je však lehčí, než korba a také se lépe přenáší. Originální taška je také kombinovaná a v zimě nepotřebuje miminko další fusak, taška je lépe zateplená a ve své druhé kombinaci vlastně fusakem je. Ve chvíli, kdy malé začne sedět a přestanete ji používat jako tašku, snadno z ní sejmete výztuhy kolem hlavy, společně s uchy, vyjmete ze spodní kapsy tvrdou desku, která vyztužuje dno tašky a je z ní fusak, určený tak zhruba do roku dítěte. Stejně velký je v podstatě i mininest, ten je použitelný jako teplý fusak do korby, dá se však dále rozdělit a použít spodní část jako zateplený nánožník pro autosedačku, vrchní část pak slouží jako příjemná a užitečná vložka pro menší děti do sedačky sportovního kočárku. Sluneční stříšku bych na zimu nezatracoval. Sluníčko svítí v zimě stejně jako v létě, jen se pohybuje po nižší dráze, později vychází a dříve zapadá, ale určitě i v zimě bude někdy Vašim dětem nepříjemné.

xovicka
6. zář 2010

Ráda bych měla pro své dítě kočárek teutonia, ještě jsem se nerozhodla mezi mistralem S a cosmo a mezi korbami a vložnými taškami, ale to teď není důležité. Ráda bych se zeptala, jak dlouho dopředu si musím zajet objednat kočárek do Liberce? Čekám únorové dítko a předpokládám, že výrobcové budou mít přes Vánoce velkou dovolenou a po Vánocích budou přecházet na novou kolekci. Kdy by tedy bylo nejvhodnější zajet do Liberce abych kočárek koncem ledna měla? Dál bych se ráda zeptala na autosedačku tario bez báze, nemáme v autě isofix. Jak je na tom s bezpečností oproti maxi cosi a roameru? Prošla také testy adac či podobnými? A v případě, že si objednám kočárek, jak je to s placením? platí se při objednání nebo při převzetí?

ivanek
6. zář 2010

@xovicka já měla termín 21.3. 😉 Kočárek jsem objednávala 31.10. a přišel 20.1. Gabík se narodil nakonec 7.3.

ivanek
6. zář 2010

@xovicka napsala jsem ti IP zprávu

kerka13
6. zář 2010

@tamitimo mas presne tie iste otazky ako ja 😎 asi to je tym ze sme na tom rovnako 😎
tiez som uvazovala ci prenosnu tasku, alebo fashion korbu, a rozhodla som sa ze kupim fashion korbu. sice pre mna by bola aj prenosna taska velke plus lebo budem chodit na 4 poschodie bez vytahu len neviem aky hmotnostny rozdiel je medzi prenosnou taskou a korbou, ale babyrenka pise ze je lahsia). na druhej strane uz v takom marci, aprili nebude taka zima (dufam) lebo mne sa ta prenosna taska na tom sportaku zda dost tak mohutne a viac sa mi paci korba fashion.
mininest budem kupovat aj ja (dufam, ze to nebudu vhodene peniazky-ale myslim si ze ho vyuzijem) a mam kupeny aj fusak. na buducu zimu ked uz bude babo vacsie tak si sportak predlzim s nadstavcom a s nanoznikom.
@vivianaba v sr na strankach ani v BM ani v kike nemaju doplnky ku kocikom zverejnene, cize sa neda pozriet co kolko stoji. ja pozeram ceske stranky a +-su tie ceny rovnake. a dodacie lehoty by mali byt na doplnky trocha kratsie, ale vsetko zavisi od okolnosti, ale nemali by byt dlhsie ako je klasicka doba dodania.

este mam jednu vseobecnu otazku k nanozniku. v katalogu je uvedene ze je aj na prenosnu tasku a aj na sportiak. ale nie je uvedene ci aj na prenosnu vanicku, cize na fashion korbu. Da sa tento nanoznik natiahnut aj na fashion korbu??

ivanek
6. zář 2010

@kerka13 Fashion korba má svůj vlastní "nánožník", prostě kryt

kerka13
6. zář 2010

@ivanek to viem ale ten je uplne tenky, tak som rozmyslala ci ked bude velka zima nedam este aj nanoznik na korbu aby bolo teplucko vo vanicke, len neviem ci sa to da na to natiahnut. 😖

ivanek
6. zář 2010

@kerka13 aha, tak to nevím, ale spíš bych řekla, že ne. Já teda zimní děti nemám. Ale mladšího syna jsem po narození vozila asi 14 dní ve fusaku, protože byla ještě zima a padal sníh. Měl Lodger fusak a právě ten kryt a byl teplý. A to měl body s dl. rukávem, teplejší mikinu, punčocháče a kalhoty a čepičku. On ten kryt neprofoukne, i když je tenký.

pett7
6. zář 2010

@kerka13 pokud bude zima tak bude miminko ve fusaku nebo mu dáš deku...nánožník ze sporťáku by vypadal dost divně na korbě

kerka13
6. zář 2010

@ivanek @pett7 dik za odpoved, vsak ked budem mat kocik doma tak vyskusam. @pett7 ten nanoznik je aj na prenosne tasky, a tie sa davaju do sportaku ako hlboke kociky, tak preto ma to napadlo

lillian
6. zář 2010

ahojte maminky, predávam teutoniu Fun System ročník 2009 športovú časť, šedej farby. Vo výbornom stave, v záruke. Skúste pozrieť 🙂

terak
6. zář 2010

Pokud by někdo prodával, tak bych ráda koupila zimní fusak teutonia. Ten s beránkem. Červený nebo černý. Díky za zprávu 🙂

terak
6. zář 2010

Případně ten péřový 🙂 Děkuji moc

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciferova
6. zář 2010

ahojte.

keby som chcela original novy teutonia fusak, ako dlho by trvalo objednanie a ake su farebne kombinacie? co material, aky je teply? dik 🙂

luciferova
6. zář 2010

aha, dizajny som uz nasla ;) http://www.teutonia.de/produkte/zubehoer/fusssa... tak uz len ako dlho trva, kym by mi prisiel?

luciferova
6. zář 2010

@jmisa co ked zas niekomu Spirit pripada ako napodobenina Cosma? 😉