Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
5. říj 2010

odpověď pro pett7 : zákonná záruka na kočárek, stejně jako u jiného spotřebního zboží, je dva roky, Teutonia jako bonus přidává ještě jeden rok navíc. Tříletá záruka se ale vztahuje na kočárky prodávané přímo přes kamenné prodejny, nevztahuje se na kočárky objednané a dodávané prostředníctvím internetových portálů a aukcí. Výrobce tak preferuje osobní výběr kočárku s poskytnutím maximálního množství informací a předvedením možností výběru Teutonie a všech jejích variant, což u internetového prodeje není dost dobře možné a snadno se může stát, že si zákazník z toho nepřeberného množství výběru nakonec zvolí něco jiného, než chtěl a bude tak zklamaný.
K příspěvku paní, skrývající se za internetovou adresu svého obchodu ( rukavnikcz ) mohu ze slušnosti říci pouze to, že z její strany se jedná o záležitost velmi osobní a velmi komerční a už vůbec se netýká Teutonie, takže sem ani nepatří. Ale možná se dobře cílená pomluva vždycky hodí...

mayla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pett7
5. říj 2010

@babush
@babyrenka děkuju 🙂 vůbec mi to nedošlo, že jsem místo prodloužení o rok napsala jen rok.. 😖 😖

martuli
5. říj 2010

rukavnikcz - ja mam od Babyrenky Teutonku a musim rict, ze nikdy nebyl zadny problem.
Chovani vsech zamestnancu i majitelu vyborne, vse nam krasne vysvetlili, pokud neco potrebujeme poradit, zavolame nebo napiseme email, komunikace bez problemu. Vzdycky, kdyz jedeme do Liberce, radi se ma prodejne zastavime "podrbat" o skvelem kocarku.
Pokud budeme kupovat dalsi kocarek nebo aspon nejaky "prevlek" jedine tam

martuli
5. říj 2010

Aha, tak jsem se podivala na stranku a uz jsem pochopila 😉

wvwvw
5. říj 2010

Ahojte. Pomalicky sa pokukavam po kocikoch. Mojimi favoritmi su Gesslein a Teutonia. Chcem sa vas teutonacky spytat na Teutoniu Cosmo. Kedze to nie je uplne najlacnejsi kocik, chcem poznat nazory tych, ktori ho pouzivaju. Prosim poslite mi info, ako ste s tymto kocarikom spokojne (ked tak, chcem si kupit korbu, sportak aj autosedacku Tario). moc dakujem za vsetky info.....

zajo79
5. říj 2010

@wvwvw pockaj si na novy be you, bude buduci rok. hori ti to moc?

imzadi
6. říj 2010

tak ja se hlasim mezi ty, co objednali cosmo, ale uz z nove kolekce 2011 🙂 i se sedackou tario, moc se tesime 😀

wvwvw
6. říj 2010

@imzadi Ahoj imzadi. Ak smiem vediet, kde ste kocarik objednavali a kolko vas vyslo vsetko dohromady. diky

imzadi
6. říj 2010

@wvwvw ahoj, nakonec jsme objednali pres Malvika, vyuzili jsme nabidku, co meli minuly vikend na veletrhu v Praze, ze slo objednat kolekci 2011 za ceny 2010 ... takze komplet cca 30 tis, jeste cekame na finalni potvrzeni, ale je v tom vsechno, kocar, korba, nanoznik, moskytiera, taska, autosedacka, baze, uz ani nevim co 😀

sylvajs
7. říj 2010

Ahoj,
prosím, co všechno a čím mažete, když vám začne kočár vrzat? Mám 4m Spirit, vrže docela fest, manžel namazal kolečka, ale nepomohlo to....
Díky.

veselazu
7. říj 2010

@sylvajs my prostříkneme WD-40 a po vrzání ani památky 😉

sylvajs
7. říj 2010

@veselazu Díky. A co všechno prostřikuješ? 🙂 😉 😉

katarinavw
7. říj 2010

prosim vas, viete mi poradit, ci autorizovany servis teutonia kocikov maju vsetky predajne, kde predavaju teutoniu? dakujem!

veselazu
8. říj 2010

@sylvajs já? všechno 😀 víš co nejlepší návod je zde:
http://www.kocarky-teutonia.cz/pages/servis/
když zalistuješ dolů, jsou tam veškeré problémy a jejich řešení. I vrzání.
Snad ti to pomůže

sylvajs
8. říj 2010

@veselazu Díky!!!!

veselazu
8. říj 2010

@katarinavw servis se dělá asi jen v Liberci, ale prodejci určitě musí servis zajistit - pošlou kočárek tam bych řekla.

katarinavw
8. říj 2010

dakujem za odpved. ja by som chcela vediet, ze ci pri reklamacii mozu ony posudzovat chyby alebo to musia, resp. mali posielat vyrobcovi alebo autorizovanemu servisu.

krpcek
8. říj 2010

ahojte. . . ja mam tazke srdce na prebalovaciu tasku. pred casom sa mi pokazil jeden cvok a teraz druhy a to tasku nosim len prilezostne, lebo mam este dalsie dve. 😠 😠 musim to ist zase reklamovat.

xovicka
8. říj 2010

Já se strašně dlouho rozhodovala mezi Teutonií a Hartanem. Kritiku na Libereckou prodejnu podobnou té na rodině jsem také už párkrát viděla. No výsledek je ten, že ač kočárky od teutonie byly trochu hezčí a měly více vychytávek, paní prodavačka ve Špuntíkovi působila mnohem sympatičtěji a profesionálněji. Nicméně Hartan mi připadal o chlup trvanlivější a bytelnější (madlo není takové legračně plastové a čepy na přední kola působí důvěryhodněji), navíc se dá sehnat i v našem městě. Obě značky měly své výhody, nakonec rozhodl hod desetníkem a mám objednaného z Babystaru Hartana.

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ikarkulka
8. říj 2010

@xovicka jaké plastové madlo myslíš?

krpcek
8. říj 2010

@brusnica1 problem je v tom, ze cvok sa mi pokazil, ked som tasku zapinala 😠
tasku som vzdy davala dole obidvoma rukami, aj tak sa mi pokazila - a to tam nenosim ani 2kg tak ako je odporucane a ani ju casto nenosim.

marianas
9. říj 2010

Ahojky.
Aj my máme Teutoniu (Cosmo) a začínam zháňať do nej fusak. Malý má teraz 4,5 mesiaca, ešte chvíľu sa asi vojde do hlbokého kočíka, no celú zimu sa do neho nezmestí a bude musieť ísť do šporťáku. Nemám čas čítať celú diskusiu a preto sa Vás pýtam, aký fusak by ste mi odporučili. Autosedačku máme Römer. Fusak by mal mať 5-bodový bezp. systém a mal by sa dať predĺžiť. U nás v meste majú len fusak Womar. Máte s ním skúsenosti? Ďakujem za odpovede.

mirka285
9. říj 2010

@marianas ja som si kupila fusak Teutonia 2010

xovicka
10. říj 2010

@ikarkulka Tím madlem myslím takový ten díl obalený textílií, který má dítě ve sporťáku, aby se za něj mohlo přitáhnout a aby z kočárku nevyskočilo. I paní v prodejně připustila, že se občas při špatné manipulaci zlomí a podle obrázku, který sem kdysi jedna maminka dávala to na mne působilo jako plast, ale hádat se rozhodně nechci. Sama jsem ten kočárek měla mezi nejužšími favority.

@marianas zkus se podívat na kombi fusaky od emitexu, dají se dát do kočáru i autosedačky a dají se prodloužit nebo zkrátit dle velikosti dítěte.

@wvwvw kdybych se rozhodovala mezi teutonií a gessleinem, šla bych do teutonie. Na gessleiny jsem se taky dívala, ale už podle recenzí maminek, které ho mají mne prostě nepřesvědčil. Kromě hartana a teutonky ještě zaujala značka emmaljunga (švédi, srovnatelná cena i kvalita), bohužel nevyrábí model, který by nám vyhovoval (otočná kola a přehazovací rukojeť i sedačka), ale pokud máš jiná kritéria, možná by se ti ten jejich model city mohl líbit.

ikarkulka
10. říj 2010

@xovicka tak to jo, myslela jsem, že madlem myslíš rukojeť/řídítka 😉

pett7
10. říj 2010

@xovicka to madlo má jen plastové konce na zasunutí do kočárku a vevnitř je drát obalený nějakou tvarovatelnou pěnou. praská to u těch koncovek jak začíná drát, ale asi záleží na manipulaci u nás zatím bez problémů.. Hartan je stejně kvalitni jako Teutonka jen se mi nelíbí vzhledově ta bouda je hrozná a taky nápis na konstrukci bych si odpustila..U Gessleinu se mi celkem líbí ty nové kulaté boudy 🙂