Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ikarkulka
23. pro 2010

@babyrenka
@zuzasss
my to máme přesně naopak - teď v zimě nám kočárek nevrže 🙂 nicméně to asi může tedy být tou teplotou, to je zajímavý. 😅

hojda
23. pro 2010

@ikarkulka tak už došlo na moje slova, že tahat se s tou velkou taškou tě brzy omrzí🙂))) no jo každý si to musí vyzkoušet sám🙂)))

hojda
23. pro 2010

@zuzasss Tak já mám s barvou korbiček zase opačnou zkušennost. Kamarádka má tmavě hnědou a já běžovou, tak jsme v létě měřili teplotu v korbičkách a v její bylo tepleji☹. Ten UV je super, že se záření nedostane k mimču a kočárek nebledne, ale na teplotu to nemá vliv. Tmavé barvy se na sluníčku prostě nahřejí více☹, každopádně kombinace tvého kočárku je moc krásná!

maminkamica
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vivianaba
25. pro 2010

@liptonek ahoj, neviem ci je to este aktualne, aj my mame Spirita a letne babo. Dokym nebolo moc chladno som pouzivala mini nest, bola som s nim velmi spokojna. A teraz sme presli na original teutonia fusak z ovcieho runa, aj ked je tvarovo urceny do sportovej casti vojde sa pekne aj do korby (treba ho trochu naaranzovat, hlavne pri nohach). Som s nim velmi spokojna, ani ho z korby nevyberam, len tam maleho vlozim a zazipsujem. Cez den spi vylucne vonku, takze dobry fusak ocenujem. Uz pomaly rozmyslam o nahodeni sportovej verzie, ale zatial sa este vojdeme do korby aj s fusakom. Maly ma 5 mesiacov a asi 66cm.

ikarkulka
26. pro 2010

@hojda to ani nevím, žes mi něco takového někdy psala 😅 nicméně já velkou tašku tahám - když jdu na procházku, tak mám v košíku elodie details, a když jedeme někam pryč, tak buď tahám taky tu, nebo inglesiňáckou od kočárku nebo mám ještě takovou šedou jj cole. takže velký tašky tahám, ono mi ani nic jiného nezbývá, protože pro malého beru vždycky dost věcí (plenky, jídlo, věci na převlečení, nějakou hračku..). jen ty tašky nedávám na řídítka (což jsem asi ani neměla v plánu), protože se mi to tam nelíbí a taky mám strach, že by se mi kočárek překlopil, i když to možná není úplně pravděpodobné.

imzadi
27. pro 2010

je tu nekdo, kdo ceka na Teutonku 2011 jako ja? 🙂 objednavali jsme na zacatku rijna, bohuzel ale vyrobce dal pry info, ze zbozi bude pripraveno az v druhe polovine ledna...uz to u me zacina byt opravdu kriticke 😀

mirka285
27. pro 2010

@imzadi neboj,ved s takym malym babom aj tak nemozes chodit v lednu von,tak ti aspon nebude zavadzat v byte....ale uvidis,ze ti pride akurat 😉 ja viem,ze najradsej by si ju uz mala doma pre pokoj na dusi,aj ja som taka bola 🙂

imzadi
27. pro 2010

@mirka285 no u nas je to opruz v tom, ze jsme objednavali komplet i s autosedackou... 😝 a mas recht, pocasi vypada dost silene, ze asi jen tak ven nevyrazime 😀

mirka285
27. pro 2010

@imzadi pocasie je veru silene,ja som porodila v lete,ale take boli horucavy,ze som tiez nemohla s malou asi tri tyzdne von....ale snad pride vcas,a autosedacka by mohli prist skor nie?

ikarkulka
27. pro 2010

@imzadi objednávali jste nakonec v malvíku? kdyby komplet nepřišel a už to bylo opravdu že fakt kritické 😀, zkus se jich zeptat, jestli by ti vajíčko nepůjčili, než kočárek dorazí 😉

imzadi
27. pro 2010

@ikarkulka jojo, v malviku...prave jsem jim rikala, jestli by nesla aspon ta sedacka poslat, ale nevypada to ... vajicko nam asi nejake pujci, ale porad doufam 😀

werumka
27. pro 2010

Ahoj holky, mám dotaz - 14 dní máme Teutonii Mistral S (sporťák), dneska jsme ji chtěli převážet a sundat proto sportovní sedačku. Jenže když jsme zatáhli za ty páčky, které ji uvolňují, tak se jedna celkem lehce odlomila (něco jako byste zlomily kousek čokolády). Máte s tím některá zkušenost? Uznají nám to na reklamaci?

marianas
27. pro 2010

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či používate rukávnik na kočík. My máme Teutoniu Cosmo a originál rukávnik od Teutonie sa mi zdá drahý (30€), Emitex som videla za 8,5 €. Máte niektorá tento rukávnik alebo iný? Sedia na rukoväti pekne? Alebo mám zainvestovať a kúpiť si originál? Vďaka za odpovede.

vivianaba
27. pro 2010

@marianas ahoj, ja mam original rukavnik a je to uuuuzasna vecicka, som fakt rada ze som zainvestovala. Kamoska ma ten od Emitexu, mne pripada ze je mensi a tensi oproti Teutonii. Ci jej sedi dobre na rukovati to neviem, ale original sedi super a je v nom prijemne teplo.

ikarkulka
28. pro 2010

@werumka za ty páčky se ale nemá tahat, ty se mají zmáčknout, čímž ti povolí sevření té sportovní části 😅

@marianas mám teutonia i emitex, nedají se porovnat, určitě investuj to teutonia, zvlášť letos, má být ještě dlouho zima.

hedunika
28. pro 2010

ahojky, tak jsme se byli s MM podívat na kočárky "in vivo", no o čem myslíte, že se mi celou noc pak zdálo 😀 Teutonia kočárky jsou krásné, nezklamaly mě. Na pojezd se mi ovladatelnější zdálo cosmo, ale je to asi o zvyku - trojkolku jsem v živo nedržela v ruce 😀 . Jenom mám u cosma strach z těch malých koleček ve sněhu. Jo a bohužel, hned vedle teutonek stály hartany - korbička mě moc nenadchla, ale podvozek se sportovní nástavbou u hartanu VIP je úžasný - ovládá se doslova jedním prstem u ruky - úžasně lehoučké, jenom zase mám strach z těch malých koleček do počasí, jako je teď. No bude to boj.

pett7
28. pro 2010

@hedunika mě se ovládala lépe trojkolka tak ji máme doma 🙂 hartan mě nějak neoslovil ta bouda na sporťáku je strašná...ale celkem se mi líbí i gesslein, na některých jdou měnit malé a velké kola do města a terénu tak možná rozšíříme vozový park o golfáč od gessleinu 🙂 ale teutonka je asi kvalitnější tu si nechám i na případné druhé dítko

babyrenka
28. pro 2010

@werumka : Teutonia pro uchycení nástavby používá plastové pojezdy, na kterých se nástavby celkem lehce pohybují. Pro odjištění nástavby jsou po obou stranách páčky s háčkem, který drží páčku v odjištěné poloze. Stává se, že si na jedné straně pojistku odjistíte a než odjistíte druhou stranu, pohnete si s nástavbou nebo s kočárkem a již odjištěná strana se posune a zase se zajistí. Pokud si toho při snímání nástavby nevšimnete a nástavbu se pokusíte sejmout, obvykle se zajištěná strana zkříží a ulomí ten zajišťovací háček a pojistka pak nedrží v odjištěné poloze. Nástavba pak spolehlivě drží na podvozku kočárku, k jejímu sejmutí ale potřebujete více rukou. Při snímání nástavby je vždy lepší před vlastním sejmutím zkusit, zda je nástavba na obou stranách odjištěna a teprve pak ji z podvozku zvednout. Odjištění pojistek zjistíte buď pohledem, když obě pojistky jsou sklopené dolů a je vidět červená kontrolní samolepka anebo stačí bez zvedání s nástavbou trochu popojet směrem ven z plastových pojezdů, na jejich tvaru je vidět, kam se nástavba může pohybovat horizontálně. U podvozků bez přehazovatelné rukojeti je to pochopitelně snadnější, protože tam lze nástavbu snímat pouze jedním směrem, u Mistralu S si Vaší pozici a směr snímání měníte přehazováním rukojeti. Obraťte se na svého prodejce a ten Vám opravu zajištění nástavby u kočárku zajistí. Není to sice výrobní vada kočárku, ale první oprava je obvykle zdarma.

werumka
28. pro 2010

@ikarkulka
@babyrenka Děkuji, blbě jsem se vyjádřila - právě při zmáčknutí té pojistky se ta pojistka samotná ulomila (pod kontrolní samolepkou). K odejmutí nástavby jsme se vůbec v tomto případě ani nedostali 😅 NEvíte ještě prosím, jak dlouho v tomto případě trvá servis?

werumka
28. pro 2010

Jen pro doplnění, abych nevypadala jako nějaký trotl 😀 Je to už náš druhý kočárek - odjezdili jsme bazarový Bébécar a nemyslím, že bych měla nějaké zápasnické chvaty vůči pojistkám. Ale když člověk jemně stlačí páčku a ta mu zůstane v ruce, tak je to trochu divné 😀 😀

babyrenka
28. pro 2010

@werumka : servisní práce samotná asi 25 minut, nejdelší čas většinou zabere přeprava kočárku k nám a zpátky k Vám.

werumka
28. pro 2010

@babyrenka Děkuji, takže mám počítat, že bez kočárku budu nějakých pár dní?

peko
28. pro 2010

@babyrenka - dobrý den, mám dotázek ke stříšce sportovní části kočárku - máme Mistral S s vložnou taškou a poslední 2 dny mi přijde, že jde stříška sklápět a zvedat docela ztuha, jakoby se zasekávala, když ji celou natáhnu, tak má vůli cca 5 cm - nedrží v jedné poloze, nevíte co by to mohlo být?

babyrenka
28. pro 2010

@werumka : déle by to nemělo trvat, pokud nejste někde na dostřel Liberce, pro zákazníky z blízkého okolí opravujeme většinou na počkání.

babyrenka
28. pro 2010

@peko : při polohování střechy se časem uvolňuje šroub, kterým je kloub pro polohování dotažený. Je to způsobeno tím, že matkou šroubu je spodní plastová část druku pro potah stříšky a při polohování střechy s ní otáčíte doprava a doleva, protože zároveň zajišťuje uchycení čelního rámu střechy. Hlava šroubu se opírá o hliníkový profil výztuhy střechy, takže se pohybuje jinak než matka a tím dochází k povolení vlastního kloubu. Proto je třeba občas šroubky v kloubech dotáhnout, aby klouby mohly správně plnit svoji funkci. Po dotažení by měly klouby fungovat zase správně.

peko
28. pro 2010

@babyrenka - díky za odpověď, zaúkoluji manžela, ať se šroubkům podívá na zoubek 😀

skippy153
28. pro 2010

Máme nový kočárek Cosmo. Při jízdě ale klapou při vertikálním pohybu přední kolečka, jakoby tam chybělo nějaké těsnění. Nemáte s tím, prosím, někdo zkušenost? Děkuji

mirka285
28. pro 2010

@skippy153 a nemas na nom nahodou namontovane adaptery na autosedacku?lebo tie zvyknu klepotat,staci ich len dotiahnut....

dzejnysek
29. pro 2010

Ahoj, po dlouhém vybírání jsme se nakonec rozhodli pro kočárek Teutonie Mistral P... Chtěla bych se zeptat, jestli neznáte nějaký internetový nebo i kamenný obchod v NĚMECKU, kde se dá koupit celý set (sporťák, fashion korba, autosedačka Maxi-Cosi s adaptérem atd.)... Koukala jsem, že u nás v ČR se to celé dá pořídit kolem 23 000 kč, což mi přijde jako děsná pálka, takže jsme ochotni zajet si pro něj do Německa, které máme za humny - jsme z Liberce... Takže se ptám spíš na něco ze Žitavy nebo Drážďan 😉 Předem díky za jakékoliv tipy, rady a nápady 😉