Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

imzadi
29. pro 2010

@dzejnysek ahoj, my koukali v nemecku a ono to tam zas tak levnejsi nebylo 😖 navic preci jen, u kazdeho kocaru potrebujes obcas nejaky servis, apod. takze ja bych do toho asi nesla 😉

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
30. pro 2010

@hedunika cosmo do sněhu asi nebude to pravé☹

mirka285
30. pro 2010

ziadny kocik nie je do snehu to prave...u nas sa chodniky odhrnaju a s cosmom som nemala ziaden problem...

cara.m
30. pro 2010

@dzejnysek písnu ti IP

akcull
30. pro 2010

hedunika, já jsem právě kvůli sněhu měnila cosmo za spirita, ty malé kolečka vepředu nic moc, dost jsem se s cosmem nadřela a jednou se úplně zasekla, že jsem musela kočár táhnout zasebou,
spirit má vepředu to kolečko přeci jenom větší a projede toho víc....,

jinak hartan vip se mi taky moc líbí, zkoušela jsem ho sice jen na prodejně, ale lehoučce se s ním jezdilo, hezky odpružený pěkný sporťáček... 🙂

medulinkax
2. led 2011

Ahoj, snažila jsem se maximálně pročíst diskuzi, abych kdyžtak nepřidala dotaz který tu zazněl, ale nezvládla jsem to přečíst celý 😀. Můžete mi říci rozdíl mezi jednotlivými typy kočárků Teutonia s otočnými kolečkami (Fun system, Cosmo, Mistral S - vím, že je přehoditelná rukojeť a nové Be you), Snažím se na to přijít, ale nějak vůbec nevím. Děkuji moc za odpověď 🙂 🙂

vendulal
2. led 2011

@medulinkax zdravím, asi je nejlepší kouknout na stránky prodejců Teutonek (Špuntík, Babyrenka...). Cosmo a Fun mají otočná přední malá kolečka, možnost nasadit sedačku u sporťáčku po i proti směru jízdy, polohování nožiček i zad do lehu, možnost ruční brzdy...Mistral S a Be You mají navíc možnost přehodit rukojeť na obě strany (např. když mrňouskovi začne svítit sluníčko do očí, tak přendáš jednoduše rukojeť kočárku na druhou stranu a tím pádem otočíš směr sedačky, i když možnost přendání sportovní sedačky po i proti směru jízdy je také- ale je to třeba u příkladu svícení sluníčka do očiček mnohem náročnější. Taky, když přehodíš rukojeť kočárku můžeš jet velkými koly vpředu, což píší, že je bezva do náročnějšího terénu a sněhu.

medulinkax
2. led 2011

@vendulal Děkuju moc za odpověď. Takže zásadnější rozdíl mezi nima není? Právě, že jsem koukala na stránky a buď jsem špatně hledala nebo nenašla. Chystám se ještě do nějakého krámu (no když jsme v jednom byli, tak mi prodavačka tvrdila, že nejde odendat sportovní sedačka a šup, najednou jí manžel odendal..). Já jsem téměr rozhodnutá pro Mistral S, ale spíš mě zaráží, že jsou 4 kočárky a hodně podobné, tak jenom jestli jsem něco zásadnějšího nepřehlédla. 🙂

vendulal
2. led 2011

@medulinkax na Teutonky koukám už dlouho, resp. čekám, až odejde náš starý (kterému ale kromě už značného používání, nemám co vytknout) a "budu muset" koupit jiný. Možnost otočné sedačky i rukojeti mi příjde nejpraktičtější, prý ale Mistral S je o něco těžší (ale zas to nemá být nic zásadního) a o něco méně skladný. Před časem jsem měla v ruce Cosmo, přišlo mi ne moc vhodné do terénu a užší (což je sice bezva do výtahu, ale byla jsem zvyklá na stabilní širší kočár, kterým projedu vše). Be You ještě není a dřív než v únoru, spíš dubnu prý asi nebude, bude prý výrazněji dražší, ale skladnější. Prý jsou jen prototypy, tak možná bude problém, než vychytají "mouchy". Mistral S je prý nejoblíbenější Teutonka v Německu. Tak šťastný výběr.

smejko
3. led 2011

zdravim maminky 🙂 a zelam do noveho roku vsetko len to naj ...

Mam prosbicku, ak tu su maminky co pouzivaju Teutoniu pre dvojicky - je dobre, ze je "lozna" plocha bez priecky ? Teda, ze deticky nie su v sportovej casti ci pri lezani alebo sedeni oddelene ? Robia si zle ? Zavadzaju si ? Zvazujeme dva kociky, Teutoniu a Bumbleride, Teutonku sme videli nazivo, je uzasna, je ale hrozne tazka a draha a dlho sa na nu caka. Bumbleride zas nevedia kedy na SK dorazi, takze Teutonka to zrejme vyhra ... Len nas "trapi" to, ze ma kamosky-maminky od dvojiciek upozornili prave na to, ze si deticky zavadzaju ked su takto spolu, ze maju tendenciu sa opierat hlavickou o bok kocika a v strede im to bude chybat ... Budem rada za kazdu vasu skussenost.

mirkapal
3. led 2011

@skippy153 Tak s klepotajucimi prednymi kolieskami na Cosme mam problem aj ja. Budem rada, ak niekto poradi, co s tym.

erinbrock
3. led 2011

smejko
pridavam se...taky by me zajimal nazor maminek vlastnicich kocar pro dvojcatka...ja jej chci jako sourozenecky...tak jake mate zkusenosti...je moc tezky??? manipulace...diky 🙂 uvazuju mezi nim a TFK...
jinak mam Teutonku Cosmo a lehke klepotani neresim...ja to ani nejak neslysim...tak mozna ani neklepe 🙂 jezdime skvele uz 1,5 roku...je bezva...snih jsme zvladli v pohode...🙂 stabilni je myslim take 🙂

pett7
3. led 2011

@erinbrock Já teda zkušenost nemám, ale sestřenice taky vybírá sourozenecký kočár.. zkus se podívat i na phil and teds nebo peg perego mělo taky sourozenecký kočár, ty jsou asi praktičtější. pak je ještě možnost pořídit si buggypod jestli jde i na cosmo.. teutonku pro dvojčata asi dlouho nevyužiješ

medulinkax
3. led 2011

@vendulal děkuju 😉 🙂

erinbrock
3. led 2011

no je to kumst nejaky sourozenecky vybrat..ja myslela ze maly bude pekne chodit ale cim vic se to blizi tak tim to vypada ze to bude problem a taky spani pri prochazkach...teda jestli se jim podari spolu usnout 🙂 skateboard original za cosmo nejde, navic mi na nem moc dlouho neustoji a to pridavne sedatko je bezva...ale myslim ze nic moc manipulace s kocarkem a take to spani ...zatim mam cas...ono se to vse muze jeste zlomit..nebylo jak za nasich mamin...clovek aspon porad neco nevymyslel 😀😀
hlavne mozna neco z druhe ruky...protoze to bude v podstate tak zalezitos jednoho roku max..snad 😀

lilida
3. led 2011

Zdar všem uživatelkám Teutonia! I já jsem po ni rozhodnutá, do Špuntíka se chystáme o víkendu, proto se na vás obracím pro radu: nejprve jsme byli rozhodnuti pro Fun system, ale vzhledem k letošním sněhovým podmínkám zvažujeme Spirit. Je trojkolka vhodnější do toho marastu? Nebo je to fuk? Další váhání je, zda-li koupit korbu či vložnou tašku. Více se přikláním k vložné tašce - je pro ty z vás, které ji máte, praktická? Dále se chci zeptat, pokud se časem rozhodnu pro změnu barvy, je možné dokoupit třeba jen potah na madlo či boudu samostatně? A poslední věc: na zimu chci určitě rukávník - vím o Muffovi a teď jsem zjistila, že Teutonia vyrábí ještě tzv. PolarBear. Který je lepší pořídit? Moc děkuji (hlavně za odpovědi, ale také přečtení až do konce 😝 ). Lili

pett7
3. led 2011

@erinbrock výběr ti fakt nezávidím, ale v případě teutonky bych šla asi do bazarové..

@lilida potahy se dokoupit dají komplet s nánožníkem stojí kolem 4000, ale jde to i jednotlivě...nevím jestli muff a polarbear není to samé jen třeba jiný ročník, nebo název , ale podle fotek jsou stejné..jinak mám korbu, líbí se mi víc než taška 🙂

ja.na81
3. led 2011

@lilida ahoj, my mame teutonii fun a mas pravdu, ve snehu nic moc, ale da se, na zadne velke prochazky zasnezenou krajinou teda nejezdime, jen tak po meste... ale jinak jsem z kocarku nadsena, jak je lehky a skvele se s nim vybiraji zatacky mezi regaly v obchodech nebo klickuje mezi lidmi na chodniku 😉
a mame k nemu tu mekkou vloznou tasku a jsem za ni moc rada - bydlime ve tretim patre bez vytahu, kocar zaparkuji v prizemi a maleho vynesu v tasce nahoru ( uz se teda pekne pronese, tak jsem rada, ze ta taska tak moc nevazi). Taky mi pripada, ze ty korbicky jsou takove vice otevrene, v tasce je prcek hezky zavreny 😉 Puvodne jsem taky myslela, ze koupime korbicku, na pohled se mi totiz libil vic kocarek s korbou nez taskou, ale proste pro nase potreby vyhrala taska a urcite nelituju!
Muff a Polarbear si myslim, ze je jedno a to same...

pajushka
4. led 2011

@lilida Tak my jsme právě ve fázi, kdy se pomalu chystáme kočárek objednat... Ačkoliv jsem nikdy nebyla moc velkým nadšencem tříkolek, u nás to vyhrál Spirit, právě i díky tomu, že je vhodný do terénu, co se týče manipulace - tak ta je se spiritem naprosto perfektní a co vím, tak už nejedna uživatelka měnila cosmo právě za spirita 😉 U teutonie fun moc nevím, více sděluje ja.na81 🙂
Bydlíme v druhém patře bez výtahu a rozhodli jsme se pro hlubokou korbu, nemůžu si pomoct, přijde mi taková bezpečnější a ano, možná je více otevřená, což u nás vítáme, jelikož počítám s tím, že s prckem budeme v hluboké jezdit celé jaro+léto, takže v tom mi přijde praktičtější než vložná taška,krom toho se mi i více líbí a je to jedna z nejlehčích korbiček na trhu a myslím, že bude malinko prostornější, aspoň na šířku než vložná taška, na druhou stranu zase musím říct, že co jsem pročítala, tak si maminy vložné tašky chválí... 🙂

Mám taky otázku na teutoňačky, co se týče ruční brzdy - máte a využíváte ji??? Děkuji.

marcy30
4. led 2011

ahojte kocky,
aj ja mam teutoniu spirit, az donedavna som bola nadsena ako lahucko sa da manipulovat....
ale prednedavnom sme dali sportovu cast a lahkost je akosi prec....zda sa mi teraz ten podvozok akoby rozhegany, musim vynalozit znacnu namahu, ked chcem zatocit do nejakej strany....
je mozne, ze by to bolo tym, ze je tam nieco povolene...da sa nejako ta konstrukcia podotahovat?
nestretli ste sa niektora s tym?

imzadi
4. led 2011

@pajushka ahojky, ja na tu svou teprve cekam a proto Ti pisu, kdyz vidim Tve TT, uz na ni cekam 12 tydnu a jeste minimalne 2 budu cekat, takze pokud nebudete mit stesti a nenarazite na nejakou skladovou, pripravte se na to, ze budete cekat 😒 a jinak objednala jsem i rucni brzdu, mame tady jeden fakt sileny kopec a pry je to lepsi na dobrzdovani, kdyz se jde dolu 😀 a nebo treba na brusle, pokud se chystas 😉

luciferova
4. led 2011

@pajushka prostornejsi je prave ta taska 😉 je to vlastne akoby obal do sportaku 🙂 kamoska lutovala korbu, zdala sa jej krajsia, ale maly sa tam uz po 3 mesiacoch nevosiel a to je narodeny v juni...☹

luciferova
4. led 2011

Kociar na korcule nie je urceny. Ale ja mam rucnu a bez nej si to neviem ani predstavit, mam aj golface a tam mi chyba.

pajushka
4. led 2011

@imzadi Tak to držím palce ať vám kočík co nejdříve dorazí 🙂 ! My právě vybíráme jen ze skladových zásob, takže zjišťuji co kde mají, kupujeme ještě kolekci 2010. Vy budete mít. kolekci 2011 už? Vím jaké tam jsou čekací lhůty právě 😒 ale mojí polovičce se zdálo moc brzy objednávat kočárek už někdy na podzim, takže teď to řešíme takto 😅
Asi vezmeme i s ruční brzdou, děkuji 😉

@luciferova Vážně taška prostornější? My už každopádně bereme korbičku, z bazaru, přišlo my zbytečné kupovat na tu chvilku novou (tou chvilkou myslím tak 6 měsíců, tak snad nebudeme mít obříka 😅 ), na zimu bych možná i šla do tašky, na léto mi přijde ta korbička lepší... 😕

imzadi
4. led 2011

@pajushka jojo, kolekce 2011, no snad uz se brzo dockame🙂 a jelikoz kocarek bude uschovan i pro dalsi ditko, tak jsme sli do noveho...take mi na leto prijde korba lepsi, ale realitu teprve pozname 😀

mooncaa
4. led 2011

Já mám korbičku na zimu a jsem za ní ráda. Taška prostornější není, šířka sporťáku a korbičky je zhruba stejná a ta taška ještě ubere místo na šířku. Mám i prodlužovací nástavec až se mi mimčo na délku nevejde. Malé jsou 3 měsíce, ještě se vejde i s fusakem, uvidím jak dlouho. Je obřík, má 63 cm a přes 7 kg.

ikarkulka
4. led 2011

@lilida nemám teda ani fun system ani spirit, máme mistral s. ten se ale blíží fun systemu. ve sněhu se mi s ním jezdí dobře, tam je ale ta výhoda, že můžu klidně přehodit rukojeť a jedu velkými koly napřed. tuším, že u fun systemu rukojeť přehazovat nejde, že se musí přehodit celá korbička/sportovní část. ale možná se mýlím, pak mě prosím opravte.
každopádně jsem chtěla říct, že čtyřkolka není na sněhu vůbec špatná.
asi je to o zvyku, ale jela jsem i s trojkolkou (přední kolo zaaretované i nezaaretované), a nejelo se mi s ní tak dobře, měla jsem pocit, že kočárek zvrhnu, když jsem najela do hlubšího nebo zmrzlého sněhu. ale možná je to jen o zvyku.

muff a polarbear je to samé, jen to asi různě nazývají. každopádně ho doporučuju. na druhý kočárek mám podobný rukávník od emitexu, ale s teutonií se to nedá srovnávat, není tak teplý a docela do něj ze stran táhne.

nánožník, madlo, boudičku i sportovní část si můžeš dokoupit zvlášť a kombinovat podle libosti 😉 taky to tak máme.

@pajushka bez ruční brzdy by se mi momentálně jezdilo dost špatně. bydlíme v brdech, je to tu samý mírný nebo prudký kopeček, a právě ty prudké kopečky jsou teď díky brzdě sjízdnější. klouže to, takže kdybych měla kočárek bez brzdy, vlála bych pěkně za ním. takhle si přibržďuju a můžu jít pěkně pomalu, takže sebou nefláknu.

máme vložnou tašku, zdála se mi na pohled prostornější, ale třeba je to jen zdání. každopádně my jsme korbičku až tak nepotřebovali, máme ji u druhého kočárku. a taky se mi taška líbí víc, tak proto. ale to už je na každém, co víc využije 😉

pajushka
4. led 2011

@ikarkulka Díky, hlavně za dobrý poznatek s ruční brzdou 😅 Já přemýšlela, zda není zbytečná, ale vidím, i podle dalších uživatelek, že ne 🙂 U té vložné tašky x hluboká korba je to fakt asi indviduální 🙂

Nevíte, zda jsou jednotlivé kolekce mezi sebou kompatibilní? Resp. jedná se mi o hlubokou korbičku kolekce 2010 - půjde nasadit na nový podvozek 2011? Díky za odpověď 😉

lodicka30
4. led 2011

Kompatibilní jsou určitě. Jinak korbička je lepší na jaro a léto, vložná taška určitě na zimu nebo ten alvi set /mě se to nelíbí/, mimi je tam zachumlaný. Taky mě přijde trend lepší na zimu tedy co se týká látky a fashion taky spíš jako letní potah, jinak mi tam vadí u fashion ty průhledy (dost holek si stěžovalo že v létě tam mají plínku, že tam svítí na mimi). Těžká volba. Velký výběr, podvozku, barev, doplňků, člověk neví co využije, každý ocení něco jinýho.