Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

liv1
22. led 2011

@pett7 jejda no tak to som nevedela, dik za info 😉 . Inak dnes som zistila ze mi z predneho kola chyba taka gumena vec mala. Tak som zvedava kde to zoberiem. Niekde to muselo odpadnut 😠

hojda
22. led 2011

@bolk To číslo je vyraženo
# na kočárku a vypadá nějak takhle 080010XY02.
#Týká se to kočárků vyrobených před únorem 2009.
# http://spirit.teutonia.info/pages/en.php?lang=EN
Ten link už ale asi nefunguje, tak bych si zavolala, přímo výhradní dovozce do ČR.

martinaho1
22. led 2011

Holky, nevite jestli se nekde da sehnat samolepka teutonie z rukojeti? Mame kocarek rok a vypada jak ze treti ruky ☹. Diky za info.

teodorka
22. led 2011

@pett7 a ktore su nafukovacie?

@liv1 ja viem ze s kazdou trojkolkou je problem s obrubnikmi ale aj tak to chcem risknut lebo sa mi najviac paci takyto styl 🙂 inac si s nim spokojna?ide Ti vonka kocik pekne potichu? nehrka nikde?
vie niekto aky je rozdiel okrem farieb a ceny?v 2010 a 2011 ?
a este rucka s av 2010 preklapat neda?

pett7
22. led 2011

@teodorka 60a jsou nafukovací kola.. přehazovací rukojeť na trojkolce asi nehrozí přehazuje se jen sedačka jinak rozdíl je ve vyškově nastavitelných pásech, pojistce proti složení kočárku, barvách a ceně.. jízda s trojkolkou je o zvyku já bych už asi neměnila..obrubníky jsou někdy radost i s 4 kolkou s malými otočnými koly
@martinaho1 zeptej se tam, kde si kupovala kočárek já už mám taky novou..

teodorka
22. led 2011

@pett7 ale ja som tie 60a videla nazivo a nemali tam ani stupel na nafukovanie tak preto sa cudujem ze su nafukovacie...predtym boli len 50?

teodorka
22. led 2011

@pett7 prepac ja som slepa ...teraz kukam ...naozaj su nafukovacie...jeee super tak uz fakt nemam o com ...ja budem brat tu 2010 lebo je lacnejsia a rozdiel v tom nevidim ziadny ...diky moc za radu 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mirka285
22. led 2011

baby ja by som nafukovacie kolieska nechcela....by ma nebavilo riesit nejake defekty,ja mam normalne koliecka a nedam na ne dopustit,po pol rocnom pouzivani vyzeraju stale ako nove a udrzba v podstate ziadna 🙂

teodorka
22. led 2011

@mirka285 ja som mala nafukovacie kolieska a problem som nemala ziadny ...za dva roky ziadny defekt ani nic ...tak neviem ...u nas je na nafukovacky zatazeny mm takze musim vyhoviet ak sa da 😵

mirka285
22. led 2011

@teodorka no ono je to o stasti,kamoska ma nafukovacie,a uz mala tri defekty ☹ Teutonka ma fakt perfektne tie kolesa,naozaj netreba nafukovacie,ja som si vlastne nedavno uvedomila,ze ten kocik stal za tie prachy 😀

babyrenka
22. led 2011

@bolk : potah z nové kolekce na konstrukci Vašeho kočárku pasovat bude. Jen budete mít problém natáhnout nový potah na konstrukci Vaši střechy, protože od roku 2007 používá Teutonia jiné klouby a jiný způsob šití potahu střechy, ten nový nemá zipy na rozepnutí průvlaků okolo konstrukce, protože inovované klouby jdou snadněji rozebrat. Nový potah střechy se sice dodává i s konstrukcí střechy i s novými klouby, ale ta nebude použitelná na Vaše vstupy do konstrukce sedačky, takže ji budete muset vyjmout a odložit. Ale vyměnit to jde.
Pokud se týká "aféry s předním kolečkem" a Vaší hrůzy z toho, že jste ji promeškala, je to podobné, jako byste litovala toho, že u Vás nebyli hasiči, když u sousedů ano. Celé riziko bylo, je a bude v tom, že když s kočárkem narazíte na pevnou překážku, jako je scho nebo obrubník chodníku, nebo přetížíte přední kolo kočárku, tak se vidlice deformuje a kolo se přestane točit. Vzhledem k tomu, že to není doporučený ani obvyklý způsob používání kočárku, není to jeho výrobní vada. Pokud k tomu však došlo, bylo nutno vidlici předního kola vyhodit, protože již byla neopravitelná. Na začátku roku 2009 Teutonia do nové vidlice začala montovat trochu tvrdší pružiny a vybavila ji hliníkovou výztuhou, která jednak zaručuje její větší pevnost a také ji umožňuje v případě její deformace ji znovu vrátit do původního tvaru. V posledním čtvrtletí roku 2009 pak nabídla uživatelům starších kočárků si o tuto inovovanou variantu napsat. Informarci o tom vyvěsila Teutonia na svých stránkách a stejně tak byla od října vyvěšena na stránkách dovozců. Tato akce trvala do půlnoci 31.12.2009 a poté skončila. Nevím, nakolik je nefér, že jste se o tom nedozvěděla, ale asi jste ji nepotřebovala, jinak byste se obrátila na svého prodejce a ten by Vám tu informaci sdělil.

michal_spuntik
22. led 2011

@teodorka
Ahoj Teodorka, Spirit se dělá v kolekci 2011 se dvojími kolečky
- buď 50 - desetipaprsková - a ta jsou komorová, bezdušová a stejná jako v kolekci 2010
- a nově 60A - ta mají stejný (tojpaprskový) střed jako kola 60, ale to A názvu znamená Air- tedy nafukovací.
v kolekci 2010 místo 60A byla kola 60 - opět komorová, bezdušová a od kol 50 se lišila jen vzhledem a mírně vyklenutějším tvarem pláště (dá li se tomu plášť říkat).
Všechny tři varianty se pořád dělají, ale 60 už se na Spirit S3 objednat nedají (nicméně stále jsou k dispozici např pro Mistral P). - toli k ve stručnosti ke kolečkům.

michal_spuntik
22. led 2011

@teodorka - ještě doplnění, i když se to dá z mého předchzího příspěvku vyvodit.
Pokud jsi se rozhodla pro kolekci 2010, tak tam ta kola 60 nafukovací nejsou. NAfukovac jsou až 60A v kolekci 2011. Ale neboj se těch komorových, jsou výborná 😉

teodorka
22. led 2011

@michal_spuntik a ak si teraz kupim kocik 2010 budu mi na to pasovat kolieska 60A z 2011 ? mne ide o to ze ja o mesiac rodim takze muysim brat to co je na sklade uz nemam cas na cakanie kym mi koocik vyrobia zo skladu .... ☹

michal_spuntik
22. led 2011

a ještě jeden dovětek (omlouvám se za tu rozvláčnost) - i v kolekci 2011 kdo si vyberete kolečka 60A, tak jsou nafukovací jen zadní, přední zůstalo pořád komorové, nenafukovací 60. Takže zadní nafukovací, přední ne.

michal_spuntik
22. led 2011

@teodorka Ano, pasovat budou.

teodorka
22. led 2011

@michal_spuntik ano to viem ...podla mna im islo o este vacsie odpruzenie ...a o to ide aj mne

teodorka
22. led 2011

a kolko stoji dokupenie?

teodorka
22. led 2011

@michal_spuntik a da sa z ciech kupit aj bez dph?

michal_spuntik
22. led 2011

@teodorka
To bohužel nedá 🙂 - DPH (a to v rámci kteréhokoli státu EU) lze odečítat právě jen při vývozu mimo EU.

teodorka
22. led 2011

to nie je pravda ,pokial ste platci DPH a mate cesku firmu a ja som tiez platca dph a mam slovensku firmu tak mi fakturujte na zaklade mojho danoveho cisla sumu bez dph ...obchodujem takto z polskou firmou 4 roky

babyrenka
22. led 2011

@teodorka : pokud se slovenské daňové zákony nijak výrazně neodlišují od těch unijních, tak jako firma a plátce DPH můžete nakupovat bez DPH pouze výrobky a zboží, které souvisí s Vaším podnikáním. Takže pokud byste chtěla nakoupit dětský kočárek pro své dítě a chtěla na něj uplatnit odpočet DPH, asi byste musela mít jako předmět podnikání opatrovnickou činnost. V opačném případě někdo prostě DPH zaplatit musí a firma, která Vám kočárek dodá, to asi nebude chtít udělat za Vás.

bolk
23. led 2011

to Babyrenka,
Děuji za odpověď.
Jen ještě k tomu kolečku.
V době "aféry" jsem měla kočárek uskladněný a nepoužívala jsem ho,protože dítě již v této době sedělo v golfkách, případně se nechtělo v kočárku vozit vůbec a Teutonia byla uskladněna v garáži. Řeším to až teď, protože uvažujeme o dalším miminku, takže je možné, že budu kočárek zase potřebovat. Nebo bych si dle výrobce měla kupovat na každé dítě nový kočárek za 16 tisíc? A přirovnání k hasičům mi přijde trochu zavádějící, firma asi věděla, proč k takové akci přistupuje, a že hrozí určité riziko, které může ohrozit dítě v kočárku. Přepokládám, že pokud by to byla jen nějaké nevinná chyba, neřešilo by se to takto veřejně. Ptala jsem se jen zda mohu někde zjistit či se to týká i mojí serie, abych s tím počítala, a případně si kolo vyměnila. Na to mi bohužel nebylo odpovězeno, jen jste mi ironicky naznačili něco o principu, když to mají sousedi chci to i já. Tady ale nejde o pocit závisti, ale čistě o zájem dítěte a jeho bezpečnost, proto se o to zajímám i takto zpětně.
A ke způsobu používání, ano není to běžný způsob použití, ale v návodu se nepíše nic o tom, že nemohu sjíždět z chodníku napřed předním kolečkem nebo že se nesmím dostat do situace, že je na cestě překážka na kterou narazím. To vše by měl podle mě kvalitní kočárek vydržet a firma si toho jistě byla vědoma, jinak by nepřistupovala ke změně konstrukce a k výměně kol u rizikových serií.
Ptám se tedy ještě jednou, jestli je možné kolo i s vidlicí někde vyměnit případně kolik to stojí.
moc děkuji

pett7
23. led 2011

@teodorka nějak mi nedošlo, že v obchodě byla ještě 2010 a psala jsem o 2011 🙂 ty bezdušové kola jsou ale super, jsou jiné než ty levné plastové hrkací co jsem měla možnost vyzkoušet

cabalkova
23. led 2011

Dobry den, chtela bych se zeptat, kdy Teutonka vyjizdi s novou kolekce, nekdy v zari?? Pokud vse dobre dopadne, cekame mimi v zari, tak chci vedet, jestli mam cekat na novou kolekci.... vim o delsich vyrobnich lhutach, ale pro zacatek bych si kocarek pujcila a pockala si na nejnovejsi Teutonku, diky moc.

teodorka
23. led 2011

babyrenka ,
podnikam od roku 1999 ...obchodujem so vselicim moznym ,od lekvaru po svadobne veci ...takze je uplne jedno co si kupim na sklad ....na to aby som predavala kociky nepotrebujem mar v cinnosti dane ziadne opatrovnicke sluzby ...ja nikoho neopatrujem ...ja obchodujem...sa Ti to pletie trochanek ,kedze si kupim tovar na sklad a kym ho nepredam neplatim ziadne dph ...odpisy Ti nic nehovoria? kupim tovar ktory sa nikdy nepreda ?odporucam poradit sa svojou uctovnickou kym take nieco napises na sklo.....pretoze zavadzas a mozno je tu viac takych mamiciek ktore maju firmu a takto by vedeli mat kocik lacnejsie ....

sisa12
23. led 2011

@bolk no to by i mne zajimalo, kolik stoji to predni kolecko s vidlici 😒

lucul
23. led 2011

@babyrenka @teodorka ma pravdu, v zivnosti jej staci maloobchod, prip. velkoobchod a moze nakupovat, v ramci EU ak je platca DPH v jednom clenskom state a nakupuje od platcu DPH, on jej to preda bez dph a ona je povinna si to sama zdanit a zaroven odpocitat, takto to funguje 😉

lucul
23. led 2011

@mirka285 prave citam, ze mas kolecka ako nove, neposkodili ti ich tie kamienky? ako je pravda ze nie su zjazdene ako na inych kocikoch, len stale vyberam kamienky co posypali chodniky a mam pocit, ze tam ostavaju dierky 😅

mirka285
23. led 2011

@lucul no bola som sa teraz na to poriadne pozriet a fakt su tie koliecka super...po kamienkoch tam mam take len drobne bodky,ale nic zavratne,krasne je vidiet este cely dezen,vobec nejavia znamky opotrebovanosti...ked porovnam s ostatnymi kocikmi tak to je ako nebe a dudy 😀 no u mna naozaj spokojnost,az som prekvapena,lebo ja obvykle nie som s nicim spokojna 😵