Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mirka285
28. led 2011

@ja.na81 nanoznik na sportak a vanicku je uplne iny...ten co je na vanicku by si v ziadnom pripade nenatrepala na sportiak,neviem co pisu na strankach teutonie,ale mam ich doma,takze viem...

ja.na81
28. led 2011

@mirka285 aha, tak to jo, to se @avenev omlouvam! Ja jeste nemam osobni zkusenost, jen jsem ho objednala na ten sportak a u toho psali, ze je i na vanicku...

mirka285
28. led 2011

@ja.na81 ten zo sportiaka sa da dat na vanicku,ale ten z vanicky sa neda dat na sportiak 🙂

druidee
28. led 2011

@ja.na81 ...nojo, s tím kufrem auta, hm, to je fakt..

babyrenka
28. led 2011

@ja.na81 : obojí je pravdou, protože Teutonia nabízí dvě varianty hluboké korby. Fashion korba je samostatná, plně vybavená korba, která nepoužívá žádné doplňky ze sportovního kočárku a tím také umožňuje vytvořit na jednom podvozku v podstatě dva různé kočárky. Nánožník, nebo spíš horní kryt této korby, nepasuje na sportovní kočárek. Pak je tu druhá varianta, zvaná Alvi set, což je hluboká korba s matrací a s nánožníkem, který se používá jak na tuto korbu, tak i na sportovní kočárek. Tato korba se dodává bez vlastní střechy, protože tu používá ze sportovního kočárku. Jinak Fashion korba se vyrábí v barvách Fashion designu a lze ji odjednávat po jednotlivě barevných dílech a ty pak kombinovat mezi sebou, proto je na stránkách Teutonie konfigurátor, Alvi set se pak vyrábí ve všech barvách jako kočárky, takže i v barvách Trend, protože používá nánožník a střechu sportovního kočárku.

ja.na81
28. led 2011

No jak rikam, je toho proste moc a chvilku trva, nez se v tom clovek vyzna a vybere to prave a pro sebe potrebne, ze ano 🙂 🙂 Diky za vysvetleni 🙂

teodorka
28. led 2011

@duracelko ahoj ja som si pre teutonku bola v Ba ...chcela som cervenu a mali ju jedine tam ..v BB som tiez bola ale tam som teutonie nevidela vobec..v Ba maju asi vsetky druhy +v tom obchode maju este aj super znacku Hartan tiez sa mi velmi pacil ale teutonka zvitazila 🙂

duracelko
28. led 2011

@teodorka diky. videla som že aj v prievidzi máte nejaky obchod kde predávajú teutonky...

teodorka
28. led 2011

@duracelko ano dnes som tam bola a ze v utorok dostali ale mali tam len starsie typy s tymi 50-kami kolesami ...videla som cokoladovu farbu a myslim ciernu ale nie som si ista...

druidee
28. led 2011

@michal_spuntik @babyrenka ahoj, chci se zeptat, budete vystavovat na veletrhu Pro dítě v Brně? (nefunguje mi seznam vystavovatelů) určitě tam jedeme, chceme vybrat nebo objednat Cosmo. Ještě se zeptám - Be you tam tedy nebude k vidění, že...? a jedna otázka narovinu - slýchávám, že vystavené kusy na veletrzích lze koupit výhodněji, je to pravda?? a v případě objednání na místě - požaduje se záloha? děkuju 😉

babyrenka
28. led 2011

@druidee : naše expozice v Brně určitě bude. Předpokládáme, že bychom měli v té době mít vystavené i BeYou! , ale to hlavně záleží na tom, která z variant doby nasazení tohoto modelu do výroby bude platit. Určitě nebude problém objednávat kočárky i na veletrhu, ale zcela jistě nebude potřeba skládat zálohu na kočárek hotově na výstavišti, to lze mnohem pohodlněji a koneckonců i bezpečněji udělat přes účet po sepsání objednávky. A odpověď na otázku narovinu, Teutonia není typem kočárků dovážených na kontejnery z Číny, takže vystavené kusy není potřeba ihned vyprodat a čeká je většinou ještě řada dalších předváděcích akcí. Díky své kvalitě předváděcí akce přežijí většinou zcela bez úhony a obvykle nakonec skončí jako náhradní půjčovací kočárky na prodejnách.

peko
28. led 2011

@babyrenka budete na veletrh brát i doplňky k Teutonkám, aby bylo možné je zakoupit? myslím třeba nylonovou pláštěnku ....

druidee
28. led 2011

@babyrenka děkuji za odpověďi 🙂 s tou cenou... něco v tom smyslu odpovědi mě napadlo- proto ten dotaz. Určitě tam bude někdo, kdo nám Cosmo předvede i s doplňky, že?? (v jednom obchodě nám paní sice popovídala hodně, ale nepředvedla nic a sami jsme se, samozřejmě, neodvážili tam s kočárkem nějak šachovat-jen projet...)

babyrenka
28. led 2011

@peko : s přímým prodejem doplňků na veletrhu počítáme vždy, záleží ale také na výrobci, jak dodrží smluvené termíny. Pokud máte představu, co přesně chcete nakoupit, není problém to objednat kdykoli.

tonko_babymarket
28. led 2011

@duracelko
Autorizovaných predajcov nájdeš na oficiálnej stránke www.teutonia.de , tu máš garanciu originality a taktiež servisu. Pri zakúpení kočiarika u "čierneho predajcu " možeš mať problém so sevisom. Ak máš pochybnosti,či je predajca autorizovaný, možeš sa informovať u distribútora v danej krajine, ktorý je zároveň autorizovaným servisom.

cobriatko
29. led 2011

Babenky viete mi poradiť či sedí univerzálny nánožník z emitexu na teutoniu cosmo, svoj som kúpila v Kike, a mali ho tam bez nánožníka, je to model 2009, viď fotečku 🙂, tak predpokladám že už k tomu originálny neobjednám.......

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pett7
29. led 2011

@cobriatko zkus sehnat třeba ten černý Teutonia nebo by měl jít koupit i v téhle barvě...myslím že to jde objednat až 3 roky zpět ale nejsem si jistá

cobriatko
29. led 2011

Aj nad tým som uvažovala, ale tie nánožníky z kolekcií 2010 a 2011 sú rozmerovo rovnaké ako 2009??

pett7
29. led 2011

nevím jak 2011, ale 2009 a 2010 jsou stejné.. myslím, že na 2011 taky žádná změna nebude. Zkus se obrátit na Tonka nebo Babyrenku jestli jde sehnat ten originál

babyrenka
29. led 2011

@cobriatko : když se obrátíte s dotazem na některého z dovozců, bylo by možné zjistit, zda by Vám výrobce vyrobil originální v barvě Vašeho kočárku, bylo by ale nutno počítat s minimálně tříměsíční výrobní lhůtou. Možná by bylo schůdnější objednat si nánožník ve Fashion barvě černé v loňské nebo letošní kolekci, ten je rozměrově stejný, je u nás skladem a byl by tedy k dodání hned. U originální barvy možná bude problém i v tom, že Váš kočárek za dva roky trochu změnil barevný odstín a s úplně novým nánožníkem ten rozdíl teprve vynikne.

ryangi
30. led 2011

Ahojky, rozmýšlíme který kočárek vybrat pro druhé dítko, Teutonia mě zaujala byly jsme jí i okouknout, zajímaly by mě vnitřní rozměry BE YOU! a zda se dají kolečka zaaretovat. Děkuji za odpověď

avenev
30. led 2011

Ake mate skusenosti s fusakmi? Cakam babatko na konci maja, a neviem sa rozhodnut ci kupit zimny fusak Teutonia alebo viacucelovy kombinovany fusak, kde pisu ze ho mozno pouzit aj v lete. Cena je priblizne rovnaka.

teodorka
30. led 2011

@avenev ka by som teraz uz fusak nekupovala ...vsak Ti staci v juny dietatko dat do perinky a zakryt dekou

maruska38
30. led 2011

Ahoj všem, máme kočárek teutonia Fun system, model 2009 a jsem s ním nadmíru spokojená. Jen jsem dnes koukala, ze bych na druhé dítko koupila pouze stupátko za kočárek a prý nejde namontovat na tento kočárek....Trochu to je pro mě ledová sprcha a Vás jsem se tu chtěla zeptat, zda existuje nějaké jiné stupátko, které jde namontovat na Fun systém ?!? Předem děkuji za odpovědi a hezký večer...

avenev
30. led 2011

@teodorka v lete staci deka, ale na jesen ked sa ochladi tak sa pouziva uz rovno zimny? Nie je moc teply?

teodorka
30. led 2011

@avenev ja som myslela ze nemusis ho teraz este kupovat ,staci na jesen...a ja neviem ja mam len jeden druh 😕

baarca
30. led 2011

@avenev Já sice nemám přímo fusak od Teutonie, ale od Kaisera, ale mám právě variantu Vario, která má dvě vrstvy a jsem s tím maximálně spokojená. Přesně jak píšeš, jít na podzim hnedka do naducaného zimního fusaku mi příjde zvláštní a dítěti by muselo být vedro. Je dost rozdíl, zda je mínus 5 nebo plus 10 stupňů. Malé miminko ještě přiměřeně méně oblékneš, ale chodící prcek už stejně musí být oblečený dostatečně teple, aby mohl běhat i venku. Takže za sebe doporučuju obecně dvojvrstvé varianty fusaků, i když konkrétně s tím teutoňáckým nemám zkušenost. Jinak ale trochu nechápu u výrobců termín "letní" fusak, v létě jsem fusak opravdu nepotřebovala 🙂

teodorka
30. led 2011

aj ja mam Kaisera 🙂

pett7
30. led 2011

Já mám Lodger, škoda že jsem ho neměla už loni... 😖 to jsem měla beránka a MiniNest ten by v kombinaci s dekou stačil taky celou zimu